Пране на одеало в пералнята

  • 16 777
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Бихте ли ми казали как перете одеалата в пералнята - температура, препарат, центруфуга?
Имате ли си някакви хитрости? Blush

# 1
  • Мнения: 8 505
40*,течен препарат за пране и понеже не купувам специален за вълна,слагам повече омекотител.С центрофуга.

# 2
  • Мнения: 14 133
40*,течен препарат за пране и понеже не купувам специален за вълна,слагам повече омекотител.С центрофуга.
Peace

# 3
  • Мнения: 780
40*,течен препарат за пране и понеже не купувам специален за вълна,слагам повече омекотител.С центрофуга.
  newsm10 , но с ариел - прах

# 4
  • Мнения: 1 305
На 40 гр с течен препарат за пране Тайд  и омекотител и после на  центруфугиране

# 5
  • Русе
  • Мнения: 511
Извинете ме, че се включвам в темата с въпрос, но на каква програма - за вълна ли или няма значение?

# 6
  • Мнения: 8 505
На обикновена.

# 7
  • Мнения: 5 178
Зависи какви одеяла, имам едни 100% вълна, като се намокрят доста тежат и не стават за пране в пералнята..
А иначе другите са ти казали 40 градуса, с предпране, основно пране + омекотител, ако искаш пък да станат много мекички може и с течните препарати за вълнени пуловери вместо прах. Аз така правя ако имам останало от зимата

# 8
  • Мнения: 239
Тези идей са добри

# 9
  • Мнения: 13 191
Пера ги в пералня, но на 30 градуса или изключвам изцяло градусите, ако са вълнени одеалата. И без центрофуга. Ползвам Perwool и Ленор.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
На 30-40 градуса, без центрофуга, с Ариел и омекотител Силан жълт.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пера ги на 30-40 градуса, с прах за пране, с омекотител, с центуфуга. 

# 12
  • Мнения: 1 152
Аз сега си прах одеялата от памук на 30 градуса с течен фрош и омекотител семана. С центрофуга.

# 13
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пера ги на 30 градуса, с прах/обикновено Персил или Ариел/, омекотител си купувам от Била "Клевер" и с центрофуга 700 оборота. Peace

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пера на 30 градуса с Универсален прах Дионис, без центрофуга

# 15
  • Мнения: 5 255
Зависи от одеялото.
Пера на 30 градуса.

# 16
  • Мнения: 656
Пера ги в пералня, но на 30 градуса или изключвам изцяло градусите, ако са вълнени одеалата. И без центрофуга.
Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 161
Пера ги на 30-40 градуса, с прах за пране, с омекотител, с центуфуга. 

 newsm10

# 18
  • Мнения: 1 640
Да,на програма за деликатни тъкани или за вълна,с предпране и центрофугиране,прах за пране-какъвто имам,омекотител-НЕ!Вреден е!Справка в сайта на  Горичка.бг.

# 19
  • Мнения: 1 930
Зависи какво е одеялото.
На 40 градуса, по принцип, ако е някое деликатно, салагам на програма вълна или фино пране.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
От няколко дни си мисля да изпера едно родопско  newsm78,ама се опасявам,че ще се простя с пералнята.Някой да е пробвал?

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От няколко дни си мисля да изпера едно родопско  newsm78,ама се опасявам,че ще се простя с пералнята.Някой да е пробвал?
Аз съм прала родопско в пералнята! на 30 градуса, без центрофуга. Супер се изпира!

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
На 30-40 градуса,с Первол+омекотител,на 500 оборота.Имам бутон за намаляне на оборотите.
И родопско одеяло така съм прала но с намалени обороти.Ако е без центрофуга как ще го изкарам и изцедя?

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
EM4O, тежи малко като го изкарваш, но поне със сигурност си остава пухкаво!  Peace

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 184

Оооо,в такъв случай ще пробвам още в неделя,пък каквото сабя покаже.

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

Оооо,в такъв случай ще пробвам още в неделя,пък каквото сабя покаже.
Ама ти досега на ръка ли го переше?  Shocked
Леле, колко труд!  ooooh!

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Не,разбира се.На бара съм ги носила.

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не,разбира се.На бара съм ги носила.
Какъв бар?  newsm78
Нещо не разбрах.....

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Другото название е тепавица,мисля.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 521
Пера от години и родопските одеяла на 40* с прах и повече омекотител и центрофуга 1000 оборота и става перфектно. Не е вчрно че се степват, не са мръднали.

# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Другото название е тепавица,мисля.
Аааа, да, аз така го знам!
Е сега вече ще си спестиш паричките за бар-а!  Laughing

# 31
  • Мнения: 2 609
30-40 градуса, с прах с какъвто разполагам в момента и с омекотител, центрофуга

# 32
  • София
  • Мнения: 2 967
Извинете ме, че се включвам в темата с въпрос, но на каква програма - за вълна ли или няма значение?


За вълна и с препарата за вълнено на 30 или 40 градуса.

# 33
  • Мнения: 29
red poppy, ще чакам новини  - пиши какъв е резултата Simple Smile  Моето одеало е вълнено, но по-тънко. Все пак и аз се чудя за родопското, тъй като майка ми носеше нейното на бара.  wash

# 34
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
red-flower, аз редовно си пера одеалата в пералнята - и по-дебели, и по-тънки, включително и родопските. Никакъв проблем досега!  Peace

# 35
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Иаз редовно си пера одеалата в пералнята  Peace, все още изглеждат добре и нищо им няма  hahaha
Иначе, всяко одеало си има етикетче с характеристики - на колко градуса да се пере, дали да се пуска на центруфуга, и разни такива. Иначе задължително слагам омекотител, без него специално меките одеала стават твърди  Crazy и гадни.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 40 градуса с какъвто прах имам,омекотител и центрофуга.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
red poppy, ще чакам новини  - пиши какъв е резултата Simple Smile  Моето одеало е вълнено, но по-тънко. Все пак и аз се чудя за родопското, тъй като майка ми носеше нейното на бара.  wash
Даже утре вечер може да го изпера и ще пиша какво се е случило с пералнята ми.За одеалото не ми пука.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 521
Вълнената програма при моята пералня (Кьортинг) е доста щадяща, едвам едвам ги врътка, а трябва да си се "погняви яко" нещо което се пере 1 в годината, както казва баба ми. Затова пускам родопското на по-хард програма.  Laughing

# 39
  • Мнения: 367
най-много 40* с perwoll за вълнени материи Peace

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Да докладвам.И одеалото е чисто,и пералнята здрава.

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да докладвам.И одеалото е чисто,и пералнята здрава.
Браво!   bouquet
Аз и не се съмнявах де..... Wink

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Да ме питаш защо съм се занимавала с глупости до сега...А ако намеря начин да си изчистя и велурената чанта,ще съм много доволна.Отказаха ми в химическото.

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е, за нея не знам......
Но за одеалата - аз отдавна си ги пера в пералнята, както и маратонките де...

# 44
  • Мнения: 4 916
Всичко пера в пералнята. Включително одеалата - на 30 градуса с препарат за вълнени или деликатни тъкани  Peace

# 45
  • Мнения: 5 475
и  аз отдавна  пера в пералнята одеалата, както и маратонките.

# 46
  • Мнения: 29
Радвам се, че темата се оказа привлекателна за много от вас  Joy
Аз съм начинаеща домакиня и това ми е първото пране на одеало. amiiii  Получи се мнного добре - на програма за вълна, с Пурлан и омекотител. Ухае приятно и си е мекичко.    thumbsup

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 354
40*,течен препарат за пране и понеже не купувам специален за вълна,слагам повече омекотител.С центрофуга.
Peace  АЗ ги пера и на 50*(понеже 30 минутната  програма на пералнята е толкова), нищо им няма после

# 48
  • Мнения: 1 364
Пера ги на 30-40 градуса, с прах за пране, без омекотител, с центуфуга. 

Общи условия

Активация на акаунт