Ще имам близнаци! Тема с продължение 40

  • 4 794
  • 211
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 23
Аз съм 20кг отгоре, основно на корем. Много странно,че са толкова много качените килограми,а сутрин като се видя в огледалото сякаш не съм мръднала другаде.Всички около мен го потвърждават.Не се притеснявам, сигурна съм,че бързо ще ги сваля. Вечер се задържа водата и ме мъчат киселини, за които препоръчвам бианцид таблетки за смучене.Имам чувството,че с всяка следваща седмица нощното ходене до тоалетна става все по-често. Но ще търпим, нямаме избор. Simple Smile

# 136
  • Мнения: 27
Аз съм 4 отгоре, с повръщанията бях ту надолу ту нагоре, но ме мерят всеки път и с лекарството успявам да хапвам! И аз пишкам постоянно, не мога да кажа, че спя добре и то заради това. Имам чувството, че някой подритва пикочния ми мехур, но не си казва….

# 137
  • Мнения: 1 596
Аз имам заветна цел 37 навършени гс. За килограмите - и на мен ми расте основно корема. Засега се движи като при предишните ми бременности, просто сега порасна по-рано. Само корем ми стърчи напред. Мисля си, че ако се задържи тенденцията и качвам по 0,5 кг на седмица, ще завърша с прилично тегло от 15 или малко над това. Киселините много ме мъчат и може да пробвам тези таблетки и аз - благодаря, Colours. Подуване имам в дните като работя и седя на стол. Още ми се активира главоболие и схващане на челюстта следобед и вечер, но бях при много лекари и не ми намериха нищо. Някой беше писал, може дори не в бременна тема, получавам и едно разтежение и болка в петата отстрани, като разкъсване. Минава си за миг, само дето е странно. Понякога отстрани на самия корем се получава подобна болка от разтягане, като съм в легнало положение. Просто я изчаквам или ставам внимателно. В някои дни от седене или стоене права ме заболява много гърба и ребрата отпред и отзад. Сравнително ново явление, което ми показва, че трябва да си давам повече почивка, защото в това състояние си лягам и се събуждам с повече болки в гърба. Още не мога да си представя как ще нарастна до края. Ясно ми е, че ще съм от порядъка на двойно или повече от сега, а вече съм като за 7 месец поне.

# 138
  • Мнения: 167
Аз съм 20кг отгоре, основно на корем. Много странно,че са толкова много качените килограми,а сутрин като се видя в огледалото сякаш не съм мръднала другаде.Всички около мен го потвърждават.Не се притеснявам, сигурна съм,че бързо ще ги сваля. Вечер се задържа водата и ме мъчат киселини, за които препоръчвам бианцид таблетки за смучене.Имам чувството,че с всяка следваща седмица нощното ходене до тоалетна става все по-често. Но ще търпим, нямаме избор. Simple Smile
В коя седмица си?

# 139
  • Мнения: 23
В 33та седмица.

# 140
  • Мнения: 167
Супер си! Аз съм в 26 и съм качила някъде 16-17кг. Като и при мен се виждат само в корема 😅. Какви бебенца очакваш?

# 141
  • Мнения: 1 678
Аз съм изключително благодарна на всичките си лекари. И на този при които правих ин витро и на следващата ме тук в Плевен. Нито за един момент не ми вкараха в главата мухата, че има нещо странно с моята бременност, а можеха. На 38г. , с близнаци след ин витро, можеха бая да ме психират. Успях и дочаках 37 г.с. а според следващата ме лекарка и повече можех.

Аз качих 18 кила до края. Първите четири месеца бях -5 после наваксах и качих. Но и внимавах как се храня и покрай каката имах много движение почти до 7-мия месец. После всичко ме болеше и намалих движението доста. Боже като се сетя как едва спях. Абе накрая си е гадно.

# 142
  • Мнения: 914
Аз имах само едно притеснение, да не ме накарат докторите да ги раждам по-рано, без причина за това. Еееее никой не ме напираше са раждам, дори и бебчетата, но накрая наистина става тежко и аз не издържах. Наистина започва да тежи корема много и боли във всякакви пози. Не можеш легнал, не можеш седнал....ами какво да се лъжем гадничко си е, но заради бебчетата търпим до края. После обаче всичко се забравя, а грижите стават съвсем други, като се появят бебчетата.

# 143
  • Мнения: 23
Две девойки- разнояйчни.

Така е, момичета,всичко ще си и си заслужава! Вълнувам се да ги видя на живо,да ги гушна. Това си е голяма благословия!

 
Супер си! Аз съм в 26 и съм качила някъде 16-17кг. Като и при мен се виждат само в корема 😅. Какви бебенца очакваш?

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 08:59 от Colors

# 144
  • Мнения: 27
Ох страхотни сте, мами, думите ви са толкова окуражителни! Аз също гледам да съм позитивна, занимавам се с доста спорт дори и сега (но умната) и се надявам това да помогне с болежките накрая поне малко!

Тези, които сте по-напред, кога усетихте движенията? Все си мисля, че с две трябва да усетя вече, но мълчанието на бебетата в момента..

# 145
  • Мнения: 167
Ох страхотни сте, мами, думите ви са толкова окуражителни! Аз също гледам да съм позитивна, занимавам се с доста спорт дори и сега (но умната) и се надявам това да помогне с болежките накрая поне малко!

Тези, които сте по-напред, кога усетихте движенията? Все си мисля, че с две трябва да усетя вече, но мълчанието на бебетата в момента..
Аз съм в 26г.с вече ги усещам много
От 23-24 г.с бих казала.
Зависи и от разположението на плацентата

# 146
  • Мнения: 2 428
В нашата група мамите с едно ги усетиха доста рано,  чак не ми се вярваше, защото аз с две и съм метър и педесет  висока нищо не усещах, но те твърдяха, че са сигурни в усещанията.
На прегледите ги виждах как ритат като бесни кончета...и аз пак не ги усещах.
Май към + 20-та ги усетих...леле как се забравя 🫣

# 147
  • Мнения: 75
Момичета, категорично не е задължително да се роди преждевременно, НО бременността Е рискова и моят чистосърдечен съвет към вас е да се следите една идея по-често (мининум на 2 седмици) и да си пускате често набора от изследвания. За 1 месец картинката може коренно да се промени и това да е от решаващо за раждането, от личен опит го казвам. Успех на всички!

# 148
  • Мнения: 962
Аз също се следих на 2 седмици, на мен така ми беше по-спокойно. Ходих при един лекар по ЗК, той ме викаше на прегледи през 40 дни, нямаше шанс да издържа толкова и започнах да ходя на частно. Случвало се е като имах много контракции да ходя и по 3 пъти в седмицата.
Микробиология си пусках сама по веднъж в месеца и добре, че го правих, защото така си хванах една бактерия сама, за която се наложи дори венозен АБ.

# 149
  • Мнения: 662
Здравейте момичета в 12+6 г.с. съм и днес съм на фетална в МЦ Марковс Colors точно при доктор Димитрова …прочетох твоята препоръка и се зарадвах, че мия лекар точно тази клиника ми препоръча. Надявам се да се разберат половете🩵❤
Друго, което исках да споделя беше, че все пак страшно много се притеснявам от секциото не знам защо, имам 1 прекрасно момче на 4год родено нормално без проблеми, но сега с това секцио го мисля много 😔

Общи условия

Активация на акаунт