Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 10

  • 7 905
  • 200
  •   1
Отговори
# 150
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 591
Снежинка , аз затова казах, че зависи каква е шепата. Тази с 28г е препълнена за мен и ядките почти падат от нея. За мен нормалната шепа е тази с 20г. Орехът е суров и малко влажен , така че може и да я малко по-тежък. Премерих бадеми, те бяха 19г -доста повече като брой ядки Simple Smile Благодаря за маникюра 😘

Нона, ето, заповядай. Ако искаш да избегнеш кафявата захар става и с еритритол. Аз лично обаче смятам , че подсладителите са по-вредни от натуралния продукт и рядко ги ползвам. Тавата ми е 25см. Разрязвам на 4 части и после всяка четвъртина на две половини, т.е получават се 8 доволно големи парчета Simple Smile Ако се разреже на 12 се получава парче , както го сервират по заведенията Simple Smile



Да си довърша предния пост, ако не се изкуша от нещо друго ще завърша деня на 1610 калории и тези макроси

# 151
  • Мнения: 485
Здаряейте! Отчетът за днес:
Закуска: Овесени трици, скир, чия, доза протеин Шоколад и 140 гр. ягоди
Обяд: Салата от 1 домат, няколко листа маруля, 2 варени яйца и 50 гр пуешко филе
Следобедна закуска: Протеинов пудин Карамел
Вечеря: 3 бъркани яйца със 100 гр извара, 1 нраставица и 1 филия протеинов хляб намазана тънко с песто от рукола
Тази вечер пак правих сладко от ягоди с еритритол и за десерт си направих 65 гр. скир със 130 гр. сладко.
Физическа активност: Понеже съм в цикъл, който е доста обилен първите 2 дни, днес правих едни упражнения тип стречинг -30 мин. и 80 клека.

# 152
  • Мнения: 2 631
Днес съм 57,2 кг. Легнах си доста гладна, може би заради това. Също така вчера изпих страшно много течности и тренировката преди лягане ме довърши допълнително. Обожавам тези нощни сесии напоследък, само че не мога да си работя над другите лични цели така. Много време отнема тренирането. Но докато падна под 57 кг стабилно ще го практикувам.

Вчера:
Вечерта късно: 75 мин интензивен спининг с много упражнения на колелото, спринтове и дълги отсечки с високо съпротивление и 25 минути упражнения с тежести за крака на постелка (ankle weights 1 и 3 кг)

З: грис с малини на фурна (и пр мляко, бадеми в тях), 250 гр ягоди, 120 гр боровинки
М: шепа сурови лешници, 15 гр 85% шоколад, шепа червено грозде
О: 180 гр сьомга на тиган, 1 с л зехтин, зелена салата с варено яйце и 1/4 авокадо, 1 много малка и тънка филия пз хляб
М: шепа сурови лешници, шепа червено грозде, шепа ягоди
В: филия пз хляб с малко масло, около 25 гр чедар*, домати, краставици, морков, рукола

Определено ям по-малко като не броя калории и се водя по глада. Така сякаш доброволно мога да изтърпя да съм по-гладна за по-дълго. Иначе все съм в мисли за храна.

# 153
  • Мнения: 3 325
И аз много обичам да тренирам късно вечер, единственото нещо, което ми помага да спя 8 часа. Иначе графика ми за сън е отвратителен, спя 4-5 часа и после 3 часа дрямка по някое време.
Една идея, вместо шепи и на око, пробвайте с бройки. Премерете средно колко броя бадеми/орехи/любими кракери са еди колко си калории.
На често ползваните дресинги и сосове съм премерила колко калории събират капачките на бутилките им, просто такива малки неща, които ми спестяват време за да не трябва да вадя везната всеки път.
Когато меря висококалорична храна като фъстъчено масло, моментално мятам лъжицата в мивката, защото ще я оближа и хоп 60 калории, които няма да запиша. Няма нищо по- обезкуражително от това да си спазваш правилно режима и кантара да не мръдва, точно защото калориите се натрупват толкова бързо и то от разни незначителни хапвания.

# 154
  • Мнения: 1 997
Здравейте, момичета.
Вчера за вечеря освен октопода направих и тиквички на оребрения тиган, зелена салата, десерт ябълга и две парчета черен шоколад.

Днес:
З:Овесоно-протеинова каша с малко боровинки и кокосов чипс
О:Сьомга и ориз със зелен боб+ репички, десерт ябълка
С:Протеинова вафла и малко сурови ядки
Тренировка горна част Hands Muscle+ протеинче (нямам търпения да опитам, взех си нов вкус солен карамел Simple Smile)
В:Извадила съм пилешко филе, не съм решила още как ще го приготвя.

Хубав ден Flowers Hibiscus

# 155
  • Мнения: 2 631
Днес ми беше вкусен ден. Може би окрилена от кантара... Joy

З: пълнозърнеста палачинка с бадемов мус, ягоди, боровинки не съм броила колко...някъде 1 мюсли купичка

М: круша, портокал, 1/2 ябълка

О: 2 варени яйца, голяма салата със зехтин, авокадо, нахут около 3 шепи сварен, 2 пълноз филийки хляб (но много малки и тънки, реално сигурно са максимум 60-70 грама заедно)

Сл: около 200 гр ягоди, 1 шепа лешници

В: домашен бургер...любовта минава през корема. Нормална бяла питчица за бургер със сусам (мисля, че има 260 калории), 100% телешко месо (100гр) без нищо, запържено със зехтин на тиган като плоско кюфте Grinning , маруля, домат, червен лук и ... малко майонеза. Fearful Принципно ям по 2 броя от тези, когато мъжът ми ги прави, но днес си хапнах много през деня и се ограничих с 1. Другият утре. Малко по-късно ще тренирам силова. Не се чувствам преяла, но и не съм като перце.

# 156
  • Мнения: 2 674
Здравейте, закуска днес нямах. Цял ден ми се гади. Една бисквитка "Анелия" от службата.  И шепа чипс.
Обяд- 105 г печена дива сьомга, 40 г царевица от консерва,  50 г червен боб от консерва и 24 г сурова киноа, чаена лъжица зехтин. Едно десертче от лидъл с извара.
Следобед- палачинка от овесени трици и едно яйце, с 6 г кокосово масло и 35 г шунка
Вечеря - 80 г печено пилешко и 130 г печени картофи с мазнина. Няколко вилица киноа с коприва. Калории около 1400. Чипса го вписах,  като 40 г но мисля, че беле по малко.
Ходене 45 минути

# 157
  • Мнения: 1 565
Привет, момичета 😊
Ако трябва да опиша храненето си през последните 9 дни, то изглежда така 😂
Закуска: голям кроасан с хамон, сирене манчего и зеленчуци или 2 емпанади (тестени изделия с месен пълнеж), голяма кофичка (500 мл) с плодове на парченца, предимно манго, което обожавам.
Обяд: риба или морски дарове с бял хляб или паеля.
След обяд: 1-2 сладкиша, каквито видя, или голям сладолед, или сладкиш И сладолед.
Вечеря: тапаси на корем, вино поне 3 чаши, различни (важна част от пътуването беше опознаване на испанските вина 😊)
След всичко това кантарът показва само 900 г в сравнение със сутринта на заминаването.
Направо невероятно, защото там за ден изяждах въглехидрати колкото у дома - за седмица.
А днес - обратно в реалността 😄
Закуска: 40 г протеинова гранола, 150 г скир
Обяд: 100 г шунка, 200 г краставица,
2 пълнозърнести бисквити без захар
След обяд: 250 г ягоди, 20 г бадеми
Вечеря: около 150 г печено фагри и голяма чиния зелена салата. Две малки чаши изненадващо добър немски нискоалкохолен ризлинг.

# 158
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 591
Ветрена, значи метаболизмът ти работи добре. А и мисля, че организмът ти се е видял в стрес след принципно чистото ти хранене и е бързал да изгори всичко, което му дадеш, за да си помислиш, че може и така и да не го връщаш в реалността 😂☺☺ Прекрасно пътуване е било и много се радвам, че си се насладила Simple Smile

Днес:
З: 1 банан + 150г скир
О: 200г ориз със зеленчуци + 140г изпечено пилешко филе , което сурово беше съм 200г
Сл.об: кафе със соево мляко , нямах никакво време да ям каквото и да било
Тренировка - Горна част + корем -общо 60мин
Протеин
В: две филийки Вита Фитнес, 150г телешко кюфте, голяма зелена салата с краставици и репички + 1 яйце.
Вчера се претеглих и ще се претегля след 3 дни да видя дали има някаква промяна. Реално обаче мисля да засичам точно на една седмица. Ще се опитам тези три кг да ги задържа в мускул.

# 159
  • Мнения: 4 772
Ветрена, значи метаболизмът ти работи добре. А и мисля, че организмът ти се е видял в стрес след принципно чистото ти хранене и е бързал да изгори всичко, което му дадеш, за да си помислиш, че може и така и да не го връщаш в реалността 😂☺☺
ахахахахаххахааххаааа с глас се смея 😂😂😂

По празниците ядох много ,както винаги ,най вече козунак ....За нищо друго не се оплаквам ,защото всичко си е супер храна -агнешко ,печени пресни картофки ,дроб сарма ,яйца ,салати -ако можех всеки ден щях да ям ...но козунаците ми дойдоха много ...
Минах пак на чисто хранене ,даже и не ми се яде толкова-правя една голяма салата сутрин -яйца ,чери дом,червен лук,червен боб ,авокадо ,сирене, маслини +препечен хляб .Другото хранене ми е чак вечер месо + салата .

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 09:12 от No_frame bitch

# 160
  • Мнения: 1 997
Добро утро, момичета Simple Smile

Снощи вечерята беше пил. филе на оребрения тиган, задушен зелен боб и салата домати и краставици,  десерт ябълка и две парчета черен шоколад.

Днес:
З:Два белтъка и протеинови гофрети
О:Същия като вчера, дояшдам сьомгата и ориза със зелен боб, десерт ябълка
С:Протеинов мус
В:Ще правя кюфтета от нахут и кюфтета от тиквички, може и малко тофу+салата

И тази година не хапвах козунак, може би ако имаше някой домашен , апетитен щях да се изкуша, но за купешките реших, че ни си струва.

Хубав ден да имате Purple Heart

# 161
  • Мнения: 995
Здравейте!

Моето хранене е много еднообразно, но пък не мисля много-много за това какво да готвя Wink.

Вчера:
закуска - овесено-протеинова каша с 50гр.боровинки;
обяд - пилешко филе (200гр.в сурово състояние), запечено във фурната с доматен сос и 20гр.гауда+100гр.боб от консерва+морков+краставица;
междинна: 2 домашни бонбона;
вечеря: 4 малки лозови сърми с ориз и кайма+голяма салата от прясно зеле, моркови, краставици, домати, 50гр.царевица, пресен лук и копър с дресинг от зехтин, балсамов оцет и горчица;
десерт: 200гр.ягоди+2 блокчета 85% шоколад.

Днес:
закуска - като вчера;
обяд - като вчера, но без боб, а зеленчуците са броколи и карфиол на пара+зелена салата;
междинна - протеинов бар;
вечеря - омлет от 2 яйца+50гр.извара+спанак+сушени домати, 100гр.печени пресни картофи+салата като вчера;
десерт - ябълка с фъстъчено масло и канела.

Хубав ден!

# 162
  • Мнения: 1 565
И тази година не хапвах козунак, може би ако имаше някой домашен , апетитен щях да се изкуша, но за купешките реших, че не си струва.

Споделям същата философия.
Отдавна не ям нещо просто защото грябвало да се яде в определен момент, на празник или щото някой почерпил и да не го "обидя". Само ако е много вкусно или ми е любопитно да опитам.
Днес:
Ранна претренировъчна закусчица - 20 г гранола, 80 г скир
Закуска - каша от флейкс от елда, сирене и масло.
Обяд - нося за офиса пуешки гърди на тиган (120 г в готов вид) с пюре от млад грах и зелена салата.
След обяд - 200 г ягоди и 20 г лешници или бадеми.
Вечеря - нещо много просто и набързо. Вероятно  100 г шунка, 1 краставица и филийка пълнозърнест хляб. На винена дегустация сме от 19 ч., което малко обърква графика.

# 163
  • Мнения: 1 997
dea76, отдавна гледам по магазините пресни картофи и така ми се е дояло, ще направя тези дни и понеже вкъщи рядко правя картофи, когато ги приготвя си облизваме пръстите Joy

Забравих да напиша, снощи пробвах протеина със солен карамел, мм супер. Има вкус точно на тези бонбони.
Скрит текст:
Аз си обичам карамел де, но дълго отлагах, понеже е специфичен вкус, а имам един неуспешен опит с вкус шам фъстък Grinning

# 164
  • Мнения: 485
Добро утро! Отчетът за вчера.
Закуска: овесени трици, доза протеин, чия, скир и 130 гр. сладко от ягоди с еритритол
Обяд: домат, краставица, малко маруля, 40 гр. нахут и 1 консерва риба тон в собствен сос
Вечеря: Малкото ми дете имаше рожден ден, та бяхме на парти. Хапнах 2-3 пилешки хапки и 2-3 панирани сиренца. Накрая и едно тънко парче торта.
Физическа активност: 40 мин. Power Pillates с Хедър Робъртсън и 80 клека.
Тази сутрин се премерих на кантара, килограмите са ми същите от миналата седмица, а доста съм орязала храната Sad

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт