Защо в хладилника ми мухлясват сирената и зеленчуците?

  • 5 603
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 505
Писна ми да изхвърлям мухлясали преди изтичане на срока на годност сирена и прочие. Опитвам се да разбера дали антибактериалното покритие или някоя друга функция ще ми реши този проблем. Някой знае ли нещо? Хладилникът ми е Либхер, как е при вас?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Опитай да намалиш градусите в хладилника. Това наистина е странно. Досега нищо не се е развалило в нашия. Само изброените от теб продукти ли мухлясват?

# 2
  • Мнения: 505
Да, определено сирената и зеленчуците мухлясват - това е обичайната причина да изхвърлям храна няколко дни след купуване. Тъй като имам доста ангажименти, предпочитам да пазарувам за 10 дни напред, но с моя хладилник тази работа куца. Как е при антибактерия? А при No Frost? Някой отчита ли разлика или просто си изхвърляте храната? Или ходите на магазина постоянно? Все пак някой трябва да е чувал за регулиране на влажността или циркулация на въздуха, например. В магазините, където би трябвало да са специалисти хората, не им пука. Може би е по-просто вие да споделите впечатленията си от вашите хладилници и аз да се ориентирам по вашия опит, отколкото да се опитвам да гадая кой хладилник е добър.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Нашият е No Frost. Да си призная, не съм запозната в детайли кое как действа, но наистина нищо не мухлясва и не се разваля.

# 4
  • Мнения: 781
 И нашият е No Frost. Нищо не мухлясва и не се разваля, но сирене, кашкавал трябва да са в затворена кутия, иначе изсъхва. Плодове и зеленчуци, определено се задържат читави доста по-дълго време/напр. домати до 10дни- в отделението за зеленчуци. Изобщо родих се с този хладилник-LG- дори го почиствам включен  Peace

# 5
  • Мнения: 3 251
До колкото знам системата No Frost е само за минусовите отделения-т.нар. фризери, означава нещо от сорта: няма лед или натрупвания. Ако греша, някой по-компетентен нека ме поправи.
А по темата:сиренето, кашкавала ги държа в кутии, но явно вината не е в хладилника( при мен също се е случвало), ами е в производителите на млечните продукти- предлагат ги недостатъчно "узрели ".

# 6
  • София
  • Мнения: 5 285
В хладилника:
* Зеленчуците трябва да са сухи (по-добре немити, отколкото измити и изсушени) и в затворен найлонов плик най-добре.
* Сиренето - в кутия с плътно затварящ се капак.

Това знам аз. Иначе според мен и качеството влияе...

# 7
  • Мнения: 2 085
....Зеленчуците трябва да са сухи (по-добре немити, отколкото измити и изсушени) и в затворен найлонов плик най-добре.
...
по мои наблюдения, точно в затворен плик зеленчуците загниват по-бързо Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 505
Благодаря на тези, които писаха. Сестра ми има хладилник с No Frost, който е перфектен, но е и прекалено голям за мене. Интересуват ме по-малките размери, които кой знае защо нямат No Frost. Има някои, които са с вентилатор и антибактериално покритие. На теория би трябвало антибактериалното покритие непрекъснато да отделя вещество, което убива всички бактерии, плесени и гъбички. Какво обаче става на практика, засега не успявам да разбера. Ако някой знае....

# 9
  • Мнения: 7 263
Не знам такива подробности, но мога да споделя че и нашия хладилник е с No Frost система. Сирене е кашкавал държа само в специални кутии за хладилник с клапи и въпреки това кашкавала често ми хваща мухъл. Досега не съм се замисляла, а и при нас рядко се задържа чак толкова време дадена храна че да мухляса. Зеленчуците ако са прибрани в плик определено мухлясват, но ако ги извадя от пликчетата и ги сложа в отделението за плодове и зеленчуци не съм имала проблем / е освен, когато някой от тях не е бил наранен и не съм го видяла, но тогава вината не е в хладилника/. Температурата ми е на най-ниска степен.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не мисля, че вината е в хладилника все пак. Моят е без особени екстри, но не ми се налага да изхвърлям храна. Плодове и зеленчуци съхранявам в отделението за тях, немити и без всякакви пликове и прочее. Сирене и кашкавал- само в кутии, иначе бързо изсъхва.

# 11
  • Мнения: 135
От сиренето е, не от хладилника! Когато си купя евтино сирене от най-близкия магазин и веднага хваща мухъл! Същото е и с кашкавала. Ако сиренето е хубаво узряло може да стои и един месец без да се развали. Аз също си ги съхранявам в добре затворени кутии. За зеленчуците не знам, не ми се е случвало да мухлясат.

# 12
  • Мнения: 2 759
                    А предвид едни теми за здравословното хранене, мога да кажа, че е хубаво това, че мухлясват  Peace. Просто опитай да ги държиш в камерата, ако ще пазаруваш за по-дълъг период. Много по-добре да мухлясват, отколкото като прясното мляко, което купувах преди - и след два месеца отворено в хладилника и си е същото, абсолютно неразвалено.

# 13
  • Мнения: 5 178
Аз лично виждам голяма разлика между No-Frost  и старите хладилници..Понеже получаваме пратки с домати и други зеленчуци от градината веднъж на 2 седмици, ми изпращат голямо количество. В зоната за съхранение на плодове изкарват и  по 3 седмици без проблем. Не изсъхват, не мухлясват..
Също така сиренето както е в торбичката или в кутия слагам в отделението за сирене, най-високо на вратата. Купувам по килограм сирене и половинка кашкавал и отива поне седмица.. не съм имала проблеми
В стария хладилник нещата съвсем не стояха така,  но и той наистина беше стар..
Провери дали плътно ти се затваря вратата, защото това може да нарушава климата в хладилника

# 14
  • Мнения: 1 422
Всичко слагам в кутии с плътно прилепващи капаци, но и не държа толкова дълго храна. Пазарувам 2 пъти седмично - в събота и в сряда.

# 15
  • Мнения: 505
Искам да споделя с вас, че му намерих цаката. Свалих температурата в хладиника и трайността на продуктите се удвои веднага. За съжаление храната е доста студена и неприятна за ядене, като я извадя, ама няма как. Освен това като ми писна, наврях една Гауда във фризера и се оказа, че нищо й няма. Не пострада ни най-малко. Пробвах с всички сирена - само синьото стана леко тричаво, наложи се после да го готвя. Изобщо нямам интерес към българското сирене и кашкавал, моля за извинение, но мисля, че е въпрос на вкус. Особено при Новите Еснни Цениjavascript:void(0);
#2gunfirejavascript:void(0);
#2gunfire

# 16
  • София
  • Мнения: 2 857
Имам No Frost вече 7ма година.
Единствената му цака е да е пакетирано всичко.
В затворени кутии или в прозрачно фолио отгоре.
Иначе всичко изсъхва.
Зеленчуците при дълго стоене не мухлясват, а просто се спаружват.
Няма как да гният или мухлясват.
Преди да го купим попаднахме на продавач, който ни обясни как действа самата система.
Тогава тепърва излизаше.
Въздуха циркулира из целия хладилник.
Всъщност аз съм си много доволна от него.  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 4 300
Нищо не мухлясва у дома. Зеленчуците и плодовете прибирам обезателно извадени от торбичките в чекмедженцата, предназначени за тях. Седят си по цяла седмица ( последно едни тиквички бях забравила). Ако ги прибереш с торбичката от температурната разлика се получава конденз и може наистина да мухлясат.
Сирене също никога не ми е мухлясвало- нито евтин0о, нито скъпо, нито насипно, нито пакетирано. Държа го в торбичката, в която съм го купила за ден- два. Ако се задържи повече ( обикновено така се получава) го слагам в пластмасова кутия с капак. Ако го забравя дълго време почва да пожълтява лекичко, но според мен си е от самото сирене- на някои трайността е 7 дни.

# 18
  • Мнения: 5 362
Не мисля, че вината е в хладилника все пак. Моят е без особени екстри, но не ми се налага да изхвърлям храна. Плодове и зеленчуци съхранявам в отделението за тях, немити и без всякакви пликове и прочее. Сирене и кашкавал- само в кутии, иначе бързо изсъхва.
И аз така правя Peace Никога нищо не ми е мухлясвало.
Как съхраняваш продуктите?Да не би да е от това?

Общи условия

Активация на акаунт