да питам - с какво се почиства ламинат ?

  • 9 959
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 641
досега само с вода го забърсвам ама има ли някакви препарати с които може да се чисти ?

# 1
# 2
  • софия
  • Мнения: 25 465
Emsal за ламинат. Има го в по-големите магазини. Много сме доволни от него.

# 3
  • Мнения: 248
И аз чистя с Emsal.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 641
мерси много момичета, дано да не миришат тези препарати че съм бременна и ще пукна от миризми  Sick

# 6
  • Мнения: 124
Доста си миришат препаратите Mr. Greenно на сладко PeaceДоколкото имам спомен май Емсал не мирише чак толкова силно!

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз чистя с ТОК (Течен Органичен Концентрат) на Дионис. Чисти перфектно, ухае на чисто. Аз съм много чувствителна на миризми, а това няма парфюми - просто ухае на чисто!  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Emsal - страхотен е.
Фрош също /за всякакви повърхности/.
Пронтото не ми харесва.

# 9
  • Мнения: 14 490
ламината въобще не се мие с вода Peace

# 10
  • Мнения: 2 641
как не се мие с вода? а тези препарати не се ли разтварят с вода ???

# 11
  • Мнения: 14 490
не се мие с вода, нито с препарати.
пише го във всички сайтове за поддръжка на ламинат. то и дървения паркет не се мие, всички го мият, ама не значи че е правилно Peace

# 12
  • софия
  • Мнения: 25 465
не се мие с вода, нито с препарати.
пише го във всички сайтове за поддръжка на ламинат. то и дървения паркет не се мие, всички го мият, ама не значи че е правилно Peace


 newsm78 newsm78 А как се поддържа? Само прахосмукачка и сух парцал ли? Много мърляво ми звучи  newsm78

# 13
  • Мнения: 14 490
не се мие с вода, нито с препарати.
пише го във всички сайтове за поддръжка на ламинат. то и дървения паркет не се мие, всички го мият, ама не значи че е правилно Peace


 newsm78 newsm78 А как се поддържа? Само прахосмукачка и сух парцал ли? Много мърляво ми звучи  newsm78

що като замажеш отгоре с водата много чисто ли ти звучи?!?!

# 14
  • Мнения: 1 629
Уриел, с моп потопен и крайно изцеден в разтвор от вода и Фрош, ламинатът свети, домакинята пее.

# 15
  • софия
  • Мнения: 25 465
Уриел, с моп потопен и крайно изцеден в разтвор от вода и Фрош, ламинатът свети, домакинята пее.

newsm10 newsm10

# 16
  • Мнения: 14 490
Уриел, с моп потопен и крайно изцеден в разтвор от вода и Фрош, ламинатът свети, домакинята пее.

повярвай ми пея мъжа ми като го минава с прахосмукачката. бърша го с микрофибърна кърпа и то на 2-3 седмици.
как според вас се поддържа дървен паркет? и какво толкова са му сложили на ламината че да издържа вода?
да не говорим че виждам в офиса на какво е замязал ламината от миене Naughty

# 17
  • Мнения: 2 641
Уриел, с моп потопен и крайно изцеден в разтвор от вода и Фрош, ламинатът свети, домакинята пее.

какво е това моп и това Фрош ???

# 18
  • Мнения: 1 152
Уриел, с моп потопен и крайно изцеден в разтвор от вода и Фрош, ламинатът свети, домакинята пее.

какво е това моп и това Фрош ???
Ха-ха. Сериозно ли питаш?
Това е моп примерно:

А това е Фрош-универсален:

Между другото аз не съм доволна как Фроша мие ламината, остава едни следи като го погледна под определен ъгъл и за това го почиствам само с гореща вода.

# 19
  • Мнения: 569
Аз също съм знам че се почиства само с влажна/не мокра/ кърпа. Няколко месеца живях на квартира и ми се наложи да поддържам ламинат и честно да ви кажа само почиствайки го по този начин постигах максимален ефект.

В офиса преди време само дето не изливаха кофата с вода върху ламината,такова миене падаше и за една година избеля и загуби всякакъв блясък,но уви никой не ме чуваше като казвах че не се мие с доместос и толкова много вода. #Crazy #Crazy #Crazy

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 12:30 от nikitita

# 20
  • Мнения: 2 641
имах ТОК и го измих с това..........май и аз ще мия вече само с вода...ще опитам и с гореща

и мерси за поясненията - наистина незнаех какво значи тва моп

# 21
  • Мнения: 6 390
Уриел, с моп потопен и крайно изцеден в разтвор от вода и Фрош, ламинатът свети, домакинята пее.
Peace

# 22
  • Мнения: 8 999
Не става дума за миене, а по-скоро за забърсване с влажен парцал /или каквото друго имате/. Аз наскоро си купих един парцал микрофибър на дълга дръжка с въртящо се рамо - влиза лесно на труднодостъпни места, под шкафове и е много лесно с него. Може да се мине само със сух парцал, може и да е леко влажен или дори и с малко препарат, но в никакъв случай да не капе вода от него, както се мият в обществени сгради коридорите -- влагата прониква между фугите и го поврежда. Но най-лесно и бързо си е с прахосмукачка.

# 23
  • Мнения: 460
Аз чистя с ТОК (Течен Органичен Концентрат) на Дионис. Чисти перфектно, ухае на чисто. Аз съм много чувствителна на миризми, а това няма парфюми - просто ухае на чисто!  Peace
Тъй като и аз съм изкл.чувствителна на миризми ,дай фото да го видим този препарат!аз чистя с "Меглил" за ламинат!не е лош,и не мирише силно! Laughing

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
KATYA KOCI, ето линкове на сайтовете им!

http://www.dionisipg.com/bg/index.php
http://dionis-ipg.hit.bg/biomaximal.html

Тук можеш да видиш повече за продуктите.  Peace

# 25
  • Мнения: 460
KATYA KOCI, ето линкове на сайтовете им!

http://www.dionisipg.com/bg/index.php
http://dionis-ipg.hit.bg/biomaximal.html

Тук можеш да видиш повече за продуктите.  Peace
10x Peace

# 26
Аз го чистя с ЛОК, вода и моп. Не виждам да е повреден.

Общи условия

Активация на акаунт