Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 25

  • 55 211
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома
  • Мнения: 1 741
dimitrina73, извинявай, че отговарям със закъснение - шоколада се разтапя и тогава се добавя сиропа. Аз така направих. Ако не ти се получава следващия път опитай с глюкоза. Определено се работи по-лесно, ако се изчака после хубаво да се изстуди в хладилника.

Един съвет от кейк сентрал - ако бялото ви покритие жълтее се добавя малко виолетово, за да стане хубав бял цвят.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 118
Благодаря Atalanta, и аз така направих и то с глюкоза, понеже не знам тук да има церевичен сироп, но и 2-та ми опита приключиха така - лъскав разтопен шоколад, започвам да разбърквам глюкозата и се пресича - без бласък и трошливо, сега в хладилника си имам едно гюле, от което стържа понякога към кексове...като камък е и ако го размекна, пак си става на трохи...а загрява ли се глюкозата? На първа страница май беше дадена подобна рецепта и там се загряваше и тя...Пак ще опитам, без съмнение:)

# 17
  • Мнения: 6 243
Роси, мерси за инфото за черешки с дръжки  Simple Smile  bouquet
снабдих се преди време и спретнах една мини-шварцвалд  Simple Smile



това ми е първото плагиатстване на визия Wink

Тане, на вид е супер!
(когато става дума за класическа рецепта с типична декорация, за какво плагиатстване говорим - прости си спазила канона Wink)

Как я оценяш на вкус? Знаеш за моите забележки, че е малко суха и пр. При теб как беше?

# 18
  • Мнения: 832
страхотни торти   bouquet
въпросче - поръчвах торта за детскта в сладкарски цех и пред мен от цветна снимка разпечатаха на цветен принтер върху т.нар. вафлена хартия. после тората изглежда точно копие на снимката. някой знае ли как се работи и как се получава този ефект?

ето тортата http://images24.snimka.bg/005347499.jpg

# 19
  • Мнения: 498
Не смогвам и да се запиша даже, толкова сте творчески настроени   chef

# 20
  • Мнения: 266
Момичета,страхотни торти!!! Hug
Моля,да ми помогнете! PraynigИскам да направя торта във вид на чанта.Кое покритие ще е най-подходящо?С марципан "Варна" дали ще стане?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 164
в миналата тема имаше страхотни торти, и тази се очертава такава.
xai трябва си специален принтер за това, на Кадемлия има консумативи-вафлена хартия, бои и касети за принтера.Не е проста работа.

# 22
  • Мнения: 7 107
Елена, на мен ми харесва много тортата, не бъди толкова критична към себе си. Аз никога няма да мога да докарам тези плетеници, просто нямам точна ръка и всичките ми опити в тази насока завършват трагично.

Тането, тази шварцвалд  все повече ме изкушава, като гледам сега и твоята снимка. Адски апетитно изглежда.
Исках да я правя за РД на свеки миналия месец, но тя реши да си подари една екскурзия и ме лиши от това удоволствие  Laughing. Но брат ми е именник скоро и ще имам повод да я направя и аз най-после. Сподели и ти моля, впечатленията си от вкуса, за блатовете вече ми стана ясно, че ще трябва да се сиропират малко повече от даденото в рецептата.

И още нещо се сетих, някой в предишната тема питаше за домашните рула, не запомних кой, че нямам много време и напоследък чета доста диагонално, но да споделя - аз си правя най-обикновено домашно пандишпаново руло, като го мажа с мармалад (ако ще го ползвам за облепване на тортата отстрани). после мацвам много малко маслен крем, колкото да изравня и да може да се залепи добре "чаршафа".

# 23
  • Мнения: 2 282
ако ще го ползвам за облепване на тортата отстрани...
Често ли го правиш? Кажи още няколко думи по темата - кога, покажи и някой друг пример, моля!
Цитат
Сребриста, онази висока конусовидна торта също ли е династия, много е красива, браво на майсторката.
Краси, не мога да се сетя, за коя торта говориш Simple Smile обаче твоята династия изглеждаше супер! Това е кекс, а ето и новата Династия, която направих за мама:

Не се получи каквото трябваше, но пък за първи път работих с фунийка и разтопен шоколад, и имах някакви си 20ина минути за украсяване - предния ден ми беше много лошо, та чак забравих, че на другия ден съм на йога и семеен обяд...  Laughing
Малкия ми урок от тази торта - ако искаш, но не можеш да нарежеш пуричките на абсолютно еднакви парчета, може да не ги допираш до дъното на чинията, а после да подравниш отгоре с равномерен натиск. Само че - след дъжд качулка  Simple Smile
Между другото - този път парчетата бяха по-големи, и определено всички сме на мнение, че е малко прекалено сладка... Може би е защото използвах черен Своге, в който има доста захар. Мама си избра тортата за нейния рожден ден да е Трюфел, само че ще предвидя малко повече крем или сироп.
Ей, пак се нагледах на прекрасни тортички. Особено секси изглеждаше онова доста разголено тяло без никакви недостатъци Laughing брей, брей, не може така, после ще искат и ние да сме такива!  Naughty А от Шварцвалда направо ти се иска да си отрежеш веднага...
ако бялото ви покритие жълтее се добавя малко виолетово, за да стане хубав бял цвят.
Точно във връзка с това в руския форум обсъждаха палмовата мазнина вместо масло и маргарин - чисто бяла е.
...adi_5 , Разгледах албумчето ти.
Леле, Ади, как не съм забелязала - 'ми ти си ми била голямо вдъхновение! Ако знаеш колко твои снимки на торти съм си записала още в зората на тортоправенето... Върха си! Благодаря ти!

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 13:54 от Сребърен облак

# 24
  • Мнения: 3 927
silrai, благодаря. Мисля, че ще го направя така. Имам опит с нормалния маслем крем, така че ще мога да преценя.

За Шварцвалд:
да си призная не спазвах стриктно рецептата. Работих по първата от постинга: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183164.msg6126447#msg6126447

но процедирах така: блата е 1/2 печен във форма 18 см. Разрязан е на две само (оригинала се реже много успешно на три части!). Използвах конфитюр от вишни, че имам един много хубав с едри плодове. Блатовете сиропирах със смес от течността от конфитюра + малко вода + 5-6 с.л. вишновка. Поливах с лъжичка. За сметана ползвах 500 мл кутия готварска сметана, разбита с 3-4 с.л. захар и един сгъстител (тук в Кауфланд има един полско производство.) Върху първия блат намазах дебел слой сметана, върху който подредих, т.е. намушках  Wink вишните от конфитюра. Отгоре пак блат, пак сиропиран и отвън както се вижда отвсякъде сметана и шоколадови стърготини.
Сглобявах я вчера по обед. За вечерта не беше попила хубаво, но преди малко опитах - омекнала е и станала по-влажна.
За сиропирането бих казала - всеки да полива толкова, колкото прецени. Все пак покритието на тази торта е сметана, няма опасност нещо да се разтече.....

Откога се каня да направя торта с готварска сметана и ето сега успях. Разбира се, Президента си е номер едно, но съм много доволна от вкуса на леко подсладената готварска сметана. Комбинацията с вишни от конфитюр ми хареса. С компотени съм яла само на сладкарница, а не ползвах такива, че не ми се чистеха костилките  Embarassed
Когато правех първите торти използвах сладкарските сметани за разбиване и бях много разочарована от вкуса им Sick. От готварската съм доволна, още повече че може да се подслажда според вкуса ни........

Естествено черешката на тортата са черешките с дръжки  Simple Smile Wink

# 25
  • Мнения: 1 491
въпросче - поръчвах торта за детскта в сладкарски цех и пред мен от цветна снимка разпечатаха на цветен принтер върху т.нар. вафлена хартия. после тората изглежда точно копие на снимката. някой знае ли как се работи и как се получава този ефект?

ето тортата http://images24.snimka.bg/005347499.jpg
Xai както sillsav ти е казала вече на Кадемлията принтирват такива картинки. Не ти трябва специален принтер, но определено трябва касетите да са пълни със сладкарска боя  Mr. Green Мисля, че картинката можеш да я сложиш и върху сметана и след като престои известно време, се минава отгоре в много фин слой желе, като заглаждаш за да изкараш ако има останал въздух. Аз си взех от Кадемлия готово желе и там ми обясниха много подробно цялата процедура, така че, ако си решила да се пробваш - директно отивай там и разпитвай на място  Grinning

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 781
Вместо запис, да си повторя въпроса от предната тема:

Цитат
adi_5 , Разгледах албумчето ти.   Бих искала да те питам как се прави тази ограда. Много е красиво! http://adi555773.multiply.com/photos/album/12/Moite_torti_2007_#35

# 27
  • Мнения: 729
Запис!  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 247
Здравейте ,малко със закъснение да покажа една 8-мо мартенска форумска торта.Форумска-защото я правих за срещата на момичетата,живеещи в Истанбул и запознали се ,благодарение на Форума БГ Мамма.



Двата етажа са с различен вкус.Долният е пандишпанови блатове сиропирани със карамелов сироп.Крема е нутелла,сметана,крема-сирене и желатин за да стегне...а горният етаж е мозаечна торта...също много вкусна и лесна за направа...
Ето и разрез http://images.atillabey.multiply.com/image/2/photos/11/400x400/6 … amp;nmid=69505661

# 29
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Ще отговоря вместо Ади 5, дано не се сърди. Мисля, че токива неща от шоколад се рисуват в/у готварска хартия с разтопен шоколад и преди да е напэлно стегнал се поставя около тортата. Като стегне внимателно се премахва хартията. Мислех да го пробвам, но не успях.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт