Майски бебета 2024г. - Тема 14

  • 17 215
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 782
Ок, ще изгоня мъжа си за 40 дена и се заключвам с бебето в една стая и няма мърдане. Тъкмо като не мърдаме никъде, няма да харчим пари и ще успея да спестя за психотерапия на 41вия ден....
Хайде стига вече, цивилизовани хора сме, недай си Боже нещо да се лепне се ходи на лекар на време и се вземат мерки навреме. Няма да си гледам бебето в капсула и да си разбия психиката, защото нестабилна майка ще му нанесе много повече травми в дългосрочен план

# 181
  • Мнения: 113
Това с коклюша вече ми бие на истерия, айде сега да се психясаме и само за това да мислим, да се затворим в нас и до 3 месеца на бебето пълна изолация. Сори, няма да стане. Опасни вируси винаги е имало и винаги ще има, не е само коклюшът. То и като се разминаваме със съседчето по стълбите може да се заразим с нещо
Аз избягвам всякакви новини по темата, че само се дразня. Да, сериозно е, опасно е, пазим се до колкото можем, консултираме се с лекари при симптоми и това е

# 182
  • Мнения: 207
Ок, ще изгоня мъжа си за 40 дена и се заключвам с бебето в една стая и няма мърдане. Тъкмо като не мърдаме никъде, няма да харчим пари и ще успея да спестя за психотерапия на 41вия ден....

Посмях се 🤣

# 183
  • Мнения: 7 066
Стрес и паника само,стига вече 🤗

# 184
  • Мнения: 294
Явно ще се връщаме в каменната ера, защото не могат да измислят адекватно решение. 😁
И още по-абсурдното е, че сега изведнъж излизат с изказвания от рода на "ама ние откога им казахме на бременните да се ваксинират", когато в България протокол за ваксинация на бременни против коклюш няма. И 90% от ЛЛ направо отказват или препоръчват да не се прави. Нито дори има налични ваксини...

Аз спрях да ги слушам и да пускам телевизора, че само се изнервям колко си противоречат всеки ден.

Да са здрави половинките ви, които празнуват днес! И много да ви слушат. 😊

# 185
  • Мнения: 782
И още по-абсурдното е, че сега изведнъж излизат с изказвания от рода на "ама ние откога им казахме на бременните да се ваксинират"
Аз, като жена, която отдавна иска да стане майка, сега тепърва чух, че е добре да се постави ваксина. Къде и на кого са го повтаряли толкова масово, нямам идея.
От седмица не гледам тв вече точно заради тази тема, честно казано и емоционалното ми състояние се подобри значително. Бях изпаднала в страшна дупка преди седмица.
Аз и попринцип не гледам ТВ, но чат-пат се случваше да гледам новини или някое предаване, сега спрях и това и ми е супер

# 186
  • Мнения: 254
Момичета, днес разчиствах и подреждах бебешките нещица.. та имам 2 шишета. Малко ли са, много ли са?.. с надеждата да кърмя, ама знам че след секцио докато ти “слезе” кърмата в болницата за на адаптирано мляко.
Днес нищо не свърших с гащите ама утре съм по магазините. Дали в Кауфланд и Лидъл няма да намеря някои дълбоки.

Лелее с този коклюш ни объркаха психиката. Няма как на изписване да не дойдат бабите и дядовците, чичото с 2годишните племеници.. да се пазим и молим всичко да е наред. Мъжа ми ми даде друга гледна точка - в неонатология, акушерка която има детенце в училище или градина пак може да лепне и пренесе нещо, все пак не са с маски персонала. Та, ако мислим за всичко ще се побъркаме.

# 187
  • Мнения: 2 832
Абе и мъжът ти да иде до аптеката за тия 40 дни дето си се "изолирала" сама у вас, пак може нещо да ти донесе. Или ще ми предава памперси и адаптирано мляко през кучешка вратичка? Не знам дали си вярват изобщо какви ги плещят.

# 188
  • Мнения: 207
Момичета, днес разчиствах и подреждах бебешките нещица.. та имам 2 шишета. Малко ли са, много ли са?.. с надеждата да кърмя, ама знам че след секцио докато ти “слезе” кърмата в болницата за на адаптирано мляко.
Днес нищо не свърших с гащите ама утре съм по магазините. Дали в Кауфланд и Лидъл няма да намеря някои дълбоки.

Лелее с този коклюш ни объркаха психиката. Няма как на изписване да не дойдат бабите и дядовците, чичото с 2годишните племеници.. да се пазим и молим всичко да е наред. Мъжа ми ми даде друга гледна точка - в неонатология, акушерка която има детенце в училище или градина пак може да лепне и пренесе нещо, все пак не са с маски персонала. Та, ако мислим за всичко ще се побъркаме.

Най-добре е въобще да не дават адаптирано мляко в болницата, ако можеш говори с тях за това. Така бебето ще е по-мотивирано да кърми и да стимулира млякото и да търси как да засуче

# 189
  • Мнения: 701
Аз имам две шишета също.И аз съм с идея за кърмене,но ако не стане може би ще взема още.
За гащите,мисля,че в ДМ имаше също

# 190
  • Мнения: 782
При раждане секцио няма как да не се дава адаптирано мляко в болницата. Няма как бебето да чака майката да се раздвижи и да влезе в кондиция - в добрите случаи е на 6ти час, но в повечето случаи е и на следващия ден.
 Ем22 на мен не ми искат шишета от болницата, най-добре ги попитай. Там и със стерилизацията на бутилките става сложно, ако трябва да си носиш твои

# 191
  • Мнения: 470
При раждане секцио няма как да не се дава адаптирано мляко в болницата. Няма как бебето да чака майката да се раздвижи и да влезе в кондиция - в добрите случаи е на 6ти час, но в повечето случаи е и на следващия ден.
 Ем22 на мен не ми искат шишета от болницата, най-добре ги попитай. Там и със стерилизацията на бутилките става сложно, ако трябва да си носиш твои
Да не може да стоят гладни,до като ние се освестим дето се вика,няма как да избегнем адаптираното в началото

# 192
  • Мнения: 7 066
Аз имам две стъклени голямо и малко и едно пластмасово,ако някой счупи стъклено😁ами да имам😁 надявам се да кърмя все пак,но за водичка примерно.

# 193
  • Мнения: 782
Аз съм твърдо решена да кърмя, но мисля и да се изцеждам и да замразявам за случаите, в които ще се храним навън, например. Та, имам 4 бутилки - 2 малки и 2 големи и мисля, че може и да са ми в повече 😀

# 194
  • Мнения: 207
При раждане секцио няма как да не се дава адаптирано мляко в болницата. Няма как бебето да чака майката да се раздвижи и да влезе в кондиция - в добрите случаи е на 6ти час, но в повечето случаи е и на следващия ден.

Tова не е вярно. Кой ви го е казал? Първо майката отначало има само коластра. Бебето не “седи гладно”, то, както и вие имате нужда от адаптация след раждането - независимо дали раждането е било секцио или естествено. Коремчето му е много много мъничко. Първите 1-2 дни има възможност да хапне не повече от 5-10 мл на хранене - цитирам Хедра. И то коластра, не кърма, да не говорим за адаптирано мляко. Раздвижването след секцио е в същия или следващия ден, но вие може да осъществявате контакт кожа в кожа и също така да кърмите седнала. Моля ви, това, че раждате секцио абсолютно не значи, че автоматично може да позволявате да се дава адаптиранo мляко на бебето. Разбира се, ако кърменето не де получи, е нормално да се даде формула, но по никакъв начин секциото не е равнозначно на формула.

Общи условия

Активация на акаунт