Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9

  • 88 012
  • 349
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 668
Искам да помоля за помощ: на първата страничка на темата е даден един линк ето този: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=81820&photo=1 - за шапката с уши, но описанието е на немски...   Sad а аз бъкел нищо не разбирам от тоз език. Моля който има възможност да ми обясни накратко как се заплита тази шапка, за да я уплета на малката ми сладурана. Мислех да я направя в тъмно червено и розово или бяло (с такива конци разполагам в момента), и исках да е готова за зимата.

Надявам се да ми помогнете.  Simple Smile

# 316
# 317
  • Мнения: 668
Тц - не е това.  Sad Тези са кръгли отгоре, а тази която харесах на моделчето с детенцето е с три ръбчета отгоре. Дано имате идея как се прави.

# 318
  • Мнения: 1 111
да се включа и аз с въпрос,който вече задавах,ама не получих отговор - някой знае ли моделче за бебешки ръкавички,които да са само с палец...По магазините не мога да намеря нищо подходящо за моя мъник

а между другото,започнах наново с упражненията по плетене на чорап и ако има нещо неясно /естествено това ще е прословутата пета / - ще питам Laughing

# 319
  • Мнения: 2 199
да се включа и аз с въпрос,който вече задавах,ама не получих отговор - някой знае ли моделче за бебешки ръкавички,които да са само с палец...По магазините не мога да намеря нищо подходящо за моя мъник

а между другото,започнах наново с упражненията по плетене на чорап и ако има нещо неясно /естествено това ще е прословутата пета / - ще питам Laughing

Здравей Tuly аз съм плела ръкавици обаче с пет пръстчета, даже имам и снимки по назад в темата всяко пръстче почвам, така като почвате вие чорапи(  newsm78 всъщност да уточня, не знам как плетете чорапите, но аз ги почвам от страната на пръстите)
и можеш да почнеш така   bouquet
Почваш веднъж за четирите пръста с повечко бримки ...плетеш...
после почваш с три или 4 пъти по-малко бримки за палеца плетеш...
пробваш  Mr. Green и после двете части ги съединяваш и плетеш заедно докато завършеш ръкавицата  Crazy

# 320
  • Мнения: 1 947
   thedragonbg, по-късно мога да опитам да ти преведа упътването и
ще пиша, но не разбрах дали двете страници от него са последователни(?).
   tuly, аз сега ще плета ръкавички само с палец, но на една кука с
идеята да оплета първо голямата част, спираловидно, като оставя дупка за
палеца и да го изплета после, но да видим дали ще се получи. Whistling

# 321
  • Мнения: 498
да се включа и аз с въпрос,който вече задавах,ама не получих отговор - някой знае ли моделче за бебешки ръкавички,които да са само с палец...

Аз съм ти отговорила. В тази тема е, малко по-назад с препратка към една от старите ни теми, където съм сложила и няколко снимки на етапите на плетенето.

# 322
  • Мнения: 1 111
не съм и забелязала Rolling Eyes
видях,да...извинявай

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 14:06 от tuly

# 323
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте момичета!!!
Може ли и аз да се запиша във вашия отбор. Аз много обичам да плета на 1 кука, но отдавна не съм го правила. Всъщност от Нова година, откакто и забременях. Но сега като се поразрових да търся едни моделчета на гаширизончета бебешки, намерих и ваща темичка, а и едни сайтчета за детски играчки на една кука. Запалих се да плета пак, ама трябва да намеря време за тва. Ако някоя е плела гащиризон бебешки моля да даде някой модел, че съм си наумила да кажа на майка да му оплете. Мен не ме бива по двете куки.

# 324
  • Мнения: 9 903
доци, на 1 кука ще е твърдичко гащиризончето, но все пак ще ти кажа аз какъв плетох - не по схема. Изплетох терлички и вместо да ги завърша на глезените, продължих нагоре крачоли. постепенно разширявах, докато стигнах чатала и там съединих с куката двата крачола и продължих да плета /предполага се в кръг/ нагоре. Аз оставих отпред две отделни предници зда се закопчават за по-удобно с копчета. Като стигнах подмишниците, оформих ръкавна извивка и все едно плета потниче, изплетох деколте и рамене. Много бързо и лесно е.

# 325
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Аз имах впредвид гащеризона да е на две куки, че майка ми е майсторката там. А аз си плета потничета предимно за мен.

# 326
  • Мнения: 1 287
Да ви се похваля с последното си творение - пончо "Барби":

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=184529&photo=11

Вече започнах следващото нещо,като го завърша,ще го покажа.

Приемам критики и съвети,така че давайте смело!

# 327
  • Мнения: 498
Аз понеже с doci се засичам в отчетната ни тема искам да я поздравя специално     bouquet . Гащеризон имаше хубав в една от старите ни теми. Наскоро се рових там и попаднах на него, та съм му хвърлила око. Ако не ти се търси на теб ще видя по-късно аз да намеря. Иначе библиотеката на първа страница е необятна и със сигурност има доста моделчета. Аз скоро се ровичках за картинки за изплитане и при рускините е пълно със страхотни бебешки неща.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142765.40 - гащеризон

А за kabzimalka - страхотно е!

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 11:47 от Snejana_G

# 328
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте!!!
Благодаря Снежи Hug и аз се ровичках до ей сега в сайтовете на 1-ва страничка и го фиксирах тоз гащеризон. Даже му пратих схемата и модела на майка да го почва.
А пък се чудя аз с какво да се заема. Разгледах вашите моделчета много са готини. Ще измисля нещо че ме засърбяха ръцете вече.

# 329
  • Мнения: 425
Ето това изплетох на една кука днес http://www.snimka.bg/album.php?album_id=186735 - за едно бебе. Утре ще ви покажа ка стой върху главата на бебето

Общи условия

Активация на акаунт