Родители, дали болните си деца за отглеждане

  • 106 254
  • 1 184
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 92
Гледах предаването,и си поплаках доста!!!  Познавам Мейз само виртуално и искам да е поздравя,сигурна съм,че нейното бебе ще има най-прекрасната майка на света lovekiss!!!Пожелавам ти най-хубавото бебе на света,да те радва и обича,защото ти го заслужаваш!!! newsm51

# 1 156
# 1 157
  • Oslo
  • Мнения: 659
Мейз - току-що гледах предаването и искам да те поздравя! Желая ти здраво и прекрасно бебче и много, много щастие!

# 1 158
  • благоевград
  • Мнения: 164
Ти си герой а за предаването беше страхотна .Бременноста ти отива дано бебето ти е най здравото и красиво дете.

# 1 159
  • Мнения: 1 615
В работата има Surf Control, но довечера в нас и аз ще го видя! Свекърва ми го гледа и се чухме да разкаже - беше много впечатлена от теб, Злати, а тя лесно не се впечатлява от чужди хора Simple Smile

# 1 160
  • Мнения: 869
Злати,искам да ти кажа само,че много много те обичам.Ти си страхотна.Поела си в вярната посока и вярвам ,че ще бъдеш най-щастливата майка на света.Защото само след такова изпитание ,можеш да обичаш така...безкрайно...

# 1 161
  • Мнения: 869
И искам във връзка с част от темата на предаването да споделя какво ми се случи дне .Крайно съм възмутена,че живеем в държава,където няма оправия.Вярно е,че понякога нещата зависят от нас,можем да дадем насока на събитията.Но поняга се чуствам в една голяма безисходица и незнам как да постъпя.Значи,днес ме пуснаха по-рано от работа и отидох в Хеи да си направя изследвания за листериоза и токсоплазмоза.Знаете,че това са изследвания които трябва да се направят превантивно,преди бременност,за да е всичко наред.И какво си мислите,питат ме дали съм бременна и аз казвам ,че не съм и ми отказват това изследване.А аз иска да си го платя естествено,колкото там струва,а за съжаление само още на едно място във Варна се прави.Казват ми,че и в Терапията нямат някакъв си серум и в цяла Варна не се прави това изследване ,само на бременни и то който свари.И се питам аз от моята позиция на преживяла целия този кошмар какво да направя.Дали според нашите управници или шефа на едикакво си който е издал това нареждане е правилно това.И дали ако днес аз имам това заболяване и забременея и след като се разбере след дъжд качулка,че съм болна,кой ще ме обезщети за мъката която ще изпитам поставена пред избора да направя аборт или възможността и второто ми дете да е с увреждания.Незнам може и от ваша гледна точка да драматизирам в тази ситуация,но повярвайте ми много ми е болно от цялото това невежество,от беднотията и разни други обстоятелства довели до липсата на този серум и невъзможността аз поне за миг да се почуствам малко по-спокойна и уверена в бъдещето.Опитвам се да се предпазя и цялото ми семейство всичко това да се повтори,а никой от никъде не ти помага,а напротив.Ами това е което исках да каза.Ами живеем в България.Тук може всичко.......

# 1 162
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ела, разбирам мъката ти, но не с отчайвай
ще се справиш...уви тгрудно е да се живее в Бг...но трябва - или поне ако нямаш др избор се налага
прегръдки и върви напред - защото никой няма де ти върне изхабените нерви....

# 1 163
  • Мнения: 2 172
Току-що гледах предаването по би ти ви. Поздравления, Злати!

# 1 164
  • Мнения: 1 234
Мейз, наистина трябва много сила за това, което правиш  Hug Няма майка, която да те е гледала и да не се е разплакала, просто няма...Особено такива като нас, които сме минали по този път, независимо с какво заболяване е било детенцето. А сега искам от теб да се наслаждаваш на тези последни дни от бременността си, да бъдеш спокойна и уверена, че всичко ще бъде наред, да се усмихваш и да мислиш позитивно. Прегръщам те  Heart Eyes

# 1 165
  • Мнения: 7 128
Мейз,  Hug
Думите са празни и малко, за да изразя това, което изпитах гледайки предаването.
Гледах очите на двете майчета - Марина и Злати. В тях видях това, за което думите ви не стигнаха.  Hug


Пропуснах да напиша още нещо - за Ели.  Hug Не се давай, Ели.
Думи нямам за бюрокрацията в бели престилки.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 11:03 от рони

# 1 166
  • Мнения: 48 055
мейз  Hug
ели, и аз си мислех нещо такова напоследък- защо се прави толкова малко за бременните и бъдещите майки, бих го нарекла престъпление
толкова проблеми и нещастия могат да бъдат спестени, а не са нужни толкова много средства

# 1 167
  • София
  • Мнения: 3 124
Най-после те гледах, Злати!  Hug "Часът на мама" си изми очите за всички предишни недостатъци с това предаване.  Simple Smile
Най-много се разстроих от откъса  за холандския проект. Докато такива неща не започнат да се правят и у нас, появата на дете с увреждания ще продължава да е присъда за семействата.

За теб, Злати, какво да кажа.....сияйна, озарена от майчинството- виждам в теб една щастлива бъдеща мама! Дано всичко стане този път по най, най-добрия начин! Поздравления за куража да разкажеш историята си в предаването и дано от такива смели жени като вас, които не мълчат и не крият болката в себе си, нещата тръгнат поне мъничко да се променят!  Praynig

# 1 168
  • Мнения: 37
Мили Мами,моето дете не е толкова болно колкото вашите,моята участ може би,не е толкова голяма колкото вашата,но сърцето ми знае какво е болка и искам да изразя своята подкрепа тук във темата която спира дъхът ми всеки път щом прочета поредният пост.Изчела съм цялата тема и продължавам да следя вашите истории.Всеки път поглеждам написаното от вас със страх,да не ви се е случило нещо лошо докато не съм влизала в сайта и всеки път когато има с какво да се похвалите,аз се радвам с вас!Браво на вас силни майки,браво на Мейз,която разказа на цяла България своята история!Бъдете все така смели,борбени и любящи майки!Кураж,не сте сами!Хайде,да не ви досаждам повече,още веднъж да ви кажа-възхищавам ви се!

# 1 169
Мила ela , доколкото разбирам ти искаш да си сигурна преди да забременееш,че няма да се повтори трагедията с Анди.Аз самата исках същото за това,ще те посъветвам,от личен опитХдроцефалия (вродена) може да се дължи на няколко групи причини, инфекциозни по време на бременността, недостиг на фолиева киселина, генетичен дефект. За да се заключи, че е случайност при теб, трябва да се изключат всички известни на науката причини.Генетичната консултация е задължителна, тъй като е възможно да се прояви хидроцефалия при Х - свързана мутация на един ген.Съвета ми е,да зарежеш лекарите във Варна отиди в София в Националната генетична лаборатория при проф.Кременски или доц.Георгиева разкажи подробно за твоя случай  те,ще ти кажат подробно какво трябва да направиш за да имаш здраво дете,стъпка по стъпка.Аз самата минах през това .Телефона е 02-9172-268.Живот и здраве,като забременееш мога да ти кажа къде да си направиш т. нар."фетална морфология"това е ултразвуково изследване,което 100%ще отхвърли или потвърди хидроцефалия и редица други малоформации.Мога още много да ти пиша,но на този етап най-добре,ти и съпруга ти да си направите генетична консултация.

Общи условия

Активация на акаунт