Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 8

  • 17 734
  • 355
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 728
Spensa, няма да те цитирам, би ли си редактирала поста.

Изказването ми беше иронично. Ако имаш предвид правописа, видях, благодаря.

# 316
  • София
  • Мнения: 8 283
Дидиа, малко уточнения по твоите постове.
 "С"-то в съкращенията на училищата е "средно", т.е. ако е 1-8 клас (както бе основното образование) ще да е било ОУ, да не СОУ.
"на другия бряг" не означава парадиране, умните деца знаят кой, какво, колко и кога. В повечето случаи усещат как да се държат пред възрастни, а когато са "насаме" е друго, това и по отношение на държане, използван език, вещества и т.н.
Имах удоволствието веднъж да настигна групичка приятели на детето си след училище и преди да успея да се изравнят с тях и поздравя ушите ми почервеняха от "колко и какво знаят" умните и хрисими деца.
А на "другият бряг" го има и в училищата, които не са предмет на тази тема и то не защото съм го забелязала, т.е. навирано ми е в очите, а от споделено от децата ми  с уговорката "не го коментирай с други родители" (то не, че в гимназиален етап родителите сме си близки, но застраховка)

Подкрепям Бубанка и по отношение разликата Пиротска - Младост 4. Определено има разлика в районите на София иначе нямаше да има разлика в цените на имотите.
Няма нужда гроздето да е високо, за да е кисело, кисело може да е и на една ръка разстояние. (Всъщност до преди малко не знаех локацията на 18то).

Децата ми са учили/учат в "елитни" и "неелитни" училища, които не съм щадила, ако имало проблеми и не съм се ограничавала с форума, а съм ги поставяла и пред ръководствата им.

# 317
  • София
  • Мнения: 1 783
И двете ми деца са в 18-то. 2 и 7 клас. Нищо по-опасно няма, супер оживено, спирките на трамваи, тролеи и метро са на по минута-две пеш. Преди да запиша първото дете в първи клас и мен ме увещаваха, че било пълно с наркомани и обратни. Изказвания тип ЕЖК. За седем години нищо такова не видях. Съвсем нормални деца. Плюс това ми е на 10 минути пеш от работното място. А празниците на различните езици са супер. Нищо не знаех за Корея преди 7 години, сега съм запален фен. Сградата също е красива, от тази година са с тотално реновиран двор. Разкошни кабинети за природните науки - такива не видях и в реномирани гимназии.

# 318
  • Мнения: 401
И двете ми деца са в 18-то. 2 и 7 клас. Нищо по-опасно няма, супер оживено, спирките на трамваи, тролеи и метро са на по минута-две пеш. Преди да запиша първото дете в първи клас и мен ме увещаваха, че било пълно с наркомани и обратни. Изказвания тип ЕЖК. За седем години нищо такова не видях. Съвсем нормални деца. Плюс това ми е на 10 минути пеш от работното място. А празниците на различните езици са супер. Нищо не знаех за Корея преди 7 години, сега съм запален фен. Сградата също е красива, от тази година са с тотално реновиран двор. Разкошни кабинети за природните науки - такива не видях и в реномирани гимназии.
Седмокласникът иска ли да продължи в 18 СУ? И ако да, какви са мотивите? Ще бъде интересно да се чуе и гледната точка на дете.

# 319
  • гр.София
  • Мнения: 4 159
Костадинова, не е нужно, а и няма как, да имате обективно мнение по всеки въпрос. Това е ваша реплика-
"знам че доста от децата (момичета) са на "другия бряг"."
Хубаво е да броите до 10 понякога.
Пишат се глупости за ,мислех ,най- голямото в София, ама според Гугъл,и в България, училище.Толкоз пък заблудени деца и родители да има.
Еврейското, и то, е на тази улица. Две училища с добра слава и добро развитие  от години.

# 320
  • Мнения: 7 399

 И относно източните спортове , да дъщеря ми тренира подобен , но определено няма влечение към езиците им. Ето , защо за нея въпросното "грозде не е кисело ,"а безинтересно. Въпрос на гледна точка. Всеки има право на мнение и нека да го уважаваме.
И никой не у ?Оспорва възможностите, способностите и талантите на децата там
                След като ви е безинтересно ме интересува защо задавате въпроси за у-щето и изказвате непроверени мнения от типа ЕЖК. Уважавам мнението ви, но мисля ,че там където не е толерантно трябва да се уточни. Всеки има право да го направи,  ако искате се съобразявайте, но не е лошо поне да помислите преди да леете невярна информация.
                 Що се отнася за местоположение на у-ще всеки сам решава за себе си. Никой насила не ви праща в центъра на града. Имам ученици и в 18-то и в 32-ро , до което беше центъра за наркомани и това не прави у-щата по-опасни от тези в Младост 4.
                Desem , може и да съм сбъркала някъде ОУ и СОУ , защото 142-ро СОУ беше реорганизирано сто пъти .Последно е 142 ОУ"Вселин Ханчев" и 203 ПЕГ"Свети Методи".

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 4 487
Има разлика между мнение и твърдение. Тези разговори тук не са просто раздумка, да се споделят някакви случайни неща като при лична среща и после минало-заминало, а казаното бързо забравено . Темите ще се четат още години, хората търсят на търсачки конкретни училища и попадат на твърдения, които в някаква степен ще ги ориентират за бъдещи действия. Затова някои неща наистина не трябва да се споделят между другото - един чул, друг нечул, трети се повлиял от някоя майка, ама не е ясно пък нейните критерии какви са. Обективността е трудно нещо, но все пак да се опитаме да я търсим.

# 322
  • София
  • Мнения: 1 783
Седмокласничка е. Иска друго училище, защото иска възможно най-добрия английски - т.е английските гимназии. Но ако нещо забие на НВО и не и стигне, сме подредили и 18-то. Иначе корейския ще продължи на курсове. Друго ценно в училището е обмена. Кандидатства се, не ходят всички, но е интересна възможност. Знам за обмен с Корея и Япония, мисля имаше и за Франция. Децата от китайската и те участваха в Китайски езиков мост.

# 323
  • Мнения: 401
Да, ще отговоря ,защо задавам въпроси за  въпросното 18 СУ. Защото  две мои близки деца са се спряли на източни езици , а там отново по вътрешна  информация се изучават на доста добро ниво. И стига се хващате за този "друг бряг"  очаквах такава реакция , но бях длъжна да го спомена.
Като не харесвате коментар , просто подминавате. Всеки има право на мнение, нали?
Тук сме да черпим информация и да си помагаме ,а не да навлизаме в излишни спорове.
И пак казвам , никой не оспорва нивото на училището и способностите на децата в него.
Приятен ден на всички!
И ако сметнете , че коментарите ми са неуместни ,може да ги изтриете.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 14:25 от Костадинова31

# 324
  • Мнения: 29 543
На мен ми е интересно как се е разбрало за този "друг бряг" при това "доста от момичетата"...!?!

# 325
  • Мнения: 401
На мен ми е интересно как се е разбрало за този "друг бряг" при това "доста от момичетата"...!?!

Ще се въздържа от коментари по  темата . Споделих , но явно беше грешка. Не ,че не го очаквах.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 06:56 от Костадинова31

# 326
  • Мнения: 13 337
Grinning Родителите, които са близки с децата си разбират много неща.  Много родители нямат и най-малка представа, ако детето им пуши, взима наркотици и т.н., винаги разбират последни, а през останалото време всички останали знаят и коментират, повечето учители също знаят, но предпочитат да си затварят очите. Дали като политиката на училището или защото не им се занимава, действат на принцип, щом няма нищо черно на бяло, значи такива неща не се случват.

На път за работа ежедневно минавам покрай две елитни гимназии, с едната ме дели само улица, дали не съм виждала дилърите и децата, които се друсат по градинките - как мислите?, но официално няма нищо.
Понеже висят постоянно по стълбите на входа, колко пъти сме занимавали ръководството и отговорът винаги е, ние сме до оградата, оттам нататък не може да отговаряме за учениците.

# 327
  • Мнения: 7 399
Да, ще отговоря ,защо задавам въпроси за  въпросното 18 СУ. Защото  две мои близки деца са се спряли на източни езици , а там отново по вътрешна  информация се изучават на доста добро ниво.
                   Мога да отговоря за нивото на изучавания японски език. Не е изучаван преди да постъпи в у-щето и сега няма проблем при взимане тест за установяване на нивото на владеене на японски език JLPT  с изпит в СУ"Св.Климент Охридски" . Първата степен взе след 8 клас. Нивата са пет. Сега и остава последна степен и ще се яви есента. Без частни уроци и учители. През лятото беше гид на японски студенти и се справи отлично - и на японски и на английски.
                    ПП.  За който се интересува: Japanese Language Proficiency Test (накратко JLPT) е най-големият изпит за владеене на японски език в света.Изпитът се състои от пет нива – N1, N2, N3, N4 и N5, като N1 е най-високото, а N5 – най-ниското. Компонентите са сходни за всички тестове – слушане, лексика, граматика и четене, но са групирани различно и продължителността на отделните модули става по-дълга с увеличаването на трудността на изпита. Максималният брой точки за всяко ниво е 180, като слушането винаги носи 60. Останалите секции са по 60 (ако са разделени на четене и на граматика и лексика) или общо 120 (ако са обединени).

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 15:25 от Didia

# 328
  • София
  • Мнения: 12 060
А какви профили предлага 18 СУ след 10.ти клас и как става разпределянето по профили? Уважават ли се желанията на всички деца?

# 329
  • Мнения: 9 728
Костадинова, децата се правят на интересни в тази възраст. След година-две пък момчетата ще започнат.
Днес са така, утре е друго.
За профилите и на мен е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт