За дължината на корнизите ...

  • 4 488
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 46 535
Решихме да сложим пердета в детската, но възникна голям спор за корниза  Twisted Evil Как е у вас? Малко извън дограмата или колкото е дължината на стената? Въпросът ми може да е глупав, но никога не съм имала пердета Laughing

# 1
  • Мнения: 1 172
При нас "малко извън дограмата" и "по цялата дължина" съвпадат Wink
Но според мен малко извън дограмата е по-красиво. Ако ми оставиш майл на лични, ще опитам да ти пратя снимки от една вила с такива пердета - само за прозорците и на дължина, и на ширина.

# 2
  • Мнения: 1 655
Прозореца (който включва и балконска врата) в детската стая заема почти цялата стена, за това корниза там е от край до край.
Мисля, че ако прозореца е по-малък е по-удачно корниза да е само над него.

# 3
  • Мнения: 46 535
*SV*, nikol78@mail.bg  Simple Smile

И аз мисля като вас, затова с общи усилия трябва да убедим мъжа ми  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 6 164
Доколкото знам, трябва да излиза отстрани с около 20 см.

# 5
  • Мнения: 425
Аз предпочитам малко извън дограмата. И особено ако сложите някакви детски пердета, такива шаренки определено няма да е хубаво да е на цялата стена. Това е моето мнение.

# 6
  • Мнения: 1 152
Според мен зависи от това, колко е разстоянието от края на дограмата до края на стената. Ако е малко и корниза е до края, но ако е повече или има какво да стои на тази стена, не трябва да се покрива с перде.

# 7
  • Мнения: 46 535
Според мен зависи от това, колко е разстоянието от края на дограмата до края на стената. Ако е малко и корниза е до края, но ако е повече или има какво да стои на тази стена, не трябва да се покрива с перде.

3.60 м. е общо, прозореца е около 1.70 м.
Ето снимки:
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/d05.jpg?t=1191507903
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/d01.jpg?t=1191507981

# 8
  • Мнения: 425
Мммммммм да. Корнизите трябва да са малко по дълги от дограмата, в никакъв случай на цялата стена. И без това от едната страна има гардероб. Покажи на мъжа ти резултатите от анкетата. Дано това помогне да го убедиш  Mr. Green успех ти желая.

# 9
  • Мнения: 5 475
 И аз съм на мнение малко извън дължината на прозореца.
Естетически е по-красиво! Peace
Дано убедиш съпруга.  Wink

# 10
  • Мнения: 1 152

За първата снимка - корниза до вратата, за да не пречи пердето на гардероба.
За втората снимка - не е нито малко, нито голямо мястото до станата, но по-красиво ще е ако пердето е до края на стената, и пак ще може да си стои този кош примерно там.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 194
Във вашия случай - малко извън дограмата  Peace

# 12
  • Мнения: 46 535
Убедих го  Blush отидох и купих корниз, оказа се, че не съм премерила правилно и е с 30 см. по-къс от това, което исках  Joy ooooh! утре ще купя нов  Mr. Green хич не ми върви с това перде  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 426
за вашата детска - колкото е стената, защото можеш да си скриеш тръбите от парното, гардераоба може да не е залепен към външната стена

# 14
  • Майничка
  • Мнения: 12 590
Нашата спалня е със същото разположение (в т.ч. гардероба и скрина, само дето м/у тях има и библиотека Laughing).

Наследих един монтиран от векове за векове корниз по цялата стена, отпред сложих още един (пак по цялата стена) и замисълът ми е следния - имам непрозрачна, сатенирана дамаска, от която съм направила кювертюра за леглото , около 35-40см набран бордюр на предния корниз (по цялата стена, покрива горната част на дограмата) и високи колкото вратата, но тесни (по 1,20м) завеси, нанизани от двата края на задния корниз (откъм прозореца), които през повечето време е предвидено да стоят захванати с шнур от същия плат, но при нужда могат да закрият вратата и този кът, където са ти кошовете.
Пердетата на прозореца не трябва да са ми дълги, защото имам конвекторен радиатор монтиран под него. Ако бях с алуминиева или ПВЦ дограма, бих сложила римски щори на прозореца и вратата, но дограмата ми е дървена и стара, затова съм го решила така: в горната част на прозорците и вратата има метални кукички за щори, на тях слагам пръчици с ограничители в двата края и нанизвам на тях тънки перденца с височина малко под перваза на прозореца и колкото цялата врата. Бордюрът от дамаска покрива тези монтажни изпълнения, а плътната завеса "рамкира" отстрани (и същевременно ми прикрива дъската за гладене, която стои зад гардероба и един грозен извод за контакт на терасата, от другата страна).

За съжаление, няма как да снимам, защото цялата конструкция е изпробвана и пак свалена, тъй като от две години не мога да си харесам плат за тънките перденца. Laughing Както се туткам, май първо ще си сменя дограмата... 

# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
колкото е дължината на стената (засега)

# 16
  • Мнения: 6 958
Извън дограмата  Peace

# 17
  • Мнения: 1 305
когато прозореца заема само част от стената - в никакъв случай перде на цялата стена  Naughty стои претруфено и тежко  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 1 155
за да е красиво се прави 15-20 см извън дограмата  Peace

# 19
  • Мнения: 308
В спалнята имаме два прозореца на две срещуположни стени. И двата прозореца достигатдо средата на стената (имам предвид, че не са по средата на стените). Ние сложихме пластмасови корнизи така - почнахме от ъгъла на стената до краята на дограмата и веднага след това сложихме кривка. На другия прозорец по същия начин. Стана много красиво и тази част от стената която остава може да се използва да сложиш скрин или пък да закачиш картина.

Общи условия

Активация на акаунт