Шал, шапка, терлички- плетем дружно всички! /13/

  • 82 131
  • 322
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 550
Отдавна не съм писала, а и доста страници имах да прочета докато стигна до тук. Радвам се, че успях да ви хвана на последната, за да ви честитя новата година. Желая на всички много радост, любов и сбъднати мечти! На новите попълнения - добре дошли! Аз скоро няма да имам време за плетене, но се радвам да разглеждам вашите творби, които, както винаги, са прекрасни.

# 286
  • в баира
  • Мнения: 861
Айля, спомням си за тази плетка, но не помня в коя тема беше.Някой го беше обяснил ред по ред как се плете даже имаше линк към you tube.
Фифундрела страхотни са ти шаловете.Дали пък ти на беше я обяснила тази плетка. 

Аз я бях обяснила и линк за видеото намерих, но не помня в коя от старите теми беше.  newsm78

# 287
# 288
  • Мнения: 141
Аз пък намерих обяснението на Фифундрела.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236338.320

# 289
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Pavletutka,честито мила newsm32!
Да ти е живо и здраво малкото човече и много радост да ви носи  bouquet!

Фифундрела,останаха ми очите в шаловете.На колко куки са плетени?
 

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 19:29 от niunia

# 290
  • Мнения: 141
Момичета ще ви помоля пак за малко помощ.Сега се уча плетене на различни видове бримки от една книга.Нарича се "плетене в долната бримка".Описанието е следното:
Ако инструкциите ви казват да "плетете лицево(опако) в долната бримка", пъхнете иглата си в бримката, която вече сте направили, намираща се точно под следващата бримка на иглата на левия ред, след това увийте и изплетете, както обикновено бихте го направили.Ще изплетете долната бримка и тази на иглата по едно и също време.Когата завършите бримката, погледнете опаковата страна на плетивото.Ще видите две опакови бабуни за направената бримка.
vvvvv    vvvvv
vvvvvvvvv червеното е долната бримка, в която трябва да се плете.
Въртях насам натам и нищо не става.Тоест отзад става нещо рошаво, но не и бабуна.

# 291
  • Мнения: 68
Здравейте момичета и честита нова година Wine Glass Пожелавам Ви преди всичко много здраве и много прекрасни резултати от knit
Преди време (няколко теми) Ви разпитвах за един шал и обещах да покажа резултата Embarassed Ето го Embarassed

# 292
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Здравейте момичета и честита нова година Wine Glass Пожелавам Ви преди всичко много здраве и много прекрасни резултати от knit
Преди време (няколко теми) Ви разпитвах за един шал и обещах да покажа резултата Embarassed Ето го Embarassed



Страхотен шал, браво!

Хората плетат полезни неща, пък аз се захванах с една покривчица, малко ми остана, ама 2 дни нямах Нет и сега наваксвам, покривката ще почака.  Blush

# 293
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Круша,шала е невероятен  smile3501.

# 294
  • Мнения: 641
pavletutka, ЧЕСТИТО  bouquet!
Да ви е здрав малък Дани и много, много да ви радва Hug!!!

# 295
  • Мнения: 191
Здравейте! Аз не влизам тук,защото сама няма с какво да се похваля,но за това пък майка ми плете чудесни неща.Сега искам да ми изплете от тези жилетки /или наметало,не знам как се казват/ дето са само на раменете.Ако предложите модели,ще съм ви много благодарна.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Здравейте! Аз не влизам тук,защото сама няма с какво да се похваля,но за това пък майка ми плете чудесни неща.Сега искам да ми изплете от тези жилетки /или наметало,не знам как се казват/ дето са само на раменете.Ако предложите модели,ще съм ви много благодарна.

Виж тук: http://fancy.nasca.ru/albums/all-bolero/1/ Казва се болеро

# 297
  • София
  • Мнения: 1 244
Здравейте,
благодаря за отговорите. Пробвах и с Пикасата да свалям, но явно наистина някои схеми са с лошо качество просто  Tired
Сега имам пак едно въпросче, искам да направя тази шапка:
http://img.blogcu.com/uploads/denizinsandigi_deniz.JPG
.. но не разбрах на всеки ред ли се свива и наддава или на 1 и 3 (през един)? На различни места в старите теми пишете различно... и се обърках...  Rolling Eyes

# 298
  • Мнения: 2 199
Здравейте,
благодаря за отговорите. Пробвах и с Пикасата да свалям, но явно наистина някои схеми са с лошо качество просто  Tired
Сега имам пак едно въпросче, искам да направя тази шапка:
http://img.blogcu.com/uploads/denizinsandigi_deniz.JPG
.. но не разбрах на всеки ред ли се свива и наддава или на 1 и 3 (през един)? На различни места в старите теми пишете различно... и се обърках...  Rolling Eyes


На всеки ред в началото се свива , в края се наддава  Hug

# 299
  • София
  • Мнения: 1 244
Ама сте бързи...  Crazy
Благодаря, Айля!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт