въпрос към имащите съдомиялни

  • 2 673
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 741
Моля за съвет!Правим ремонт в момента и ще си поръчваме кухня с вградени електроуреди.Та се чудя дали да си купя и съдомиялна?На мъжа му е все едно,нали не мие чинии,ама на мене не.Притеснява ме само това,че съм виждала само големи машини,а пък ние живеем само двамата.Та незнам колко време ще ни трябва,за да я напълним.И всъщност може ли да се пуска,без да е съвсем пълна?А ми се струва голямо улеснение...

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз имам съдомиялна от преди децата. Голяма. Има програма за изплакване - просто я пускам вечер и изплакнатите съдове чакат следващите. Не е проблем това, че не е пълна. Ако имате място, купете си голяма.

# 2
  • София
  • Мнения: 983
Хич не се чуди - купувай!  newsm10 Ние в къщи сме трима и я пускам всеки ден. Спестява ми доста време и усилия. Има различни размери. Ако не се лъжа най-големите са за 8 комплекта, нашата е от средните - за 6 комплекта, а има и по-малки. По принцип може да се пуска и когато не е пълна. Нашата за целта има съкратена програма.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 798
Аз имам съдомиялна за 12 комплекта, двама сме, но я пускам през ден.

Тази машина е невероятно удобство, наистина не се замисляй !  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние имаме голяма за 12 к-та,колкото шкаф е-60 см,вградена.Много удобно нещо,но и аз не я пускам всеки ден,за 2 чинии примерно не си заслужава.Но когато готвя и правя дори един десерт се пълни с по-едри съдове-тенджери,тигани,тави...Е тогава ми е направо кеф,че имаме съдомиялна!Да не говорим за гостите-вместо да седя един час на мивката след тях-нареждам си всичко в съдомиялната и си лягам.Щом ще ти правят кухнята сега,по-добре е да е голяма-събира и много и малко.Иначе има и по-малки за вграждане-45 см. но не виждам как ще влезне тава+ тенджери примерно. Hug

# 5
  • Мнения: 420
Изобщо не се замисляй - невероятно удобство е, особено ако мразиш да висиш на мивката.
Имам средна и сме двама, но успяваме да я напълним за ден-два.
Ако си бях взела от големите, щях да мога да мия и по-обемни съдове в нея, но и тази ми спестява доста труд.

# 6
  • Мнения: 386
Аз имам малка за 6 комплекта,електролукс,защото нямахме място за по-голяма.Ако питаш мен купи си голяма.А иначе е страшна помощница.Купувай и не мисли. 1dishes

# 7
  • Мнения: 7 474
От 7г. имам, ще се родиш , изобщо не го мисли  Peace

# 8
  • Мнения: 3 880
Хич не се zамисляй, Ще се иzненадаШ колко много съдове се събират zа ден_два. Wink
Ние сме трима и я пускаме средно преz ден, преz уикенда_ всеки ден. Да ми е жива и zдрава Simple Smile
Може да се пуска и полупраzна раzбира се, но това пък не е особено икономично Wink

При всички положения обаче си вzемете някоя с нормална големина (т.е. голяма), zаЩото малките не са много практични ми се струва....

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Моята е за 9-10 комплекта, от средните, нямам място за голяма. Живеем 3-ма души и я пускам всяка вечер. Живота става по-лесен с нея  Simple Smile, не се чуди изобщо, бързо я вземай  Simple Smile Сама ще се изненадаш като видиш колко много съдове се събират за един ден. Особено след готвене, а също и след гости. Слагам вътре всичко, никакво слугинарство до мивката, кеф Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 631
Моята е от големите - пускам я веднъж на 2 дни.

Изключително улеснение и облекчение в домакинството!!! Peace

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И ние сме само двама, но имаме миялна за 12 комплекта Rolling Eyes Пускаме я на всеки 2 дни. Удобство си е. А и не се знае кога ще станете повече и ще имаш по-голяма нужда от нея  Laughing
Така, че смело! Не се колебай Mr. Green

# 12
  • Мнения: 780
вземай една голяма и не му мисли  smile3521 . голямо удобство е . ние сме 4 , но децата като са на  село и останем двамата я пускам веднъж на 2 дни

# 13
  • София
  • Мнения: 472
Купувай 45 см или 60 см. Малките не мият добре. Имала съм дълги години малка. Сега съм с голяма и видях разликата. Невероятно удобство са - особенно, ако имаш навик да цапаш много съдове.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Въобще не се замисляй! Преди 2 години, когато една моя приятелка си правеше кухнята, й казах същото, но тя - не, та не, не ща миялна, за кво ми е - все мога да измия една чиния и две чаши. Сега, откакто живее вече с мъж, започна да готви, да прави десерти, да кани гости и следователно да виси по 1 час на мивката, й дойде акълът, ама няма мястоооо Twisted Evil
Ще си разбива цялата кухня, за да си направи място за миялна. Така е, като не ме слуша Crossing Arms

# 15
  • Мнения: 3 622
Много мразя да мия чинии.   Close  Това е най неприятната част от домакинстването. Преди две години мъжът ми най неочаквано ме зарадва с миялна машина, защото знаеше, че не обичам да мия. Направо се родих  Laughing Не се замисляй това е толкова голямо удобство за една жена

# 16
  • Мнения: 8 999
Задължително си купете, при това голяма /за 12 комплекта/. Има програма за "половин пране", ако не успеете да я напълните цялата. Съдовете вътре, ако са добре изплакнати /на ръка или с програма плакнене/ могат да си стоят няколко дни. Аз пускам моята на два-три дни.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 271
Разбира се, че е по-добре да си купиш голяма за 12 комплекта. От другите няма голяма полза според мен. Има опция за 1/2 пълна миялка, и миеш, без проблеми.

# 18
  • Мнения: 152
Виж и цените и си прецени. Когато ние вземахме миялна Bosch например се оказа, че по-малката която е 45см е по-скъпа от същата 60см. Според мен, ако човек има място е по-добре да си вземе по-голяма.

# 19
  • Мнения: 1 632
И аз ненавиждам да мия чинии smile3511.Имаме от 2 мес.,и и се радвам като малко дете newsm44.А сега цапам и мия с кеф.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Купувай! Аз имам малка - за 4 комплекта и я пускам всеки ден, страшно удобство си е!  Peace

# 21
  • Мнения: 47
Здравейте на всички от два месеца следя форума и ето че чак сега се реших да се регистрирам. Моят въпрос също е свързан със съдомиална. реших че трябва да взема голяма след като прочетох вашите съвети, но едно ме притеснява аз не готвя всеки ден а чак през четири. много се чудя дали после няма да съжалявам че не съм си купила средна/за осем комплекта/. моето семейство е от трима човека засега. ::

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте на всички от два месеца следя форума и ето че чак сега се реших да се регистрирам. Моят въпрос също е свързан със съдомиална. реших че трябва да взема голяма след като прочетох вашите съвети, но едно ме притеснява аз не готвя всеки ден а чак през четири. много се чудя дали после няма да съжалявам че не съм си купила средна/за осем комплекта/. моето семейство е от трима човека засега. ::
Едва ли ще съжаляваш,нищо,че сте трима.Ние доскоро бяхме двама и пак предпочитам голямата-в нея може да събереш и много и малко.Нашата е вградена и трябваше да решавам с переспектива-после нямаше как да се преправя цялата кухня заради по-голяма съдомиялна.В средната не виждам как ще влезнат тави и тенджери-на мен това ми е голямата мъка всъщност.Мразя да мия големи съдове! Sick
А относно готвенето-аз също не готвя често-най-много 2 пъти в седмицата.Просто я ползвам тогава.За 2-3 чинии-мия си ги на ръка.

# 23
  • Мнения: 2 022
Когато я купувахме, аз исках малка, а той голяма. Добре, че го послушах - веднъж и той да вземе правилно решение! Wink Голямата може да я пуснеш непълна догоре, а може и да я пускаш през ден. Но пък всички тенджери, тави и тигани се събират. Не се колебай, ако имаш такава възможност и място за нея - ами я взимай. Simple Smile

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Голяма, малка, за каквато имаш място, такава. Изобщо не се замисляй. Чела съм тук във форума, че хората са доволни от малките мидеи(не знам как се пише), разбира се има и доста други марки. В последния каталог на Метро също имаше малки. Ще я пускаш по-често и това е.

# 25
  • Мнения: 47
 Здравей Пламена. Аз също съм се спряла на BOSH за 12 комплекта. Искам да те питам ти доволна ли си от тази марка,защото ми предлагат и на електролукс, но там няма за половин програма,но пък има 70 градуса. Не знам какво да правя. Моля посъветвай ме. Благодаря ти предварително. Laughing

# 26
  • Мнения: 47
Благодаря ви за отговорите. Току-що говорих с проектанта на кухнята, каза че ще има място и съм много доволна. Ще бъде голяма това е. Сега обаче каква марка да бъде  newsm78. Бош или Електролукс? И двете ми харесват всяка има и предимство и недостатъци спрямо една друга и незнам. Помощ ooooh!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Благодаря ви за отговорите. Току-що говорих с проектанта на кухнята, каза че ще има място и съм много доволна. Ще бъде голяма това е. Сега обаче каква марка да бъде  newsm78. Бош или Електролукс? И двете ми харесват всяка има и предимство и недостатъци спрямо една друга и незнам. Помощ ooooh!


Интересувай се за сервизната база.

# 28
  • Мнения: 474
Здравей, не съм чела предни отговори, само казвам моето мнение: ползвам съдомиялна от 3 месеца и вече не мога без нея!  Laughing Laughing
Купихме от средния размер - мисля 45 см широка, Горение и ми върши върховна работа. Пълня я за 1 ден, дори ако дойдат гости или много готвя- с много канчета, тигани и т.н. се налага да я пускам 2 пъти за ден. Домакинството ми е - аз, мъжа ми и бебе, на което не пускам естествено нищо в съдомиялната.
Най-искрено те съветвам- купи си, нямаш идея колко помага. А пък покрай бебе имаш толкова нови задължения, че просто гледай да си облекчиш живота всячески.
Успех!

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Здравей, не съм чела предни отговори, само казвам моето мнение: ползвам съдомиялна от 3 месеца и вече не мога без нея!  Laughing Laughing
Купихме от средния размер - мисля 45 см широка, Горение и ми върши върховна работа. Пълня я за 1 ден, дори ако дойдат гости или много готвя- с много канчета, тигани и т.н. се налага да я пускам 2 пъти за ден. Домакинството ми е - аз, мъжа ми и бебе, на което не пускам естествено нищо в съдомиялната...

А бъркаш!  Mr. Green Няма по-добро измиване и стерилизиране на бебешката посуда от това в миялната!  Peace

# 30
  • Мнения: 3 880
и бебе, на което не пускам естествено нищо в съдомиялната.
А защо не newsm78

# 31
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Изобщо не се замисляй - невероятно удобство е, особено ако мразиш да висиш на мивката.
Имам средна и сме двама, но успяваме да я напълним за ден-два.
Ако си бях взела от големите, щях да мога да мия и по-обемни съдове в нея, но и тази ми спестява доста труд.

 Peace

# 32
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
mokoloko, какво стана, купи ли я вече?

# 33
  • Мнения: 62
Купувай и не се замисляй. Страхотно е  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт