Петокласници-2023/2024-2 тема

  • 19 085
  • 617
  •   1
Отговори
# 540
  • shumen
  • Мнения: 18 138
Мишленце,и нашите госпожата по Човек и природа ги води много и им прави практически задания.В Четвъртък им е пускала филмче за Човешкото тяло.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 15:37 от danaeka

# 541
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Скрит текст:
Този уикенд дъщерята имаше най-гнусния възможен проект да прави - дисекция на риба.. Аз казах, че не искам да имам нищо общо с това. Мъжът ми се зае със задачата да помага на детето, ама и на него му дойде в повече ровене из рибешки вътрешности.. Как им ги мисли главата подобни заания не знам..
Еха! На моето това би му допаднало много! Това в училище с профил Природни науки ли се случва?

Не, в МГ е тя, ама госпожата им по човекът и природата е много ентусиазирана да им дава да правят всякакви проекти и да ги води в извънучебно време по работилници, лаборатории и разни други практически приложения на учебния материал.
Моят е в ПМГ и също така е учителката по ЧП. Стана му любим предмет с любима учителка (първоначално беше на рев работата, като чуеше за нея, сега я обожава тази учителка).

# 542
  • Мнения: 235
А ние доживяхме 6 по физическо! Голяма радост, голямо нещо! Сега точи зъби да има и за срока, което значи и за годината 6, но да видим... Толкова ентусиазъм не бях виждала скоро.

# 543
  • shumen
  • Мнения: 18 138
Детелина,дано има 6 и за срока и за годината.
Моя днес са правили контролно по ИУЧ Български,а утре ще правят по Математика на раздела за Геометрични фигури и започват Геометричните тела.

# 544
  • Мнения: 6 789
Вчера мина концертът на училището. Има юбилей, 60 години. Много хубаво беше. Преди това имаше изложба с рисунки на децата.
Днес учителите са на обучение.
На 10.05 ще бъде денят на самоуправление.
От години месец май е почти неучебен.

# 545
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Какъв пък е тоя ден на самоуправление? Съвсем плътно си учат нашите през целия месец Laughing Контролни, проекти, домашни всеки ден. Спукват ги. Не бих казала, че май е неучебен, един ужасно натоварен месец се очертава.

# 546
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
И юни не е особено наситен откъм учебни дни. Общо взето им остават около 2-3 седмици учене и приключват.

# 547
  • София
  • Мнения: 6 088
Нашите от 1 до 6 почиват, 7ми патронен празник, 9 екскурзия, като сложим всички неучебни покраяй ДЗИтата, 24 май и кво ли оше не, концерт на 22.05 имаме ние. 03.06-06.06 - зелено училище. Моите няма да ходят, ще има сборни класове, ама колко ще учат. Иначе цяла година мрънкат как нямало време за упражнения, вскеи ден е нов материал по математика.....
Иначе и нашето класно по математика беше вчера, очаквано - 4ка.
По история имат предвидени няколко часа резерв, както и посещение в музей, но се съмнявам нещо да се случи. Хуабво е да има отдадени учители, да ги водят, да им показват нагледно....При нас не се случва.

# 548
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Направо ме изумявате с екскурзии и зелени училища в учебно време. Никога в нашето училище не е имало такова нещо. После защо се препуска из материала...
Диди,
много бързо са ви върнали класно, бре, при нас ги бавят минимум 2 седмици Joy
п.п. юни пък какви неучебни дни има, аз не виждам нито един? Две седмици плътно учебни са при нас. И са им писали 5 контролни за тези 10 дни. Както и да го гледам календара - има си 6 учебни седмици.

# 549
  • shumen
  • Мнения: 18 138
При нас от 1 до 7 са ваканция,на 11 е празник на града,но е Събота и сигурно ще им дадат и 13(Понеделник),на 17 и 20 ДЗИта,24 е ето май месец е свършил.Юни също имат почивни дни и ще свърши учебната година.
Проекти,домашни и контролни обаче правят почти всеки ден.

# 550
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Дани, няма да им дадат 13-ти, това не е официален празник на държавно ниво, решава се на местно. Във Варна когато 15 август е събота или неделя в понеделника си работим.

# 551
  • София
  • Мнения: 6 088
Направо ме изумявате с екскурзии и зелени училища в учебно време. Никога в нашето училище не е имало такова нещо. После защо се препуска из материала...
Диди,
много бързо са ви върнали класно, бре, при нас ги бавят минимум 2 седмици Joy
п.п. юни пък какви неучебни дни има, аз не виждам нито един? Две седмици плътно учебни са при нас. И са им писали 5 контролни за тези 10 дни. Както и да го гледам календара - има си 6 учебни седмици.
Миналият път ги бави поне 3 седмици, и аз сега се учудих на бързите резултати.....
На нашите са им казали, че до края на май ще са оформени. Иначе в съседния клас също имат класно на 03.06 и контролно на 10.06.

# 552
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Направо ме изумявате с екскурзии и зелени училища в учебно време. Никога в нашето училище не е имало такова нещо. После защо се препуска из материала...
Диди,
много бързо са ви върнали класно, бре, при нас ги бавят минимум 2 седмици Joy
п.п. юни пък какви неучебни дни има, аз не виждам нито един? Две седмици плътно учебни са при нас. И са им писали 5 контролни за тези 10 дни. Както и да го гледам календара - има си 6 учебни седмици.
Забравяш ДЗИ и избори през юни.

# 553
  • Мнения: 6 789
Месечинке, в деня на самоуправление учениците стават директор, зам директор, педагогически съветник, охрана, класен ръководител, учител по предмет за един ден.
Всеки, който желае, подава заявление за една от позициите (без учител по предмет) и ученическия съвет решава кой какъв ще бъде. За учител по предмет, съответния учител избира заместник.
Това е за учениците от прогимназиален и гимназиален етап.
Вече няколко години се провежда, доколкото знам.
Във вашето училище няма ли?

Изборите и аз ги забравих, но те ще са на 09.06. Това е в края на учебната година, последната седмица без това много не учат.

# 554
  • Мнения: 485
При нас ден на ученическото самоуправление има още от както аз бях ученичка. Сега дъщерята е в същото МГ и традицията се е запазила. Мисля, че и ден на таланта трябва да имат през май, но още не са ни казали нищо официално.
Детето има 6 на дисекцията на рибата, явно поне си е струвало, защото за едната бройка да се откажа да яде риба след това. Няма лошо в такива проекти, когато някой има интерес, но поне да са по желание, а не задължителни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт