Бял списък на домашните уреди

  • 8 813
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 534
От темата за черния списък "дръпнах" идеята  Hug -Непознатата Дама-  bouquet
Да започна-Теси,доволна съм от вентилаторната им печка  Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Горение,Фагор,Солак.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
Фагор е моят фаворит.

# 3
  • Мнения: 4 202
Тук, както при черния списък нещата са малко субективни, но да си кажа моите впечатления от уредите, които не са ми създавали проблеми:

- уредите за вграждане на Зануси (ползвам ги повече от 2 години)
- пералня на Канди (тя е към 10 годишна, аз я ползвам от 3)
- климатик Хитачи инверторен - ползваме го вече 3 години без проблем

За всички останали уреди у дома мога да кажа по нещо отрицателно.

# 4
  • Мнения: X
Пералня Ariston Margherita-вече 8 години ми служи безотказно.
Хладилник в комбинация с фризер Ariston -верен приятел на семейството и той 8 години.




Пу-пу!Да не се развалят!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 618
Уърпул -пералня и Аристон -хладилник  Peace Бош - печка
Сешоар, микровеле-Таурус  Peace

# 6
  • Мнения: X
Dido4ka ме подсети за сешоара-Braun .И той не си знае годините вече, Не знам дали има живи роднини, ама ми върши чудна работа.

# 7
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Фурна за вграждане - Нарди;
Плот за вграждане- Аристон;
Пералня - Канди
Всичките работят вече 7 години безотказно  Peace

# 8
  • в Низината
  • Мнения: 705
Уърпул - пералня и хладилник.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Включвам се с моите уреди, които са издържали и които ми служат добре:
сешоар "Филипс", кафеварка "Мулинекс" (9 години, ще започва десета, минимум 2 пъти на ден работи и е здрава като бик), бойлер "Аристон", хладилник "Силтал", телевизор "Сони".
Другите уреди или нещо не съм доволна, или са нови и още ги изпитвам.

Отивам да разгледам черния списък и да си запиша пералнята там.

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Айде и тук да се включа.
Пералня Аристон- от 7 години работи без никакъв проблем.И сушилня Аристон- от 1 год обаче я имам.
Миялна Бломберг  Hug Heart Eyes
Фурна АЕГ и плот Горение, но те са ми отскоро. Засега съм супер доволна.

# 11
  • Мнения: 1 152
Аз имам от доста години - епилатор /7 г./ и сешоар /9 г./ и двата Браун. Много вярно ми служат. Но това е малка техника. А за другите уреди - прахосмукачка Електролукс - 12 години нищо й няма, яко смуче. Кухненските ми уреди са AEG, но са още млади на година и половина. А също и кафе машина имам Солак, която е на повече от 10 години, като работи как да я хвърля?!

# 12
  • Мнения: 4 678
Уърпул-пералня

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Ютия - Таурус
Епилатор - Браун

Другите ни уреди са по-нови и още не мога да се изкажа  Embarassed

# 14
  • Мнения: 534
Оооо да,забравих
прахосмукачка Деу-1300W-смуче кат пиявица  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 5 178
Gorenje - пералня-4г, хладилник, който е на 12 год

# 16
  • Мнения: 239
Gorenje номер 1 Peace Peace Peace Peace

# 17
  • Мнения: 4 300
Много съм доволна от уредите Горение и Електролукс.
Имали сме:
- миялни и от двете марки- малка и голяма, и двете мият перфектно, противно на твърденията че малките не миели. Само веднъж Електролукса спря да работи, но се каза че съм задръстила филтъра и съм забравила да го почистя. След като изхвърлих остатъците нещата се оправиха:)
- пералня- пак от двете марки, перфектни. Горение-то изкара вече 6-7 години у дома, никога не е давала дефект или да шуми. На Електролукса ( две години употреба) най шумното действие е пълненето с вода.
- хладилник Горение- без никакви дефекти си работи шеста година
От дребните уреди - миксер, пасатор- съм доволна от Мулинекс. Цените им са ниски, а досега нищо не се е развалило.
Най дълго издържалият сешоар е на Ровента, което у дома си е постижение.
Епилатор- доволна съм от Браун, но съм имала 2 и двата на тази марка, та нямам база за сравнение. Но все пак- факта че го използвам трета година и не съм имала проблеми е достатъчен за белия списък.

# 18
  • Мнения: 2 759
                    Бързам да запиша пералните на БЕКО - едната я ползвах 3 години, другата вече 7-8 - страшни са просто. От две години ползвам и пералня Уърпул, шесто чувство - ми пасти да яде Уърпул. В БЕКО си е истината  Crossing Arms.
                    Всичко друго ми е новичко - на по 2-3 години и нищо не мога да кажа засега. Но поне не се развалят, де.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
супер безмислени теми, ще ме прощавате.
Може да си купите 2 еднакви уреда. Вие вземате левия от стелажа, а съседа - десния. Единия не излиза от сервизите, а другия не ги е виждал.
Извода....
...че пак яко си мерите па*ките  Wink

# 20
  • Мнения: 2 759
...Може да си купите 2 еднакви уреда. Вие вземате левия от стелажа, а съседа - десния. Единия не излиза от сервизите, а другия не ги е виждал.

                     Не е точно така, в повечето случаи. Моята първа пералня БЕКО я ползвах 3 години на квартира. После си купих за мен, абсолютно същия модел, понеже ми направи невероятно впечатление. Ми няма забележки вече толкова години, дори напротив. Като се има предвид, че изобщо не сме я жалили - пере мокети, килими, одеяла, ежедневно много замърсени дрехи. Не са се повреждали и двете, и винаги изпират отлично, и с най-обикновен прах. Уви, вкъщи Уърпула пере с Ариел, леко замърсени дрехи, и пак петната често си седят.
                    Имам бегъл опит с вентилаторни печки на Ронсън - купих си, когато две от приятелките ми ползваха същия модел по няколко години безотказно. И трите са били безупречни. Също и три ютии, май на ЕЛИТ бяха - супер дърва, но без забележки първите пет години (докато моята не реших да я измия на мивката  Whistling).

# 21
  • Мнения: 360
Епилатор Филипс - работи вече десет години.
Направо ме смайва, скоро си купих нов, не че нещо ама ме писна- то няма разваляне, но стария си работи, подарих го на майка ми. Laughing

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Кухненски уреди:
Фурна - Nardi
Котлони - Eurolux
Абсорбатор - Faber
Хладилник - Gorenje

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Като се има предвид, че изобщо не сме я жалили - пере мокети, килими...

 Shocked За колко голяма пералня говорим ? ooooh!
Или под мокет да разбирам постелката пред вратата, а под килим- меко килимче?

# 24
  • Мнения: 4 678
Всичко е късмет!Дали работника който ги прави(Туркистан или Фериботистан)е трезвен!Всичко се сглобява на едно и също място ,и Сони и Краун!Така ,че се молете преди да си купите нещо! Praynig

# 25
  • Мнения: 127
супер безмислени теми, ще ме прощавате.
Може да си купите 2 еднакви уреда. Вие вземате левия от стелажа, а съседа - десния. Единия не излиза от сервизите, а другия не ги е виждал.
Извода....
...че пак яко си мерите па*ките  Wink

Напълно съм съгласна! Каквото и да си купя АЗ, задължително се разваля ... може да е някакъв минимален дефект, но винаги има по нещо, независимо от цената или от марката! Сега да не ви давам примери, щото ще ми се смеете на късмета
Иначе - пералня, хладилник и готварска печка Уърлпуул (купени от мъжът ми преди брака Simple Smile ) - от 1998 година до сега - никакъв проблем! Но ми омръзнаха и почвам да ги сменям .... айде, няма да казвам за новия хладилник, сетете се сами  Cry

# 26
  • Мнения: 2 759
Като се има предвид, че изобщо не сме я жалили - пере мокети, килими...

 Shocked За колко голяма пералня говорим ? ooooh!
Или под мокет да разбирам постелката пред вратата, а под килим- меко килимче?
                Всичко, което може да влезе вътре. Вярно, не събира от големите килими (обикновена, 5 кг е), но с 2х2 м се справя чудесно. Поне 3 родопски одеяла месечно, а лятото през отпуските стига до 7-8/месец.

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 2 967
CANDY, PHILIPS и Кьортинг /немски са/.

# 29
  • На небето
  • Мнения: 5 530
АЕГ, немските уреди, пералня, печка, хладилник всичко.

# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Епилатор Филипс
Хладилник БОШ
Абсорбатор и кафе машина ТАУРУС
Ютия Ровента
Прахосмукачка Зелмер
Кухненски робот Мулинекс
Това са уредите, от които за сега съм доволна.

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 22:26 от Unknown_lady

# 31
  • France
  • Мнения: 726
Аз отворих "черния" списък, но не всичко е толкова черно.
Телевизор Самсунг, плосък екран, 21"- падна от 1.50м по кинескоп и работи трета година вече.
Пералня Беко (четков мотор)- страшна експлоатация, по 2пъти на ден, вече трета година. Печка и хладилник с фризер Кьортинг- фризера работи 1г на режим дълбоко замразяване -37С Grinning После защо била голяма сметката за тока, ама като никой не чете инструкцията?!
Телефон Панасоник Дект- 6-7 пъти поне летя от първия етаж.
ЕДИН СЪВЕТ: ПРЕДИ ПОКУПКА НА УРЕД, ОТИДЕТЕ В СЕРВИЗА НА СЪОТВЕТНАТА МАРКА И ПОПИТАЙТЕ КАКВО СЕ РАЗВАЛЯ НАЙ- ЧЕСТО

# 32
  • София
  • Мнения: 2 521
Доволни сме от пералня КЬОРТИНГ и печка ГОРЕНЬЕ.
Но и аз като Шани смятам че е важен късмета при закупуването. Има си хора на които им върви като избират техника и такива които са куцузлии. Мъжа ми си доказа способностите с 1-2 уреда и сега вече само него пращам да избира. Макар че нали ти го карат от склад, така че дали левия или десния от рафта това го определя някой си хамалин.

# 33
  • Мнения: 440
2ютии РОВЕНТА на по10 години,хладилник БОШ 16г.,епилатор ФИЛИПС на 12г.накрая ножчетата се изтъркаха и си купих пак ФИЛИПС/но пилата и накрайниците за масаж работят и си ги ползвам редовно/,тостер,сешоар и кафемелачка,кафемашина  КРУПС-12г.,телевизори ПАНАСОНИК,ФИЛИПС и САМСУНГ,прахосмукачка САМСУНГ Laughing

Общи условия

Активация на акаунт