Как намирате смисъл в несправедливия свят?

  • 9 503
  • 292
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 197
Цитат
Ходя на психиатър, взимам хапчета, а и добавки - Витамин Д, знам колко е важен за настроението. Но въпреки всичко все се въртя в този порочен кръг и мислите остават. Психиатърът помага за безсънието и сърцебиенето, но не може да ми промени мислите.
Starr, явно тази тревожност те мъчи и май е в центъра на всичко, а тези размисли за войни и несправедливост са следствие. Има разни проявления, аз имам друг опит, но твоето звучи наистина като как бяха, черни натрапливи мисли или някаква хронична депресия, не знам.
А това, което си отбелязала сама, аз също като цяло съм на това мнение. Но зависи откога си на хапчета, минало ли е достатъчно време да подействат? АКО не,  може би лечението не е най-ефикасното или просто наистина в случая тушира симптомите, не причината. Ако имаш такова усещане, помисли за 2-ро мнение или търси и друг специалист да работите върху "мислите". Това само хапчетата май не го правят.  Та ако искаш сподели, посещаваш ли редовно психиатъра, той има ли обратна връзка как се чувстваш, какво предлага?

Месец и половина ги пия вече. Той ми каза да продължавам, тъй като още имам наптрапчиви мисли. Точно натрапчиви мисли са. Но качих доста за това време и това допълнително ме депресира. Знам, че е по-важно да съм добре от това да си запазя килограмите, но пак.

# 181
  • Мнения: 1 406
Стар, не работиш ли? С какво се занимаваш?

Ако по цял ден седиш и бездействаш, а вечер само си говорите с майка ти колко ви е тежко и как животът е несправедлив към вас - естествено, че ще имаш мрачни мисли!

Направи нещо за себе си. Ако не работиш - търси си някаква работа, дори да е на 4 часа; чети, спортувай, дръж тялото си във форма; можеш да се запишеш на някакво обучение или курс. Толкова много неща могат да се правят дори и без големи финансови възможности... Ето, аз превеждам от руски. Имам много публикувани преводи. Знаеш ли как обичам да чета и да си търся думички в речника. Дори в момента превеждам един текст.

Защо не четеш, вместо да пиеш? Вместо да даваш пари за алкохол и цигари, харчи ги за нещо полезно. Спестявай си и някой лев, за да имаш в случай, че ти потрябват.

Вместо да се оплакваш, направи нещо за себе си. С малки стъпки.

Ето един мой превод за депресията: https://www.pravoslavie.bg/%d0%98%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b2% … 1%8F%D1%82%D0%B0/.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 16:56 от Radilena

# 182
  • Мнения: 5 310
Скрит текст:
Цитат
Ходя на психиатър, взимам хапчета, а и добавки - Витамин Д, знам колко е важен за настроението. Но въпреки всичко все се въртя в този порочен кръг и мислите остават. Психиатърът помага за безсънието и сърцебиенето, но не може да ми промени мислите.
Starr, явно тази тревожност те мъчи и май е в центъра на всичко, а тези размисли за войни и несправедливост са следствие. Има разни проявления, аз имам друг опит, но твоето звучи наистина като как бяха, черни натрапливи мисли или някаква хронична депресия, не знам.
А това, което си отбелязала сама, аз също като цяло съм на това мнение. Но зависи откога си на хапчета, минало ли е достатъчно време да подействат? АКО не,  може би лечението не е най-ефикасното или просто наистина в случая тушира симптомите, не причината. Ако имаш такова усещане, помисли за 2-ро мнение или търси и друг специалист да работите върху "мислите". Това само хапчетата май не го правят.  Та ако искаш сподели, посещаваш ли редовно психиатъра, той има ли обратна връзка как се чувстваш, какво предлага?

Месец и половина ги пия вече. Той ми каза да продължавам, тъй като още имам наптрапчиви мисли. Точно натрапчиви мисли са. Но качих доста за това време и това допълнително ме депресира. Знам, че е по-важно да съм добре от това да си запазя килограмите, но пак.
Това е много кратко време според мен. Не ми се струва реалистично да очакваш осезаем резултат само след няколко седмици. А и през това време си употребявала алкохол и цигари, които вероятно пречат да имаш напредък. Може да имаш нужда от някакъв хранителен режим, който също да спомогне в съчетание с лекарствата. Поинтересувай се по този въпрос. И наистина положи усилия да си намериш занимание, което да ти е приятно и/или да те кара да се чувстваш полезна.

# 183
  • Мнения: 3 848
Пътувай. Събирай се с хора.
Има евтини екскурзии. Там ще се запознаеш и с други хора и ще излезеш от това депресиращо ежедневие.
Запиши се на уроци по танци.
Занимавай се доброволно с благотворителност.

# 184
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 024
По-скоро правилно лечение ѝ трябва.
Знам от човек, който е изпадал в депресивни състояния, че възможно най-неприемливият съвет в такъв момент е да се срещаш с хора. В момент, в който искаш да избягаш от света и да не виждаш никого, съветите да се срещат с хора ги травмират още повече.

# 185
  • Мнения: 5 310
Наистина в подобен момент човек няма желание за общуване.

# 186
  • Melmak
  • Мнения: 3 199
Стар, тя темата не е за мен, няма да навлизам в подробности, но и двамата ми родители не бяха много на място. Израснала съм в тормоз и скандали.

Това обаче ме кара единствено да искам да направя семейство, което не прилича на моето родно. И аз не съм много по децата, не знам дали ще имам. Мъчно ми е, че като дете трябваше да търпя това нещо. На никое дете не го пожелавам. Обаче знам, че това нито ще го преживея пак, нито ще го причиня на друг. Способна съм да създам зрели и ценни отношения с партньора ми и не живея в скандали и насилие.

В твоята ситуация мисля, че лекарствата ще помогнат, ако ги приемаш правилно и по-дългосрочно. Замисли се над това да спреш алкохола, защото моя позната така паралелно пиеше алкохол с ад и в момента се бори с чернодробно заболяване.


Недей да мислиш, че физическа болест се преживява и приема лесно. Просто така вярваш, защото не си го изпитала. Нито едното, нито другото е по-лесно.

# 187
  • Washington,USA
  • Мнения: 768
Психиатър за тревожност?? Леле

Спри да си тровиш здравето с хапчета, причиняващи хиляда странични ефекта.

# 188
  • Мнения: 12 865
Стар, ходила ли си на ендокринолог? Изследвай си щитовидната жлеза. Ако имаш проблем с нея, много лесно ще ти се облекчат мъките.

# 189
  • Мнения: 197
Ходила съм на ендокринолог, всичко ми е в норма, остава само да е на психическа основа. Някой се учуди по горе, че за тревожност съм ходила на психиатър. Не ви пожелавам да го изпитате. Аз не можех да спя с дни от тази тревожност. Това се подобри, слава Богу.

# 190
  • Washington,USA
  • Мнения: 768
Ходила съм на ендокринолог, всичко ми е в норма, остава само да е на психическа основа. Някой се учуди по горе, че за тревожност съм ходила на психиатър. Не ви пожелавам да го изпитате. Аз не можех да спя с дни от тази тревожност. Това се подобри, слава Богу.

Чудя се, защото и аз имам. Дори имам и паник атаки. Не бих си го причинила да ме тъпчат с не знам какво си. Все пак решението е ваше.

# 191
  • Мнения: 197
Ходила съм на ендокринолог, всичко ми е в норма, остава само да е на психическа основа. Някой се учуди по горе, че за тревожност съм ходила на психиатър. Не ви пожелавам да го изпитате. Аз не можех да спя с дни от тази тревожност. Това се подобри, слава Богу.

Чудя се, защото и аз имам. Дори имам и паник атаки. Не бих си го причинила да ме тъпчат с не знам какво си. Все пак решението е ваше.

Понякога положението става толкова сериозно, че е невъзможно да избегнеш хапчетата. Започваш да не можеш да функционираш буквално. Как се работи след няколко безсънни нощи.... Добре, че не сте го изпитали.

# 192
  • Мнения: X
Starr, извинявай, но не бива да комбинираш антидепресанти и алкохол в никакъв случай. Комбинацията може да е изключително рискована, защото може да промени напълно и непредвидимо действието на лекарствата, както да отслаби действието, така и да го подсили, можеш и да се натровиш. Лекарят не те ли предупреди да не пиеш алкохол?

# 193
  • Мнения: 363
Аз съм в известна степен със сходна позиция, но потребителката се изказа доста по-директно.  Може би е било наложително в даден момент, но само медикаменти понякога не са ефикасни, ако проблемът е с психологическа основа и по-дълбок. Често са патерица точно да се наспиш адекватна за работа, но ако основната причина е в главата само и се натиска под килима, и пак може да избие. Тънко е да се уцелят точни лекарства, може да помагат за едно и да разбъркват емоциите и тонуса, но без лекаря никакви промени и спирания не може. Та си е схема.

Ако си почнала ще си ги пиеш, но ако дълго не се чувстваш по-добре или нещо друго се скапва, имай едно наум. Питай искай адаптиране  на терапията или направо потърси и психолог паралелно.  Някои психиатри даже препоръчват така екипна работа, но май са много малко,  като чета колко хора и проблеми се "лекуват" само с химия, с години, често неефикасно, но не им спират лекарствата, защото се влошавали /имам пример/. Параграф 22.

П.П. Пост-нали сме едновременно с горното мнение и ме подсети. ТОва е друг въпрос. Психиатърът ти знае ли изобщо за алкохола? Това е много важно, наистина може да пречи на терапията, да ти навреди физически. ОТделно това също става вид зависимост, отделен проблем.

# 194
  • Мнения: X
Не се пие алкохол на антидепресанти!
За натрапчивите мисли по-добре се обърни към психолог. Не знам как е в България, но при нас в Германия психиатрите работят заедно с психолози, системата е такава. Психиатър изписва лекарствата, но психотерапевт или психолог провежда the talking терапията - когнитивна бихейвиорална или друг тип за тревожното разстройство.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт