Българско име за момче <3

  • 4 159
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 283
Авторката дали може да се включи? Избрахте ли име, предложенията помогнаха ли?

# 61
  • SF
  • Мнения: 21 389
Ивайло.

# 62
  • Мнения: 11 967
След като ви харесва Стоян, но имате колебания, може подобно - Стоил.
Освен тях, установени като български имена-вече бяха споменати  Боян и Богдан,  аз бих добавила Божан
Още:
Константин, Асен, Борислав, Богомил, Владимир, Дамян, Захари, Игнат, Калин, Камен, Любомир, Петър, Радан, Станимир, Славян, Ярослав.
За мен това са звучни, красиви и утвърдени имена, но не банални.Някои са с гръцки произход, други - популярни повече в други славянски езици, но като цяло, са възприети като български.

# 63
  • Мнения: 2 507
Ето сега сме вече януари и започнаха да се нижат големите православни празници с утвърдени именици, с познати и обичани от българите имена - Васил, Йордан, Иван, Йоан, Калоян, Ивайло, Антон, Атанас и т.н. в следващите месеци.

# 64
  • Мнения: 275
Камен, Огнян, Искрен, Пламен, Борил, Борис, Богдан, Крум, Асен, Манол, Момчил, Орлин

# 65
  • Мнения: 125
Лазар за мен е героя от Железния светилник - чист, работлив човек.

Лазар за мен е Лазе, за другите е Ласко. 60+ години, но леко напомня на героя от книгата.

Точно от книгата името ми стана любимо Simple Smile правилно разсъждавате.

И не, още не сме се спряли на конкретно име, но все повече клоня към Лазар.

# 66
  • SF
  • Мнения: 21 389
Лъчезар

# 67
  • София
  • Мнения: 20
Явор и Ясен са ми любимите мъжки имена. Явор ще се казва първородния ни син. Heart

И аз много харесвам Явор , както и Милен, обаче ме спира това,че нямат галени имена. Мъжа ми е Младен и няма да забравя, преди да се вземем колко ми беше трудно да се обръщам към него. С цялото име ми звучеше много грубо. С Явор и Милен ситуацията е същата :/

На Явор може да му казвате Явка, Яво, Явче.. Така или иначе като порасне вероятно ще му викат Явка. Макар, че според мен не е грубо да казваме на някой на цяло име, защото аз лично, рядко говоря на някой на галено, защото красотата на имената е като са цели, но това е лично мнение. Познавам един Тервел и това наистина няма галено и всички си му викат Тервел.

Има, на Тервел галеното е Тери.

# 68
  • SF
  • Мнения: 21 389
Е, Тервел е някакво старинно българско име, царствено, а Тери е американско модерно и язък за патриотизма при избора на величествено име Тервел.
Аз никак не си падам по Шибил, Тервел, Кубрат, Батбаян, Аспарух, Самуил, Шишман, Крум и от сорта булгар-булгар имена.
На Тервел може Тери, може Теви, може Вели, а може и Тити, Тети, Тати, но вече отиваме в сферата на глупостите.

# 69
  • Мнения: 12 380
Батбаян не съм чувала някой да е кръстен, но Боян ми харесва.и съвсем не е архаично. Самуил пък си е нормално име от еврейски произход, наложено отдавна в именната ни система. Ако се обърнем към историята, царете ни са носили имена като Борис, Симеон, Петър, Йоан, Асен, Александър, Калоян... И те ли са глупост?

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 06:47 от Mama Ru

# 70
  • SF
  • Мнения: 21 389
Нееее. Тези имена не са глупост.
Глупост нарекох Теви, Тери, Тели....

# 71
  • Мнения: 2 817
Моите любими са Деян, Владислав, Йоан и Даниел.
Димитър и  Георги също.

Общи условия

Активация на акаунт