Вода за ютия ?

  • 11 515
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 462
Момичета някой знае ли откъде във Варна  мога да си купя вода за ютия ??Преди си купувах от Пикадили..нооо от известно време не само че няма избор, ами и изобщо няма такъв артикул ???Не разбирам защо вече не мога да си намеря нещо подобаващо качествено.В Бурлекс пък има само един вид , българска ..ноо само като и видя опаковката съвсем се отказвам да си купя.Щом опаковката е толкова примитивна , мога да си представя и водата с какво качество ще бъде ??

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Nerd  Какво й има на тая вода, че е само за ютия? Какви съставки? Каквой туй изобретение?
Аз наливам чешмяна, вадя филтър и после мия, въобще не се занимавам с неизвестни, разходващи елементи...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Аз си вземам от бензиностанцията дестилирана вода.Ютията ми ена около 13 години Ровента .Но няма проблеми.Водата при нас е варовита  и след време се запушват дупчиците за парата.

# 3
  • Мнения: 5 462
Почиства от варовика и ухае на праскова примерно ..т.е. ароматизира ?Всеки сам си избира да ползва ли не !!Личен избор.Ако някой който като мен използва такава вода да драсне къде е виждал близките дни ..Не разбирам защо липсва в големите магазини.Дали пък са спрели да я внасят ..??? newsm78Хайде бе момичета никой ли не ползва такова нещо ??????

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Говорих с приятелка,  която твърди, че спрели да зареждат такъв артикул, поради ниското търсене. Съответно рафтът ще да е зает с оборотен препарат... Ахъм. Като намериш водата, пиши  къде.

# 5
  • Мнения: 5 462
Егати, те хората още не са се запознали с продукта .А ония ми ти бизнесмени  вече решават че няма търсене..еб...си и търговците ............ newsm78 ooooh! Mr. Green
Ами да бяха намерили начин да си популизират продуктаааааааа ..........по  дяволитеееееее

# 6
  • Мнения: 260
Слагай дестилирана, с някакъв ароматиzатор.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 02:26 от grami

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Слагай дестилирана, а някакъв ароматиzатор.
Точно така правя и аз, а когато нямам дестилирана под ръка - изстъргвам малко скреж от камерата на хладилника и й слагам капка-две от моя парфюм.  Peace
Върши точно същата работа!  Hug

# 8
  • Мнения: 3 927
Ако имаш предвид водата за ютии на Апта, нищо чудно да са я спряли от продажба. Продуктите им идват скъпи.
Но преди да ползваш такава вода, прочети пак упътването на твоята ютия - там може да пише, че не е препоръчително употребата на такава вода точно за твоя модел. Моята се оказа такава - а е хубава ютия......
Аз така се кефих на лекотата, с която се гладят дънки и др. по-твърди тъкани с тази вода, но преди година и нещо друга мама ме светна, че не всички ютии се пригодени за нея.

Всъщност и аз ползвам дестилирана вода - 1 шише от 1 литър е около 50 стинки, пак от Пикадили Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 418
Можеш да ползваш водата от сушилнята(ако е на принципа на конденза).
Също ухае приятно(от омекотителя).
И е без пари... Mr. Green

# 10
  • Мнения: 14 489
аз си слагам филтрирана от чешмата и нямам проблеми. преди ползвах филтрираната от каната брита.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз слагам и в ютията,и в кафемашината минерална вода.Досега не съм имала проблем с котлен камък и на двата уреда.Ползвам ги 2 години.

# 12
  • Мнения: 1 800
Ako izpolzvash tazi spetsialna voda samo sresthu kolten kamuk , moje da slagash otset +voda vednuj v mesetsa i da ostavish vklu4ena dokato se izpari, tova premahva vsi4kia kotlen kamuk, sled tova slagash 4ista voda da izplaknesh v slu4ai 4e e ostanalo neshto ot otseta...az izpolzvah takava voda predi na profesionalen steamer, no ako se ostavi vutre se poiaviva neshto kato utaika otgore...az kogato si kupuvah moiata utia, mi preporu4aha sled vsiako gladene da se izhvurlia ostanalata voda, tova predpazva natrupvaneto na kotlen kamuk...

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чакайте малко мили маМки...
Тук какво се търси - ефект на добре ухаещо и гадено пране или да му е добре на уреда?! Кажете, че не разбрах?  Rolling Eyes

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
чакайте малко мили маМки...
Тук какво се търси - ефект на добре ухаещо и гадено пране или да му е добре на уреда?! Кажете, че не разбрах?  Rolling Eyes
И аз това се питам......

# 15
  • Мнения: 1 167
Аз лично  преварявам  вода  на котлона, изстива , наливам я в едно шише и като ми потрябва я ползвам. До сега не съм имала проблеми. Същото нещо се постига и с каната BRITA.

# 16
  • Мнения: 1 558
Купувам "Вода за ютии". Продава се в някои магазини за хранителни стоки при препаратите.

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз си купувам дестилирана вода от аптеката и смесвам с чешмяна на половина. Така пишеше в упътването на ютията ми.

# 18
  • Мнения: 208
Почиства от варовика и ухае на праскова примерно ..т.е. ароматизира ?Всеки сам си избира да ползва ли не !!Личен избор.Ако някой който като мен използва такава вода да драсне къде е виждал близките дни ..Не разбирам защо липсва в големите магазини.Дали пък са спрели да я внасят ..??? newsm78Хайде бе момичета никой ли не ползва такова нещо ??????
Аз купувам точно от тая от Бурлекса. Смесвам я с една капачка препарат DRAGO - против натрупване на котлен камък. В началото обаче гладя на парче плат, защото започва да излиза котления камък през дюзите и оставя дири. След това всичко си е ОК. Не мисля, че е лоша тая вода за ютии.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз слагам и в ютията,и в кафемашината минерална вода.Досега не съм имала проблем с котлен камък и на двата уреда.Ползвам ги 2 години.

Ха, не съм се сетила за минерална вода.  newsm78 Ще взема и аз да слагам половината минерална, а другата дестилирана. А какъв ароматизатор слагате? Вениш става ли?

# 20
  • Мнения: 1 418
Вениш е за петна.
Не е ароматизатор,май...

# 21
  • Мнения: 6 323
чакайте малко мили маМки...
Тук какво се търси - ефект на добре ухаещо и гадено пране или да му е добре на уреда?! Кажете, че не разбрах?  Rolling Eyes

И двете.
С водата за гладене едновременно се постига по-лесно изглаждане, прането се омекотява, ароматизира (съвсем леко и много приятно) и в същото време се избягва отлагането на варовик по стените на ютията.

Аз лично купувам такава вода от магазинче за битова химия и перилни препарати и има поне 3-4 разновидности и марки.

# 22
  • Мнения: 17 546
Мацки, работя в химичен цех, в който приготвяме вода по същата технология като така наречената "вода за ютии", само че с други цели и в огромни количества. Названието на тази вода е деминерализирана, което само по себе си ще рече, че е точно обратното на минерална. Смаяна съм, че на уредите на тези мами, които ползват минерална вода им няма нищо  Shocked ! Същия ефект, като на деминерализираната вода, бихте могли да постигнете с преваряване на водата или ползването на разтопен лед от хладилника, или снежна вода (т.е. вода от разтопен сняг, ако намерите такъв тази година  Mr. Green ). Не се лъжете да ползвате минерална вода, защото ще ви създаде проблеми в един момент. Дестилираната от аптеките е добра, но не е ли скъпичка за целта?

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 13:25 от Кристал

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Кристал,направо ме изплаши!Наистина досега им няма нищо на уредите,но това с минералната вода си е по моя инициатива-не съм чула или чела нищо по въпроса.Щом работиш в химичен цех ще се доверя на преценката ти и май ще почвам да ползвам преварена вода!
Благодаря,че сподели!  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 927
чакайте малко мили маМки...
Тук какво се търси - ефект на добре ухаещо и гадено пране или да му е добре на уреда?! Кажете, че не разбрах?  Rolling Eyes

Е как какво се търси?! Търсим как да уцелим с един куршум два заека  Wink
Аз лично спрях употребата на такава вода с идеята да си запазя по-дълго време ютията жива и здрава. Щом пише в упутването, че не се препоръчва, значи има защо! Искам си френския Мулинекс още дълго в употреба, а не да си купувам после някаква индокитайска ютия.
А съвета дадох, за да е информирана жената. Дали ще ползва таква вода вече си е нейна работа.

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вениш е за петна.
Не е ароматизатор,май...

doh Ох обърках се исках да питам за ароматизатори като Коколино, Софтлан и т.н.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аха, яснУ ми стана... донякъде.  Rolling Eyes
Дрехите ми след омекотителя си ухаят добре. Пък 10г. гладих с чешмянка с ютия Солак и нищо не й стана.
Сега съм с АЕГ и просто си наливам в едно съдче чешмянка и я оставам да поотлежи няколко дни. После само сипвам и гладя. Пак нямам никакви грижи.

Съвет: можете да събирате дъждовна вода и с нея да гладите. Подобна е в голяма степен на деститлираната. Щом си глезите уредите...  Laughing

# 27
  • Мнения: 17 546
Всъщност, кой ви каза че ще си съсипете уредите с чешмяна вода? Аз, както вече писах, работя в цех, който произвежда "вода за ютии" в несметни количества, но не си нося у дома такава вода и си гладя с обикновена. Това, за опасността от водата в чешмата, озовала се в ютията, важи за градове и села, в които питейната вода е много варовита. Не знам дали става, но щом на прането му няма нищо от Калгон (който пак се ползва там където водата е варовита) защо да не се разтваря във водата за ютията и тогава да се сипва тази вода.

# 28
  • Мнения: 3 927
ех, софиянки, софиянки  Simple Smile, България не е само София. Елате да поживеете във Варна, да ви видя как и вие ще се вкамените бавно от варовика тук. Ей на, излизам от банята и целите ми нокти са бели - само за някакви си 20 минути.
Знаете ли какви люспи излизаха от ютията ми на програма почистване, когато в началото след покупката ползвах чешмяна вода.......
Питащата мама е от Варна, затова и изобщо отговорих.

# 29
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Всъщност, кой ви каза че ще си съсипете уредите с чешмяна вода? Аз, както вече писах, работя в цех, който произвежда "вода за ютии" в несметни количества, но не си нося у дома такава вода и си гладя с обикновена. Това, за опасността от водата в чешмата, озовала се в ютията, важи за градове и села, в които питейната вода е много варовита. Не знам дали става, но щом на прането му няма нищо от Калгон (който пак се ползва там където водата е варовита) защо да не се разтваря във водата за ютията и тогава да се сипва тази вода.

Абе не знам, но от както започнах да ползвам ютията на свекито, започнах да наливам чешмянка (докато преди това тя не я ползвала с вода Shocked) та ютията е БОШ маркова и хубава, но за около 1г. се запуши от варовика и сега и да пълниш вода кел файда, ни пара ни дяволи.  ooooh! Ама аз си виках я стига специална вода, само да ти вземат парите, дай чешмянка.  doh Но като видях резултата... И от както мъжа ми подари моята ютия не си правя експерименти. И аз съм от Варна и водата тук е...  Sick Не просто не става за пиене ами дори и за миене.  

# 30
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Водата, която използвам е дестилирана.
На работата на мъжа ми имат лабораторен дестилатор и той ми носи Wink.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Вода за ютия на Апта има на колхозния в гаражите където се продават праховете има и една нова американска ама и забравих името-по-хубава е по мое мнение и излиза по-изгодно от Аптата. Мисля,че и израелците от Сано имат такова чудо ама не съм много сигурна.

# 32
  • Мнения: 5 462
Вода за ютия на Апта има на колхозния в гаражите където се продават праховете има и една нова американска ама и забравих името-по-хубава е по мое мнение и излиза по-изгодно от Аптата. Мисля,че и израелците от Сано имат такова чудо ама не съм много сигурна.
Принцесата , благодаря ти за изчерпателния и точен отговор.Точно това питах от къде и каква марка да си купя, а не дали да ползвам и не и с какво да я заменя ... Благодаря ти.

# 33
  • Мнения: 445
Мами, аз ползвам преварена вода (поне 5 мин да ври). Дупките на ютийте могат да се отпушат като се напръскат с Цилит (отпушва и душове)
Мисля, че не е добре да се слага омекотител в ютията. защото от високата температура може да започне да се разгражда.

# 34
  • Мнения: 83
Аз ползвам снежна вода. Не знам дали сте пробвали но аз нямам грижи. Ютията ми си е наред. Като натрупа сняг още докато не е замърсен напълвам една кофа. Оставям я да се разтопи и я прецеждам през марля или памук.

# 35
  • Мнения: 80
Аз наливам минерална вода. Ютията ми е вече тригодишна и не се е запушвала!!! Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 2 926
Аз преварявам водата.

Общи условия

Активация на акаунт