Работа, CV-та, HR-и, съвети - 92

  • 22 960
  • 597
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 75
Пример за хора трудни за управление:
Има мнение по всички въпроси, вечно е на контра, цупи се и отказва да изпълни някаква задача, ако не е по неговия начин.
Позволява си да критикува всички в екипа колко са неподготвени, как само той/тя може/знае/разбира от дадена тематика, при това публично и не особено конструктивно. При искане на пример, почва да замазва, че не е искал да каже точно това, че е бил неразбран и да го играе вечната жертва.
Вре се да взема решения, които са извън неговата отиризация или компетенция.
Отказва да обучава нови колеги, защото смята, че е прекалено квалифициран за такива дребнотемия. Но при разговори на мениджъри винаги е пръв и проактивно дава предложения.
Интригант и създава нон стоп конфликти в екипа.
Има твърде нереална представа за себе си, непрекъснато смята, че трябва да бъде повишаван, а в същото време добавената стойност от него е много ниска.

Как хубаво си го написала!!! Понякога съм искала да облека в думи това, което преля чашата на моето търпение в един предишен свят... Smile , но не съм успявала. Сега като прочетох текста си казах: ето това е - ни се води, ни се кара. Имах такива случаи. За щастие съм вече извън този терен.

# 496
  • Мнения: 7 765
скоро тук се говореше как изобщо нямало полова дискриминация Simple Smile
искуствения интелект и той се объркал
https://www.vesti.bg/tehnologii/osven-rasist-izkustveniiat-intel … i-seksist-6198206

# 497
  • Мнения: 19 145
скоро тук се говореше как изобщо нямало полова дискриминация Simple Smile
искуствения интелект и той се объркал
https://www.vesti.bg/tehnologii/osven-rasist-izkustveniiat-intel … i-seksist-6198206

Да, естествено. При положение, че "В същото време данни на Pew Research от 2023 г. казват, че над 10% от компаниите от Fortune 500 са имали жени за изпълнителни директори, докато Zippia отбелязва, че през 2021 г. само 76% от изпълнителните директори са били от бялата раса.", това значи, че 9 от всеки 10 изпълнителни директори са мъже и 7 от 10 са от бялата раса. Логично е, анализирайки тези факти, да изобрази бели мъже. Мен повече ме изненадва, че всички изобразени са мускулести и в добра форма, защото изпълнителните директори, които съм виждала, не се отличаваха с кой знае каква атлетичност.

# 498
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 237
Може ли работодател да реши да не дава ваучери, ако работникът има болничен през месеца или е отсъствал дори ден?

# 499
  • Мнения: 2 945
Ваучерите по принцип се дават за дните, които са изработени. По време на отпуск, болничен, майчинство - не се полагат. Някои работодатели дават винаги без оглед на присъствие/отсъствие, но не е задължително, тяхно решение е.

# 500
  • Мнения: 3 793
Когато сме били в отпуск или болничен са давали ваучери. При болничен от цял месец е възможно да не дадат ваучери. При майчинство също. По преценка на работодателя е. Само за един ден отсъствие, било то платен или неплатен отпуск, е дребнаво, но явно има право.

# 501
  • Мнения: 29 769
Няма право да ти задържи всичките ваучери.
Ако дава примерно 200 лв, месецът има 20 раб. дни, а ти си била в болничен 5 дни, може да ти даде 150 лв. ваучери. Малко работодатели обаче се заяждат толкова дребнаво.

# 502
  • Мнения: 1 433
Ваучерите са социални придобивки, които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се дават при равни условия.

Тоест, ако работодателят е казал - ваучерите са 200 лева на месец. То всички получават ваучери, вклюително тези по майчинство, болнични и отпука.

Ако условието е отработени дни, то се дават на отработени дни и гореизброените не получават. Затова и доста фирми предпочитат този вариант.

Но, със сигурност не е нещо, което решаваш от днес за утре. Сериозно нарушение е да раздаваш ваучери 'както падне'.

# 503
  • Мнения: 1 622


...Ако условието е отработени дни, то се дават на отработени дни и гореизброените не получават. Затова и доста фирми предпочитат този вариант....
За кое точно условие говориш? Има ли такова? Къде го пише, моля за инфо.
В някои фирми ваучерите се получават от шефовете и ако решат не ги дават на тези в отпуск или болничен. Така стимулират служителите да не отсъстват Grinning и нераздадените ваучери си ги слагат в джоба. Предполагам, не ги хвърлят...

# 504
  • Мнения: 1 433
Мда, доста кофти практика е, става съм свител на купчини с ваучери от такива шефове.

Иначе, коректно и задължително е да има заповед, която описва редът, по който се взимат ваучери. Всичко останало са своеволия, но е ясно, че са честа практика...Тоест, ако до момента са давали на всички ваучери, не могат да решат да си ги задържат, защото така.

# 505
  • Мнения: 29 769
Ваучерите са част от заплатата, въпреки че са необлагаеми. Не е редно някой си да се разпорежда кой да взема и кой не. Ама в частна фирма с някой селяндур за шеф нищо не може да ме учуди.

# 506
  • Мнения: 1 433
Обичам и когато ги изтъкват като част от заплатата, обикновено даже не са 200 лева в такива фирми, а под 100. Grinning

# 507
  • Мнения: 2 945
Въпрос на политика на фирмата, важното е да е ясно разписана и да се прилага за всички. Работила съм във фирма, която даваше 2 лв./отработен ден и сумата варираше не само при отсъствие, ами и между месеците заради различен брой работни дни. В друга пък бяха фиксирана сума, направо си ги водеха като част от заплатата, даваха ги в отпуска, в болничен, по време на майчинство също. На сегашното ми място няма пък изобщо.

# 508
  • Мнения: 29 769
Те СА част от заплатата. Въпрос на договорка е дали отгоре или отдолу.

Може да се спазарите за 2 хил. лв. чисто + ваучери, а може или за 2 хил. с включени ваучери. Тогава ще се преведат 1800 лв. чисти + 200 лв. ваучери примерно.

На едно интервю на мен така ми се пазариха. Питаха ме каква заплата искам и аз казах ХХХ лева чисто. И те почнаха - ама тази сума с включени ваучери ли, ама с карта Мултиспорт ли, ама с допълнително здравно ли.....на което аз казах - сумата чисто, другото допълнително, ако има изобщо. После прецених, че щом на интервюто се пазарят за ваучери и карта за спорт, значи или не съм им първият избор, или те на мен няма да ми бъдат.

# 509
  • Мнения: 2 945
Мда, така е, играли са ми и номер, в който  ме порязаха с цялата сума за ваучери при напускане, защото ЧР подавали списъка със служители за месеца на 20-то число, а на мен последният ми работен ден е бил 18-то число. И си изгорях с едни 130 лв., а тогава ми беше доста ниска заплатата и беше голям шок. Това естествено редовият служител няма как да го знае и сега единствено съжалявам, че нямах волята да намеря средства за правна консултация и да опитам да разровя казуса, защото и досега го намирам за тарикатлък на дребно. И със стажа се правят тарикатлъци и изобщо като цяло фирмите много гледат да не се минат и това е проблем на манталитета, не на големината на фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт