🌹 ЕРГЕНЪТ 🌹 - Сезон 3, Тема 9

  • 102 523
  • 2 593
  •   1
Отговори
# 2 460
  • Мнения: 1 440
Е, добре. Всички имаме познати и познати на познати. От там си правим и изводите.

# 2 461
  • Мнения: 1 576
Проблемите със захапката мноооого рядко си личат. Те не представляват естетически, а здравословен проблем. Например разминаване на кътниците на долна и горна челюст… Доста е неприятно. Пък и аз си мисля, че е хубаво хора с брекети да се появяват по телевизията, в 21 век сме.

Познавам доста юристи, които работят като HR… Все пак за такава позиция се изисква добро познание на трудовото право. А измислената позиция в хотела на мъжа ѝ е колкото да си подобри CV-то, то е ясно. 😁

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 17:36 от Lilly_85

# 2 462
  • San Diego
  • Мнения: 135
Леле, а хора, знаехте ли, че самата социална идея за женственост е фалшива? Шок, но не се раждаме гладко епилирани, прясно боядисани и негримирани, нито си постигаме меката и чиста кожа само с пърхане на мигли, и още един тон неща, които се изискват, за да се впишеш в рамките.
Persona7, добро утро и от мен! Тук говорим за драстична промяна, не за грим или прически. Това са лицата на две различни жени, буквално. Има си граници и тя ги е минала. Няма нищо НЕЛЕГАЛНО в това, няма да я запалим на клада Grinning Но се опитай да излезеш от ролята на жена и да се поставиш на мястото на партньора й. Или пък си представи да излизаш с клонинг на Брад Пит обаче да ти покажат стара негова снимка на която прилича на Гошо от Почивка - няма ли да ти е странно?

Как ме карате да защитавам жена, която ми е толкова несимпатична...

Въобще мега досадно някой да идва да ти налива чиста мизогиния с патетичен тон в женски форум. 🥱🥱🥱 Днес съм малко лоша, простете.
Ами не е ли ми misandrism (мизандрия? - мразенето на мъже) винаги да сме с предразсъдъка, че мъжете винаги са виновни за всичко и да приемаме за чиста монета вечната роля на жертва на Надежда?
Аз предлагам да не се впускаме в жени срещу мъже, а да гледаме индивидуалния човек - за когото сама казваш, че ти е несимпатичен. 
Пак ти казвам, от разведено семейство съм, има си причина да критикувам Надежда. Поведението й, страхотната й способност да манипулира, драстичните й корекции - нищо в тях не е нормално.
Ако се намери тук психолог ще ти каже, че Надежда покрива ОГРОМНА част от критериите за социопат.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 17:31 от TraumaTeam

# 2 463
  • Мнения: 477
Еееееее, TraumaTeam - много ми стана симпатичен с пиперливия ти език и неподражаем начин на изказ, ама чак социопат да изкараме Надежда, не идва ли малко в повече?

И мен сега ме провокираш да защитавам човек, който не харесвам. Grinning

Тук много лесно се използват понятия като социопат, наркоман, какво още? Травестит имаше. Мъжкото начало в Мария. Не се ли превръщаме и ние в едни сладки, прекрасни - Надя и Йоанка? Grinning

Недей така. Излишно е.

# 2 464
  • Мнения: 1 440
Леле, а хора, знаехте ли, че самата социална идея за женственост е фалшива? Шок, но не се раждаме гладко епилирани, прясно боядисани и негримирани, нито си постигаме меката и чиста кожа само с пърхане на мигли, и още един тон неща, които се изискват, за да се впишеш в рамките.
Persona7, добро утро и от мен! Тук говорим за драстична промяна, не за грим или прически. Това са лицата на две различни жени, буквално. Има си граници и тя ги е минала. Няма нищо НЕЛЕГАЛНО в това, няма да я запалим на клада Grinning Но се опитай да излезеш от ролята на жена и да се поставиш на мястото на партньора й. Или пък си представи да излизаш с клонинг на Брад Пит обаче да ти покажат стара негова снимка на която прилича на Гошо от Почивка - няма ли да ти е странно?
Как ме карате да защитавам жена, която ми е толкова несимпатична...
Аз предлагам да не се впускаме в жени срещу мъже, а да гледаме индивидуалния човек - за когото сама казваш, че ти е несимпатичен.  
Пак ти казвам, от разведено семейство съм, има си причина да критикувам Надежда. Поведението й, страхотната й способност да манипулира, драстичните й корекции - нищо в тях не е нормално.
Ако се намери тук психолог ще ти каже, че Надежда покрива ОГРОМНА част от критериите за социопат.
С Нани все е криене зад някой, зад брака й, зад връзките й, зад детето й дори, подкокоросване и шмекеруване. И залага на ролята на 15 годишно момиче с плитки. Така й харесва, така й е удобно.
И беше скандално как тя пригласяше на Горджъса за голямия грим на Катето…. Тя осъзнава ли, че трябва да е последният човек, който да говори за натурална красота.

# 2 465
  • Мнения: 441
TraumaTeam, аз мъжете не си ги избирам по визия, а по харизма, поведение и по това да имат какво да ми кажат. 🥱 Пак ти казвам - имат си партньори жените с операции (даже и аз познавам такива), не съм чувала да е станало драма. Има даже хора, които и пол сменят, и физически недъзи имат, и им правят и трансплантация на лице след изгаряния, и какво ли не - и все се намира кой да ги обича и не им мели канчето. Ако на някого му пречи - да не излиза с Надежда. Цяла България разбра, че е оперирала нос и цици, всеки сам да си преценя. Макар че тя не е стока на пазара и също има право да решава тя с кого иска да бъде.

Мизогинията е систематично принизяване на женския пол на база полови признаци, т.е. когато цялата социална система е изградена на база тази дискриминация. 🥱

Надежда социопат ми идва като изсмукано то от пръстите биОполярно разстройство на Силвия. Хайде, гледали сме едно измислено предаване с един тон монтаж и раздаваме диагнози от дивана с бира в ръка. Както и това, че била жертва - ми не я знам, бе, човек. Колко се изредиха да разказват, че са имали кофти семейства като малки, кофти връзки - по-логично е, че предаването привлича такъв типаж хора, които и без това са притеснително много в обществото ни. Можем да хейтим Нанито без да се впускаме в това да й гледаме биографията в чак такива детайли, да проверяваме мъжът й кой бил, ама те какви отношения са имали, ама тя как си гледала сина, ама не знам си какво. Тя на мен си ми дава достатъчно материал да не я харесвам.

# 2 466
  • Мнения: 18 555
Лили, ето - сама е казала, че ще ги сваля до няколко месеца, значи съм била права, че е можела да изчака следващия Ерген и да влезе с цялата си прелест, а няма да лекува още дълги години сериозен, но невидим лицево-челюстен проблем.

# 2 467
  • Мнения: 441
Ох, то защото Магито я чакат с покана и да видят кога й е удобно на нейния график, за да влезне, те ерген ще й намерят. 😂

Дано не влезне някога жена със сериозни различия от общоприетите, ама сериозни - дали някоя незряща, дали някоя с ампутиран крак или в инвалидна количка, дали без коса след химиотерапия, дали някоя с белези от изгаряне, че тука разпорихме Кристина за белезите от ухапване. Не, не е нужно да си "съвършен" (то няма и такова нещо), за да бъдеш обичан. Или дори да участваш в най-големия цирк в българския ефир. 😂

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 17:45 от Persona7

# 2 468
  • Мнения: 18 555
Ергенът като продукция освен заявка за панаир на суетата, друга дали ли са? Вкараха едно по-пълно момиче и една интелектуалка миналата година, на фона на 20 кифли и едно по-стеснително момиче този сезон, на фона на 20…дракона. Тук-там има по някоя, която прилича на човек и винаги я гонят съвсем началото.

# 2 469
  • Мнения: 1 265
И то по-пълното излезе и пълно със злоба...лоша работа. Grinning

# 2 470
  • Мнения: 1 576
Лили, ето - сама е казала, че ще ги сваля до няколко месеца, значи съм била права, че е можела да изчака следващия Ерген и да влезе с цялата си прелест, а няма да лекува още дълги години сериозен, но невидим лицево-челюстен проблем.
И? Както казах, в 21-ви век сме, хората не е нужно да се крият и да не смеят да се появят на екран, защото искат да се погрижат за здравето си. Заради такива критики все още има комплексирани хора, които си носят брекетите и се срамуват, не смеят да си отворят устата. Или пък хора, които изобщо не се решават да ги сложат и си патят от това на стари години. Време е да паднат тези догми. Маги има малко медицинска стомана в устата - голяма работа.

# 2 471
  • Мнения: 3 634
Мина повече от половина от сезона, в който Маги е от главните герои и още се нищи казуса с брекетите ѝ… защо някой не я пита в инстаграм?

# 2 472
  • Мнения: 18 555
Лили, измисляш си. Нито съм казала, че не трябва да се показва на екран, нито че е срамно да се носят брекети.

Да обобщя - безумният разговор тръгна, че според мен е странно (не срамно) в предаване, в което на преден (и май единствен) план е суетата, жени с остро акне (от там тръгна) да са в условия, в които акнето ще се влоши. И е по-странно дори от това да влезеш с брекети, които скоро ще махаш. Защото колкото и да е нормално да се носят, носещият ги е по-красив без тях. Така по-ясно ли е?

Ако Ергенът беше предаване с естествени жени, щеше да в ок. Ама там няма една такава.

# 2 473
  • Мнения: 1 576
Poppy, не съвсем. Мен не ме интересува колко време е с тях или защо изобщо е с тях, но ми е нелепо да се коментира цял сезон, че заради тях и само заради тях е по-добре да си беше стояла вкъщи, докато не ги махне. После се чудим и маем защо има комплексирани млади момичета - ами това е част от причината. Както и да е.

По другата тема - за някои от участничките съм убедена, че наистина са с диагнози. Какви - не ми е в компетенцията да коментирам, но и в трите сезона е имало хора с много странни… Поведенчески проблеми, да ги наречем.

# 2 474
  • Мнения: 441
За настроение малко в темата:


Съжалявам, че не мога да го намеря, май е било стори - имаше видео как Криси се прибира в София и Миленка й беше от посрещачите.  Явно наистина са се сближили!

wild poppy - Мисля, че на тези, които сме ти влезли контра, идеята е, че външният вид не трябва да е от основно значение, както и в реалния живот не се влюбваме всички в топ модели. Нормално е всеки да си има някакви момичета, които са му по-симпатично външно, ама гледай при мен какво стана - моите хубавици Алек не ги и погледна. 🙂 Мисля, че всички може да си стиснем ръцете, че акне, брекети и т.н. са второстепенни пред личността на човека. Ясно, че не блестят много сегашните моми, но нека не бъдем и толкова строги и критични за тези второстепенни неща.

Общи условия

Активация на акаунт