🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 65]

  • 7 034
  • 169
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 259
Моля ако сте запознати със Зоопарковете, дайте повече инфо. Намерих два. Единият в Азиатската част. Другия на Босфора. Кой е по-хубав? Как се стига до тях?
Ще пътуваме голяма женска компания деца. Всички без мен гледат Рибарче. И всички включително и аз гледаме Дивия. Ако знаете локациите на къщите?
В миналата тема съм писала за нашето ходене до зоопарка в азиатската част. В първите дни на март търси.
За Виаленд който питаше - и аз се съмнявам, че е отворен вече, по-добре се уверете, за да няма неприятна изненада.
Благодаря. Намерих и ви прочетох. Имаме само два пълни дни. Ще пътуваме със самолет този път. Мисля, че доста време ще ни отнеме. Иначе и ние сме фенове и не пропускаме Зоопарк. Не ми се иска този за пореден път да го подминем.Никога не сме ходили в Азиатската. Моля дайте идеи с какво да съвместим Зоо-то и да прекараме целия ден в тази част.

# 31
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 463
Гюнайдън ❤️

Честит Празник,Честита Цветница

Беличка,Пина,❤️💜❤️💜 ,Роже ❤️, Dragimira ❤️и всички ❤️
Живи и здрави бъдете!

След малко,в 11.00 по Евроспорт 2
Етапа в Истанбул ❤️❤️❤️❤️

Пепелче,Благодарско за темата,Здраве на ръцете ти💝💝💝💜💜💜💜

Роже, майка,Сякок та либя майка,ти знайш❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Silvi Pv
Имението на Корхан- може да го видиш по море,и по земя тоже🤣.
Как е турското име на Дивия?


Ето,Halis Ağa yallisi😊
Via Мими Иванова

Сега,етапа е неутрализиран,Щото Ямурлу!
Вали бе!
Само една обиколка в Азия около Баъдат💜
Асфалт е мокър,ще се кара повече в Европа

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 11:40 от redemi

# 32
  • Мнения: 135
Здравейте!

Моля за съвет…

Съпругът ми пътува периодично до Истанбул.
Имаше HGS стикер,но преди време се наложи смяна на предното стъкло на автомобила.
Той е решил,че трябва да закупи нов стикер,след като стария си е “заминал” със смененото стъкло.

Но при едно от последните му пътувания на границата са поискали да заплати някаква глоба. Разбира се не е разбрал за какво е била🙄.

Търсих информация и открих в една група мнение,че не е удачно да се купува втори стикер на дадена кола.Получавало се объркване в системата за таксуване на пътните такси - таксите се “търсят” от първия стикер, а вторият (нов) стикер си стои с непокътната сума. И така колата си остава с неплатени пътни такси.

Моля да споделите мнение дали е така и какво би трябвало да направим,за да сме изрядни.

А при проверка в сайта на HGS по номер на автомобил ми изписва , че към този номер няма HGS tag.




Ще очаквам Вашите мнения и съвети!
Благодаря! 🍀

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 18:40 от Вино от глухарчета

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 596
Аз също се интересувам от отговор на горния въпрос, защото вчера камъче пукна предното стъкло на колата и имаме HGS.

# 34
  • Мнения: 1 259
Silvi Pv
Имението на Корхан- може да го видиш по море,и по земя тоже🤣.
Как е турското име на Дивия?


Турското име е Ябани

# 35
  • София
  • Мнения: 2 066
Ние онзи ден чак на връщане малко преди границата си платихме винетката в една будка - 250 лири. Но на самата граница ни поискаха още 20 лири доплащане.
За следващия път май направо на границата ще плащаме всичко.

# 36
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 463
Силви Пв

Имението на Корхан- от Yallı Çapkanı,самата вила,- от морето се вижда с градски транспорт - кораб по направление,Юскюдар- Анадолу Каваъ,примерно, защото се движи вапура по- близо до Азия сайд.От горна страна,вратата на имението,с 15- Ка,но да речем 15 С, направление Beykoz.
Скоро гледах клипче,Кораба минава и Мерт Рамазан е на терасата,пуши и помахва Дей гиди и хулиганина😊😄
За другият сериал,
Иди в подфорум Романтични сериали и ще ти кажат Сичку.

Ето днес на етапа се видя колко огромен е Истанбул,на Султанахмет, Долмабахче, Бешикташ - в Европа вали
,в Азия - няма,почти сух асфалт.

Житомир Пенаков!😦😦😦
Ако четеш тука,айде аз ще пиша на Евроспорт,ама ако четеш
Повече от 15 грешки,брат ми!?!?😬
За състезание от такъв ранг,да объркаш Йениджами със Синята джамия,и да кажеш на Египетския пазар - Музея???!..
И ,че ще минат през Таксим.....колоната...оххх..

# 37
  • Мнения: 3
Здравейте, плануваме първо посещение (2-ма възрастни) на Истанбул месец май в периода 9-13. Ще пътуваме с кола, виждам че ни трябва HGS стикер който да закупим, от къде точно след границата трябва да го вземем и за колко да го заредим до Истанбул и кога е добре да тръгнем да избегнем големите задръствания. Другият ми въпрос е горе долу в кой район в европейската част да търсим нещо за спане. И какво бихте препоръчали задължително да видим за 4 дни при първо посещение.
Благодаря.

# 38
# 39
  • Мнения: 202
Силви Пв

Имението на Корхан- от Yallı Çapkanı,самата вила,- от морето се вижда с градски транспорт - кораб по направление,Юскюдар- Анадолу Каваъ,примерно, защото се движи вапура по- близо до Азия сайд.От горна страна,вратата на имението,с 15- Ка,но да речем 15 С, направление Beykoz.
Скоро гледах клипче,Кораба минава и Мерт Рамазан е на терасата,пуши и помахва Дей гиди и хулиганина😊😄
За другият сериал,
Иди в подфорум Романтични сериали и ще ти кажат Сичку.



МолА за повече инфо, че да се излагам само в тази група.

# 40
  • София
  • Мнения: 13 176
Ние онзи ден чак на връщане малко преди границата си платихме винетката в една будка - 250 лири. Но на самата граница ни поискаха още 20 лири доплащане.
За следващия път май направо на границата ще плащаме всичко.
Не знам какво смятат, но ако сте пътували само Одрин-Истанбул-Одрин без да минавате в азиатската част, сумата е 84 лири за двете посоки. 
https://www.kgm.gov.tr/SiteCollectionDocuments/KGMdocuments/Otoy … upaOtoyolu_TR.pdf
Явно при вас не е било само такса, щом не са стигнали парите.

Lydmilova, ако идвате от София, веднага след границата има големи табели с Ptt и HGS. Пробвайте да купите още там, като гледайте да е от Ptt (пощенски клон). Нямам опит с купуването от това място. Дано да е официален пункт за продажба! Нямате избор с колко да заредите. Там май взимат по 300 лири. Част от тях са за стикера, а другите са за повече от едно пътуване. Друг вариант е преди първите камери при Одрин (още стоят навесите от бариерите и кабинките) да спрете встрани и шофьорът да пресече магистралата. От другата страна има официален пункт, но и там взимат 300 лири. Ако няма трафик се пресича лесно. В пощите в града могат да се зареждат суми по желание, но не се знае дали при първоначално купуване на стикер плащането ще се отрази до напускането на страната. При по дълъг престой се получават нещата, но при 2-3 дни престой може и да не стане.

Сетих се този път какво ме впечатли на тема HGS. Вече има паркинги, които взимат парите за паркиране от стикера. Такъв беше паркингът на парк Накаштепе. Сигурно има и други.

Линкът не се отваряше.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 066
Не сме минавали с колата в азиатската част. Отбихме се само през Чорлу. Дадоха ни само касов бон. Нищо друго. Понеже ни беше за пръв път нямахме идея колко трябва да плащаме.

# 42
  • Мнения: 1 506
Ptt на границата и в Одрин не работят почивните дни. След Одрин, както вече писаха, на кпп-тата, на магистралата, около час се чака за стикер.

# 43
  • Мнения: 409
Ако се минава през Капитан Андреево, на около 2-3 км след границата има една джамия и веднага след нея паркинг със заведение и магазин. Вътре има гише, в което се продават стикери и могат да се зареждат също. Има и табели PTT/HGS на магистралата, така че, ако човек следи няма да го изпусне. Работното време какво е, не знам

# 44
  • София
  • Мнения: 2 066
Работното време там е след 9:30 сутрин.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт