Детска градина или вкъщи?

  • 2 424
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 620
Говоря общо за детските градини. Или според теб има съществена разлика дали е частна или държавна?

# 91
  • Мнения: 29 792
М, да, в държавните е по-добре.

# 92
  • Мнения: 3 040
М, да, в държавните е по-добре.
И кое е по-доброто?
Нямам поглед върху частните, та ми е интересно от любопитство.
Живея в малък град и тук частни градини няма. Нямам и контакти с хора, чиито деца посещават частна градина.

# 93
  • Мнения: 29 792
Написала съм по-назад. Има правила и режим, занимания различни. В частните ....хм, някъде е добре.
Вижте в ютуб за йелоу събмарин и си направете извода.

# 94
  • Мнения: 6 603
Соул Фрий, недей така, че си е чист късмет в София дори с максимум точки по общ критерий да приемат детето ти в държавна ясла. И ако утре хлапето ми не е прието, остава опцията за частна ясла. Не ми се ще да мисля, че в частната ще е по-зле от държавната 😔

# 95
  • Мнения: 29 792
Ох, какво да ти кажа. Стискай палци да го приемат. Не, че навсякъде чак е зле в частните, но е за много пари, услуга, колкото да са там, да ядат и да играят. Не си дават много зор. Гледа ли за тази частна градина? На мен ми се дорева, като видях децата как спят по земята, като клошари.  И това стана известно, защото бивша тяхна служителка и изнесла снимки,  иначе можеше да си продължат така....

# 96
  • Мнения: 6 603
Избраната от нас частна градина я видяхме и на място. Хареса ни. Ако го запишем там, надявам се и да го гледат добре. Ама то никъде няма гаранция...

# 97
  • Мнения: 6 620
Като няма какво да кажеш, поне не се излагай. Приятелски съвет.

# 98
  • Мнения: 29 792
Казах ти да не се обръщаш към мен.

Ти ли ме рипортва, че ме изтриха? Браво на теб, чудесна постъпка!!!


Файър666, надявам се, че си прочела написаното към теб, че да не пиша отново.

# 99
  • Мнения: 10 596
На градина.
Бабата си я ползвайте при нужда, ако боледува.
2ра група вече ще са сформирали приятелства, момичетата винаги са на групички, ще й е по-трудно. А и бабите глезят безобразно...

# 100
  • Мнения: 1 829
Соул, на запад масово децата спят на пода, ако въобще спят. Е, на матраче, тип килим че за йога, но на пода. Вреда не съм видяла. Не се сещам за описаната, от теб, случка, но ако е само това какво му е лошото???

Иначе 1000 ръце за градината и, повярвайте, дете, неходило на градина не е щастливо, колкото и родителите да не са съгласни.
Аз щерката я пуснах на 3,6г, със сина поправих тази грешка и го пуснах на 2,10г,. Първата година бяха до обяд, от втората минаха до 16ч и въпреки това едва ги прибирах

# 101
  • Мнения: 29 792
Ще намеря после линк и ще пусна да изгледате целия материал. Ще видите кое му е лошото.

# 102
  • Мнения: 10 912
На запад е едно, тука е друго. Нормално е като се плащат едни колосални суми за частна градина, родителите да очакват, че децата им спят на легло, а не на земята. Или пък, че се хранят пълноценно, а не да са 20 деца и да се поръчват 10 порции и да се делят на 2, защото и такъв случай имаше... а, че е имало бити деца и в държавни градини, имало е. То гаранция вече няма за нищо..

# 103
  • Мнения: 1 585
В Англия също спят на земята. Даже такова килимче не съм виждала. И им хвърлят по едно одеалце или децата сами си го взимат. Толкова. А тук нали бяха давали в една частна градина, как едно дете беше заключено в нещо като склад, защото не слушало..... Мисля, че се сещам и за кой случай говори Соул.Така че частна или държавна да се надяваме, че подобни изпълнения няма да има.

# 104
  • Мнения: 3 755
САЩ, Канада, Германия - спят на дюшечета на земята, но сънят не е задължителен. Който иска спи, който не иска - тихи игри.

Общи условия

Активация на акаунт