Домашно чистене-въпрос!

  • 6 193
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 568
Като се захвана да чистя в къщи започвам едно разхвърляне като за световно ooooh!

Минава час и като се поогледам #Crazy #Crazy изтрещявам и ми пада ентусиазмът и започвам да се вайкам от къде да продължа и как да завърша Thinking

Накрая все нещо остава незавършено  ooooh!

Как се справяте вие,имам чувството че все аз не насмогвам,че другите жени са по-подредени,по-качествени домакини от мен,умеят да свършат всичко newsm78

Да речем,за едно основно почистване от къде започвате първо? От прозорците,от банята...гардеробът? В един ден ли свършвате или newsm78  А детето като е наоколо пък как успявате и мъжо,ако парадира за обядът???????? Tired

# 1
  • Мнения: 2 635
Това все едно аз съм го писала!В петък,пращяща от ентусиазъм,изпращам децата при баба им,щото аз ще чистя newsm75 newsm79,ще подреждам гардероби,ще пера щори и т.н.В събота сутрин разхвърлям всичко,свалям пердетата,навивам килимите и запрятам ръкави.По обед вече ми е нервно и припряно,довършвам на две-на три "голямото чистене" #Cussing out гледам външно да е чисто,та да не ми дразни окото,пък гардеробите и раклите както дойде Rolling EyesДобре,че живеем в две стаи,ако бяха повече незнам как щях да смогвам newsm78Основното чистене ми е точно два дена работа,мъжа изобщо не го включвам,само щорите окачва накрая.
Ами,това е....

# 2
  • Мнения: 1 328
При нас най-ефективно е като дадем детето за няколко часа на някоя баба и заедно изчистим Wink
Иначе - през седмицата от време на време мета, подреждам и се старая да е подредено.. колкото може.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
мдам,много е досадно  newsm75 wash hang 1dishes


ами първо яхвам  newsm79,измивам терасите,прозорците,пода,бърша прах,банята,гардероба е когато вече всичко е чисто наоколо и то не в същия ден.
Така е при мен горе-долу  Laughing

# 4
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
При нас когато дойде тоз момент приключваме за ден. Подчертавам: приключваме! Всеки си има задачки, и си помагаме ако стане по-тежко. Обикновено аз започвам с прибирането на всичко и подреждането на гардеробите. През това време той вдига килимите и ги тупа отвън. След това пуска прахосмукачка до като избърша праха, после аз мия пода, а той след мен връща мебелите по местата (маси, дивани и т.н.). Накрая до като той сложи килимите аз се захващам с кухненският бокс и щорите, и за няколко часа само сме готови  Wink А ако сме в по-весело настоение направо можем да "овършеем" апартамента за два часа максимум  Grinning
Във всичко това не включвам миене на прозорците - то си има отделен следобяд, посветен специално на тях  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 568
Каня се утре да измия прозорците,но това е лошото при нас ,че малкият няма къде да иде!

С едните прозорци ми е много неудобно,понеже на съседната кооперация терасите и техните прозорци са направо в нашите и много мразя като започна да ги мия все едно са ми на главата ooooh! толкова ми е неудобно  Embarassed да се дупя пред погледите на комшулука Joy

# 6
  • Мнения: 750
Маргало...мила!Винаги 4ета постингите ти с интерес и тайни4ко те аплодирам как винаги имаш то4ният отговор на всеки въпрос! Flutter
Това,4е не си перфектната домакиня...не е болка за умира4ка! Wink
Всяка жена си има свой на4ин...''пунт'' Mr. Green за 4истене!
Така,4е едва ли примерно аз ще ти бъда полезна ако ти кажа как днес лъснах апартамента(няма казвам колко стаи...да не прозву4и като хвалба) сама,двете де4ковци си бяха у дома при мен,едното на 7 год. другото на 7 месеца!Само прозорците на терасите не успях да из4истя... Rolling Eyes
Убедена съм,4е в други неща си мноооого по-добра от някоя ''перфектна домакиня''!Така,4е ...да'н ти пука рожбе!  bouquet
А ако много държиш да споделя ''схемата на 4истене''...ще го направя,но мисля 4е не е обходимо! Hug

# 7
  • Мнения: 836
И аз бях такъв ентусиаст като теб преди, но сега го давам по-лежерно.
Първо, въобще не се притеснявам, че има и  още нещо за дооправяне (важно е да разбереш, че моментът на идеално подреденото и изчистеното е твърде кратък).
Второ, ако някой има склонност към перфекционизъм, проблемът си е негов (в нашата къща, това е мъжът ми). И вече въобще не си вкарвам чувство за вина, затова, че не отделям по 3 часа след работа да се разхождам с парцала.
Чистя основно всичко в събота до обяд, сама. Ако, нещо остане - за другата събота  Mr. Green.
А за прозорците - от форума научих за микрофибърните кърпи, с тях става много бързо и лесно.



# 8
  • Мнения: 183
Ние пък /аз де/ не правим основно почистване на къщата, защото съм си наложила всеки ден /с доста изключения/ да правя нещо. Пример - днес основно на банята, след ден - два основно на кухнята и така......

# 9
  • Мнения: 1 568
Понеже ми се е случвало да ида някъде ,например в зълва ми.....значи никога за 15 години от както съм омъжена за брат и ,ама никога не съм виждала прах по-секцията и-вечно лъщи ooooh!

Аз като стана и започвам:легла,баня,закуска и то ...станало обяд newsm78

После викам да си почина hahaha с едно кафе на терасата,айде и една разходка с детето,да сготвя за вечеря ,на прахосмукачката да чуя гласчето и ....денят минал Thinking  и това....

Мисля,мисля възможно ли е друго да направя през това толкова кратко време newsm78 ами не,просто не е в моите възможности  #Crazy

То пък като се замисля зълвата скоро роди и аз не съм ходила отдавна в тях,чувам че имало вече и прах Joy Joy Joy

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
О, Маргало, ако искаш да се почувстваш много добра, направо велика домакиня можеш да се сравниш с мен Mr. Green Преди време пусках тема за най-мързеливите домакини. Ми, поуспокоих се, но пак си останах на едно от челните места. Обаче голям ми е кеф, много лежерно го давам.

# 11
  • Мнения: 505
Леле, Маргало, така като чета, ти се изтрепваш от работа! И какво още може да иска човек от себе си, ако всеки ден чисти и подрежда до обяд и по малко и вечер?? Има тука във форума една темичка за хитринките - как да си откраднем свободно време - ето това е истината!

# 12
  • Мнения: 8 999
Никога не правя основно чистене на целия апартамент - твърде уморително би било. Заемам се с това помещение, което има най-голяма нужда, а останалите - кога през седмицата позабърсвам, кога пък оставям за друг път. Перфектна чистота не мога да поддържам, защото живеем четирима в тази къща - кой кога влязал с мръсни обувки, кой натрошил вафла по пода, прахоляк си влиза ежеминутно през прозорците /когато са отворени/ .... с една дума - няма как да се боря с всички фактори, които пораждат мръсотия у дома. Най-често чистя с прахосмукачка /дори и праха от мебелите/, прозорците .... хммм, гледам да се абстрахирам, че не са перфектни, мия ги възможно най-рядко, защото това за мен е непосилна задача. Пробвала съм почти всички методи - с препарати и без препарати, но искрящо гланцирани стъкла никога не мога да направя - все са замазани и имат неумит вид.
Ето това е моята система - просто не се вманиачавам на тази тема.

# 13
  • Мнения: 5 362
Когато чистя мъж и дете покрай мен няма Mr. GreenИли ги пръждосвам навън,или на гости в някоя баба,поне детето.Иначе не става Naughty
Започвам с подреждането.Като свърша с него чистя.Започвам от най-вътрешната стая-спалнята,после коридора,хола,кухнята,мия терасата,а накрая преди да се изкъпя лъскам и банята Crazy
За основно почистване в рамките на един ден и дума не може да става Stop

# 14
  • Мнения: 544
Ами аз чистя основно 3 пъти годишно(прозорци, излъскване на всички мебели и врати,пране на килими, ...), но гледам да съм в отпуска, че да не ми е припряно Blush и се справям за около 2-3 дена.А иначе си чистя всяка седмица-мивки, тоалетна, печка, плотове, прах.Даже и мъжът ми е включен- прахосмукачката и стирката са негови Wink

# 15
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Видях се в чудо с това чистене и подреждане. Докато не изнесох почти всичко, което ми идва в повече - играчки, омалели дрешки, ненужни вещи, дори и броя на чиниите намалих драстично. Все пак сме само 4човека и почти не ни идват гости. Естествено същото се случи и с мебелите - всичко, което е ненужно и представлява само площ за трупане не вещи, излезе извън апартамента.

И така, първо подреждам и слагам всяко нещо на мястото му. Това ми отнема най много време.

Второ: избърсвам праха. Това става бързо, защото почти нямам повърхности, от които да го бърша.

Трето: Минавам с прахосмукачката. Отнема ми повече време, защото местя почти всички мебели, за да изчистя хубаво.

Четвърто: За мое огромно съжаление идва ред на кухненското кътче - подреждане и миене на чинии и плотове.

Споменах ли прането и гладенето? това е нещо, което правя непрекъснато.

Банята съм я оставила на моя мъж. той пък е вманиачен и всяка сутрин преди да излезем я пръска с Доместос.

И след като всичко е измито, изчистено и подредено, се прибират децата.  Трябва ли да ви казвам какво става Имам две ангелчета с удивителни умения да разхвърлят и разрушават angel008  angel008  За отрицателно време съсипват ефекта от целодневното ми чистене и подреждане af Обаче го отнася баща им, който си е позволил да влезе с обувките и една крачка повече навътре в коридора newsm29

# 16
  • Мнения: 918
Възможно по-малко мебели, лесни за почистване подови пространства(при мен е паркет), а прозорците могат и да почакат Sunglasses Това е моята формула.
Имаме едни приятели, понякога, когато ни идват на гости, пристига само мъжът и на въпроса - къде е жена му - отговаря - ами тя чисти или тя пере, е това никога не може да ми се случи Naughty, мъжът ми на разходка или на гости, а аз да чистя в къщи.

# 17
  • Мнения: 2 700
Навремето се мобилизирах и гледах да изчистя (говоря за основно почистване) за 1 уикенд. От няколко години насам реших да го давам по-лежерно. Карам помещение по помещение, когато имам време, а не по норматив.
Всъщност, прозорци и пердета - 1 до 2 пъти годишно. Гардероби - веднъж годишно (почти няма нужда, защото периодично прочиствам и изхвърлям). Кухня и баня - текущо.
Що се отнася до седмичното почистване - първо ,прахосмуча цялата къща, после бърша прах навсякъде и накрая имзивам подовете.

# 18
  • Мнения: 1 568
Навремето се мобилизирах и гледах да изчистя (говоря за основно почистване) за 1 уикенд. От няколко години насам реших да го давам по-лежерно. Карам помещение по помещение, когато имам време, а не по норматив.
Всъщност, прозорци и пердета - 1 до 2 пъти годишно. Гардероби - веднъж годишно (почти няма нужда, защото периодично прочиствам и изхвърлям). Кухня и баня - текущо.
Що се отнася до седмичното почистване - първо ,прахосмуча цялата къща, после бърша прах навсякъде и накрая имзивам подовете.



И аз така,но моят все ме гледа странно,седя ли и все едно му бъркам... #2gunfire не знам къде ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 700
И аз така,но моят все ме гледа странно,седя ли и все едно му бъркам... #2gunfire не знам къде ooooh!

Няма такъв филм у нас Naughty
Първо, работя, т.е. като се върна вкъщи чистенето не ми е приоритет.
Второ, прозорци и пердета се ползват от всички в къщата и всички взимат участие в акцията.
Трето, дори и хипотетично да ме гледат злобно защо седя, проблемът няма да е мой. Stop
Свиркай си и хич да не ти пука. Peace

# 20
  • Мнения: 1 568
Мъжо в животът си с мен за 15 години само кофата хвърля и пазарува под мое наставление!

Никога нищо не прави! Naughty
Нищо!!!!

Неговите си работи само! ooooh!
Аз и не искам ,но ме дразни като вземе да пуфти ,което ще рече  че го дразня като седя примерно и чета или съм тук или гледам телевизия! Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 505
Много, много кофти! Аз съм от хората, дето смятат, че след като мъжете чистят в казармата, значи могат да чистят и в къщи. След като аз трябва да уча висше, и да ходя на работа, и да осигурявам парите сама за себе си, някак не мога да поема цялата слугинска домашна работа. Не го чувствам като реализация домакинстването и това си е. Усещането за семейния живот ми е като за общежитие, да прощавате. Ако някой е живял така като студент или в казарма, разбира за какво говоря. В общежитието прислуга няма. И ако живееш в скотска мръсотия и не чистиш след себе си, значи си скот. То разбира се никой мъж не разсъждава така ама аз му го обяснявам. Ха-Ха

# 22
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Аз съм си изработила схема за съботното почистване.
Независимо дали покрай мен има мъж или дете.
Първо: Научих мъжете ми да си прибират дрехите по местата и то сгънати.Така че гардероби много рядко оправям.
Второ:Всяко нещо се прибира на мястото си.Няма" после".Така че и не подреждам.
Трето:"Запалвам" прахосмукачката(парочистачка) и с нея овършавам цялата къща.Ако остане пара минавам и прозорците.
Четвърто:Измивам балкона и простирам
Пето: В това време и съм наготвила.
Ако мъжо е в къщи веднага е впрегнат да помага.Няма "не искам"
Тотал: за два часа къщата е почистена основно.И така всяка събота.
У нас няма основно почистване няколко пъти в годината.

П.С. Сега живеем в двустаен.Догодина влизаме в двойно по-голям.Как ли ще е  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 172
Делегирали сме чистенето на друг човек. За нас остава поддържането на някакъв ред след това и пренареждането на багажи, когато това се налага. Не можахме да измислим друг начин, по който хем да е чист апартамента, хем навреме да се пренареждат гардеробите, шкафовете и витрините, хем да ни остава и свободно време. А всеки опит да започнем генерално почистване, завършваше катастрофално откъм ентусиазъм, точно така както авторката го е описала.
Няма идеални домакини във всяко едно отношение! Има такива, които си мислят, че са; такива, които искат да са; и такива, на които не им пука какви са.

# 24
  • Мнения: 3 034
уффф..... в къща съм  Cry с пряк излаз на двора, 2 етажа и установих, че няма начин просто да не влиза и прах, и разни довяти отвън неща  Rolling Eyes основно в смисъла, в който ти си го написала не чистя. прозорците ги измивам пролет и есен, някой хубав уикенд, като всички сме на двора, да не ми е скучно  Grinning гардероби не подреждам, от време на време преглеждам - за даряване дрехи ако има, за химическо и това е. чистя през седмицата, но само защото в момента съм на 1/2 работен ден. преди като бях на цял чистехме заедно през уикенда, мъжа ми пускаше прахосмукачка на долния етаж и минаваше с парцала за пода тук горе. на мен сега ми отнема общо около 3 часа къщата...  Sick гладя като ми дойде музата, разбирай много рядко  hahaha пране и сушилня - като се напълни коша. кухненски шкафове мия отвътре само ако нещо много съм се объркала, иначе като ги отворя редовно си забърсвам, профилактично  Grinning докато готвя забърсвам и отгоре плотовете, да няма прах... пак тогава си измивам и печката, така и така съм в кухнята  Peace и дотам съм аз, може много по-добре, ама предпочитам да излезем заедно някъде  Flutter

# 25
  • Мнения: 918
уффф..... в къща съм  Cry с пряк излаз на двора, 2 етажа и установих, че няма начин просто да не влиза и прах, и разни довяти отвън неща  Rolling Eyes основно в смисъла, в който ти си го написала не чистя. прозорците ги измивам пролет и есен, някой хубав уикенд, като всички сме на двора, да не ми е скучно  Grinning гардероби не подреждам, от време на време преглеждам - за даряване дрехи ако има, за химическо и това е. чистя през седмицата, но само защото в момента съм на 1/2 работен ден. преди като бях на цял чистехме заедно през уикенда, мъжа ми пускаше прахосмукачка на долния етаж и минаваше с парцала за пода тук горе. на мен сега ми отнема общо около 3 часа къщата...  Sick гладя като ми дойде музата, разбирай много рядко  hahaha пране и сушилня - като се напълни коша. кухненски шкафове мия отвътре само ако нещо много съм се объркала, иначе като ги отворя редовно си забърсвам, профилактично  Grinning докато готвя забърсвам и отгоре плотовете, да няма прах... пак тогава си измивам и печката, така и така съм в кухнята  Peace и дотам съм аз, може много по-добре, ама предпочитам да излезем заедно някъде  Flutter

Звучи като една щастлива къща Laughing Peace

# 26
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
уффф..... в къща съм  Cry с пряк излаз на двора, 2 етажа и установих, че няма начин просто да не влиза и прах, и разни довяти отвън неща  Rolling Eyes основно в смисъла, в който ти си го написала не чистя. прозорците ги измивам пролет и есен, някой хубав уикенд, като всички сме на двора, да не ми е скучно  Grinning гардероби не подреждам, от време на време преглеждам - за даряване дрехи ако има, за химическо и това е. чистя през седмицата, но само защото в момента съм на 1/2 работен ден. преди като бях на цял чистехме заедно през уикенда, мъжа ми пускаше прахосмукачка на долния етаж и минаваше с парцала за пода тук горе. на мен сега ми отнема общо около 3 часа къщата...  Sick гладя като ми дойде музата, разбирай много рядко  hahaha пране и сушилня - като се напълни коша. кухненски шкафове мия отвътре само ако нещо много съм се объркала, иначе като ги отворя редовно си забърсвам, профилактично  Grinning докато готвя забърсвам и отгоре плотовете, да няма прах... пак тогава си измивам и печката, така и така съм в кухнята  Peace и дотам съм аз, може много по-добре, ама предпочитам да излезем заедно някъде  Flutter


Уф и аз съм на същия хал....
Но какво да се прави......Отгоре на всичко нямам определен ден за честене..... Stop
Събота и неделя предпочитам да си почина да излеза с мъжо с децата....предемно почивка Hug Hug
Обикновенно внимавам да няма разхвърляни неща. Т.е. Дрехите за пране в коша креватите оправени чениите измити.....Тъй че като погледнеш на пръв поглед е чисто и подредено.....Измивам подовете на къщата и избърсвам праха когато няма хора вкъщи.... Peace
Прозорците почти не мия може би 2 пъти в годината....не повече и  като си помислиш защо пък толкова да се мориш ...да вземеш за счупиш и някой нокът #Cussing outау ужас.......За гладенето викам жена .....А прането ....ми аз си пера всеки ден.....Вечер слагам пералня....Сутрин преди да закарам децата на училище проскам дрехите а като се върна са вече изсъхнали ......
И така си я карам аз и се чувствам супер не се моря не си давам зор да свърша за един ден всичко smile3521

# 27
  • Мнения: 3 034
звезделина, много ми се иска да е такава  Hug сега ще видим като дойде бебето... най-вероятно неговата стая ще е в драстичен разрез по чистота с останалата къща  hahaha но пък ние едно време като сме раснали по дворовете... ами по-здравички бяхме  Joy

Katy6, с деца (тоест повече от едно) мисля че се справяш отлично направо   bouquet

# 28
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
simplyaven
Благодаря ти имам ги цели 2 и са момчета.......Тъй че няма кой да помага...Оправям се сама..... Peace
Пожелавам приятен ден на почиващите и леко чистене на почистващите... Peace Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт