Безвъглехидратна деита

  • 17 002
  • 126
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Искам да се похваля и евентуално да "запаля" и помогна на други майчета.
Най-после намерих ДИЕТАТА!!! Вече 8-ми ден карам на месца, зеленчуци и яйца. Не изпитвам никакъв глад /не ми се яде нито сладко, нито тестено #Shocked и съм свалила 5 кг /в интерес на истината имам много, много килца отгоре Embarassed , така че резултатът не е кой знае колко впечетляващ/.
От години все започвам диети, които не траят повече от 2-3 дни. Сега направо не ми се вярва, че не съм гладна и отслабвам Wink  
Тук всичко е обяснено много добре:

http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Искам само да направя едно малко уточнение. Диетата не е безвъглехидратна, а ниско въглехидратна. В заленчуците се съдържат макар и малък процент въглехидрати. Ако нещо греше моля поправете ме.
Аз в момента съм на Ниско въглехидратна диете (т.е % на въглехидратите е под 20%) - хапвам месо, мляко, сирене и кашкавал - вискокомаслени, зеленчуци, чйца и по малко плодове и ядки.
Диетата се съчетава добре със пиене на зелен чай, тъй като той е един вид естетсвен фетбърнър и спомага топенето на мазнините.
За миналата седмица съм свалила 2 кг  #Shocked и продължавм втора седмица, като се чуствам отлично, но май за втората седмица не съм свалила нищо. Нубавото е, че се сваля бавно, но сигурни и се топят мазнини наистина.
Лекси продължавй да пишеш как върви диетата ти. Ще се радвам да обменяме резултати и опит.

# 2
  • Мнения: 268
Лекси, "запали" ме определено.  Grinning
Моята кума се храни по този начин преди около 2 години и наистина отслабна. Аз тогава нямах никаква нужда от диети, защото бях се вталила покрай грижите за дребоса, но ела да ме видиш сега  Cry Определено имам нужда от отслабване, но не мога да не ям. Затова и не пазя диети. Гладувам няколко дни и после не мога да се спра и качвам пак.
В линка, който даде, пишеше, че е добре да се започне на фазите на луната. Кога беше следващата фаза, на 25.04 ли? Ще трябва да погледна в другата тема и освен да започвам и аз оттогава  Laughing
Ще ти стискам палци, стискай ми и ти на мен. После обещавам, че ще има много снимки  Laughing
Между другото, аз имам да свалям около 10 кг. Дали ще има ефект  Rolling Eyes

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Тук също има инфо за НВД
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4

# 4
Здравейте момичета,
аз също съм вече 10 ден на тази диета. Свалила съм 3 кг., а имам да свалям още 7. Въпреки, че сваленото не е много съм видомо вталена, особено в областта на ханша и бедрата. Чувствам се много добре, внимавам с въглехидратите, като наблягам предимно на зелена салата (в малка количества). Старая се да пия поне по 2 л. вода.Използвам ленти за кетоза с които следя как съм с въглехидратите и които ми дават увереност да продължа. Храня се умерено, което ще рече, че не се ограничавам,но и гледам приеманото да не надхвърля това което по принцип изразходвам. Ще продължа с този вид на хранене още две седмици, а след това ще започна да включвам постепенно повече въглехидрати.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Хайдееее направихме си групата.  Stuck Out Tongue Аз съм от семица и половина и незнам колко съм свалила. В понеделник бях 68 кг и сега съм пак толкова, ама аз по принцип трудно свалям, а като се закотвя по-дълго време си е мисията невъзможна. Надявам се упражненията да помогнат.
То по-бавно, по-добре Laughing

# 6
  • Мнения: 500
Ето една диета, която не за мен- дори и да имам желание да я правя. Просто немога без плодове и пълни купи зеленчуци. Макар че следя мамите колко са доволни и отслабват от НВД. Късмет на всички и да се справите с излишните килца.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Момичета, някой знае ли дали може да се прави тази диета без да се ядат яйца? Благодаря!

# 8
  • Мнения: 3 611
Арееее пишете и мене.
Повече от 2 месеца съм на НВД  Grinning
(от време на време обаче сдавам багажа и се надумквам с въглехидрати).

# 9
  • Мнения: 3 611
Цитат на: anuschka
Момичета, някой знае ли дали може да се прави тази диета без да се ядат яйца? Благодаря!


Може да.
И аz много рядко ям. Rolling Eyes

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: anuschka
Момичета, някой знае ли дали може да се прави тази диета без да се ядат яйца? Благодаря!


Може, ама мен лично ме засищат и така не "посягам" към забраненото.
Виж в линка на Валери, какво трябва да избягваш и да не ядеш...другото е ок

# 11
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: arrows
Арееее пишете и мене.
Повече от 2 месеца съм на НВД  Grinning
(от време на време обаче сдавам багажа и се надумквам с въглехидрати).

какъв е резултата след 2та месеца.

Виж грешно правиш, че се "надумкваш" с въглехидрати - направо си стресираш организма. По-добре си позволявай по нещо въглехидратно веднъж седмично, отколкото това - мое мнение.
Ароуз, ти ядеш ли млечни или без тях караш?

# 12
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Maria
Здравейте момичета,
аз също съм вече 10 ден на тази диета. Свалила съм 3 кг., а имам да свалям още 7. Въпреки, че сваленото не е много съм видомо вталена, особено в областта на ханша и бедрата. Чувствам се много добре, внимавам с въглехидратите, като наблягам предимно на зелена салата (в малка количества). Старая се да пия поне по 2 л. вода.Използвам ленти за кетоза с които следя как съм с въглехидратите и които ми дават увереност да продължа. Храня се умерено, което ще рече, че не се ограничавам,но и гледам приеманото да не надхвърля това което по принцип изразходвам. Ще продължа с този вид на хранене още две седмици, а след това ще започна да включвам постепенно повече въглехидрати.


То идеята е това да ти стане начин на хранене по принцип Laughing, щото като включиш въглехидратите пак ще качиш...освен ако не блъскаш по цял ден в залата Sunglasses

# 13
  • Мнения: 268
Пак се включвам, че малко бавно загрявам  Embarassed
Мога ли например да изям една краставица и два домата, нарязани на салата /става голяма купа/ овкусени само с лимон да речем  Rolling Eyes Или ми е множко  Sad

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Valery


Виж грешно правиш, че се "надумкваш" с въглехидрати - направо си стресираш организма. По-добре си позволявай по нещо въглехидратно веднъж седмично, отколкото това - мое мнение.
Ароуз, ти ядеш ли млечни или без тях караш?

Абсолютно...,току що ми изтипосаха една кутия Мерси пред погледа и не можах да не си взема 1. А гадните колеги ме придумват и за още...ама аз устисках и сега пия чайче Laughing

# 15
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: ina_k
Пак се включвам, че малко бавно загрявам  Embarassed
Мога ли например да изям една краставица и два домата, нарязани на салата /става голяма купа/ овкусени само с лимон да речем  Rolling Eyes Или ми е множко  Sad

Не много - даже и малко зехтин може да сложиш - връзва се НВД

# 16
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Valery
Цитат на: ina_k
Пак се включвам, че малко бавно загрявам  Embarassed
Мога ли например да изям една краставица и два домата, нарязани на салата /става голяма купа/ овкусени само с лимон да речем  Rolling Eyes Или ми е множко  Sad

Не много - даже и малко зехтин може да сложиш - връзва се НВД

Да ама да е студено пресован (от ония дето е 10 кинта литъра Пише Extra Virgin на етикета) щото другия е като олиото. В салатката може да сложиш и лук , та и сиренце даже...
А аз в марулената слагам и яйце и/или кисело мляко - връзва се с вкусовете на фамилията и така всички доволни Sunglasses пържолки (на фурна или скара) и салатка.... екстра

# 17
  • Мнения: 268
Хехе, ми то си е хапване направо. Аз напоследък се мъча с някакви глупости тук и не смея да си хапна  Laughing Благодаря за информацията, момичета!
Valery, прибавих си твоите примерни менюта /от другия форум/ във фаворитите и този път съм се зарекла, че ще ги смажа тия гадни кила  box

# 18
относно vesi1
Целта ми е да сваля натрупаните кг. от бременността и да ги задържа поне три месеца. След това дори и да кача едно-две кг, няма да ми е проблем. Честно казано, обаче аз не мога цял живот да се лишавам от плодове, сокове и др. Варианта на диета който аз правя изключва киселото мляко и сиренето, но в общи линии това е пак нвд

# 19
  • Мнения: 455
Аз спазвах тази диета в продължение на 2 месеца. Започнах я 95 килограма на 15.01., приключих 84 килограма на 15.03. След нея веднага продължих на разделно хранене, в момента сам 79 килограма. След като минах на разделното хранене последните два дни от лунната диета гладувам, както е по правилата само с течности. Успех на всички диетиращи мами.   Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: vesi1
Цитат на: Valery
Цитат на: ina_k
Да ама да е студено пресован (от ония дето е 10 кинта литъра Пише Extra Virgin на етикета) щото другия е като олиото. В салатката може да сложиш и лук , та и сиренце даже...
А аз в марулената слагам и яйце и/или кисело мляко - връзва се с вкусовете на фамилията и така всички доволни Sunglasses пържолки (на фурна или скара) и салатка.... екстра


Да ама ако искаш да я спазваш стриктно това е грешка. Можеш да слагаш колкото се искаш олио, обаче нищо млечно - нито сиренце нито кисело мляко.
Ина можеш да ядеш колкото си искаш от разрешените храни /виж в линка/. Не се опитвай да се ограничаваш в началото. След няколко дни апетитът намалява значително, а мръвката без хляб засища много. аз ям основно пилешки и свински месища /пържоли, кюфтета, филета/ и варени яйца. Интересно но изобщо не ми се ядат зеленчуци, въпреки че по-голямата част от тях са разрешени. За да компенсирам пия мултивитамини + геритамин.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Лекси

Да ама ако искаш да я спазваш стриктно това е грешка. Можеш да слагаш колкото се искаш олио, обаче нищо млечно - нито сиренце нито кисело мляко.

Аз не мисля, че млечните продукти са непрепоръчителни, поне не и според това тук http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=373
За топените сирена и прочие преработки е ясно

Ако ти кажа, че Милко (модератора на spderфорума) обядва с една консерва русенско варено и 1 кофичка кисело мляко(възможно най-висока масленост), а изглежда направо кльощав...

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Maria
относно vesi1
Целта ми е да сваля натрупаните кг. от бременността и да ги задържа поне три месеца. След това дори и да кача едно-две кг, няма да ми е проблем. Честно казано, обаче аз не мога цял живот да се лишавам от плодове, сокове и др. Варианта на диета който аз правя изключва киселото мляко и сиренето, но в общи линии това е пак нвд

Ама кой е казал да не ядеш плодове и да не пиеш сокове - за справка http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=373
Става дума да не набиваш хляб, картофи, ориз, пърженко, китайска кухня и т.н.(както правех аз) Embarassed
А от кисело мляко и сирене едва ли може да напълнееш, виж от кифла, шоколад и баничка - със сигурност (това пак от личен пример)

# 23
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Valery

какъв е резултата след 2та месеца.

Виж грешно правиш, че се "надумкваш" с въглехидрати - направо си стресираш организма. По-добре си позволявай по нещо въглехидратно веднъж седмично, отколкото това - мое мнение.
Ароуз, ти ядеш ли млечни или без тях караш?


Ми реzултата е 8 кг. ( като се има предвид, че не я спаzвам съвсем стриктно)
От скоро обаче правя и лунната.

Ям млечни (сирене, кашкавал, кис. мляко, яйца чат-пат)

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Явна всеки трябва да се избере вариантче. Аз се придържам към това, че много хубави неща обещават:
http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html

# 25
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Пишете ме и мен !
Аз съм вече 2-ра седмица ,като се старая да я спазвам точно(ръководя се от менЮтата на Валери-страхотни са) е имам и малки изклЮчения Embarassed  Embarassed  Embarassed ,но съм -2кг.

# 26
  • Мнения: 3 611
Гледам, че нещо се оплетоха нещата.
Общо вzето в таzи тема говорим zа две диети.
И двете са НВД, но при едната се иzключват млечните и не се броят ккал., а при другата напротив - хапват се млечни, но и се броят ккал. С втората определено се сваля по- бавно, zатова пък е по-сигурно, че след приключването й свалените кг. няма да се върнат бърzо.

# 27
Цитат на: vesi1
Цитат на: Лекси

Да ама ако искаш да я спазваш стриктно това е грешка. Можеш да слагаш колкото се искаш олио, обаче нищо млечно - нито сиренце нито кисело мляко.

Аз не мисля, че млечните продукти са непрепоръчителни, поне не и според това тук http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=373
За топените сирена и прочие преработки е ясно

Ако ти кажа, че Милко (модератора на spderфорума) обядва с една консерва русенско варено и 1 кофичка кисело мляко(възможно най-висока масленост), а изглежда направо кльощав...


Не всички млечни продукти са разрешени. Сирена може да се ядат без проблем, защото са богато предимно на протеини и мазнини, но мляко, както и кисели млека трябва да се ограничават, защото имат доста въглехидрати. Разрешени са к. млека с ниско въглехидратно съдържание (ако има такива на пазара). Доматите също трябва да се ограничават, както и моркови, зелен боб, сладка царевица, грах. Те са богати на въглехидрати. Не се консумират плодове в първите 2 седмици, но след това може в ограничени количества.
Като ви чета тук, явно доста хора са с объркани понятия що е това нисковъглехидтратна диета и как точно се прави тя. Не че аз съм особено компетентна, но ходя на диетолог и спазвам стриктно нейните съвети, затова се учудвам на някои от коментарите.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: arrows
Гледам, че нещо се оплетоха нещата.
Общо вzето в таzи тема говорим zа две диети.
И двете са НВД, но при едната се иzключват млечните и не се броят ккал., а при другата напротив - хапват се млечни, но и се броят ккал. С втората определено се сваля по- бавно, zатова пък е по-сигурно, че след приключването й свалените кг. няма да се върнат бърzо.

 newsm10

# 29
  • Мнения: 3 861
Цитат на: didalex
Пишете ме и мен !
Аз съм вече 2-ра седмица ,като се старая да я спазвам точно(ръководя се от менЮтата на Валери-страхотни са) е имам и малки изклЮчения Embarassed  Embarassed  Embarassed ,но съм -2кг.


ама къде ги четете тези менюта бре хора??? Shocked Аз също ще се присъединя, но след празниците или поне след Цветница, че как ще празнувам и диета ще пазя? Thinking Освен това последните две седмици се омотах с това японско чудо и искам да се освестя малко преди пак да се юрна да отслабвам. А междувременно ще си правя упражненията и коремните пресички пък дано поне ги задържа тия килца Stuck Out Tongue  и ще ви следя как се развиват нещата при вас Grinning

# 30
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Lilly napisa
Цитат
ама къде ги четете тези менюта бре хора???  Аз също ще се присъединя, но след празниците или поне след Цветница, че как ще празнувам и диета ще пазя?  Освен това последните две седмици се омотах с това японско чудо и искам да се освестя малко преди пак да се юрна да отслабвам. А междувременно ще си правя упражненията и коремните пресички пък дано поне ги задържа тия килца  и ще ви следя как се развиват нещата при вас
 
Валери го е дала линка в предишната страница,виж тук:
Цитат
Тук също има инфо за НВД
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4


 И аз се мъча вече от 1 мес. с упражнения в къщи ,но поне има резултат.Е ако е в студио и фитнес може и да е по-добър ,но аз съм доволна,забелязва се разлика.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 402
Боже боже искам и аззззззззззз .... имам да свалям около  Embarassed 10 кг. Признавам го само на вас
От утре започвам и аз, като чета какви мечтани за мен резултати сте постигнали направо ви се възхищавам.
Хайде бройте ме и мен.  newsm55

# 32
  • Мнения: 742
аз съм вече с дрехи един размер по-малки, и то за един месец! Равносметка- минус шест килограма, без гладуване, без отпадналост, видимо свалени от проблемни зони - бедра, дупе, талия. Имам още много за сваляне , но така съм амбицирана , че се надявам и този месец да сваля 4-5-6 килца Stuck Out Tongue И така , за четили месеца- Сбогом, дебело дупе здравей, размер 44 !! ))))

С две думи: Това е моята диета. Който иска, да гладува. Лунни цикли, Японски изгреви, Скарсдейл- не са за мен ))))))

# 33
  • Мнения: 299
Цитат на: Maria
Здравейте момичета,
аз също съм вече 10 ден на тази диета. Свалила съм 3 кг., а имам да свалям още 7. Въпреки, че сваленото не е много съм видомо вталена, особено в областта на ханша и бедрата. Чувствам се много добре, внимавам с въглехидратите, като наблягам предимно на зелена салата (в малка количества). Старая се да пия поне по 2 л. вода.Използвам ленти за кетоза с които следя как съм с въглехидратите и които ми дават увереност да продължа. Храня се умерено, което ще рече, че не се ограничавам,но и гледам приеманото да не надхвърля това което по принцип изразходвам. Ще продължа с този вид на хранене още две седмици, а след това ще започна да включвам постепенно повече въглехидрати.

Разкажи ми малко по-подробно за тези ленти. как точно се казват? От къде ги купуваш. Как отчиташ резултата? мерси

# 34
  • Мнения: 3 611
Цитат на: ellyst
И така , за четили месеца- Сбогом, дебело дупе здравей, размер 44 !! ))))


Къв е тоя раzмер 44  #Shocked  Аz нося 36  Thinking

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: arrows
Цитат на: ellyst
И така , за четили месеца- Сбогом, дебело дупе здравей, размер 44 !! ))))


Къв е тоя раzмер 44  #Shocked  Аz нося 36  Thinking

Sorry, за намесата. 44 размер български е 38 немски. Grinning

Боже, направо сте за завиждане. Аз и на 42 немски ще се радвам като на коледен подарък, но скоро няма да мога да вляза в него.... Sad

# 36
  • Мнения: 356
Пишете ме и мен момичета. Аз от 2 месеца съм на НВД, но във варианта с млечни продукти /без кашкавал/, защото още кърмя. Свалила съм 6 кг от областта на корема, ханша и горната част на бедрата. След Велик Ден /като отбия малкия/, минавам на твърдия вариант на НВД /без млечни работи/ и атака на оставащите само 20 кг. Пия разтворими таблетки вит. А, C,Е + антиоксиданти, за да няма проблем с холестерола.

# 37
  • Мнения: 3 611
Цитат на: anuschka
Цитат на: arrows
Цитат на: ellyst
И така , за четили месеца- Сбогом, дебело дупе здравей, размер 44 !! ))))


Къв е тоя раzмер 44  #Shocked  Аz нося 36  Thinking

Sorry, за намесата. 44 размер български е 38 немски. Grinning

Боже, направо сте за завиждане. Аз и на 42 немски ще се радвам като на коледен подарък, но скоро няма да мога да вляза в него.... Sad


Миси zа пояснението.  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 216
И аз започнах диетата от днес, след като прочетох вчера мнението на Лекси, обаче имам някои въпроси- може ли алкохол (водка много обичам да си пийвам, като се съберем с приятели) и хляб "Бонус"-зеленчуков в съдържанието му пише,че има цели пшенични зърна и сега се чудя дали се връзва с диетата. Моля ви, кажете ми!

# 39
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Хляба е много въглехидратен, дори и Бонуса, който обаче е най-добър ако все пак решиш да ядеш. Зависи кой вариант на НВД ще спазваш - този на Лекси абсолютно изключва хляба.
 И за алкохола положението не е много розово - той възпрепятства топенето на мазнините. Аз пийвам по-малко, но сухо вино

# 40
  • Мнения: 216
Благодаря ти!Все се надявах този зеленчуков хляб поне да става, но уви...много ъм си лакомка, но ще се помъча

# 41
  • София
  • Мнения: 7 242
По моята диета е позволено по половин л. вино /мой червено/, но чак след 6-ти ден Cry  Все пак и нещо!
Хляб, независимо какъв НЕ!

# 42
  • Мнения: 500
Цитат на: arrows
Цитат на: ellyst
И така , за четили месеца- Сбогом, дебело дупе здравей, размер 44 !! ))))


Къв е тоя раzмер 44  #Shocked  Аz нося 36  Thinking

Я Аrrows кажи ще правиш ли в неделя лунната? Ей сега ако ми отговориш утвърдително и аз се 3ахващам Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Medea
Я Аrrows кажи ще правиш ли в неделя лунната? Ей сега ако ми отговориш утвърдително и аз се 3ахващам Simple Smile


Ми ще ми се  Grinning
Всеки момент чакам да ми дойде и съм освирепяла от глад ама съм почти накрая и това ме крепи... няма да се "давя кат власите накрая на Дунава" , я?  Wink  Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 1 402
Ми днес ми е втори ден от диетата и искам да застрелям някой от глад #2gunfire мразя околните и съм заядлива, егати само за храна мисля.... ако ви се пише, моля опишете едно дневно вашо меню. Мерси предварително ... имам проблем със закуската, не знам какво да ям?

# 45
  • Мнения: 356
Цитат на: Galya S
Ми днес ми е втори ден от диетата и искам да застрелям някой от глад #2gunfire мразя околните и съм заядлива, егати само за храна мисля.... ако ви се пише, моля опишете едно дневно вашо меню. Мерси предварително ... имам проблем със закуската, не знам какво да ям?

Не се опитвай да си правиш строги менюта, защото това те кара да мислиш, че си на "диета" и съответно си постоянно гладна. Според мен това е важната психологическа бариера, която трябва да се преодолее. Хапвай си по-малко от позволените неща и не му мисли много. Трудно е първата седмица до като си изградиш правилен навик на хранене - после е лесно и дори не смяташ, че спазваш нещо. Относно закуската - винаги я пропускам и пия 1-2 чаши слабо горчиво кафе /преди това никога не съм пила кафе без захар, а сега не мога да си представя да го пия със захар/.

# 46
  • Мнения: 558
Galia, може би не хапваш достатъ4но, преброй си калориите!
Аз като стана сутрин хапвам 1 грейпфрут, после след 1-2 4аса млаяко с 2 л пшени4ен зародиш, към обяд/ ранен следобед омлет с пуешко филе или луканка/салам/гъби. Ве4ерям някакво месо със салата или таратор.Понякоа за следобедна закуска - малко плодово кисело мляко.
Досега съм се 4увствала гладна само ако по някаква при4ина сътм оставала без да ям по няколко 4аса 5=6. Така стана 2-3 дни тази седмица и то4но в тези дни вместо да сваля пове4е, аз взех 4е ка4их #Cussing out

# 47
  • Мнения: 5 251
Момичета и аз се включвам  Simple Smile
Искам да сваля 3-4 кг. и от утре започвам с НВД  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Radina
Момичета и аз се включвам  Simple Smile
Искам да сваля 3-4 кг. и от утре започвам с НВД  Simple Smile

Абе ти ако свалиш още 3-4 и ще изчезнеш People Angel

# 49
Лентите за които говоря се водят "ленти за отчитане на кетоза"

"Ако поемате твърде много въглехидрати с храната, повече, отколкото биха се превърнали в глюкоза или гликоген (складиращ се в черния дроб и мускулите), резултатът ще бъде затлъстяване. Когато организмът се нуждае от повече гориво, мазнините се трансформират обратно в глюкоза и е налице отслабване.
Не трябва обаче да се намалява прекалено много количеството на въглехидратите. Те са еднакво важни за доброто здраве, както и останалите нутриенти (белтъчини, мазнини и др.) Въпреки, че липсва общоприето изискване, необходими са минимум 50 г дневно, за да се избегне кетоза - киселинно състояние на кръвта, което настъпва, когато собствената мазнина на организма се използва предимно за енергия

Има ги в по-големите аптеки, струват около 2-3 лв. Отчитат дали организма е в състояние на кетоза и какво е нивото на кетозата.

# 50
  • Мнения: 5 251
Ами имам аз какво още да сваля  ooooh!
Тъй като незнаех как се смятат калориите се порових из нета и вижте какво открих http://healthyfood.info.bg/Calculators.html Дано да ви е полезно (а може и да го имате вече) Simple Smile

# 51
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Galya S
Ми днес ми е втори ден от диетата и искам да застрелям някой от глад #2gunfire мразя околните и съм заядлива, егати само за храна мисля.... ако ви се пише, моля опишете едно дневно вашо меню. Мерси предварително ... имам проблем със закуската, не знам какво да ям?

Не би трябвала да се плучава така - напротив с НВД би трябвало да се чустваш сите през целият ден. За закуска хапвай пшримерно: варено яйце, пържено яйце със или бз мазнина, бекон, пуешко филе, кисело мляко със или без ленено семе.
Ето мое меню:

11ч. – к.мляко 200гр – 140 кал +пуешко филе 50 гр – 74 кал
14 ч – пилешка пържола (288kal) със салата краставици и домати (51kal)
17ч. – пуешко филе 50 гр – 74 кал и едно топено сиренце президент
21ч- Пилешка супа 250гр. – 170кал, зелена салата с краставици и зехтин – 120кал и сирене – 63кал (20гр)
1бр капучино – 100кал
Общо: приблизително  1150 кал


Закуска – 1 пържено яйце (110кал +70 кал зехтин) 2 резенчета бекон – 20гр – 104 кал
11 ч – едно киви – 42 кал
14 ч – купичка таратор – 140 кал. пуешко филе 100 гр – 148 кал
17ч. – орехи 25 грама (175кал)
21ч- бяла риба 200 гр – 156 кал + зелена салата – 120 кал
2бр капучино – 200кал
Общо: приблизително  1300 кал

# 52
  • Мнения: 507
Момичата, навихте ме, започвам и аз.
Валери, това меню на НДВ ли е? #Shocked Струва ми се много за диета.

# 53
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: pepa
Момичата, навихте ме, започвам и аз.
Валери, това меню на НДВ ли е? #Shocked Струва ми се много за диета.

Кое му е много? Виж колко малко калории е, при положенич, че човек изразходва дневно приблизително към 1400 кал, когато е в пълен покой.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз продължавам вече 13-ти ден /май/ на тази, която изключва млякото и млечните произведения, както и плодовете. Резултатът е 6 кг, но тях ги свалих първите 6-7 дни и от тогава нищо Confused
Знам, че не се отслабва с равномерни темпове, а периодично - има периоди на сваляне, а после на задържане. Може ли някой да сподели как е при него и кога да очаквам този кантар най-после да мръдне отново на долу!?

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това само НВД ли е или ВМ(високомазнинна)-НВД.Доколкото знам ВМ-НВД се съчетава с яки тренировки.
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4

# 56
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: ljuboznatelna
Това само НВД ли е или ВМ(високомазнинна)-НВД.Доколкото знам ВМ-НВД се съчетава с яки тренировки.
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4

Е чак пък яки Sunglasses
По един час седмично и движение и друга работа възможно най-много. Имай пред вид, че по цял ден седя на бюро, но след работа си наваксвам с детенце навън.

# 57
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Лекси
Аз продължавам вече 13-ти ден /май/ на тази, която изключва млякото и млечните произведения, както и плодовете. Резултатът е 6 кг, но тях ги свалих първите 6-7 дни и от тогава нищо Confused
Знам, че не се отслабва с равномерни темпове, а периодично - има периоди на сваляне, а после на задържане. Може ли някой да сподели как е при него и кога да очаквам този кантар най-после да мръдне отново на долу!?

Ето ти нещо за утешение и не очаквай невъзможни неща от тялото си- търпение и постоянство му е майката.
Егати експерта се извъдих Sunglasses , ама понеже се опитвам този начин на мислене да ми стане постоянен, трябва и сама да се убеждавам в правотата си
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=745

# 58
  • София
  • Мнения: 1 402
Мили момичета andulina, victoria и valery страшно много ви благодаря за споделения опит. Наистина най-трудно е първите дни, аз време за спорт нямам с моите "живи гирички" от 5 кг се разхождам в Южния парк или по скоро го обикалям за да имам някакво натоварване.
За протокола за 3-4 дни свалила сам 1,400 кг ..ама сигурно това са оборотните ми кг които ту качвам ту свалям.
Ще пиша пак как в какви граници се движа.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: ljuboznatelna
Това само НВД ли е или ВМ(високомазнинна)-НВД.Доколкото знам ВМ-НВД се съчетава с яки тренировки.
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4


Определено няма елемент на ВМ. Гледам месата да са сухи и предимно птичи /по 200 - 300 гр/ + 1-2 яица и евентуално малко салата /зелена с много малко подправки/, а ако ям малко повече от това вземам предварително хитозан.

Мерси Веси1. Май често забравям за водата, калориите идват предимно вечер и май количеството е малко Wink

# 60
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Лекси

Мерси Веси1. Май често забравям за водата, калориите идват предимно вечер и май количеството е малко Wink

Аз от две седмици съм на ВМ-НВД и съм непрекъснато жадна. Преди можех да изкарам цял ден без да пия вода, а сега устата ми е непрекъснато пресъхнала и пия по 1,5 л + чайчета. Особено след тренировка

# 61
  • София
  • Мнения: 7 242
Този калкулатор е доста удобен:
http://healthyfood.info.bg/Calculators.html

# 62
  • Мнения: 411
Цитат на: ellyst
аз съм вече с дрехи един размер по-малки, и то за един месец! Равносметка- минус шест килограма, без гладуване, без отпадналост, видимо свалени от проблемни зони - бедра, дупе, талия. Имам още много за сваляне , но така съм амбицирана , че се надявам и този месец да сваля 4-5-6 килца Stuck Out Tongue И така , за четили месеца- Сбогом, дебело дупе здравей, размер 44 !! ))))

С две думи: Това е моята диета. Който иска, да гладува. Лунни цикли, Японски изгреви, Скарсдейл- не са за мен ))))))



Как ги сваляш тези килца, ще ни кажеш ли мо-о-о-оляте, че да пробвам и аз така без гладуване. Praynig

# 63
  • Мнения: 5 251
От днес съм на НВД,но имам въпрос мога ли да ям слънчогледови семки  Embarassed  Thinking

# 64
  • Мнения: 558
Цитат на: Radina
От днес съм на НВД,но имам въпрос мога ли да ям слънчогледови семки  Embarassed  Thinking

MOЖЕ, НО НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ!

# 65
  • Мнения: 5 251
Цитат на: Victoria_R
Цитат на: Radina
От днес съм на НВД,но имам въпрос мога ли да ям слънчогледови семки  Embarassed  Thinking

MOЖЕ, НО НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ!


Нямат и 50 гр.   Blush
До тук резултата е - 500 гр. което доста ме стимулира да продължа  #Milti А не съм гладувала,напротив хапнах си салатка,пилешко,яйца,сутринта пих кафе и минерална вода  #Onfire

# 66
  • София
  • Мнения: 7 242
Според моята не можеш - избери си по коя диета ще караш по-строгата или по лабавата. Ако караш по строгата /която я правя аз/ можеш да ядеш всички видове меса дреболии и колбаси /без тези съдържащи соя, като кренвиршите например/, приготвени по всякакъв начин без паниране и запръжка, яйца - варени, пържени и някои зеленчуци - салата, домати, краставица, броколи, спанак, моркови. Може и кафе и чай без захар, а след 6-ти ден и червено винце. Другото е забранено, но повярвай ми, месата и яйцата засищат много и глад няма /само в първите дни/. Аз я карам вече 14-ти ден и съм свалила 7 кг, но имам много килца над нормата и предполагам, че някой по-слабичък няма да свали толкова.
Обаче, ако си на по-лекия вариант можеш да ядеш семки. Забранени са само тестените храни и сладкото /плодове може/

# 67
  • Мнения: 5 251
Оф вече 3 ден ям само зеленчуци,месо и яйца  Simple Smile До 6-я ден мисля да не ям никакви въглехидрати,ами след това какво трябва да правя  Thinking

# 68
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Radina
Оф вече 3 ден ям само зеленчуци,месо и яйца  Simple Smile До 6-я ден мисля да не ям никакви въглехидрати,ами след това какво трябва да правя  Thinking

Прочети в този форум http://spidersport.com/forum/
има доста примерни менюта, лесно ще се ориентираш и ще ти отговорят компетентно.Всичко зависи от това какви са ти целите Grinning

# 69
  • Мнения: 172
Браво на всички,супер сте .Само едно нещо и от мен-измерете си мерките със сантиметър и следете тях,вместо килограмите.Много по стимулиращо е защото с тази диета се топят мазнините и талийката и дупето се смаляват.

# 70
  • Мнения: 5 251
Palatina добра идея Wink

# 71
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
A kak стои въпросът с бульоните - пилешки и зеленчукови? Разрешени ли са?

# 72
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
А също - на нисковъглехидратната диета казвате "бърза", а на тази, дето се броят точки - "бавна"? Правилно ли съм разбрала? Thinking

# 73
  • София
  • Мнения: 1 544
Цитат на: Palatina
Браво на всички,супер сте .Само едно нещо и от мен-измерете си мерките със сантиметър и следете тях,вместо килограмите.Много по стимулиращо е защото с тази диета се топят мазнините и талийката и дупето се смаляват.

И аз мисля да се включа и по съвет на Платина си свалих мерките-  Shocked ужас - преди талията ми беше колкото е сега бедрото ми. #Puppy dog  #Shocked
Ще пиша за резултати.
Страхотни сте. Само от 1 седмица съм в този форум и се чувстрам нов човек.

# 74
  • Мнения: 742
Цитат на: nadi_n
A kak стои въпросът с бульоните - пилешки и зеленчукови? Разрешени ли са?[/quotе]

Готовите не са добра идея- много сол, захар и стабилизатори. По-добре си вари сама, хем по-вкусно, хем по-здравословно.

# 75
  • Мнения: 2 282
Здравейте, момичета  Simple Smile

извинявайте, ако се повтарям с някого, нямах време да прочета цялата тема!

преди година и нещо прочетох доста за нисковъглехидратното хранене, както и за различните диети на този принцип, основно за хранененто по Аткинс. Резултата е страхотен - година по-късно мама ми е 40 кила по-слаба  Shocked  Grinning  Е, аз обаче не изкарвам и 1 седмица без яко набумкване с плодове и салати, та на мен не ми понесе на душата  Wink

иска ми се обаче да ви предупредя - четете форума на spider, или нещо друго специализирано по темата, а не диети, публикувани в женски списания... целта им е да ви дадат кратка и интригуваща информация. Това, което научих от няколкото книжки беше, че когато прилагате такива диети, е необходимо да приемате определени витамини, различни добавки, компенсиращи липсата на някои въглехидрати, или подпомагащи асимилирането на високо протеиновата храна... или такива за намаляване на холестерола, в зависимост от това какви точно ограничения си налагате. Сериозна съм, проучете внимателно какво е необходимо освен ограничаването на въглехидратите, за да сте здрави! Списъка на майка ми с добавки беше доста сериозен - витамини, антиоксиданти, и други разни хубавини (вече не ги помня) за 50тина лева месечно...

# 76
  • Мнения: 1 215
Аз в момента не я правя, но миналата бях на нея и свалих доста. Може би около 10тина килограма. Но чесно казано сега все ме е страх да я започна защото веки път имам ужасно главоболие на втория или третия ден. Ама нещо страшно е. Незнам някоя от вас дали е минавала през него

# 77
  • Мнения: 86
Цитат на: Sallys
Аз в момента не я правя, но миналата бях на нея и свалих доста. Може би около 10тина килограма. Но чесно казано сега все ме е страх да я започна защото веки път имам ужасно главоболие на втория или третия ден. Ама нещо страшно е. Незнам някоя от вас дали е минавала през него


Аз я започнах и се отказах след една седмица, сега съм на НВ ВМД и се чувствам добре. Гледам да привикна организма си към новия начин на хранене, досега 3 седмици, резултат задържане на тегло, нито нагоре , нито надолу.  За мен това е успех, значи има шанс на резултат, но искам да е постепен и нетравмиращ за мен. Първата седмица не мислих толкова за работата , колкото бях заета да изчислявам смятам, подлудих се Stuck Out Tongue  и затова реших по-полека. И кафето си го пийвам с мед и сладко си хапвам, но спрямо количеството преди съм намалила около 60 % приема на храни, които не се препоръчват според диетата. Моята цел е да приуча огранизма ми да приема всякаква храна без да складира за черни дни мазнинки Stuck Out Tongue .

Една моя приятелка отслабна много, с диети с разни игли в ушната мида Stuck Out Tongue . Е резултата дойде, много килограми загуби, но прилича на токущо излязла от Освиенцим, при това едни черни кръгове под очите , отпусната кожа. И сега е под стрес понеже започна да качва.  Тя ми е жив пример да не бързам, а да свалям постепенно, така че след това да мога хем да си хапвам, хем да потдържам желаното от мен тегло.


Аз ще пусна тема в Готварските рецепти за примерни рецепти за тази диета. Моя тефтер е пълен с рецепти с картофи, ориз , макарони и др, които по принцип не се препоръчват. трябва да сменяме тефтерите Stuck Out Tongue

# 78
  • Мнения: 507
Момичета, какво направихте с НДВ по празниците? Аз се изложих и хапнах козунак. Не пишете вече. Резултати имате ли?

# 79
  • София
  • Мнения: 7 242
Пепа, направо не мога да повярвам, но съм 4 кг отгоре, след като ядох нормално по празниците.... Cry Вчера вечерта не издържах /след това, което показа кантара, направо се отчаях и обезверих/ и отново се наядох с козунак.....

# 80
И аз съм отгоре  Embarassed  с два килограма, успокоявам се, че ще ги сваля за седмица като мина на режим. Лошото е, че идва 6 май, та за това съм решила след неделя отново сериозно с диетата

# 81
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Eeeeee, Лекси ти направо ме шашна #Shocked  - как така 4 кг отгоре. Може би това е вода, ако си пропуснала да пиеш по празниците, а може и строгият вариант на НВД да дава такъв ефект.
Аз се освиних доста по празниците и резултата беше 0.500 кг. Вчера се опитах да съм пак стриктна, но имахме празниок с мъжо (2 г. брак) и падна пак гполямо освинване завършило с вафла и шоколад.  Embarassed Срам голям, но съм се амбицирала да продължа - снощи си правих реви - ми аз си влизам във всички дерхи от преди бременността - явно съм започнала освинването преди да забременея, защото един бял панталон ми беше даже леко широк  #Shocked
Поздрави на всички.
Лекси горе главата - не се предавай Mr. Green

# 82
  • София
  • Мнения: 7 242
Май при другите диети няма такова "стремглаво" връщане на килограмите Cry или поне на мен не ми се е случвало толкова бързо да качвам. Чудя се дори дали да не опитам нещо друго...но поне още една седмица ще карам на НВД и ако няма резултат  Imp

# 83
Моят мъж е на :пилешко месо,яйца/само белтъци/ и салати.И разни хранителни добавки и витамини.Свали за 2 месеца 12 кг,като събота и неделя излизаме някъде и се храни нормално/пица,китайски,скаричка/Ходи и да върти педалите в една зала до нас.

# 84
  • Мнения: 1 533
Цитат на: npi
Моят мъж е на :пилешко месо,яйца/само белтъци/ и салати.И разни хранителни добавки и витамини.Свали за 2 месеца 12 кг,като събота и неделя излизаме някъде и се храни нормално/пица,китайски,скаричка/Ходи и да върти педалите в една зала до нас.


Какви са тези хранителни добавки и витамини, би ли споделила. Аз  в момента не съм на диета, но ходя по цял ден като трясната с тухла по главата, нямам сили за нищо. Ако почна и да ограничавам храната, сигурно на 4 крака ще се придвижвам. Сподели моля те, да вземем да засилим малко жизнените показатели.

# 85
  • Мнения: 507
Много съжалявам Лекси Sad И аз за сега не мога да се похваля с резултат Sad

# 86
  • Мнения: 194
Цитат на: Лекси
Пепа, направо не мога да повярвам, но съм 4 кг отгоре, след като ядох нормално по празниците.... Cry Вчера вечерта не издържах /след това, което показа кантара, направо се отчаях и обезверих/ и отново се наядох с козунак.....
Лекси,не ме плаши Sad Прочетох за диетата от линка,който си дала в началото и от 10 дни съм-4.500-5 кг.То нали си пише,че трябва да се спазва строго,защото иначе трябва да се започне отначало,обаче не мислех,че килограмите ще почнат да се връщат толкова бързо. Sad  А пък сериозно си мисля,че съм мазохистка вече-нито козуначе,нито курабийка на Великден Laughing А пък и мъжът ми и е Георги и познай кой ще приготвя трапезата Twisted Evil Ама ще издържа докрай,ако не почина от слюноудавяне Grinning

# 87
  • София
  • Мнения: 7 242
Точно така - не се предавай!
Много, ама много ме е яд на мене си..... Imp  Да бях яля, защото съм била гладна по го разбирам, а аз - от скука и чисто любопитство. В петък бяхме на китайски и от там се почна, после /по празниците/ на 4 гостита и навсякъде опитвах от агънцето, картофките, козуначето, десертчето...и сега не мога да се спра Embarassed. Толкова дни издържах и нито ми беше лошо, нито бях  гладна, но истината е, че веднъж отклониш ли се от правилата направа спиране няма /поне при мен е така/.

# 88
Аз съм оптимистка, въпреки че има качено и по мен и е видимо. Мисля, че ще успея за една седмица да се върна в дните преди Великден, не се отказвайте, дори и нарушена диетата, тя все пак е от полза.

# 89
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз пак ще си кажа моето:с НВД се връщат килограните МНОГО БЪРЗО,пробвала съм ! За това за пореден път се убеждавам от ефективността на разделното хранене.хапнах доста козунак(домашен и хубав),но не съм качила,нито се чувствам натежала като след диета.При НВД се ограничават много неща,колкото и да е организма в един момент изпитва недостиг от тях и започва да се трупа,докато при разделното няма забрани.Естествено сладкото не е желателно.

# 90
  • София
  • Мнения: 7 242
Билиана, знам че си отслабнала много с разделно хранене. Вярно, че темата е друга, но тъй като всички, които пишем тук искаме да свалим килца, дай моля те някои подробности - за колко време колко, трудно ли беше, основни правила за комбиниране на храните, забранени храни и т.н.

# 91
Ами,Калина,по-точно ще трябва да проверя вкъщи,но като цяло-витамини и протеини/суроватъчен протеин/Той спортува по принцип и сега изчиства,че много се беше налял,може би организма му по друг начин приема въглехидратите...незнам защо другите връщат така лавинообразно килограми...

# 92
  • Мнения: 356
Момичета, бях писала по-горе, че 2 месеца бях на разделно хранене /първо/, после на НВД /2 седмици/ и накрая НВ ВМД /2 седмици/. Свалих 6 кг. Сега интересното - 2 седмици си хапвам всякакви вкусотии /без хляб/ и днес със страх се качих на кантара. Изненадата - не съм качила нито грам. Много се зарадвах. От днес съм само на пилешко печено филе и краставици. Смятам да издържа 2 седмици. Ще пиша за резултатите. Вземах си чай зелен ройбос и пия вит. А,С,Е + антиоксиданти. Надявам се те да компенсират покачването на холестерола и липсата на витамини.

# 93
  • Мнения: 507
Цитат на: andulina
Момичета, бях писала по-горе, че 2 месеца бях на разделно хранене /първо/, после на НВД /2 седмици/ и накрая НВ ВМД /2 седмици/. Свалих 6 кг. Сега интересното - 2 седмици си хапвам всякакви вкусотии /без хляб/ и днес със страх се качих на кантара. Изненадата - не съм качила нито грам. Много се зарадвах. От днес съм само на пилешко печено филе и краставици. Смятам да издържа 2 седмици. Ще пиша за резултатите. Вземах си чай зелен ройбос и пия вит. А,С,Е + антиоксиданти. Надявам се те да компенсират покачването на холестерола и липсата на витамини.


Много ли имаш да сваляш?

# 94
  • Мнения: 356
Цитат на: pepa

Много ли имаш да сваляш?

Остават само 19 кг.

# 95
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета, можете ли да ми кажете има ли някакъв вид ядки или нещо хрупкаво, което да не е калорично та да мога да си го хрупам без страх? Не  спазвам безвъглехидратната диета (оказа се, че не мога без плодове), така че няма ограничения от тази гледна точка.
Мерси предварително. Laughing

# 96
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Thinking хъм те ядките май всичките са калорични. За пример 100 гр сурови орехи = 689 кал  #Shocked

# 97
  • Мнения: 8 464
За ядки -не днам.Но има един пълнозърнест Зрънчо-Слабин  Wink се казва.Безсолен е и много приятен.Само не знам дали го има при вас.Тук в София го продават във Фантастико.Или поне го продаваха-не съм го виждала известно време.

# 98
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: embibi
Цитат на: Лекси
Пепа, направо не мога да повярвам, но съм 4 кг отгоре, след като ядох нормално по празниците.... Cry Вчера вечерта не издържах /след това, което показа кантара, направо се отчаях и обезверих/ и отново се наядох с козунак.....
Лекси,не ме плаши Sad Прочетох за диетата от линка,който си дала в началото и от 10 дни съм-4.500-5 кг.То нали си пише,че трябва да се спазва строго,защото иначе трябва да се започне отначало,обаче не мислех,че килограмите ще почнат да се връщат толкова бързо. Sad  А пък сериозно си мисля,че съм мазохистка вече-нито козуначе,нито курабийка на Великден Laughing А пък и мъжът ми и е Георги и познай кой ще приготвя трапезата Twisted Evil Ама ще издържа докрай,ако не почина от слюноудавяне Grinning


Поддавайте се на изкушенията, но умерено. Аз хапнах 200-300 грама козунак. Печено яренце (на мръвката наблегнах) и плънка с ориз ядох и съм -500 гр.
Днес даже и два шоколадови бонбона изядох, обаче си ги смятам в калориите. Нищо че въглехидратите са им в повече.
На тази диета съм от три седмици и поемам около 1300-1400 калории, въпреки че Милко ми каза да са между 1500 и 1800, аз не успявам да ги стигна, просто не ми се яде и затова си позволявам нещо малко.
Айде са, това да не е някаква секта та да се тръшнем от слюноотделяне Mr. Green
Умереност във всичко и както се казва всичко прекалено е вредно!

# 99
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: Valery
Thinking хъм те ядките май всичките са калорични. За пример 100 гр сурови орехи = 689 кал  #Shocked

Да бе... и един ден за проба се насилих да изям 75 гр орехи, е изядох 50 гр и ми стана тежко.
На мен ядките са ми заместител на бонбоните Laughing

# 100
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Цитат на: biliana333
Аз пак ще си кажа моето:с НВД се връщат килограните МНОГО БЪРЗО,пробвала съм ! За това за пореден път се убеждавам от ефективността на разделното хранене.хапнах доста козунак(домашен и хубав),но не съм качила,нито се чувствам натежала като след диета.При НВД се ограничават много неща,колкото и да е организма в един момент изпитва недостиг от тях и започва да се трупа,докато при разделното няма забрани.Естествено сладкото не е желателно.

То май идеята и на едното и на другото е да са постоянен режим на хранене.
Като гледам тази таблица http://www.tonibg.com/dieti/div_eat.php
ВМ-НДВ забранява група В, които са главно тестени и високовъглехидратни работи и ако искаш да отслабнеш така или иначе трябва да ги ограничиш, което не значи никога през живота си да не хапнеш торта или хляб.
Както написах по-горе - всичко умерено, да не се залита и така цял живот...

# 101
  • София
  • Мнения: 1 402
Пиша с много тъга .... издържах всичко на всичко 4 дни, много слаба воля имам. Чувствах се длъжна да ви пиша ... толкова бияхте мили всички с постингите си когато задавах въпроси а аз така да ви предам  Embarassed
тежа 60 кг искам да сваля 10 кг МЕЧТИИИИИИИИ

# 102
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Цитат на: Galya S
Пиша с много тъга .... издържах всичко на всичко 4 дни, много слаба воля имам. Чувствах се длъжна да ви пиша ... толкова бияхте мили всички с постингите си когато задавах въпроси а аз така да ви предам  Embarassed
тежа 60 кг искам да сваля 10 кг МЕЧТИИИИИИИИ


Оооооохх, аз пък как си мечтая за твоите 60 кг. Laughing

# 103
  • Мнения: 507
Момичета и аз все още нямам резултат Twisted Evil Не знам защо така.... Cry

# 104
  • Мнения: 507
Андулина, какво стана с твоята диетка? Аз да се похваля, вече съм 2 - 2.5 кг надолу Wink Явно и см съм смъкнала защото тази сутрин се събрах в един панталон дето не ми ставаше, побързах да го изгладя и да съм с него на работа, но в бързината го изгорих с ютията Imp Много ме е яд!

# 105
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Ето Пепи Grinning видя ли че става. Браво и не се отказвай, само така. И аз съм много щастлива като си влезна в стари панталони.
Хайде, продължаваме смело напред. Свалила съм 3 кила за няма и месец. People Angel

# 106
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Браво Пепи - много се радвам за твоя напредък. За панталона хич не се ядосвай, защото сега като се стопиш - ще си купих много нови панталони, а изгореният и без това скоро ще ти бъде твърде огромен  goodscale  thumbsup

# 107
  • София
  • Мнения: 7 242
Браво на Пепа и на другите, които не здадоха фронта. Аз започнах втори опит от вчера. Мъжо е обещал нов гардероб /това от няколко години, но още важи/. Дано си го заслужа най-после.

# 108
  • Мнения: 507
Цитат на: Valery
Браво Пепи - много се радвам за твоя напредък. За панталона хич не се ядосвай, защото сега като се стопиш - ще си купих много нови панталони, а изгореният и без това скоро ще ти бъде твърде огромен  goodscale  thumbsup


Благодаря ти за окуражението. Продължавам с пълна пара, дори навих и домочадието в лицето на баща ми и сестра ми. Но чак огромни едва ли ще ми станат панталоните Confused От твоите уста в божийте уши де Wink

# 109
  • Мнения: 411
Реших и аз да се пробвам с тази безвъглехидратна диета. Започвам от днес.
Искам само да попитам освен тези храни които са изписани като разрешени мога ли да ям и други които съдържат малко въглехидрати? И до колко % въглехидрати може?

# 110
  • Мнения: 507
Зависи кое НВД следваш. По принцип въглехидратите не трябва да надвишават 20%. Аз лично правя нещо средно между разделно хранене, НВД, ВМ-НВД, и книгата "Сила за живот". На практика не ям нищо различно от зеленчуци и месо. До обяд не ям /според "Сила за живот", вечер след 20 също не ям. Не комбинирам яйце със месо и т.н. ...измислям си моя диетка Wink Само ми са проблем калорийте, защото много съм ги намалила. Приемам около 600-800 кал.

# 111
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: pepa
Но чак огромни едва ли ще ми станат панталоните Confused От твоите уста в божийте уши де Wink

Вадя кристалното кълбо, гледам, гледам и виждам Пепи как се чуди и мае - няма какво да носи - всички дрехи огромни. Ами сега - целият гардероб трябва да се сменя  Wink  То майтап, майтап, ама аз наистина си вярвам и от сърце ти го пожелавам. не се отказвай само  Praynig

# 112
  • Мнения: 824
а дали мога да я спазвам тази диета-кърмя все още 2 пъти на ден.

# 113
  • Мнения: 507
Цитат на: Valery

Вадя кристалното кълбо, гледам, гледам и виждам Пепи как се чуди и мае - няма какво да носи - всички дрехи огромни. Ами сега - целият гардероб трябва да се сменя  Wink  То майтап, майтап, ама аз наистина си вярвам и от сърце ти го пожелавам. не се отказвай само  Praynig


Ти си ми моралната подкрепа Вал! Това за новия гърдероб изобщо не ме плаши, с голямо удоволствие ходя по магазините Laughing Пък мъжо да мисли за парите, нали ще има чисто нова жена Wink

# 114
  • Мнения: 507
Цитат на: bistra
а дали мога да я спазвам тази диета-кърмя все още 2 пъти на ден.


Не ти препоръчвам. По добре започни с разделно хранене.

# 115
  • Мнения: 742
600-800 кал!? Много малко, защо така? Не ти се яде ли?

# 116
  • Мнения: 411
Мисля да извадя  храните с нисък %-т въглехидрати от някои сайт за отслабване и тогава ще си правя менютата, а до тогава ще ям само разрешените храни.

# 117
  • Мнения: 356
Момичета, тази седмица си купих първите два нови тоалета. От старите дрехи абсолютно нищо не ми става. Мъжът ми с удоволствие пръсна пари по мен и каза, че ще го направи пак при следващия етап от отслабването. Най-важното - самочувствието ми се е покачило. Вървя с вдигната глава, а не се крия от хората. Продължавам, защото виждам, че има резултат. От другата седмица смятам да ходя и на тае бо, защото станах една такава мекичка и се страхувам, че ще увисна - явно е време и за стягане. А старите дрехи ги подарих на мама, тъй като не смятам да се връщам назад!

# 118
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: pepa
. До обяд не ям /според "Сила за живот",
МОЛЯ<МОЛЯ Laughing  Laughing Точно според "Сила за живот" се яде до обяд и то в изобилие!!!!!!Тук идва разликата при теб,че при разделното хранене се ядат плодове на корем,а при НВД се разрешават 2 и то по възможност кисели !!!!!Тъй,че не обърквай хората още повече,без това се зашеметиха с двата вида хранения!!!! Wink

# 119
  • София
  • Мнения: 7 242
Моля, моля - не Пепа, а ти объркваш хората. Прочети тук:
http://zashto-kak.hit.bg/hrana.htm
Изрично пише, че основен принцип на програмата "Сила за живот" на Харви и Мерилин Даймънд, която ти цитираш по-назад е да се яде от 12 до 20 ч., а 12 ч. определено е обяд.
За плодовете и НВД е спорно - съществуват различни вариянти -зависи кой си избрал - по моя няма плодове дори и кисели.

# 120
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хайде стига де Simple Smile ,тази книга съм я чела милиони пъти и по нея свалих все пак 45кг!!!!!Това което пише на линка може да е от всяка една книга,за разделното хранене са вече хиляди!Ваша работа си е, повче няма да влизам в тази тема,нямам интерес да отслабвам повече,просто исках да помогна #Puppy dog
  при НВД колкото свалих,след това си ги върнах.При разделното държа килограмите вече 5г.Успех Stuck Out Tongue  Wink

# 121
  • Мнения: 507
Цитат на: biliana333
Цитат на: pepa
. До обяд не ям /според "Сила за живот",
МОЛЯ<МОЛЯ Laughing  Laughing Точно според "Сила за живот" се яде до обяд и то в изобилие!!!!!!Тук идва разликата при теб,че при разделното хранене се ядат плодове на корем,а при НВД се разрешават 2 и то по възможност кисели !!!!!Тъй,че не обърквай хората още повече,без това се зашеметиха с двата вида хранения!!!! Wink


Извинявай много Биляна, но мисля , че никого не съм объркала! Явно не си чела книгата, или поне не скоро. Отвори я на страница 43 и виж естесвените цикли на тялото. от 12 до 20 часа - ПРИЕМАНЕ /ядене и храносмилане/, от 20 до 4 часа АСИМИЛИРАНЕ /абсорбиране и оползотворяване/ и от 4 до 12 часа ОТДЕЛЯНЕ /на ненужни остатъци от храната и тялото/.

# 122
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Наистина за последно уточнявам,че по таз книга до обяд се ядат плодове колкото искаш Simple Smile Но няма значение,няма да споря.

# 123
  • Мнения: 507
Не е колкото искаш!Хубаво е нищо да не се яде, за да се подпомогне отделителния процес. Но ако не се издържи на нищо, може да се приеме някакъв плод!

# 124
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Ей, ще ви се карам - не се карайте   friendship  оне тук да има мир и разбирателство  Mr. Green
Много съм важа пък, но предпочитам да чета хубави неща - кой колко свали, как. То като гледам всички диети имат по доста разновидности - няма нищо 100% точно. Важното е да си постигате резултатите, пък по кой начин - няма голямо значение.
 Heart Eyes  Praynig

# 125
  • Мнения: 507
Ехооо, какво стана със слабеещите? Има ли някой останал тук2 Моите резултати, са -5 кг Laughing Продължавам бавно и славно Wink

# 126
  • Мнения: 356
Цитат на: pepa
Ехооо, какво стана със слабеещите? Има ли някой останал тук2 Моите резултати, са -5 кг Laughing Продължавам бавно и славно Wink

Давай Пепи, така ми харесваш!

Общи условия

Активация на акаунт