Слагате ли губери и покривки на диваните и леглата си?

  • 26 286
  • 125
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Винаги съм мислила, че това е отживелица и е характерно за старите хора които си пазят мебелите, но имам приятелка, която също харесва и постила всичките си дивани и легла. Интересно ми е каква е общата статистика.

# 1
  • Мнения: 711
Не, не слагам и за мен това е отживелица  Peace

# 2
  • Мнения: 46 536
Гласувах с не, но май избързах  Embarassed
Диванът в хола ни е без, но този в детската няма начин, стар е и на нищо не прилича, слагам една олекотена завивка. Ако го сменим с нов, няма да слагам  Mr. Green
В/у спалнята пък това. За нея ми харесва да има нещо отгоре, не мисля, че е отживелица  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 474
Аз гласувах с да. Права си, и аз смятам, че са отживелица и не ми харесва. Но сложих покривала и на диваните и на спалнята, защото с малко дете не мога да се справя по друг начин. За по-малко от месец малкият направи драскотини на дивана, играе в/у спалнята с обувки, да не говорим за размазаните биксвити, парчета бананче, изплюто пюре от моркови и т.н.  Laughing Покривките ги пера почти всяка седмица. Но да мия непрекъснато диваните или само да се изнервям днес каква поразия е станала  Stop Е, като идват гости махам всички покривки и сме си ОК. Може да е селяния, ама ... докато порастне малкия гледам да си облекча всекидневието.  Laughing
/под секрет ти казвам, че и на голямата изключително красива трапезарна маса сложих мушама за ежедневието... причините са аналогични на горните и ми е безкрайно лесно! Мъж ми щеше да припадне.  Laughing /

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 260
/под секрет ти казвам, че и на голямата изключително красива трапезарна маса сложих мушама за ежедневието... причините са аналогични на горните и ми е безкрайно лесно! Мъж ми щеше да припадне.  Laughing /

Че какво им е на мушамите? Без капка срам си признавам, че и нашата маса е с мушама. Да не съм луда да слагам покривка и да я пера след всяко ядене или да дебна като орлица да не я накапя с нещо? Все пак сме си у дома, важно е да ни е удобно нали? Пък има достатъчно семпли десени, дето не ми удрят в земята естетическото чувство Grinning

# 5
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Твърдо НЬЕ.  Naughty

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
Нямам и не ползвам. През горещините и потта на мъжа ми когато заспи на дивана се справям като временно вечер го покривам  с чаршаф, който след това махам. На принципа съм, че каквото и да правим мебелите се цапат и износват, морално също, така че...

# 7
  • Мнения: 323
Не слагам.
Непрактични са ми(трудни за тупане и пране),пък и топлят много Naughty

# 8
  • Мнения: 2 957
Не! Покривка някаква айде...ама губер си е направо дива селяния.Виждала съм даже и коли,чийто седалки са постлани с губерчета разни  Sick

# 9
  • Мнения: 6 155
Слагам шалте (така ли се казва newsm78) на спалнята.
На диваните не слагам нищо.

# 10
  • Мнения: 5 178
Слагам шалте (така ли се казва newsm78) на спалнята.
На диваните не слагам нищо.
Точно !!!

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, не харесвам  Naughty

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Губери ли?!?!  Shocked
Гледам в дома ми да няма нищо излишно и най-вече привличащо прах и мръсотия! Не ползвам такива приспособления (за протокола)!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 634
На дивана в кухнята нищо не слагам,дамаската ми харесва много за да я скривам с нещо друго.На спалнята обаче имам шалте(покривало),но губери - Naughty

П.П.Никол,покривалото на спалнята ти много ми хареса  Wink

# 14
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
НЕ. Sick

# 15
# 16
  • Мнения: 6 039
оооооооо
да
имам 2 зелени губера в хола, харесват ми, мекички и топли, зимата даже се завивам като се излегна на диванчето

имам и 2  китеника, които мятам на спалнята, бежови са по средата с мотив на българска роза

не мога да разбера защо не ви харесват. Не събират прах, редовно ги тупам пред блока.
Уютно е и практично. Peace

# 17
  • Мнения: 4 176
Отвратителни са ми всякакви покривки, покривала, завивки, мушами, килими, мукети, пердета и тн. нямам никакви такива.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, само на спалнята. По-лесно ми е върху чаршафа. На другите мебели не слагам.

# 19
  • Мнения: 4 300
В хола по дивана няма нищо. Всъщност имам едно одеалце, според мен в подходящ цвят Mr. Green, което си седи преметнато от едната страна, с него се завивам през зимата.
Имам едно малко диванче в кухнята, на което все не мога да избера покривало. Купих едно- не ми хареса и го махнах. Така че и то си седи голо горкото. Сега съм хвърлила око на едни кенарени чудесии, да видим дали ще уцеля най сетне.
Спалнята си има покривка ( или както там се нарича). Тук има ужасно много прах и гледам да не си оставям леглото цял ден по "чаршафи", че не ми се мисли колко прахоляк ще съберат.
По принцип текстилните части- покривки, пердета, килими, възглавници- ми създават уют. Колкото събират прах, толкова събират и мебелите без да са покрити. Струва ми се абсурдно нещо да привлича прах, в крайна сметка праха си съществува в дома ни независимо от нас. Каквито и мебели/аксесоари да имаш той си е непроменлив. Дали ще се събира в дивана или в губер/покривка/шалте е абсолютно все едно според мен.

# 20
  • Мнения: 1 152
Не ми харесва все нещо да опъвам, намествам, изтупвам. Не слагам.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не ми харесва все нещо да опъвам, намествам, изтупвам. Не слагам.

И аз така мисля, колкото по практично и лесно за поддържане толкова по добре. Но мушамите и аз ги ползвам за кухненската маса, Embarassed иначе след всяко хранене пера покривка. Ами не е супер луксозно и красиво, но пък е практично. След храна може да се махне и да се смени с хубава покривка примерно.

# 22
  • Мнения: 4 965
На мен ми е болна тема в момента.
Хич не ми харесват разни китеници и губери.
На спалнята слагам едно шалте, ама рядко се сещам - най-често просто прибирам възглавниците и завивките и изпъвам чаршафа (шалтето, когато нямам работа и съм си вкъщи - ако реша да полегна). На детските легла и на диванчето в детската стая не слагам нищо.
Обаче... от 1 г. вече се гласим да сменяме мебелите в хола и все не стигаме до там - покрай тези къщи, дето сме се заробили да ги правим вече няколко години и разните ремонти "на парче" из апартаментите, все не остават време и пари (ето, сега пък подновяваме детската стая у нас и дувар на едната къща ooooh!). Та, мебелите в хола са доста старички - още от моите ученически години (моите родители си купиха нови, а ние взехме тези уж за 1-2 г. само) и диванът дори има няколко кръпки  Embarassed, затова съм му сложила отгоре един лек китеник, но в жегите не мога да го понясям. Зарекла съм се тези дни да отида и да купя от готовите "облекла" за мебели и поне да имат някакъв вид, докато стигнем до реалната смяна. Close

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз покривам гарнитурата с едни уж пригодени за случая материи. Не за да предпазвам диваните, а защото не приличат на нищо(на квартира сме). Не ме е страх, че децата ще ги нацапат, защото това с което са покрити никога не е цапано(т.е. петносано) и значи и без него да са били няма да пострадат.
 А спалнята пък е покрита, защото ми харесва и защото ми се струва нехигиенично по-цял ден да стои на чаршафи и да се притеснявам като оставям нещо отгоре(а пък не ни е толкова широко, че никога да не ми се случва).
 С нетърпение чакам деня, когато ще имам нови дивани и няма да слагам отгоре нещо.

# 24
  • Мнения: 2 957
оооооооо
да
имам 2 зелени губера в хола, харесват ми, мекички и топли, зимата даже се завивам като се излегна на диванчето

имам и 2  китеника, които мятам на спалнята, бежови са по средата с мотив на българска роза

не мога да разбера защо не ви харесват. Не събират прах, редовно ги тупам пред блока.
Уютно е и практично. Peace

Малена,ти може да си мислиш,че си много фешън,ама нямаш ли подредени на дивана върху губера пластмасови кукли от преди 25 години и плетено на една кука каренце върху телевизора ... просто не струваш  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 300
Азаф, сподели после ако е удобно откъде си се сдобила с такова "облекло". Имаме на вилата един диван от няколко години, но наскоро имахме произшествие, в резултат на което по облегалката има няколко светли петна. Хем ме дразни, хем не ми се сменя дивана, та ако мога да мина с подобно решение.....Мяркала съм тук таме подобни нещица, но все ми се струваха грозни ( от лош плат и десен). Ако откриеш и да шият по поръчка от мой плат ще е супер:)

# 26
  • Мнения: 1 172
Слагам покривала. Ето такива:
http://www.happydreams-bg.com/images/products/28/bg/big.jpg

Губерите ги харесвам само за планински къщи и вили - някак си не си представям вилата ни с покривала като нашите.

Диваните не ги застилам - стоят си на дамаска. Да не съм обикаляла с месеци да търся такъв десен, за да ги покрия после Simple Smile Само по изключение слагам чаршафче върху тях.

# 27
  • Мнения: 1 172
Зарекла съм се тези дни да отида и да купя от готовите "облекла" за мебели и поне да имат някакъв вид, докато стигнем до реалната смяна. Close

В квартирата имахме такива - хазаите си бяха облякли гарнитурата. Никак не са удобни. Техните бяха от някакъв промазан плат, от който редовно се изплъзгваш насам-натам. Освен това, за да паснат на повечета гарнитури, ги правят с ластици и трябва да зашиеш копчета, на които да ги "изпънеш". Все някое копче е излетяло. За 2 години в квартирата, поне 2-3 пъти съм ги пришивала, за да има въобще някакъв вид покривалото и да може да се поизпъне.
Най-евтините са по около 80 лв, мисля. Ако планирате смяна на гарнитурата, хич не ти трябва да се вкарваш в този екшън Simple Smile

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Тези по ми се нравят (за спалня). Въпреки, че аз покривам с олекотената завивка, но за лятото хич не ми харесва с тези чаршафи отгоре някак ми се иска да ги скрия. А за тези китеници и губери даже са ми неприятни на допир и като малка не ги харесвах.
amber нека бъдем по учтиви и да приемем различното мнение, всеки има право на свой вкус, независимо от това дали ни харесва или не. Различни хора, различни идеали, все пак.  Peace

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не... По Коледа си купихме нов диван, прибирам се след работа един ден и гледам- покрит с 3 бр. китеника, правени лично от свекърва ми Shocked Изчезнаха моментално Mr. Green ... Ама трябвало да се пази (те си ползват мебели отпреди 25-30 год. и много си ги пазят) Crazy Close Така се опита да ми наложи и черги в стаите и мушама на масата- слага без да ме попита Tired

# 30
  • Мнения: 2 957
amber нека бъдем по учтиви и да приемем различното мнение, всеки има право на свой вкус, независимо от това дали ни харесва или не. Различни хора, различни идеали, все пак.  Peace[/b][/color]

Обидила ли съм някой? Извинявам се на тези с губерите Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 12:20 от amber

# 31
  • Мнения: 4 965
SV, знам какво представляват - гледах ги вече няколко пъти и все се отказвах да купя, но пак са за предпочитане пред китеника (зимата ми е добре с него, че топли, ама лятото...). А и не знам кога изобщо ще насмогнем да сменим мебелите в хола - като дооправим детската, имаме да избиваме стена в кухнята (ако не се забавим във времето и не остане за пролетта), а на вилата имаме да си довършваме една стая на 2-рия етаж + "механа" - т.е. не виждам как ще отделим 4-5 000 за пълна промяна на хола. Сигурно и той ще чака до другата година. А аз точно тези от 80 лв. ще взема - да ги изхвърля другата година с кеф  Party.

Рокси, аз ги гледах на Илиянци - бивша колежка на майка ми се захвана с такъв бизнес (прави облекла за мебели и шалтета) - в самата база вътре си има фирмен магазин (не помня името). Мисля другата седмица да отида до там и да видя какво има. Наистина, трудно се намира нещо наистина добро, но ще рискувам. Има и вариант (така направихме диваните на баба ми преди известно време) да ги заковеш - т.е. взехме такива готови облекла, изпънахме ги и после ги наковахме по рамката с пирончета - не са мръднали, а бабчето много им се радва.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 867
Малена, ще покажеш ли снимки?

Имаме шалтета върху леглата в стаята за гости - все пак не стоят постоянно приготвени за спане, а и Габа си играе често в стаята.  В спалните просто изпъваме завивките, там влизаме само ние и използваме леглата единствено по предназначение; децата у дома са с дрехи, с които не са били навън, така че няма да си изцапат чаршафите.
В хола понякога покриваме диваните с чаршафи, но това е само преди да се изтегнем върху тях без дрехи - друго си е в жегата да полегнеш пред телевизора върху хладен чаршаф, дори и когато климатикът работи. За зимата си имаме поларени одеялца, които стоят в ратанов сандък до дивана.
Мушама не ползваме. Храним се върху покривка или подложки за хранене - прането и гладенето не ми пречат.

# 33
  • Мнения: 2 591
на мен холовата гарнитура ми е завита с губери! красиви са - бяло, напръскано с червено - пасват идеално на килима! удобни са! трябва да призная обаче, че снощи махнах китеника от дивана и го застлах с чаршаф, защото е много топло през лятото с него  Blush

в плановете ни за малко по-далечното бъдеще обаче влиза смяната на тази гарнитура и тогава ще преценя как ще процедирам, но ако гарнитурата е светла, се цапа страшно бързо и не е практично да стои непокрита, а и е отвратително да е цялата в петна  Sick виждала съм такива  Sick

в спалнята пък имам покривка на една кука  Rolling Eyes, изплетена от любимата ми баба! стои много красиво и не бих я заменила с друга!

мразя мушами и се храним върху дървена маса!

# 34
  • Мнения: 1 152
И аз така мисля, колкото по практично и лесно за поддържане толкова по добре. Но мушамите и аз ги ползвам за кухненската маса, :: иначе след всяко хранене пера покривка. Ами не е супер луксозно и красиво, но пък е практично. След храна може да се махне и да се смени с хубава покривка примерно.
А аз никога не съм се хранила на мушама и ми адски гнусно като видя мушама. Така съм научена и ползвам само покривки от естествени материи. Сега има препарати, перални, само сменяш покривката щом трябва и при всяко хранене.

# 35
  • Мнения: 1 172
и тогава ще преценя как ще процедирам, но ако гарнитурата е светла, се цапа страшно бързо и не е практично да стои непокрита, а и е отвратително да е цялата в петна  Sick виждала съм такива  Sick


Малко офф: Нашата е жълта, много й личи като е замърсена или лекедосана. Но калъфите (т.е. дамаската й) се свалят и могат да се перат в пералнята. За година и няколко месеца е прана поне 3-4 пъти. Иначе няма спасение с малкия разбойник у нас. Можеш да разгледаш и за такава опция - свалящи се калъфи Wink

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
... иначе след всяко хранене пера покривка.
Shocked
Аз пера 1 път седмично. Ако има верятност децата да я изцапат им слагам подложки (пластмасови с Барби) само на тях... Но ние през седмицата само вечеряме вкъщи де.

# 37
  • Мнения: 2 591
А аз никога не съм се хранила на мушама и ми адски гнусно като видя мушама. Така съм научена и ползвам само покривки от естествени материи. Сега има препарати, перални, само сменяш покривката щом трябва и при всяко хранене.

и аз такива изполвам (когато имаме гости)! но имахме един гостенин (приятел на моя приятелка), когото никога повече няма да поканя вкъщи  #2gunfire яде като прасе и ми направи една покривка на лайно (извинявам се за цинизма)  Sick от тогава си набавих по-тъмнички покривки  Mr. Green

*SV* , ние всъщност искаме да си купим голям диван не защото този не ни харесва (е, малко е остарял наистина), а защото не можем да се излягаме двамата с мъжа ми да гледаме ТВ (много е тесен)  hahaha

# 38
  • Мнения: 4 965
И аз искам такъв диван, на който калъфите да се свалят и да се перат.

А за мушамите - мисля като повечето момичета - дразнят ме (особено тези шарените с разни пилци и плодове по тях).
Ние се храним на гумирани подложки, а за гости имам страхотни гумирани поктивки - имитират дантела и после само се забърсват и се прибират - тук има подобни, но са по-груби, а моите накарах леля ми да ми ги донесе от Гърция (тамошно производство са) и съм доволна.
На масите слагам, когато не ги ползваме памучни покривки в тон с мебелите (а за Коледа и за Великден - такива със съответните шарки).

# 39
  • Мнения: 4 965
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=25&pid=22260
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=25&pid=22298
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=25&pid=29764

Аз засега съм си харесала тези модели за диван - някой има ли ги и дали се "събличат"?
За останалите мебели (секция, трапезна маса и т.н. още не съм гледала).

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз искам такъв диван, на който калъфите да се свалят и да се перат.

а за гости имам страхотни гумирани поктивки - имитират дантела и после само се забърсват и се прибират

Можеш ли да покажеш снимки да ги видим?

# 41
  • Мнения: 4 965
 Joy

Досега покривки не ми беше хрумвало да снимам, ама може и да се пробвам. Whistling

# 42
  • Мнения: 2 591
давай, и мен ме заинтригува  Blush

# 43
  • Мнения: 678
В къщи има покривала и на спалнята и в хола, но пък ние още живеем в къщата на свекърва ми и така беше, като се оженихме  Joy Joy Joy Холната гарнитура е стара, с плюшена дамаска, така че покривалата са необходими. За спалнята някак не мога да възприема да е без покривало, макар че си мисля, когато се нанесем в нашата си къща на новата спалня да и сложа един от чаршафите, които са с ластик и плътно обгръщат матрака и тай да си стои като постоянно покривало, а чаршафът на който спиме да се прибира сутрин.
Губерите съм ги намразила от малка да стоят по леглата и диваните - толковаа бяха тежки за застилане  #Cussing out Мисля, че би ми харесал губер, единствено на вилата, на пода пред камината зимно време. Навежда на едни мисли  Embarassed

# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
слагам цветни чаршафи, които сменям всяка седмица.... иначе е много мръсно ....и леглата искам да покривам, но все не смогвам, да ги оправя  Laughing

# 45
  • Мнения: 1 128
По принцип,не.
Но канапетата си ги бяхме купили бели,а в последствие си взехме куче.Чистиме го след всяка разходка,косми не му падат,но все пак...
Така че взехме специялани покривалници за тях който са с ластик от долу.Не е раздърпано като когато сложиш завивки.

# 46
  • Мнения: 4 300
Между другото след 2 сваляния и обличания на дамаската на дивана се зарекох че вече само с Рейнбоу ше го чистим. Нямате си на идея колко усилия отиват, понеже възглавниците са точно по мярка на калъфите и се почва едно натискане и напъхване, няма второ такова на света Shocked

# 47
  • Мнения: 1 172
Между другото след 2 сваляния и обличания на дамаската на дивана се зарекох че вече само с Рейнбоу ше го чистим. Нямате си на идея колко усилия отиват, понеже възглавниците са точно по мярка на калъфите и се почва едно натискане и напъхване, няма второ такова на света Shocked
Явно зависи от конкретния модел и конкретната дамаска. Защото нашата гарнитура я събличам и обличам сама, без никакви усилия.

# 48
  • Мнения: 479
Гласувах с "Не"
Губерите и китениците събират много прах и трудно се почистват. Самата вълна е магнит за акарите, които с удоволствие се множат там. Колкото и да се тупат не можеда се перат на висок градус веднъж месе4но, например. Ако ползвам покривало, най-вече на спалнята , го пера често.

# 49
  • Мнения: 6 039
eeee.  Joy
сега откъде да взема снимки newsm78
аз просто се пошегувах и мислях, че като спомена мотива с българска роза ще схванете хумора, ама ясно само амбер ме е разбрала

истината е, че нямам такива неща у дома.
има красиви шалтета и покривки от текстил или плетени, в стил ZARA HOME, MISSONI HOME или HABITAT, но те са доста скъпи и предполагам авторката на темата не визира тях.


# 50
  • София
  • Мнения: 4 867
Малена, аз затова и поисках снимки.  Wink  Понеже шегата ти беше много тънка и "пипната", не вървеше да ти отговоря с  hahaha
Поне дотолкова имам впечатления от теб, че да не си представя хола ти със зелените губери Mr. Green
Представям си ги как се връзват с бялата ти кухня Rolling Eyes
Пък ти можеше да изфабрикуваш някоя снимчица, де...

# 51
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
като казвате губер и си представям жълтия космат губер от хола на баба ми  ooooh!  по диваните в хола нямам нищо, а на леглото си слагам шалте - не само защото ми изглежда по-красиво, а и за да не се търкалям с ежедневните дрехи по чаршафите Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 903
На диваните не слагам нищо, но на спалнята имам покривка. Не мисля, че би изглеждала добре само по матрак ( или само с чаршаф отгоре). мисля, че анкетата трябва да се коригира - отделно за дивани и отделно за легла.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не,но вече ми се иска да го направя че не ми се чисти.Имаме само на диванчето в детската.

# 54
  • На небето
  • Мнения: 5 530
има красиви шалтета и покривки от текстил или плетени, в стил ZARA HOME, MISSONI HOME или HABITAT, но те са доста скъпи и предполагам авторката на темата не визира тях.


Правилно си ме разбрала, имам предвид старите губери, китеници, покривки на райета и народни мотиви и т.н.

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поне дотолкова имам впечатления от теб, че да не си представя хола ти със зелените губери Mr. Green
Представям си ги как се връзват с бялата ти кухня Rolling Eyes
Червени е по-добре Peace
Ей, сега се сетих- има едни вълнени родопски одеала- зелени с червени карета... горещо ги препоръчвам Grinning

# 56
  • Мнения: 6 390
Добре де, леглата ви само по чаршафи ли си стоят цял ден  newsm78
Още не съм била в къща където да няма покривала по леглата  Rolling Eyes
Стари ли са, нови ли - не знам, не съм питала, пък и не ме вълнува някакси...
Иначе да покривам леглата с някакви покривала, а диваните не - та и не знам как да гласувам  Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 4 867
Да, леглата ни са само по чаршафи - денонощно. Ще потърся снимки поне от детските стаи да ти покажа.

Нашата спалня всъщност е голям матрак на пода - не искам да си купуваме легло. Стои си само по завивки и ми е супер. Там влизам само ние и то когато си лягаме.

# 58
  • Мнения: 2 957
Добре де, леглата ви само по чаршафи ли си стоят цял ден  newsm78
Още не съм била в къща където да няма покривала по леглата  Rolling Eyes
Стари ли са, нови ли - не знам, не съм питала, пък и не ме вълнува някакси...


Да само по чаршафи стоят цял ден.Ти навсякъде, където отидеш ли проверяваш в спалнята как им е леглото на хората?Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 4 867
Ето тук се виждат малко чаршафи в стаята на Габриела:

http://family.webshots.com/photo/2505678830044214055bValvi

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 16:50 от Янита

# 60
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Не слагам никакви подобни неща.За мен са отживелица и много, много не ми е ясна употребата им.Защо да зстилам дивана, например, ако дамаската не става значи трябва да се претапицира.Моят диван е със свалящи се калъфи и нямам проблем с поддръжката.За спалнята имам само едно шалте, което съм слагала 2-3 пъти само.Само изпъвам чаршафите и всъщност покривам с олеконетата завивка.Специално за леглата харесвам шалтета, но ме мързи и не ми се занимава.Мушами не понасям, гнусно ми е, ползвам покривки, които пера в пералнята дори и ако трябва след всяко хранене.

# 61
  • Мнения: 2 957
Ето тук се виждат малко чаршафи в стаята на Габриела:

http://www.emagazin.bg/products_photos/6015.5.jpg

Май е станала грешка.

# 62
  • Мнения: 4 202
Ето тук се виждат малко чаршафи в стаята на Габриела:

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

ъъъ това ли?



това или е супер тънка шега или аз съм прекалено дебелокожа  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 46 536
Янита, личи си от коя тема идваш  Mr. Green

# 64
  • София
  • Мнения: 4 867
Оправих го. Не беше шега, а петъчна разсеяност. Blush

# 65
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Не слагам губери нито по леглата, нито на дивана в хола. Диванът си стои по дамаска. Спалнята и детското креватче покривам с шарени горни чаршафи, които лесно се перат и се ползват само за това. Преди да си легнем ги махам...

# 66
  • Мнения: 6 390
Ето тук се виждат малко чаршафи в стаята на Габриела:

http://family.webshots.com/photo/2505678830044214055bValvi
Ти хубаво показваш, ама аз да питам, персон и половина ли е леглото на Габата или нормално единично х 90 см широчина?

Добре де, леглата ви само по чаршафи ли си стоят цял ден  newsm78

Да само по чаршафи стоят цял ден.Ти навсякъде, където отидеш ли проверяваш в спалнята как им е леглото на хората?Simple Smile
Не не ходя в спалните на хората, затова и писах леглата  Laughing изглежда така се случва - знам ли  Mr. Green пък може тези дето са само с чаршафи да не пускат в стайте си за спане  newsm78 и затова да не съм виждала... но определно ми е много чудно, дъщеря ми по 100х на ден слиза и се качва по леглата ни, и не ми е много комфортна представата, че лягам там от където тя е минала с обувки, без обувки, избърсала си я ръце, я лице, я други работи... с други думи голямо мазало си представям само по чаршафи  Mr. Green
Изглежда проблема е в детето или пък в майка й, не в чаршафите  Wink Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 4 867
Леглото на Габа е с матрак 90х190 - стандартно е.

У дома ние задължително се събуваме. Гостите преценяват дали да се събуят, но пък и те не влизат в спалните ни. Когато се приберем, всеки се преоблича. Храним се само в кухнята и трапезарията. След ставане от масата, Габа минава през банята да си измие ръцете и устата; другите - по преценка. Обича да играе в нашата спалня и по-точно да скача върху матрака, но най-много да измачка чаршафите, просто няма с какво да ги изцапа.

Обмислях дали да купя шалтета за легата в детските стаи, ама повече "за цвят", отколкото от някакви практични съображения...

# 68
  • Мнения: 2 957
Не не ходя в спалните на хората, затова и писах леглата  Laughing изглежда така се случва - знам ли  Mr. Green пък може тези дето са само с чаршафи да не пускат в стайте си за спане  newsm78 и затова да не съм виждала... но определно ми е много чудно, дъщеря ми по 100х на ден слиза и се качва по леглата ни, и не ми е много комфортна представата, че лягам там от където тя е минала с обувки, без обувки, избърсала си я ръце, я лице, я други работи... с други думи голямо мазало си представям само по чаршафи  Mr. Green
Изглежда проблема е в детето или пък в майка й, не в чаршафите  Wink Mr. Green

Колкото и странно да ти се види нашите легла са ни в спалнята,а там влизаме само ние  Mr. Green.Използваме стаята по предназначение и гостите ни не надничат вътре,за да гледат как са ни покрити леглата Wink
Детето също не влиза и не се катери с обувки по леглата.Та нямаме проблеми-нито с чаршафите,нито с детето,нито пък ние самите.

# 69
  • Мнения: 5 476
Нямам и не ползвам.

# 70
  • Мнения: 6 390
Леглото на Габа е с матрак 90х190 - стандартно е.
вижда ми се като доста голямо, затова питах, аз съм си навила на пръста че персон и половина ще взимаме на Големия човек , та правя проучване Sunglasses

Та нямаме проблеми-нито с чаршафите,нито с детето,нито пък ние самите.
а за вас пък много се радвам  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 4 300
И у дома никой освен нас не влиза в спалнята, ама пък като чета май смао аз имам притеснения относно праха newsm78 Май съм куку и половина...

# 72
  • София
  • Мнения: 903
и в нас никой освен нас не влиза в спалнята ни, но ми се вижда неестетично и нехигиенично леглото ми цял ден да стои неоправено - по чаршафи. Все пак понякога детето си играе там, друг път ние се излежаваме пред телевизора в спалнята.
Разбира се , не бих сложила от онези старите вълнени и цветни покривки, първо, защото хващат много прах, второ, защото не ми харесват, и трето, защото много трудно се почистват и перат. Покривките за легло трябва да бъдат леки и с хубав десен.

# 73
  • Мнения: 1 098
Мразя подобни аранжировки от едно време, но сега има подобни неща и са доста модерни, за тях съм -ЗА

# 74
  • Мнения: 368
Преди ремонта използвахме един стар диван за хола - гадно кафяв и тогава си бяхме поръчали покрива за него , защото беше ужасен. Но сега сменихме всички мебели и въобще нямам намерение да използвам подобни красоти. Mr. Green

# 75
  • Мнения: 22 452
Неприятно ми е да вляза в спалнята и да гледам леглото голо, или с завивките върху него. За това имам няколко различни покривки за легло в зависимост от сезона. За зимата са по-плътни, а лятото от материи, които може да се излегнеш на тях без да ти става жега.

# 76
  • Мнения: 1 546
На дивана-не слага нищо.Дамаската му е сама по себе си красива.
На сплалнята слагам, да.И аз имам подхпдящи за зимния и летния сезон.

# 77
  • Мнения: 1 299
Не слагам на дивана и не ми харесва  Naughty
На леглото си имам покривка за него същата като пердетата на спалнята - ужасно си ги харесвам Hug

# 78
  • Мнения: 486
Не покривам нито диваните, нито леглата. А какво е шалте?

# 79
  • Мнения: 6 390
Цитат
А какво е шалте?
в гугала намерих това
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=13&tid=63&pid=24186
покривало някакво
обаче и това го пише като шалте
http://www.ted.bg/?page=cms_instance&structure=accessories&a … p;instanceID=377#
та не знам дали не е вид юрган - одеало  Thinking

# 80
  • Мнения: 186
И на миен не ми харесват тези покривала,но няма как-дъщеричката ми е на 2 годинки и много цапа.За сега ги слагам,но чакам момента да порасне малко и всичко това да го махна.Събират много прахоляк и не е много красиво с тях.

# 81
  • София
  • Мнения: 618
Върху спалнята слагам шалте, но дивана ми е болна тема - бабата е влюбена в едно (булана май беше) купено за погачата на мъжа ми  smile3511

# 82
  • Мнения: 4 406
не съм слагала. в детската дивана си е наред, но ъгловата кушетка в кухнята е пълна скръб- цялата на петна

# 83
  • Мнения: 2 354
  Не използвам неща, които не мога да метна в пералнята, изобщо не ми се занимава, затова никъде не постилам нищо, освен покривки за маса и една мушама (колкото да се направя на домакиня, която мисли за кухнята си).

# 84
# 85
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Имам на леглота шалте, много красиво бяло с някакви бродерии  Mr. Green от баба ми е спомен и не е ползвано  Stop незнам как е изнамерила такова красиво шалте преди 15-20 години  newsm78
Иначе в капаска има много красиви шалтета, ама и цената им е красива - около 250-300лв бяха  ooooh! пък и в момента шалтето ми е последна грижа  Mr. Green
По холната гарнитура нямам такива екстри  Crazy

# 86
  • Мнения: 479
А някой знае ли някой етно магазин, в който изкупуват такива губери и на каква цена?
Че имам един голяаааам чеиз, събиран от бабите - сигурно 5 комплекта губери.
А, и хубави нови вълнени юргани имам (нови, в смисъл-неизползвани), някой да иска да купи, молим!  Joy

# 87
  • Мнения: 544
Имам за спалнята едно шалте, но много ме мързи да го слагам и сега като се замисля го застилам само събота и неделя- когато съм си вкъщи.А иначе съмо изпъвам завивките и готово Wink

# 88
  • Мнения: 1 311
Трудно ми е да гласувам в анкетата ти.

На дивана нищо не слагам, но леглото ни е в хола, така че не върви да е само по завивки. За него си имам една хубава покривка (не е старовремска, на райенца или етно мотиви), която е в тон с тапетите и пердетата.

# 89
  • Мнения: 617
На дивана в хола няма нищо, но на този в кухнята съм метнала една покривка, че е доста стар и грозен. На спалнята задължително слагам покривка, че не ме кефи са ди стой по чаршафи.

# 90
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За спалнята имам губер с много дълго руно и през зимата си го слагам. Сега е с шалте. Врху диваните - нищо.

# 91
  • Мнения: 8 505
Гласувах с не.Но върху леглото си постиламе едно шалте-първо,че нямаме отделна спалня и е абсурдно да се остави леглото неоправено,второ-струва ми се доста по-спретнато така (дори да имахме спалня).

# 92
  • Мнения: 4 546
за спалнята има шалте
на дивана съм сложила чаршаф. гнусно ми е като си помисля, че потта се пропива във възглавниците на дивана  Sick искам да си купя хубави калъфи за диван или поне някакви по-прилични покривки. ама все не стигам до там  ooooh! губер не бих сложила. едно, че ми се вижда остаряло, друго - в тия жеги само губер ми трябва на голото Д  ooooh!

# 93
  • Мнения: 649
Избрах си диван с дамаска, която се сваля и може да се пере. На спалнята и в детската имам олекотени завивки, с които покривам леглата.

# 94
  • Мнения: 4 546
абе тя уж и нашата се сваля, ама само на възглавниците. на подлакътниците и долу, където си опираш краката - не

# 95
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Имам страхотен китеник, който обаче не съм слагала, откакто се роди дъщеря ми.
Диванът не покривам с нищо, а на спалнята мятам една олекотена завивка и толкова.

# 96
  • Мнения: 1 426
Да, слагам покривки, много ми е по-уютно от голия диван, а и изцапаш - пъхаш в пералната и готово! Освен това имам три комплекта различни по десен, а аз обичам разнообразието.
Ще ви кажа, че и губер бих сложила, но ми е много трудно поддържането му.
А за масата в кухнята купувам през 2-3 месеца мушамички, има достатъчно красиви, за да не трябва да подскачам на всяко петънце на покривката.
Е, като ми дойдат гости, вадя най-хубавата си покривка.

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
  Не използвам неща, които не мога да метна в пералнята, изобщо не ми се занимава, затова никъде не постилам нищо..........
Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 2 521
Да, слагам покривала върху дивана и фотьойлите в хола и върху спалнята.
Сама съм си ги ушила от хубава плътна дамаска. Много лесно се поддържат - пера ги в пералнята.
Не понасям губери и тем подобни космести изделия от по-миналия век - имах такива в чеиза и си ги върнах на мама!  Grinning

# 99
  • Мнения: 3 360
По принцип не ползвам,но май се замислям да сложа на кухненския ъгъл нещо,че много трудно се чисти  дамаската:roll:

# 100
  • Мнения: 534
Засега слагам,защото има много прах,а имам и  котка,която  постоянно влиза навсякъде
и не ми е приятно като си легна в леглото да намирам косми,люспи от семки,треви и други "подаръци"

# 101
  • NL
  • Мнения: 520
Аз още не съм свалила найлона на дивана.След 5-тата година мислиме да го махаме вече,че се е захабил Joy Joy Joy.
Сега,майтапа настрана.Нямам такива покривалки в къщи.Всичката ни мека мебел  е от такъв тип,че им се махат "дрешките",пера ги и после пак им ги обличам.
За масата много рядко ползвам покривка.През останалото време слагам едни подложки(като бамбукови изглеждат) и след хранене се прибират и масата си е пак чиста.

# 102
  • Мнения: 634
Ми не ми се  щеше на хубавите нови диванчета да им слагам покривки, ама имам куче и нямаше начин Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 2 957
Засега слагам,защото има много прах,а имам и  котка,която  постоянно влиза навсякъде
и не ми е приятно като си легна в леглото да намирам косми,люспи от семки,треви и други "подаръци"

Добре че у нас няма котка,не чоплим семки и не пушим треви  Wink

# 104
  • Мнения: 2 266
Не. NaughtyЕдинствено на спалнята слагам.Не мога да я оставя само по чаршафи.Това за мен значи неоправено легло. Tired

# 105
  • Мнения: 6 461
Да слагам.

# 106
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз пък слагам навсякъде - имам страшно много шалтета, в различни цветове.

Тъй като обичам разнообразието, с помощта на шалтетата мога да сменям обстановката всеки месец. Доста по-евтино е от нов диван например.

За практичната част на въпроса мисля, че няма нужда от коментар. С шалтетата не се притеснявам от рисуването, храненето и всички дейности на децата, свързани с освинване на мебелите.

# 107
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А някой знае ли някой етно магазин, в който изкупуват такива губери и на каква цена?
Че имам един голяаааам чеиз, събиран от бабите - сигурно 5 комплекта губери.
А, и хубави нови вълнени юргани имам (нови, в смисъл-неизползвани), някой да иска да купи, молим!  Joy

И аз имам такъв чеиз, но ще го пазя за децата - и те булки ще бъдат. Joy Joy Joy

# 108
  • Мнения: 1 612
Категорично НЕ.
Първо неми харесва и второ прекалено много прах събират. Колкото и да ги тупаш и переш няма ефект.
А и двамата сме с алергии така, че .....

# 109
  • София
  • Мнения: 7 054
Не слагам, защото не ми харесва.

# 110
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Категорично не Naughty

# 111
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не

# 112
  • Мнения: 2 936
не,определено този вид тъкани не ми допадат!  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 4 312
Не! Покривка някаква айде...ама губер си е направо дива селяния[/quote]

Аз гледам всичко да е максимално изчистено и лесно за поддържане.Дори и килим имам само под трапезната маса.
Но изказването"дива селяния"ми се струва доста крайно и необмислено,все пак всичко си е въпрос на вкус и ако на някой му харесва да си има губерчета,защо пък не,нали си чувала за различните стилове в обзавеждането,а?!Поздрави

# 114
  • Мнения: 647
Като казахте "губер " и неволно се сетих преди двадесеттина година как имаше автомобили / москвичи , жигули , лади.../ на предното табло с губери специално оформени ... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 115
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Ние сега обзавеждаме спалнята, но мисля да има покривка на леглото - някаква лека, цветна, да си отива с останалото обзавеждане. Не ми харесва идеята чаршафите да са открити по цял ден и да се прашат, а и по-уютно ще е с покривка според мен. А в дневната засега съм принудена да покривам фотьойла и табуретките по простата причина, че са стари и са различни по цвят. Мисля да им купя от същата дамаска, с която е тапициран диванът и да им направя готини покривки. Ако всичките бяха нови, вероятно нямаше да ги покривам.

# 116
  • Мнения: 1 877
Нищо не слагам.Много трудно е за поддържане - тупай ,пери...

# 117
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Нищо не слагам.Много трудно е за поддържане - тупай ,пери...

Аз пък слагам и съм изключително доволна - в момента, в който се замърсят, ги слагам в пералнята - и ги вадя чисти.

Ето такива:http://http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3212401

Че и покривка на масата имам, въпреки че самата маса е изключително хубава.

# 118
  • Мнения: 172
не се  вижда снимката

Аз винаги си покравам леглото. Дивани - не

# 119
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
не се  вижда снимката

Аз винаги си покравам леглото. Дивани - не
отиваш в http://www.snimka.bg/
на Търсене пишеш: дневнаluda1
и трябва да се появи

# 120
  • Мнения: 5 178
до скоро не, но след две страхотни петна от бебшко повърнато пюре от моркови, ще се наложи.. Поне петната трябва да скрия

# 121
  • Мнения: 7 201
Аз пък слагам и съм изключително доволна - в момента, в който се замърсят, ги слагам в пералнята - и ги вадя чисти.
PeaceИ аз слагам.

# 122
  • Мнения: 1 930
Не слагам.

# 123
  • Мнения: 1 174
Да, разбирам за кои точно губери ти е въпроса и защо ги наричаш "отживелица", но днес има прекрасни покривки, калъфи, губери - много красиви, а и много практични.
Аз покривам спалнята си с шалте - имам две и си ги наричам "есенно" и "лятно" - такива са им цветовите гамички. Simple Smile  А дивана покривам с един голям чаршаф, който  е малък за спалнята, а е много свеж и пази дамаската, понеже по цял ден сме с бебчето на него.

# 124
# 125
  • Мнения: 745
Никога не слагам такива неща по мебелите си. И аз смятам че това е отживелица и е доста грозно.

Общи условия

Активация на акаунт