И аз за цвят на стени, ама на детската ...

  • 25 910
  • 162
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Malenna, благодаря за включването  Hug Харесва ми килимчето, къде мога да го видя?
Къде мога да видя интересни килими (доколкото разбрах са ти слабост и тясна специалност) в София, Варна?И по възможност комплекти: килим+завеси+спално бельо(евентуално)
Благодаря още веднъж- след като с таткото обсъдихме, по-скоро клоним към вариант:
- бледо розови стени;
-обзавеждане в синьо- беж(бяло) и череша;
- и всички аксесоари(килим, пердета, шалте) в преобладаващо червено+синьо и бяло
А има ли някакви варианти за фризове/картинки, които да се лепят по мебелите(в нашия случай потаблите на леглото)?

# 136
  • Мнения: 5 255
Къде мога да видя интересни килими....

Тук, тук или тук  Wink

# 137
  • Мнения: 4 380
Цитат
Въпросчетата ми са
-какво бихте го правили вие този прозорец, много ме притеснява, а никакво решение не ми хрумва?
-бихте ли отделили с някакъв парапет ще го нерека подиума от останалата част на стаята?
-"меката мебел" за стаята много ме притеснява, открих следните варианти, на само в интернет, не съм ги виждала на живо 

Какво те притеснява в прозореца?

Да, бих отделила с парапет. В противен случай, забрави че стълбата ще се използва по предназначение. Нормално дете ще скача отгоре по сто пъти на ден. Grinning Горките съседи, а и детето нищо чудно да се нарани.

Меката мебел е съобразена със стила на стаята. Аз не съм съгласна с тази концепция за дете на 5 години, но това е друг въпрос. Виждала съм тези кресла. Доста скъпички между другото, но и да са без пари, не ги харесвам. Особено ръката изглежда доста...зловещо. newsm78 Не ти отиват на стила на стаята изобщо-това е по-важното.

Цитат
синът ми е във възторг и на мен ми харесва но дали няма да стане много шаренко?

За дете на 5 год. и трябва да е шаренко. Разбира се, съобразено с мебелите за да не се прекали и да не стане кичозно вместо шаренко.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 559
Първо благодаря за отговора 

Притеснителното в прозореца за мен е, че този подиум идва почти на нивото му. И аз не знам.   Rolling Eyes
Иначе вече две години сме с високо легло, с пързалки и по-детски тип обзавеждане, и най-ве4е преливаща стая с играчки, затова сега реших да е максимално спестяващо място обзавеждане. Двуетажните легла са ми прекалено банални вече, не исках такова, а и като сложиш гардероб и някакви шкафове не остава място да се обърнеш. А пък имаме десетина различни комплекта на Лего и Плеймобил, които искат много пространство, отделно замъци на костенурките нинджа, изобщо едни такива сериозни момчешки проблеми каквито има човек когато е на 5год.  Mr. Green  и така.....
Тя джунглата е много любима тема, а и самите лепенки на са толкова много, пък ще видим, на първо време обаче ще ги слагаме.
И пак този кът за сядане, ами искам да му е удобно, той си се изляга да гледа филми или пък книги разглежда и не знам какво да сложа там. Сега в стаята си има столове и маса от Икеа, не искам пак нещо подобно...Май ръцете засега са ми решението, по-добро не намирам. Не знам, ако някой се сети за подходящо решение    Hug

# 139
  • Мнения: 4 380
Имаш голяма стая и без подиуми и двуетажни легла би било предостатъчно просторно. Това са излишни акробатики. Подиума добавя може би място за някои мебели когато не могат да се разместят по друг начин, но принципно не добавя пространство- по-скоро отнема въздух и визуално намалява стаята.
Кой ти прави проекта? Според мен е доста... неграмотен този проект. За "подходящо решение" би трябвало да се преправи всичко.
За прозорците няма какво да се притесняваш. Френските прозорци също започват от пода и какво от това? Пердетата не са добре, но то нищо на проекта не е добре, та най-добре да не издребняваме. newsm78 Аз за такъв проект една стотинка не бих дала- честно. Sick Във всеки случай със сигурност бих го върнала ди си довърши работата съвестно.

# 140
  • Мнения: 3 886
А за малките детски smile3518 newsm45 newsm11Нищо н ито може играчки че става претрупано  нито можеш да го направиш красиво.Само леглата и гардероба и край

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря, m@ma, избрах си 10-15 варианта  Hug
На art espina ли са килимите?
Къде в София мога да ги видя? и какви са ориентировъчно цените - 500- 1000 лв.или нагоре?
Ясно,че зависи от размерите, модела и състава, ама примерно...
Благодаря!

# 142
  • Мнения: 5 255
...какви са ориентировъчно цените
Пиши ЛС на Malenna  Hug

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 559
Имаш голяма стая и без подиуми и двуетажни легла би било предостатъчно просторно. Това са излишни акробатики. .......
 Според мен е доста... неграмотен този проект. За "подходящо решение" би трябвало да се преправи всичко.
......
 Във всеки случай със сигурност бих го върнала ди си довърши работата съвестно.
За мен мнението ти е малко крайно, без да става ясно каква е обосновката, но да оставим това.  Wink  А стаята е повече от недостатъчна за две момчета, за щастие не знам даже дали ще я използват двамата, защото е апартамент - временно решение докато приключим със строеж на къща. Там вече всеки има на разположение 20м2, което вече е приемливо.
 Всъщност този проект е такъв единствено и само по мое желание и тук не подлежи на коментар. Аз имах съвсем конкретни въпроси, без да съм очаквала, че тук ще се изживяваме като "професионалисти" и ще си раздаваме категорични мнения. По скоро ще се радвам на идея дадена от някой, видял някъде нещо подходящо за моя случай. Съвсем неангажиращо.   Wink  Ако ли пък не, здраве.
Благодаря за конкретните съвети които получих. Ще се радвам ако последват още.

# 144
  • София
  • Мнения: 2 952
mds, на прозореца отвътре или отвън може да сложите хоризонтални пречки - нещо като парапет за твое допълнително спокойствие.
Ако беше само за петгодишно дете не бих слагала парапет на подиума, но ако там ще прохожда и друго дете бих се замислила. Но пък малкото дете така или иначе ще се катери по парапета. На мен повече би ми харесало без парапет, но сигурността не е за пренебрегване и този аспект само ти можеш да решиш, като знаеш какви са ви плановете.
На Раковски от има магазин за италианско модулно обзавеждане с много варианти и детайли - каталогът е голям и подсказва много неща. Ако искаш и от там да откраднеш дребни идеи, ще ти обясня на ЛС точно къде е, че стано дългичък пост. Има варианти като твоя с подиуми, има легла на релси за продълговати помещения, изтеглящи се легла и т.н.

# 145
  • Мнения: 1 102
За прозореца мога да ти дам идея: и в нашия нов апартамент прозорците са PVC дограма, и понеже ни е страх малкия да не направи беля, купихме дръжки , които се заключват с ключ, едната струва 6 лв.
Така ще съм по-спокойна, поне ще знам че няма да скочи зад гърба ми на терасата.
Дано съм ти била полезна.

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 559
murvet77   и моя мъж това ми предлага, все пак е успокоение. bib.bib  благодаря и на теб за идеите. По раковски ще се поразходя така или иначе, понеже имам задачки и по другите стаи. Ако можеш да ми дадеш ориентир за въпросния магазин ще мога и там все пак да погледна.

  bouquet

# 147
Здравей  mds .Много ми хареса детската и исках да ти задам няколко въпроса ако не те затруднявам разбира се.Първо на твоя въпрос може би някакво скрито резе или подобен механизъм за заключване,ще следя темата.Коя е фирмата която изработи стаята?това на пода мокет ли е?леглата на релси или колелца са закрепени?и колко пари ти взеха за изработка ?и този/ подиум/ тъй да го наречем от какво го изработиха?Поздравления за детската страхотна е ,2те столчета мисля,че ще стоят страхотно на всичко.Аплаузи.

# 148
  • Sofia
  • Мнения: 559
Мебелите ги работи в момента частна фирма, а стаята е още далеч от готовия си вид. За сега сме заплатили авансово определена сума, която не е окончателна. Такава още и аз не знам. Приблизително   мога да кажа че ще е около 4хил/не съм сигурна обаче дали беше само за материали/, но има допълнителни шкафове и гардероб, които тук не са видими. Когато сме готови ако се интересуваш с удоволствие ще напиша конкретна цена, за да не подведа някого неволно. Снимки също ще последват, предполагам до около три седмици ще приключим. Мисля че я правят от ПДЧ/обаче не съм сигурна отново    Embarassed  / Самият подиум има някаква скрита конструкция от дърво. Леглата ще се издърпват по релси, но имат и колелца. За пода да настилката е мокет.

# 149
  • Мнения: 6 039
А за малките детски smile3518 newsm45 newsm11Нищо н ито може играчки че става претрупано  нито можеш да го направиш красиво.Само леглата и гардероба и край


ееееееееееееееее, не е така

Общи условия

Активация на акаунт