Косопад - тема 25

  • 34 994
  • 676
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 24 545
Половите хормони се изследват в определени дни от цикъла, а не наведнъж всички в произволен ден.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 15:27 от Г-жа Рамацоти

# 661
  • Мнения: 3 916
Имам смътен спомен от преди 20 години, знам,ч е се пускат в определени дни. Ще видим дали въобще щше ги пускам, нека мине и тест сега на косъма, записала съм час, да видим биха ли и назначили хормони да пускаме въобще. Възможно е и да преувеличава тя с косопада (в такава възраст е), а аз дори допускам изкаран ковид, при мен след моя първи ковид 2020 година имах така засилен косопад до намаляване на половина на обема на косата, но до година възстанових и отново имам прекалено много..

# 662
  • Мнения: 39 560
Къде правите тест на косъм?

# 663
  • Мнения: 1 703
Когато има проблеми с половите хормони, то те идват от някъде, я щитовидна, я инсулинова или менопауза.В тийн възраста също има огромни промени в половите хормони.Освен, че се пускат в определени дни, то кой ще разчете полови хормони на тийнейджър.

И моля ви, по-леко с тона, уж сме да си помагаме, не да набиваме канчета.

# 664
  • Мнения: 17
Този Eucapil , поне от това което прочетох, че е андрогенен натагонист докато миноксидил стимулира израстването на нова коса. Активната съставка на Eucapil е fluridil. Май могат да се ползват даже заедно.
Да. За андрогенна алопеция го дават, но без страничните ефекти на миноксидил. Аз след всички обиколки по лекари, накрая се самодиагностицирах точно с това. Типично най-голямо оредяване на темето + отстрани на буква М. Косъмът силно изтънял, направо като паяжина. Отделно тогава като изследвах ДХТ, ми излезе малко над горна граница. А тъпото е, че няма изследване, което да провери чувствителността на фоликулите към въпросния хормон, което за оплешивяването е много по-важно.

Моят косъм също е много изтънял, паднал единичен косъм даже не се вижда, само се усеща, точно като паяжина е.
Пътят по средата ми е два пръста вече. Sad

Само искам да споделя лично мнение за Миноксидил. Наистина поне при мен, стимулира растеж на косата, но в момента, когато спрях да го ползвам всичко изчезна и се върна в предишното положение. Имах голяма загуба на коса след прекаран  Ковит и пробвах доста неща. Миноксидил работи само при ежедневна употреба поне при мен дано да е по-ефективен при други.

# 665
  • Мнения: 295
А косопада след прекаран Ковид, по колко време продължава при повечето от вас..?

# 666
  • Мнения: 17
А косопада след прекаран Ковид, по колко време продължава при повечето от вас..?

При мен започна 2 месеца след Ковит и ми е трудно да кажа колко продължи, може би около 3 месеца прогресивно. Но наистина беше ужасно, имах чувството, че ще остана без коса. И при майка ми беше горе-долу същото положение. Това което мисля че определено ми помогна са добавки Вивискал, които още пия профилактично през 2 месеца. Майка ми също смята че са имали много добър ефект и при нея. 

# 667
  • Мнения: 6
Да споделя. Писала съм тук как 3 години водих епична борба с косопада след два пъти прекаран ковид. Всичко, което видях, чух и прочетох съм го пробвала - от добавки и витамини, до козметика и домашни маски. Понякога намаляваше за кратко, после се усилване, но никога не спираше напълно. Косата ми видимо оредя. В един момент имах друг проблем, който ми ангажира вниманието и спрях да мисля за косата, нито имах време. Единствено остана боядисването с къна и рядко маска. Минаха горе-долу 3 месеца и забелязах, че изобщо не ми пада вече, не мога да повярвам! Може би фиксацията усилва проблема, не мога да си обясня. Другото обяснение може да е, че почнах да пия колаген за ставите.

# 668
  • Мнения: 330
От известно време проучвам какъв колаген да си купя, за да действа и на ставите, и на косата. Още не съм избрала.

# 669
  • Мнения: 4
Този Eucapil , поне от това което прочетох, че е андрогенен натагонист докато миноксидил стимулира израстването на нова коса. Активната съставка на Eucapil е fluridil. Май могат да се ползват даже заедно.
Да. За андрогенна алопеция го дават, но без страничните ефекти на миноксидил. Аз след всички обиколки по лекари, накрая се самодиагностицирах точно с това. Типично най-голямо оредяване на темето + отстрани на буква М. Косъмът силно изтънял, направо като паяжина. Отделно тогава като изследвах ДХТ, ми излезе малко над горна граница. А тъпото е, че няма изследване, което да провери чувствителността на фоликулите към въпросния хормон, което за оплешивяването е много по-важно.

Моят косъм също е много изтънял, паднал единичен косъм даже не се вижда, само се усеща, точно като паяжина е.
Пътят по средата ми е два пръста вече. Sad

Само искам да споделя лично мнение за Миноксидил. Наистина поне при мен, стимулира растеж на косата, но в момента, когато спрях да го ползвам всичко изчезна и се върна в предишното положение. Имах голяма загуба на коса след прекаран  Ковит и пробвах доста неща. Миноксидил работи само при ежедневна употреба поне при мен дано да е по-ефективен при други.

Действието на Миноксидил при всеки е такова, че след спирането му, косата се връща към състоянието, което би имала, ако не е започнато използването му. Преди време бях писала статия за него: https://www.facebook.com/share/p/pGv2sJnDc
D52UsTb/?mibextid=WC7FNe
Като цяло не го препоръчвам, освен за случаите, в които няма друга алтернатива за косопада.

# 670
  • Мнения: 17
Този Eucapil , поне от това което прочетох, че е андрогенен натагонист докато миноксидил стимулира израстването на нова коса. Активната съставка на Eucapil е fluridil. Май могат да се ползват даже заедно.
Да. За андрогенна алопеция го дават, но без страничните ефекти на миноксидил. Аз след всички обиколки по лекари, накрая се самодиагностицирах точно с това. Типично най-голямо оредяване на темето + отстрани на буква М. Косъмът силно изтънял, направо като паяжина. Отделно тогава като изследвах ДХТ, ми излезе малко над горна граница. А тъпото е, че няма изследване, което да провери чувствителността на фоликулите към въпросния хормон, което за оплешивяването е много по-важно.

Моят косъм също е много изтънял, паднал единичен косъм даже не се вижда, само се усеща, точно като паяжина е.
Пътят по средата ми е два пръста вече. Sad

Само искам да споделя лично мнение за Миноксидил. Наистина поне при мен, стимулира растеж на косата, но в момента, когато спрях да го ползвам всичко изчезна и се върна в предишното положение. Имах голяма загуба на коса след прекаран  Ковит и пробвах доста неща. Миноксидил работи само при ежедневна употреба поне при мен дано да е по-ефективен при други.

Действието на Миноксидил при всеки е такова, че след спирането му, косата се връща към състоянието, което би имала, ако не е започнато използването му. Преди време бях писала статия за него: https://www.facebook.com/share/p/pGv2sJnDc
D52UsTb/?mibextid=WC7FNe
Като цяло не го препоръчвам, освен за случаите, в които няма друга алтернатива за косопада.

Абсолютно съм съгласна

# 671
  • Мнения: 6
Този Eucapil , поне от това което прочетох, че е андрогенен натагонист докато миноксидил стимулира израстването на нова коса. Активната съставка на Eucapil е fluridil. Май могат да се ползват даже заедно.
Да. За андрогенна алопеция го дават, но без страничните ефекти на миноксидил. Аз след всички обиколки по лекари, накрая се самодиагностицирах точно с това. Типично най-голямо оредяване на темето + отстрани на буква М. Косъмът силно изтънял, направо като паяжина. Отделно тогава като изследвах ДХТ, ми излезе малко над горна граница. А тъпото е, че няма изследване, което да провери чувствителността на фоликулите към въпросния хормон, което за оплешивяването е много по-важно.

Моят косъм също е много изтънял, паднал единичен косъм даже не се вижда, само се усеща, точно като паяжина е.
Пътят по средата ми е два пръста вече. Sad

И при мен е така - диагноза андрогенна алопеция ми поставиха. Косопада нама спиране 3 години. Косата сплескана без форма-паяжина. И eucapil не ми помага за съжаление. Вие какво ползвате?

# 672
  • Мнения: 69
Къде се прави изследване на косъма и за какво е? Витамин Б7 Биотин какво мислите помага ли, четох, че е за коса.

# 673
  • Мнения: 6
От известно време проучвам какъв колаген да си купя, за да действа и на ставите, и на косата. Още не съм избрала.

Гледайте дозата. Тези за стави са с по-голяма доза. Аз си взимам на Допелхерц 11000 плюс. Вътре има още вит.D, C, мед и селен. Трябва да се внимава да не се взимат допълнително тези витамини и минерали, за да не се предозира. А колагена не може да се предозира.

# 674
  • Мнения: 330
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт