Сълзи по бузите се стичат, но този път от радост те потичат! ~бебеправене 602~

  • 27 220
  • 841
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 8
А направление може ли да се вземе за специалист по репродоктивно здраве ?

# 481
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
А направление може ли да се вземе за специалист по репродоктивно здраве ?
на частно са

# 482
  • Мнения: 952
Дори да се направи  ПИД на ембриончето , не е ли добре да има и пренатест в последствие ? Колко процента е достоверността на ПИД ?


Сън, ние правихме PGT - A в Турция ( не знам дали се превежда като тукашния ПИД) и в документите, които подписахме дават 98-99 % точност. Горе долу такъв е процента и при пренаталните тестове. Нямам представа дали ПИД и пренатест са взаимозаменяеми, счита се че щом с ПИД не са открити хромозомни аномалии не биха се открили и в пренатеста. Поне докторите при които съм била предпочитат ПИД вместо тестове, иначе като цена е горе долу същото. На нас ПИД на едно ембрионче ни струваше 1000 лв в Турция.

Наси, Да, качеството на ембриона трябва да е добро за да се вземе биопсия. Ние имахме общо 4 добри ембриона на степен бластоцист, но само един беше годен за ПИД. Другите и да ги бяхме замразили , докторът каза, че без ПИД трансфери няма да прави, за което съм абсолютно съгласна с него. Взимат се клетки от бъдещата плацента.

ПИД се препоръчва при възраст над 38 г на жената, лош мъжки фактор, спонтанни аборти, неуспешни трансфери с липса на имплантация

# 483
  • Мнения: 1 729
Веси , аз не съм чувала досега някой репродуктивен специалист да работи с направление . Обаче опертивните манипулации в репро клиниките минават по здравна каса + доплащане , например лапароскопии ,и хистероскопии . Останалите процедури - инсеминации и инвитро си ги плащаш . Имаш право на четири опита инвитро по фонда , ако с партньорът ти отговаряте на техния критерий .
Salsera , чудесно , подкрепям с две ръце ПИД . Мисля че е едно и също ПИД и PGT .

# 484
  • Мнения: 1 114
Веси , аз не съм чувала досега някой репродуктивен специалист да работи с направление . Обаче опертивните манипулации в репро клиниките минават по здравна каса + доплащане , например лапароскопии ,и хистероскопии . Останалите процедури - инсеминации и инвитро си ги плащаш . Имаш право на четири опита инвитро по фонда , ако с партньорът ти отговаряте на техния критерий .
Salsera , чудесно , подкрепям с две ръце ПИД . Мисля че е едно и също ПИД и PGT .

Да, но като нямаш хубав ембрион няма пид за съжаление.

# 485
  • Мнения: 1 729
Така е , Жаки , за съжаление нещата се случват много бавно . Аз тепърва навлизам в  тези води , но виждам , че има много спънки и условности . Ти обмисляла ли си да направиш една консултация в Турция ? Ако темата ти е чувствителна , не се чувствай длъжна да  отговаряш ❤

# 486
  • Мнения: 1 114
Така е , Жаки , за съжаление нещата се случват много бавно . Аз тепърва навлизам в  тези води , но виждам , че има много спънки и условности . Ти обмисляла ли си да направиш една консултация в Турция ? Ако темата ти е чувствителна , не се чувствай длъжна да  отговаряш ❤

Мислила съм го, даже си казах ,че ако не стане в българия тази година догодина в Турция. Склонна съм и за донорски яйцеклетки, но едва ли докато имам яйцеклетки ще е ок някой да ми направи инвитро с донорски

# 487
  • Мнения: 1 729
О , не, не , много си млада още да мислиш за донорска Я . Браво , че сте започнали навреме да търсите проблема и моят съвет  е да търсиш и други гледни точки . Ще стане , сигурна съм 🌺

# 488
  • Мнения: 853
Момичета, аз утре ще ви чета, че днес цял ден бях в офиса и после на събитие, но видях че е излязло и последното изследване и нещо не го разбирам.
Clotting Factor XIII CP*  138.0       %     70 - 140
Това ако е като този Фактор 13, който се пуска ако имаш PAI, там резултатите бяха хомозигот/хетеризогот и т.н, а това хич не разбирам какво иска да каже.
Друго, което искам да питам, е дали половите хормони задължително бяха на гладно сутрин, че се чудя дали да ходя утре да ги пускам. Стойчева ми е написала и DHEA-S.
Благодаря ви предварително за отговорите!
И честит рожден ден, Шантал! Най-хубавата зодия. Grinning

# 489
  • Мнения: 292
За зодията съм съгласна .... аз съм средата на април .... рогати, инати, но никога не се отказваме пред трудностите....

# 490
  • Мнения: 213
Доста овнета се събрахме, супер! ♥️

# 491
  • Мнения: 1 012
Аз влизам с доста закъснение..

Шантал, Elle, честит рожден ден на патерички и на двете ви!
Пожелавам ви ползотворна почивка и скоро да имате много хубави новини! Nature Sparkles Nature Star2

m-angel, да са честити и твоите рожденици, много здрави и щастливи!

Мила, пожелавам ти да се превърне в здраво блаточистче и това да е вашето бъдещо детенце! Animal Hatching Chick

PumpkinPraline, вероятно и на ден преди МЦ ще покаже, но аз лично бих тествала на деня или с ден закъснение, за да се предпазя от разочарование. Стискам ти палци за две чертички! Flowers Four Leaf Clover
Flowering, за теб също много стиснати палчета! Flowers Four Leaf Clover

Скрит текст:
Ние с ММ също бяхме пескетарианци за 4 години, но спряхме като ни откриха ИР. Не че не може да получим протеин и от неживотински източници, но е изморително да се съобразява човек с толкова много неща.

Миналата година ходихме заедно в Обрадовски манастир "Св. Мина". Имаше голяма опашка, защото отидохме точно на празника и сигурно 3 часа ни отне да стигнем до иконата, но за мен си заслужаваше напълно. След като минах през нея и се помолих, се разплаках директно и трябваше ММ да ме гушне, за да се успокоя. Не сме ходили на местата, за които говорите, не знам дали ще ми стигнат силите или ще ми е прекалено тъжно.

# 492
  • Мнения: 853
Sunshine, глюкозата е много плаваща и освен ако в няколко поредни изследвания не ти е много завишена, мисля че нямаш причина за притеснение. Най-добре изследвай Гликиран хемоглобин.
Pumpkin, рано е за тест и според мен, ако излезе отрицателен ще се разочароваш, а може просто да не е хванал. По-добре си изчакай поне до първи и направи с първа урина.
Дух, Моят инхибин беше 40 при същия АМХ, мисля че колкото по-висок е, толкова по-добре. Но определено фоликулите са по-важни и растат ли, пукат ли се, има ли нещо в тях. И витамин Д може да увеличиш, в референтните на Бодимед оптималните нива са от 80 до 250.

# 493
  • Мнения: 2 489
Излезнаха ми и резултатите и за щастие ми е отрицателна лаймската



EBV-то за момента изглежда наред, поне според референтните стойности.

# 494
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 356
Пу пу! Дано ти минат и болките скоро ❤

Общи условия

Активация на акаунт