Държавно училище с транспорт

  • 10 469
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте!
Майка съм на момиче на 5г. и на момче на почти 2г.
Живеем в кв.Витоша (по Симеоновско шосе- срещу  Ст.град). Изборът на училища в района е ограничен и неудобен за придвижване. Не можем да разчитаме и на баби и дядовци. Много съм притеснена как ще става придвижването до у-ще и обратно. Алтернативата да си остана в къщи "завинаги", за да бъда на разположение на децата си ме плаши.
Чували ли сте за вариант на държавно у-ще с транспорт? Thinking
Поздрави!

# 1
  • Мнения: 858
17 соу но е в запАДЕН ПАРК

# 2
  • Мнения: 15
Благодаря ти! Откъде имаш информацията и знаеш ли подробности?

# 3
  • Мнения: 858
ДЪЩЕРЯ МИ УЧИ ТАМ В 1 КЛАС 80 лв е за месеца  и е от врата до врата

# 4
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
134 то / Еврейското - но незнам колко е на месец

# 5
  • Мнения: 15
Обнадеждена съм! Simple Smile
Мисля си, дали да не направя едно запитване до МОН.  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 981
143 ОУ ,но е в "Суха река" доколкото знам е 1лв. в посока и аз мисля там да я пускам.Голямо удобство е.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
ДЪЩЕРЯ МИ УЧИ ТАМ В 1 КЛАС 80 лв е за месеца  и е от врата до врата
А от самото училище доволна ли си?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
 За еврейското бях чула, че транспортът е 300 лв за годината, но най-вероятно информацията ми е вече остаряла(имам предвид цената, транспортът си го има).

# 9
  • Мнения: 240
И аз пиша за 17 СОУ . Дъщеря ми учи там , вече е втори клас. Много съм доволна.Аз търсех добро училище, целодневно и със транспорт.Училище за заети родители. Така открих 17 СОУ. Детето ми е много щастливо там,прибира се с научени уроци и написани домашни.

# 10
  • Мнения: 15
Звучи страхотно! Peace
 А как са организирани нещата? Транспортът райониран ли е ? Във колко часа ти я връщат?
Разбира се, че искам най-доброто за децата си, а имам толкова много въпроси. Thinking

# 11
  • Мнения: 858
за 17-щом идват деца чак от младост предполагам че е райониран иначе в1 клас са по цял ден и нямат домашни а това е много гот

# 12
  • Мнения: 240
Да , транспорта е райониран. За всеки квартал си има микробусче. Сутрин я взимат към 7.20  , следобяд  се прибира към 17.00 ч. Дъщеря ми е втори клас и е все още по цял ден.

# 13
  • Мнения: 1 734

А можеш ли да кажеш къде точно се намира и до кой клас учат децата там. Ще съм ти много благодарна!
Знам, че ми е още рано, но мисля в перспектива

# 14
  • Мнения: 858
като се излезе от Люлин през тунела веднага в дясно има 2 у-ща 1 е 135 а по навътре в квартала е 17.До 12 клас е

# 15
  • Мнения: 7 474
Да ви питам ,защото и мен ме интересува . Сутрин от къде взимат децата и къде ги оставят-пред входа ли или от в  къщи newsm78 И как е с малцинствата в това 17то у-ще?

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Май никъде не вземат децата от вкъщи. Пред входа или от предварително договорена спирка в квартала /обща за повече деца/. съответно цената в единия случай е по-висока, а в другия - по-ниска.

# 17
  • Мнения: 5 468
А можеш ли да кажеш къде точно се намира и до кой клас учат децата там. Ще съм ти много благодарна!
Знам, че ми е още рано, но мисля в перспектива
sia, нашите деца докато станат за първи клас, надявам се, че всички училища ще имат транспорт Peace.
Само ме дразни нещо това 17 ч., че ги водят в къщи. Абе, никой ли в този свят не мисли, че родителите работят и къде е тази работа до 16:15, за да си в къщи в 17 ч. и да посрещнеш детето си? Лелеее... няма на кой да се разчита отникъде newsm78.

# 18
  • Мнения: 7 474
Ню ей това е мен най ме притеснява. Кой се прибера в 17 ч. от работа  newsm78 и ако нямаш някоя баба какво правиш  ooooh! единият не трябва да работи  Thinking

# 19
  • Мнения: 5 468
Ню ей това е мен най ме притеснява. Кой се прибера в 17 ч. от работа  newsm78 и ако нямаш някоя баба какво правиш  ooooh! единият не трябва да работи  Thinking
Тежка  и безнадеждна е тя... Трябва да се печели шестица от тотото, иначе - спукана работа. Tired

# 20
  • Мнения: 15
Момичета, ако сте чували и за други варианти-включете се, моля Ви! Praynig

# 21
  • Мнения: 1 734
май само за частни съм чувала, освен за гореспоменатите Sad

# 22
Синът ми е второкласник в 134-то/еврейското.И миналата, и тази година цената на транспорта е една и съща-300 лв в едната посока и 300 лв в другата.По принцип шофьорите си изготвят маршрутите в зависимост от това от коя част на София колко деца трябва да вземат/бусовете са доста/Не ги взимат и връщат до вкъщи, но след лична уговорка и срещу още 25-30 лв на месец се навиват.Единственият недостатък на транспорта, особено сутрешният е, че децата от по-отдалечените квартали ги взимат много рано и може да пътуват около час преди да стигнат до у-ще.

# 23
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Видях, че са ме изпреварили за 134 у-ще. Живеем в Красна поляна сутрин я взимат в 7.40часа и я връщат в 4.10 часа. Преди от Люлин се качваше в 7.15 и се връщаше в 4.30 часа

# 24
  • Мнения: 1 734
Я кажете малко повече подробности за 134 у-ще. Доволни ли сте? Как се справят децата? Учителите как са...

# 25
  • Мнения: 370
Занималните на повечето училища са даже до 16 часа и ако трябва да се вземе детето от там, човек трябва да работи до 15 часа  Laughing Иначе - частна занималня - има и до 18 часа.
И аз много се колебая за 17. Особеното е, че се учи френски по 13 часа седмично до 4 клас. После часовете намаляват, но се учи и английски.
В еврейското се учи иврит малко часове - 4-5 часа, а от 3 клас - английски.
Информацията ми е от малко по-големи ученици. Сега може и да има промени.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Моля ви, споделете, ако знаете такиви, както и впечетленята ви от самите училища и месечната такса за транспорт.
мерси  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 567
Лекси, докато живеехме в София бях чувала, че еврейското училище има транспорт. Ако не се лъжа и техните бусчета бях виждала.
Има една майка, на която детето учи там и тя може да ти даде по точна информация.
Ако се интересуваш въобще от това училище де  Simple Smile

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лекси, не знам много, но преди няколко дни видях бус с надпис 134 СОУ. Ето им сайта: http://www.hebrewschool-bg.org/

Успех   bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Летисия, Шани, мерси  bouquet
Разпитвам за една приятелка, която няма нет. В квартала няма хубави училища, а няма възможност ежедневно да я води и взима от по-далече. Знае единствено за еврейското, но не иска да праща детето там /въпреки, че се опитах да я убедя, че там подготовката е на ниво/.

# 30
  • Мнения: 2 567
Лекси, не знам много, но преди няколко дни видях бус с надпис 134 СОУ. Ето им сайта: http://www.hebrewschool-bg.org/

Успех   bouquet

Явно става дума за същото училище  Simple Smile

И аз съм чувала, че подготовката е много добра и ако не бях записала в първи клас Бети в Е.Кестнер, точно там щях да я запиша.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 041
Лекси,  в училището (не му знам номера, държавно у-ще си е), което се намира на Околовръстен път над Юнитрейд Х, мисля, че се води в квартал Овча купел, за децата до 4 клас има осигурен транспорт, както и забавачка след занятията, която е до 17.00 часа. На моя приятелка детенцето учи там, но тя в момента не е в София. Ако те интересува това училище, пиши ми на лични и аз ще я попитам за пълна информация относно цени, изисквания и т.н.

# 32
  • Мнения: 370
17 в Западен парк, малко след Рамстор, също е с транспорт. Там се учи френски по 10-13 часа седмично (след обед в занималнята)

# 33
  • Мнения: 1 608
Абонат
.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 242
buni, мерси. Би ли питала, ако не ти е проблем.
СуперТеди, мерси. Далечко е от квартала, но пък детето учи френски.

# 35
Училището със собствен транспорт в Овча Купел е 151-во и се намира в бившето АОНСУ до Нов Български Университет.Също със транспорт е и еврейското 134-то на Пиротска

# 36
  • София
  • Мнения: 981
143 училище в кв."Суха река" е със собствен транспорт, 1лв. в посока.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 711
Собствен транспорт има и едно училище не му знам номера,но май се казва "Захари Круша" пада се срещу Сити Центъра на Хемус по бул.Арсеналски.Чувала съм,че училището не е лошо.

# 38
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Лекси, я погледни и тази тема, може да е полезна Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси, Лио Hug
Точно тази тема търсих, но не я намерих и пуснах нова Grinning

# 40
  • Мнения: 2 829
нсоу(151)--в овча купел има транспорт  платен до 17часа учат ---само първа смяна --моят син е там от 1 клас  сега е 5 клас---голям двор---имат занимания в следобедните часове,занималнята е до 4 клас вкл--като не е сборна

# 41
  • Мнения: 2 829
ние сме ползвали транспорта само когато беше в 1 клас,но имаше един случай,когато не го чаках пред блока   и шофьора го доведе до вкъщи Simple Smile---,

# 42
НСОУ София (151-во) Взимат го пред къщи в 7:25 и се връща в 17:50, на ден транспорта е 4:00 лева. В първи клас сме и за сега никак не съжалявам за избора, който направихме www.nsou-sofia.org.

# 43
  • Мнения: 128
Лекси, не знам много, но преди няколко дни видях бус с надпис 134 СОУ. Ето им сайта: http://www.hebrewschool-bg.org/

Успех   bouquet

Явно става дума за същото училище  Simple Smile

И аз съм чувала, че подготовката е много добра и ако не бях записала в първи клас Бети в Е.Кестнер, точно там щях да я запиша.

Може ли малко инфо за Е.Кестнер-то нали е частно и е в Люлин.
Това 17-то ни е близо, но хич не искам да се мъчим с френски-той задължителен ли е и английски учи ли се.

# 44
# 45
  • София
  • Мнения: 1 075
Извинявайте, ама много странно това вашето "кой мисли за родителите"!
Като сте недоволни - търсете частни училища. Не стига, че от училището, държавното, хората потърсили неизвестно как начин да ви облекчат, а вие още и още искате и мърморите.
Ходете и си прибирайте децата пак към 17 часа от забавачките, така сигурно е по-удобно.
Кой ви е длъжен на вас? Нали децата ходят на училище, а не на детска градина!
Докато има такива лигльовщини никой и нищо няма да се оправи.
И кажете, че нещо не разбирам - какъв е проблемът след като транспортът е от врата до врата детето само да си се качи по стълбите, да си отключи вратата и да си чака мама и татко да се приберат?

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 01:54 от Zanda Ksurik

# 46
  • Мнения: 2 567
Може ли малко инфо за Е.Кестнер-то нали е частно и е в Люлин.
Това 17-то ни е близо, но хич не искам да се мъчим с френски-той задължителен ли е и английски учи ли се.

Лекси ме е изпреварила  Simple Smile
В линка, който ти е дала може да прочетеш всичко или почти всичко, което мога да кажа за училището.
Намира се в Люлин 6.

Общи условия

Активация на акаунт