Рецепти за Rhabarber

  • 10 827
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Това е немското наименование на едно култивирано растение, познато в България като равен.
Искам да помоля тия дето го почитат да ми споделят някакви рецепти за приготвяне.
Освен един сладкиш - Augsburger Rhabarbertorte и един компот не знам какво друго се приготвя от него
Моля да ме извинят Роза и Хонда, ама едва ли в общия готварски форум някой може да ми помогне.
Благодаря предварително
Могат да се включат всички на които е познато това растение

# 1
# 2
  • Мнения: 4 244
Лаура, много си скоростна. Благодарско
Ама аз май не съм се изразила правилно.
Щеше ми се да са рецепти за ястия или салати
Иначе хляба и пая ще ги пробвам, стига да намеря тапиока. Последно питам само нея с какво мога да я заменя ,ако не мога да намеря тук?

# 3
  • Мнения: 4 390
Цитат на: debelanata
Лаура, много си скоростна. Благодарско
Ама аз май не съм се изразила правилно.
Щеше ми се да са рецепти за ястия или салати
Иначе хляба и пая ще ги пробвам, стига да намеря тапиока. Последно питам само нея с какво мога да я заменя ,ако не мога да намеря тук?

Мисля, че с нишесте можеш да замениш.

# 4
  • Мнения: 4 244
Цитат на: diviana
Цитат на: debelanata

Иначе хляба и пая ще ги пробвам, стига да намеря тапиока. Последно питам само нея с какво мога да я заменя ,ако не мога да намеря тук?

Мисля, че с нишесте можеш да замениш.

Благодаря, като пробвам ще докладвам!

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
Щеше ми се да са рецепти за ястия или салати

Аz имам един добър иzпробван сладкиш. Но солени неща не съм правила...

# 6
  • Мнения: 2 452
Ако не ти е спешно, след 16 ще питам свекърва ми. Те имат няколко големи храста и редовно го използват.
BTW, според една статия, която четох наскоро, рубарба е канадско растение.

# 7
  • Мнения: 978
А някой знае ли тази тапиока от какво се приготвя?


 (Рубарб с тапиока- бляк! И според мен е за кофата. Wink )

# 8
  • Мнения: 4 390
Цитат на: White Raven
А някой знае ли тази тапиока от какво се приготвя?


 (Рубарб с тапиока- бляк! И според мен е за кофата. Wink )


От корените на тропическото растение маниока (Manihot)
Не съдържа глутен. Брашното се използва за сгъстяване на сосове и за гланциране.

И аз не мога да го хапна това. Grinning

# 9
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Laura
Ако не ти е спешно, след 16 ще питам свекърва ми. Те имат няколко големи храста и редовно го използват.
BTW, според една статия, която четох наскоро, рубарба е канадско растение.

Не ми е спешно, щото сега му почна сезона тук
А иначе и в България го има но не култивирано.
Може да е от много растения внесени от Америка в Европа

# 10
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Съжелявам за изместване на темата,но... Embarassed
 някой може ли да ми каже колко какпки ванилия (само такава намерих тук-течна) са равни на 3 пакетчета ванилия.
 ще правя торта една торта за 1-ви път и жич не съм наясно с дозировката на тази течна ванилия.


  п.п. търсих в готварския ,ама не намерих нищо Sad
 Благодаря предварително!

# 11
  • Мнения: 86
Аз лично обичам по-силен аромат и слагам  1 чаена лъжичка Vanila Flavouring вместо едно пакетче.

# 12
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Цитат на: Gaby_MW
Аз лично обичам по-силен аромат и слагам 1 чаена лъжичка Vanila Flavouring вместо едно пакетче.


 Мерси за отговора! Аз сложих 2 ч. лъжички пък да видим какво ще стане накрая Confused:като я опитаме-сложих я във фризера за няколко часа.Ако стане ще ви чершя една виртуална желирана торта!!!

# 13
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Да се похваля и тук! Stuck Out Tongue Направих тортата,стана страхотна !
Ето и снимки:
http://community.webshots.com/album/340334651CHgeVV

# 14
  • Мнения: 4 244
Ето ви торта с рабарба
А спретнах един страхотен сос с рабарба към едно свинско роле пълнено с наше сирене. МНого бързо го изядохме та не остана време за снимки. На интересуващите се мога и рецептите да дам Laughing

# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
О, тортата иzглежда страхотно newsm64

Напиши рецептата zа тоzи сос. Аz още не съм употребила моя рабарбер Embarassed

# 16
  • Мнения: 4 244
3 стръка от рабарбата ги обелвам и нарязвам на малки парченца - ок 2 см
Задушавам ги в малко масло - 40 гр и 2 стръка мента или джоджен (ако имаш)
Добавям желе от касис (може и червени боровинки) и прецедения бульон от ролето. Оставям го 5 мин да покъкри и му добавям малко сгъстител за сосове - от тия на Мондамин и е готов.
юСлед това заливаш с него нарязаното роле

# 17
  • Мнения: 980
бляк, как го ядете тва нещо бе Rolling Eyes ?
моят мъж го вари, май му слага захар накрая и .....ако питаш мен- директно за кофата Grinning
свекърва ми прави няккаъв сладкиш, ама не знам рецепти.
успех с рецептите Grinning

Ама много си е готино просто не си ги яла приготвено като хората  chef

# 18
  • Мнения: 980
3драсти Фиданке, на Др. Йоткер в готварската книга zа сладкиШи има много приятна рацепта zа Rhabarberkuchen.Ако си zаинтересувана сте я пусна в форума.  newsm10

# 19
  • Мнения: 4 244
Пускай - на всичко сме зсъгласни само да е вкусно

# 20
  • Мнения: 980
Моят мъж е много капри3ен.Не че мамка му е готвила на времето всеки ден ама на #2gunfire
ама това го яде и правя в голямата тава
 За тестото
250 гр. маргарин се разбива с 250 гр. захар,пакетче ванилия и ШиШенце ванилиев аромат(Vanille-Aroma).Постепенно се добавят 4 яйца.Обърква се 250 гр. браШно с 2 ч.л.бакпулвер(равни).обърква се всичко на тесто и се излива в тава(30 x 40см.)Рабарбера се чисти,реже се на 2см и се разпределя в/у тестото и се пече в предварително затоплена фурна(180 -200°С) около 30 минути
  За заливката
2 пакетчета ниШесте ванилия се правят по упътването,но само с 700мл мляко(Мамета внимание!! в Германията 1 пакетче е zа 500мл мляко,а в България zа 1 л.)В крема се прибавя ванилия и докато е оЩе гореЩ 450гр. Creme fraiche. Хубаво го обърквате. Залива се сладкиШа и се пече оЩе 15- 20 минути
аз го пека докато заливката се позапече като крем -карамел и го оставям да изстине.
ами да ви е вкусно и поздрави от мене  chef

# 21
  • Мнения: 4 244
Аз точно тоя вариант много не го любя, че му е много мек блата
При моя блата е по хрупкав и отгоре с тия белъци е просто Мммммммм!
А за другите мами - Creme fraiche е заквасена сметана

# 22
  • Мнения: 382
А аз сега търсих рецепти за сладолед с кисело мляко   smile3529
Попаднах на това и се сетих, че четох как някой има цяло... дърво:
Та ето "RHABARBER-EIS MIT QUARK UND JOGHURT"

eat

# 23
  • Мнения: 4 244
Сладоледа ще бъде изпробван още утре

# 24
  • Мнения: 382
Аз сега изпробвам варианта му с ягодки Simple Smile После пусни фийдбек  Mr. Green
И добър апетит Simple Smile

# 25
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Сега се сетих нещо, zа което от доста време исках да попитам. В готварския форум таzи тема остана беz отговори...
Иzполzвате ли силиконовите форми zа печене на торти и сладкиши? Трябва да си сменям моите форми и обмислям, дали да не си вzема такива. Обаче никой около мен не ги полzва, така че никой не може да ми сподели опита си.

# 26
  • MUC
  • Мнения: 572
Сега се сетих нещо, zа което от доста време исках да попитам. В готварския форум таzи тема остана беz отговори...
Иzполzвате ли силиконовите форми zа печене на торти и сладкиши? Трябва да си сменям моите форми и обмислям, дали да не си вzема такива. Обаче никой около мен не ги полzва, така че никой не може да ми сподели опита си.
И аз смятам да се обурудвам с такива Laughing
Aз ползвам силиконова за мъфини, супер е. Много лесно се мие и не загаря.

# 27
  • Мнения: 382
Аз имам силиконови форми   chef и е истина, че много хубаво се пече в тях. Малко трудно излиза от формата, особено Quarktorte. Другото неудобство е, когато се налага да се мият на ръка, защото остава покафеняване от мазнината и понеже самата форма е много мека не може хубаво да натиснеш... Със съдомиялната нямаш грижи:).
Определено им се кефя.
 eat

Последна редакция: чт, 09 юни 2005, 11:21 от Shmupsipooh

# 28
  • Мнения: 4 244
Розе, аз имам няколко - 1 заMuffins, 1 за Gugglehupf, 1 проста кръгла за торти, 1 за хляб правоъгълна, една с форма на слънчоглед и 1 с форма на пеперуда  
Имат една тънкост - сладкиша трябва напълно да изстине и тогава да се вади от формата, иначе пак залепва Twisted Evil
Могат да се ползват и в микровълнова доколкото знам, ама аз си пека в нормалната фурна. Мия ги в миялната - нищо им няма
Имат препоръка преди първото ползване и непременно го прави.
Аз моите ги купих от Bonprix

# 29
  • Мнения: 1 465
Ей Фиданке, стига я размахва тази рецепта,
ами давай направо адреса и идвам, 4е след някой друг месец и със самолет 6те ми забранят да пътувам.  Мъжо уж ми купува 6околади и разни вкусотийки и все мърмори, ама в4ера го хванах как тайни4ко похапва 6околад4е наполовина напъхан в хладилника и доста му се карах да не посяга на мойте ценни съкрови6та - ама и аз една ве6тица съм станала - много го тормозя - дано издържи горкия до раждането. Ама пусто то май ми иде ло6отията от хормоните smile3538

# 30
  • Мнения: 4 244
Адреса го давам одма - ама само на ЛС Laughing

# 31
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Благодаря zа отговорите, явно и аz ще се оборудя с такива форми. Интересно, не е нужно да се намаzняват формите. Thinking

# 32
  • Мнения: 382
Сладоледа стана велик, сложих и 10ина ягодки. И съм вече безумен фен на рабабата! И го изядохме веднага, не ми остана за закуска  newsm45 ...
Към Уплашимуртанка (отново нов имидж?!  smile3501) - върнах се назад във форума и видях снимките на торта... изглежда толковаааа вкусно. А може ли рецепта?  newsm17 ... моля

# 33
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лек завой от темата: абе Деби или Фиди или и аз не знам ве4е как да ти викам Crossing Arms,абе спри се бре жена. От тия твои никове полу4их размножение на ли4ността  Wink
Тва пък са УплаШимутранка отде го измисли  Thinking Wink

# 34
  • Мнения: 4 244

Към Уплашимуртанка (отново нов имидж?!  smile3501) - върнах се назад във форума и видях снимките на торта... изглежда толковаааа вкусно. А може ли рецепта?  newsm17 ... моля
Нов имидж - само за малко. После ще съм си пак "Стройна фиданка"
А за рецептата - веднага
Продукти
За блата                                       За пълнежа                                     За целувките
125 гр масло                                 800гр рабарба                                3 белтъка
1 яйце                                          1 1/2 пакетче ванилен пудинг        сол
75 гр захар                                   500 мл сметана                                170 гр захар
250 гр брашно                             150 гр захар                                    1 п ванилена захар
1 ч.л. бакпулвер                           1 п ванилена захар                         1 ч.л. лимонов сок
1 щипка сол                                  кората на един лимон
                                                      3 яйца
                                                      30 гр галета
                                                      1 с.л. ром
Всички продукти за блата се замесват в меко и гладко тесто и повито в найлон се оставя да почине 2 ч в хладилник
През това времем рабарбата се почиства и нсе нарязван на 2 см големи парчета. Пудинга се разбива с сметаната добавят се останалите продукти за пълнежа без галетата.
Една кръгла форма за торта се намаслява и поръсва с брашно (аз ползвам силиконова и няма нужда от това). Разточва се вътре масленото тесто по равно с малък ръб отстрани. Поръсва се с галетата, нарежда се рабарбата и се залива с разбития пълнеж.
Пече се около 1 ч в затоплена фурна на 170 град.
Оставя се да изстине и през това време се рзбива целувките. Размазва се върху сладкиша и се оставя да се запече за още 20 мин на 160 гр.

Да ви е сладко!

# 35
  • Мнения: 4 244
Лек завой от темата: абе Деби или Фиди или и аз не знам ве4е как да ти викам Crossing Arms,абе спри се бре жена. От тия твои никове полу4их размножение на ли4ността  Wink
Тва пък са УплаШимутранка отде го измисли  Thinking Wink
Миленче - тази тема е виновна
Ама честно ще е само за малко че нещо ме избиват всичките чивии и имам нужда от промяна на външния вид Wink

# 36
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лек завой от темата: абе Деби или Фиди или и аз не знам ве4е как да ти викам Crossing Arms,абе спри се бре жена. От тия твои никове полу4их размножение на ли4ността  Wink
Тва пък са УплаШимутранка отде го измисли  Thinking Wink
Миленче - тази тема е виновна
Ама честно ще е само за малко че нещо ме избиват всичките чивии и имам нужда от промяна на външния вид Wink
Скивах я аз в КлЮто ама се 4удех откъде ти Щукна то4но тоя ник (има ли някаква слу4ка свързана с него или просто така newsm78)

# 37
  • Мнения: 4 244
А аз сега търсих рецепти за сладолед с кисело мляко   smile3529
Попаднах на това и се сетих, че четох как някой има цяло... дърво:
Та ето "RHABARBER-EIS MIT QUARK UND JOGHURT"

eat

Ела да видиш какво близане пада сега на рабарбен сладолед newsm20 за рецептата   chef

# 38
  • Мнения: 978
Мами от немско, моля ви се дайте го този ре/авенов (рубарбен) сладолед на български, че искам да го пробвам. Мерси.

# 39
  • Мнения: 1 017
Деби, Фиди, Уплаши..... или както ти е по-приятно Laughing видах снимката на това растение и се плеснах по челото, че съм го виждала на плодови плека тип активия на Данон:)
 Вкусни са верно и ще взема и аз да се огледам дали го продават в свеж вид по френско:)

# 40
  • Мнения: 980
Лек завой от темата: абе Деби или Фиди или и аз не знам ве4е как да ти викам Crossing Arms,абе спри се бре жена. От тия твои никове полу4их размножение на ли4ността  Wink
Тва пък са УплаШимутранка отде го измисли  Thinking Wink

Е сега ми се иzясниха неЩата newsm78 Laughing

# 41
  • Мнения: 978
Дебиииии, дай рецептата!!!

# 42
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Strawberry Rhubarb Pie
========================
Yield: 8

Ingredients:
==========

Crust
----------
1 1/4 cups all purpose flour
1/4 tsp salt
1/4 cup unsalted butter
1/4 cup vegetable shortening
1 tbsp lemon juice
3 tbsp to 5 tbsp cold water

Fruit
-----
4 cups rhubarb, chopped
2 cups strawberries, hulled and sliced
1 cup sugar
3 tbsp cornstarch
1/2 tsp cinnamon
1/4 tsp ground ginger
dash salt

Crumble Topping
----------------
2/3 cup all purpose flour
1/2 cup sugar
1/4 tsp nutmeg
dash salt
1/4 cup unsalted butter, melted

Directions:
============

To Assemble :
------------
1.For pastry combine flour with salt. Cut in butter and shortening until a roughly even crumbly texture. Add lemon juice and water and blend just until dough comes together. Shape into a disc, wrap and chill for 30 minutes.

2.Preheat oven to 400° F. On a lightly floured surface, roll out dough into a circle large enough to fit a 9-inch pie pan. Line pan with pastry, trim and cinch edges. Chill until ready to fill.

3.Toss rhubarb and strawberries with sugar, cornstarch, spices and salt to coat. Fill pie shell with fruit.

4.For crumble topping, combine flour, sugar, nutmeg and salt. Stir in melted butter just until crumbly and spread over fruit. Bake pie on a tray at 400° F for 20 minutes, then reduce heat to 350° F and bake for about 40 minutes more, until filling is bubbling. If crust edge is browning too quickly, cover edges with a thin strip of tin foil.

Yield: 1 9-inch pie. Makes 8 to 10 servings.

Изв. , че  рецептата не е на бг  Embarassed  Не съм я пробвала, но казват , че била супер Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 978
Благодаря Ели. Нещо подобно прави свекърва ми с ревена и наистина е хубаво, но аз питам за рецептата за сладолед.

# 44
  • Мнения: 4 244
300 gr рабарба
75 гр захар
1 п ванилена захар
1 ч.л. бурбонванилена захар
200 гр пълномаслено кисело мляко (йогурт)
150 гр обезмаслена извара

Рабарбата се измива и почиства от ликото. Нарязва се на малки 2 см парчета. Добавя се 50 мл вода и се задушава до омекване. Бърка се за да не залепне по дъното на тенджерата
Добавят се захарта и ванилиите. Бърка се до пълно разтваряне на захарта
Сваля се от котлона и се оставя настрани да се охлади.
През това време в една купа се разбиват на крем изварата и киселото мляко и се добавят към охладената рабарба
С машина за сладолед
Крема покрит се оставя 1 ч в хладилника или 15 мин в фризера да се охлади.Разбърква се и се слага в машината. Оставя се 30/40 мин да се замрази без да се бърка и след това е готов.
За форми за сладолед
Крема се излива в форми за сладолед или в по голяма купа и се оставя да се замрази в фризера за 5-7 ч най млако при -18 градуса
Преди сервиране сладоледа се оставя за няколко мин в хладилника да се отпусне

Да ви е сладко!

# 45
  • Мнения: 382
Цитат
Ела да видиш какво близане пада сега на рабарбен сладолед

А ако знаеш мойто пиле как е окопирал рабарбената торта... и ръмжи леко  hahaha! И сега го пращам на  newsm39! Много вкусно нещо! Тази рецепта е направо произведение на изкуството!

Общи условия

Активация на акаунт