Въпрос до имащите съдомиялни.

  • 5 476
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 35
 Здравейте на всички,които сте фенове на съдомиялните! Правим си кухнята,та трябва да търсим за вграждане тази машинка,но да е с ширина 45 см Naughty. Повечето са 60см. Искам да знам,ако някой има подобна да сподели за марката и доволни ли сте от придобивката си. Охххххххх, и честно да си кажа цената също ми е от значение ooooh!. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 7 716
Моята е 45 см, вградена, марката беше някаква измислена, май Морис. Други нямаше когато търсихме, ние сме трима и за нас е иделна, много съм доволна. Никакви проблеми няма. Е, загорели тави не мие. Wink

# 2
  • Мнения: 1 320
Лали, не си обиждай миялната Simple Smile, Морис не е измислена марка. И ние имахме същата, беше идеална, но котките й счупиха капака. За съжаление, обаче, вече не се внася тази марка.
Конкретно за питането - не съм сигурна, че има миялни по 45 см, но дори и да намерите такава ще бъде изключително малка. Помислете дали не бихте могли да я монтирате някъде другаде, без да я вграждате. След произшествието с нашия Морис си купихме нова, Електролукс, 60 см е, но е значително по-малка от Мориса и трябва доста по-често да я пускам.

# 3
  • Мнения: 1 554
здравей наща съдомиална е 45 см за 12 комплекта електролукс но нее за вграждане , но има и такива за вграждане преди 2 год 700лв беше но мисля 4е тея за вграждане са по скъпи  Peace дано съм ти помогнала Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 716
А, Момиче, добре. Laughing
На нас не ни е малка, пускаме я всяка вечер, в събота и  неделя  понякога по два пъти.
Предимството на малката е, че бързо я зареждаш и бързо я разреждаш, което си е доста досадно. Wink Както и че ползваш по принцип по малко съдове, тоест има ред в шкафовете.

# 5
  • Мнения: 5 539
Преди 2 години взехме такава, 45см. Канди, 8 комплекта. Тя ми е първата и мие сравнително добре, но все пак нямам база за сравнение. Има си и някои недостатъци - задържа се мръсотия около уплътненията и трябва често да ги мия, иначе мирише лошо.
Понякога се усъмнявам дали плакне добре, защото ми се струва, че съдовете стоят едни такива хлъзгави след измиване /те са сухи, разбира се, но като ги пипна с мокра ръка и сякаш има някакъв слой на повърхността Rolling Eyes/.
Но по-важното, вече чувствам, че ми е малка като размер и ме е яд,че не взехме голяма. Особено сега като станем 4-ма, със сигурност ще е малка.
45-см. миялни са ОК за 2 души, но за 3 и повече не Stop

И още нещо от личен опит - ползвай таблетки, а не разделно прах, сол и т.н. Сума ти време се мъчех с тия прахове и се чудех защо не се получава измиването както трябва. Сега от няколко месеца съм на таблетки, даже слагам по половин и всичко е наред Peace

# 6
  • Мнения: 35
 Доста се обърках вече,незнам и се разколебавам. По отзивите 45 см. на някои са достатъчни. Абе ,ще трябва да обикалям магазините,то е ясно,по интера ги гледам,ама на живо си е друго.Проблемът е,че ако сложим 60 см.,ще се скъсят шкафчетата на кухнята на 20 см.,което няма да е практично и естетично на фона на цялата кухня. Благодаря ви за отзивите!

# 7
  • Мнения: 1 554
8 комплекта си е малка съдомиална мойта е 12 и е 45 см висока е колкото пералнята ми но е по тясна другата големина ве4е 24 комплекта колкото пералня голяма Peace аз съм много доволна от мойта и ползвам само хап4ета  Peace

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Морис не е измислена марка. И ние имахме същата, беше идеална, но котките й счупиха капака. За съжаление, обаче, вече не се внася тази марка.

няма как да се внася нещо, което НЕ се произвежда, поради фалит Wink

Аз съм със 45, но не е за вграждане. Тъй, че нямам поглед.

# 9
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
имам 45см, вградена на Горение - малко над 800лв. беше
нямам база за сравнение, тъй като ми е първата, съжалявам само че ни си взехме 60см. - тази определено ми е малка, факт, че слагам една тенджера и 2/3 от рафта е пълен  Shocked но в близко бъдеще ще се коригирам  Peace

# 10
  • Мнения: 188
Да отговоря и аз,въпреки че съвсем от скоро ползвам съдомиялната . Моята е вградена, Фагор,60 см. Купихме я от Метро, с голямо намаление, че беше последна,за 600 лв. Много, ама много съм доволна. Определено смятам,че е по-добре да си вземеш по -широка, защото наистина като сложиш една по-голяма тенджера или тава и няма да имаш място за друго. Мисля,че като оглеждахме за съдомиялната в Технополиса видяхме и 45 см , ок.700-800 лв,така че има и такава големина за вграждане.

# 11
  • Мнения: 84
Аз имам AEG вградена, 45 cm. Много съм доволна.
Преди това съм ползвала Indesit отново 45 cm, но беше свободно стояща. Нямали сме проблеми с пространството в съдомиялната. Мие приборите отлично, а и побира голямо количество съдове. Съвсем достатъчна си беше дори за след гости, затова и сега взех отново 45 cm. Много сме доволни от нея.
АЕG -то го взехме 760 лева на промоция. Късмет Hug

# 12
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928

Имам товаhttp://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012595. Доволна съм от уреда, събира доста. Пускам я веднъж дневно.
Иначе на тези уреди за вграждане няма какво да се гледа - всички изглеждат еднакво от вън и от вътре- разликите идват от броя  програми, функции и т.н.
Ако наистина нямаш място, няма от какво да се пиртесняваш и 45 см вършат работа.

# 13
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Аристон 45 см. за вграждане е нашата. Доволна съм. И загорели тигани мие, само че на точната програма. Стига ни, като имаме гости пускам два пъти. Беше промоционална - 700 лева. Виж на www.zora.bg

# 14
  • Мнения: 1 172
Нашата е 45 см. Марката не знам със сигурност, трябва да проверя. Не беше евтина, обаче. Около 1000 лв струваше.
Доволна съм от големината й. Засега сме 3 души и ми идва  преголяма. През седмицата само вечеряме вкъщи и сутрин пием кафе. Понякога и за 2 дни не успяваме да я напълним и я пускаме непълна.
Почти не съм имала случай да дойдат гости и след това да не се събере всичко в 1 съдомиялна. Максимално съм посрещала 10-на човека, ако това има  някакво значение. Гости по 2-3ма въобще не ги усещам Simple Smile
През уикендите я пускам и по два и по три пъти на ден, пълна догоре. Готвим предимно през почивните дни и почти нищо не мием на ръка.  Не е имало съд, който не мога да събера в нея, все пак не готвим в казани за 3-6 човека Simple Smile

# 15
  • Мнения: 561
А някой има ли идея, миялна EUROLUX, разбрах, че май са на FABER, как работят, че такава си купих, но още не е монтирана???

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
EUROLUX уреди има belinda.
И имаше някакви грижи с тях, долкото си спомням.
Ние мъчихме една такава да я отремонтираме. Ама тц - гръмне ли й програматора, си е за нов такъв. Обаче вноса е  Sick

# 17
  • Мнения: 3 360
Моята също е 45 см,но не е за вграждане.Индезит е и ни създава доста проблеми/от два месеца е на ремонт и оправия няма Sad/Поразпитай повече преди да купиш,за да си спестиш главоболията Peace

# 18
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Вчера гледах в нашия Технополис, защото и аз си търся съдомиялна. Имаше повече 45см. отколкото 60см. Аз се спрях на 45см. Електролукс - има с външен и с вътрешен панел.
Продаваха Веко, Аристон, Индесит, Канди, Медея. Има избор.

# 19
  • Мнения: 506
имам Мидеа от година и половина,мие сравнително отлично както някой написа,45см за вграждане - около 450лв. доволна съм и ми спестява доста време Peace

# 20
  • Мнения: 8 999
Моята не е за вграждане, защото тези за вграждане бяха доста по-скъпи. Затова си взехме иноксова и добре се вписва в интериора. А пък от друга страна тези, които са 45 см. излизат по-скъпо от  60 саниметровите, не знам защо. Не може ли да измислите малко местенце, за да набутате 60 см, на всичкото отгоре е по-удобна - побира и мие по-обемисти съдове.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 859
Моята е BOSCH, но не за вграждане.Подариха ни я за сватбата, но аз си я бях избрала.Всички ми казваха,че съдомиялна 45 см е малка,но не съм съгласна, аз също понякога не мога да я запълня за 2 дни.За гости до 10-на човека също става без проблем.Тази марка EUROLUX се продава от вносителите на Faber.Магазинът им е тук в квартала,скоро влизах да попитам нещо за абсорбатора и забелязах присъствието й.Аз мога да ти кажа какво аз търсих при избора си на миялна като моето решение беше категорично миялна 45 см широчина и височина 85 см (колкото си е стандарта не зная):
1.Възможно най-много букви "А" като класове за разход на ел.енергия,вода, при изсушаване и т.н.
2.Възможно най-безшумна.

Успех!  bouquet

# 22
  • Мнения: 824
И моята е 45 см,но нямам никакви проблеми със събирането на съдове.Взехме такава големина,защото мястото за нея беше толкова.Струваше 600лв и е CANDY .Mиналата седмица имах 16 човека на гости и я пуснах 2 пъти,но какъв е проблема..... Laughing .Радвам се ,че е такава големина ,защото я пускам веднъж на ден ,а ако е по-голяма ,ще събирам съдове два дена и ще остана без такива-чисти Mr. Green

# 23
  • Мнения: 505
Имам вградена 45 см съдомиялна Siemens. Какво да ви кажа - още като ми я донесоха, бях на 7 небе. Оправда очакванията ми 100%. Повечето пъти се справя направо с бързата програма, т.е. за 32 минути измива една купчина съдове. Преди една седмица имах големи ядове - сложих вътре сач - едно такова глинено нещо, дебела тава. Леле туй нещо вътре се РАЗЛОЖИЛО! И цялата машина се напълнила с червен пясък!!!
Нейсе, още работи. Иначе нищо никога не се беше повреждало в нея. Едва като видях пясъка, разбрах, че сачът е направен от Сурова КАЛ.

# 24
  • Мнения: 472
Аз имам AEG na 45 см- вградена, и съм много доволна. Не винаги успявам да я напълня за 1 ден а готвя почти всеки ден.Когато пък имаме гости е незаменима. Laughing

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Еи, еи, Лали, не обижда Морис. Аз имам такава от 12 години. Това бяха едни от първите които започнаха да се внасят. Доволна съм от нея, въпреки че мисля да я сменям скоро с по-голяма. Иначе от време на време съм виждама в Метро да продават такива. Моята е с перки отгоре и отдолу а такава друга не съм виждала. Всички са с перки само отдолу. Ще я сменям обаче с Електролукс защото голяма Морис не съм виждала никъде. От другите уреди Електролукс (пералня и хладилник) съм доволна, дано и миялната да е добра. Виждала съм че имат и 45 см.

# 26
  • Мнения: 86
здравейте при мен проблема е височината някъде около 40-45 см. има ли такава височина за съдомиялна

# 27
  • Мнения: 544
здравейте при мен проблема е височината някъде около 40-45 см. има ли такава височина за съдомиялна

Мисля, че височината е стандартна, освен онези малките Мидеи

# 28
  • Мнения: 505
Специално за Соня :
Има съдомиялни с едно чекмедже, 90 см ширина, 45 височина и стандартна дълбочина, обаче по незнайни причини са кошмарно скъпи - 2000 лв.

Общи условия

Активация на акаунт