Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 130 967
  • 787
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Здравейте, аз от доста време не съм писала, но следя редовно форумите. Вече ми се струва, че почти всичко, което казвате, съм го чувала. Лекарите като чуят, че имам Хашимото, въобще не се замислят и каквото и оплакване да имам, го отдават на тази болест. Отдавна ендокриноложката ми е казала, че някои отслабват като почнат да пият Еутирокс, но и напълняването било нормално - въобще според мен още не са съвсем наясно с положението. Сега не ходя на лекар. Започнах лечение с продуктите на фирмата Coral club, защото само те твърдят, че се лекува!! Дори има излекувани и познавам някои от тях. Пият се хранителни добавки, но лечението е доста дълго и предполагам за всеки е различно. Сега пия First Food(Коластра), Pau d'Arco( кора от едно дърво - Дарко), Shark Liver Oil(Масло от черен дроб на акула), Microhydrin(някакъв си силен антиоксидант), и на ден по 1,5 вода с едно пакетче коралов пясък в нея. Ако ви интересува повече за това лечение, има писано в Интернет за всички тези продукти. Отскоро има и кабинет в Пловдив - сайта им е Oberon-hashimoto-medication.com. Много хора не вярват в това лечение. И аз още не съм повярвала напълно, но мисля, че си струва да опитам. Не е честно на тази крехка възраст ( само 35) да съм хронично болна и да чакам как през годините постепенно ще се сдобия и с още много нарушения като диабет и т.н. Ще споделям, ако ви е интересно как върви моето лечение.  

# 136
Здравейте!
Виж ти! Аз имам Хашимото от 9 годишна, сега дъм на 32- смятайте! 12 годишна започнах да пия L-tyroxin /до такава степен не му обръщам внимание, че чак не знам как се пише хаха/.Странно е, че никога не съм имала оплаквания...или поне не съм ги отдавала на щитовидката. В интерес на истината съм склонна към депресии /следродилната ми продължи около 7 години  Grinning / , но пък нито сърцебиене, нито проблеми с килцата, нито треперене на крайниците съм имала, и двата пъти забременях от въздуха  /разбирай без проблем/.... Освен това години драпах по баирите и не съм забелязвала необичайна умора. Тя е по-скоро резултат от стреса, на който сме подложени. На този фон винаги съм се учудвала,че лекарите се панират когато им спомена за заболяването си /дори нямам нито една ваксина от ученическите години, защото никой не се наемаше да ми сложи! #2gunfire/ Вчера бях при д-р Еленкова и тя с добре прикрит упрек ме уведоми, че е безобразие да не си изследвам хормоните вече цели 2 години! /преди години отнесох цял скандал от проф. Лозанов на тази тема  Cry / И че щом съм с такова заболяване, бременността трябва да бъде планирана. Иди обяснявай, че се чувстваш добре и не ти е до хормони. Както и подозирах, резултатите от изследванията,които си направих днес бяха отлични! Все пак започвам да се замислям дали пък наистина няма връзка между Хашимото и депресивните ми настроения и вечното вторачване върху негативните аспекти на живота, вселената и всичко останало... Добро оправдание и ще го използвам следващият път когато поредният човек ме укори : "Как може винаги за най-лошото да мислиш?" Ами явно може. С Хашимото!
Страо защо никой лекар досега - нито Лозанов, нито Еленкова, нито Катя Тодорова от Майчин дом не са ми предложили селен... Почвам да се чувствам ощетена  Laughing

# 137
  • Мнения: 13 782
...Страо защо никой лекар досега - нито Лозанов, нито Еленкова, нито Катя Тодорова от Майчин дом не са ми предложили селен... Почвам да се чувствам ощетена  Laughing

Не плачи, и аз съм от ощетените Mr. Green
Селенът май едва в последните години започва да се налага като допълнителна терапия за щитовидната. У нас все още не гледат на него с много добро око. И може да са прави - не е съвсем безобидно хапченце. По-добре яж спанак и други такива зеленяци, които били притежавали селен в изобилие.
Добре е, че си добре. Това е поредното доказателство, че не трябва да се вторачваме прекалено много в себе си. Яжте, пийте и си носете новите дрехи с кеф (дори и да са по-големичък размер) Peace

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 16:13 от птица

# 138
  • Мнения: 433
Аз исках да се обърна към didikeh за стоиностите на AST i ALT  но от б
ързане не съм натиснала Цитат .Моля да ме извините!
Исках да кажа ,че моята лекарка ми каза че има връзка със стоиностите на AST i ALT с Хашимото.
Благодаря,че сподели.Ще ми кажеш ли коя е твоята лекарка ,за да отида при нея.Аз съм питала двама и те все ми казват ,че няма връзка.А на jet искам да и кажа ,че ако наистина е с Хашимото по-добре да си смени лекарката, не съм убедена ,че храните с йод са подходящи за нея.

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 79
didikehlekarkata e Милана Гяурова кабинетът и се намира на пешерско шосе 11.Ноне работи с здравната каса.Ако мога да бъда полезна с нещо питай.

# 140
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
ей човек да не изчезне за няколко дни извън България и сте писали, писали, че и нови са се появили Hugдобре дошли в отбора!

да се похваля - на екскурзията, на която бяхме, се чувствах добре. хашимотото не се обади нито един път!

от днес съм на диета да сваля малко кила. да видим дали ще се похваля след някой и друг ден Rolling Eyes

един въпрос: как ви се отразяват топлото време и горещините?

# 141
  • Мнения: 13 782
Ето ви още едно материалче.
Предупреждавам, има много гадна снимка! Така че навреме взимайте мерки, да не стигаме дотам Peace

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3256

Жегите винаги са ме мъчили. Уж все студено ни било, но аз лятото съм като смачкано коте.

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Ей птица много ти благодаря за това материалче.Ще го дам на съпругами да го прочете, пак дано да ми повярва ,че всичко това която чуствам не измислица или някаква приштявка.  bouquet

# 143
  • Мнения: 73
Редовно следя темата,защото ме вълнува.С териодит на Хашимото съм вече от година.Незная защо ,но при мен ел-тироксина ми действа зле.Пия по 25мг.и въпреки малката доза се чуствам,като парцал.На своя глава спрях да го пия за около 3 месеца и всичко беше ок.Но като ми пуснаха за изследване ТСХ се беше повишило-6.19.Сега пак съм на лекарства и отново не ми е добре.Има ли някой подобни проблеми с ел-тироксина?Докторът ми твърди че трябва да свикна и да не го прекъсвам,но как ще стане незнам........ Rolling EyesОтделно пия селен/сама си го изписах Laughing/и магнезий.Магнезият влияе много добрие,ако имате мускулни крампи,треперене на крайниците и бодежи в сърцето.С какво може да се замени ел-тироксина?

# 144
  • Мнения: 73
Момичета, здравейте,
искам да ви помоля за съвет, темите са дълги и пълни с термини, от които не мога да отсея нужната ми информация.
Та, на 25 год. съм и имам следните оплаквания:
напълнях доста ( от 77 кг станах 89кг за няколко месеца), въпреки, че смятам всичко, което ям и внимавам доста
много се изморявам, вечер заспивам към 9-10
задъхвам се, което може да е от рязкото напълняване, де
имам много нередовен цикъл, закъснения по 10 дни последните месеци
понякога ме стяга сърцето, "прескача " от 2-3 седмици
започнах да се потя доста, което също може да е от напълняването

това е което се сещам, но искам да питам имам ли повод за притеснение? не питам за да се успокоя, а защото днес ще ходя при джипито и да знам какво да и кажа, притеснявам се да не ми каже : нищо ти няма, спри хляба
Да си взема ли направление (с направление ли се ходи при ендокринолог) или и джипито може да ми пусне изследвания?
Освен това виждам, че някои лекари не правят всички необходими изследвания, та, трябва ли да внимавам за нещо дали го има или няма?


Предварително ви благодаря за отговорите  bouquet

# 145
  • София
  • Мнения: 443
astrid , Недей да си самоназначаваш разни хапове. Селен, магнезий....по-добре се храни балансирано и здравословно, яж пълнозърнест хляб, плодаве и зеленчуци. Л- тироксина може да се замени с еутирокс, аз лично пия л-тироксин от години, питала съм лекарката за смяна, но според нея това е едно и също лекарство под различни марки. Това с крампите на крайниците ми навява мисли за разширени вени. Консултирай се с лекар, ако не си доволна търси друг.

# 146
Редовно следя темата,защото ме вълнува.С териодит на Хашимото съм вече от година.Незная защо ,но при мен ел-тироксина ми действа зле.Пия по 25мг.и въпреки малката доза се чуствам,като парцал.На своя глава спрях да го пия за около 3 месеца и всичко беше ок.Но като ми пуснаха за изследване ТСХ се беше повишило-6.19.Сега пак съм на лекарства и отново не ми е добре.Има ли някой подобни проблеми с ел-тироксина?Докторът ми твърди че трябва да свикна и да не го прекъсвам,но как ще стане незнам........ Rolling EyesОтделно пия селен/сама си го изписах Laughing/и магнезий.Магнезият влияе много добрие,ако имате мускулни крампи,треперене на крайниците и бодежи в сърцето.С какво може да се замени ел-тироксина?

Опитай с Еутирокс, дано да ти действа по-добре.

# 147
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
Лора_ , моят съвет е да си искаш направление за ендокринолог и то веднага!!! ендото ще реши какво да изследваш. успех и пиши скоро Peace

# 148
  • Мнения: 73
Лора_ , моят съвет е да си искаш направление за ендокринолог и то веднага!!! ендото ще реши какво да изследваш. успех и пиши скоро Peace
Мерси, още днес ще ида  bouquet
наистина съм притеснена, забравих да спомена, че и постоянно се карам с хората, а бях толкова мила преди (това с карането го имам за напредък  Mr. Green), но лошото е, че и любимия го отнася доста често

Ще пиша скоро пак, мерси  bouquet

# 149
  • Мнения: 73
Благодаря ви за мненията, момичета! HugЩе пробвам да го заменя,дано да има ефект!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт