За любителите на салати - тема 6

  • 30 052
  • 268
  •   1
Отговори
# 1
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Записвам се със салата от бяло зеле, краставици, домати, червен лук и магданоз, оцет, зехтин и сол.

# 2
  • Мнения: 9 200
Едно узо, една стандартна салатка за него и един юнак -лаврак Wink

# 3
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Белла, имах вредвид частта за зелените подправки.
Иначе орехите ги кисна във вода ( старите орехи), за да им падне ....не си спомням точно каква...
Принципно ядки, пържен лук или бекон не се киснат в нищо, защото се променя текстурата им. А нали точно заради различната текстура се добавят

# 4
  • Мнения: 6 785
Виж какво интересно прочетох за съхраняване на орехи . Не съм го пробвала обаче
За да сте сигурни, че ядките няма да гранясват, добавете към тях един дафинов лист.
копирах цялото тук
Скрит текст:

По темата орехи:
Метод 1
Затворете като при класическото консервиране.
Не добавяме нищо друго, никаква вода или запарки.
Сега сложете бурканите в голяма тенджера да се стерилизират на 80 градуса по Целзий.
Готвим само няколко минути, докато се вакумира капака, обръщаме ги докато изстинат и толкова.
Орехите, които се съхраняват по този метод, не застояват, не плесенясват и издържат с години.
Метод 2
Орехите се пълнят в буркани (800 мл), слагат се по 2 буркана незапечатани в микровълновата фурна и се пуска за 1 минута и половина на пълна мощност (700-900W).
След това веднага ги запечатваме с капачките и ги обръщаме, завиваме ги да стоят така докато изстинат.
Издържат няколко години като пресни.
Подходящи са винтовите буркани-  предимно в малки буркани - 330 мл.
Като ги извадите отначало вътре ще се изпотят орехите, но това да не ви притеснява.
Щом няма достъп на въздух не може да се развалят.
От няколко години вече така си съхранявам орехите и сме доволни, понеже нямаме място във фризера за орехи и др., а в повечето случаи остават и като не са начупени червясват и се развалят.
ПОСЛЕДЕН СЪВЕТ:
За да сте сигурни, че ядките няма да гранясват, добавете към тях един дафинов лист.

# 5
  • Мнения: 1 678

салатка от печени бейби картофчета и млад зелен боб
С измислен дресинг - сок от мандарина, който остана от една друга рецепта, уасаби, дижонска горчица и малко лимонов сок. Не съм добавяла зехтин защото картофите и боба бяха печени със зехтин.

Последна редакция: чт, 09 ное 2023, 20:03 от Danifin1

# 6
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Sve, жива и здрава да си с този дресинг за зелева салата! HeartHeartHeart Моят мъж не обича и вчера сложих мъничко, с идеята да е повече за мен. Не стигна! Днес пак, този път сложих повечко. Направих я с 50мл оцет и другото пропорционално, като обаче разбърках да се разтопят добре сол и захар, това сгъсти и самия дресинг и частично го емулсифицира. После чаках 40 минути вчера, днес ще е малко над час - толкова крехко зеле не съм яла никога!

Настъргах на много тънко ренде, това със сигурност играе роля.

Снимка щракнах, визуално не е нищо особено, но вкусово беше като в едновремешните кебапчийници като поръчаш тройка кебапчета със зелева салата. Heart Аз много харесвах точно онази купешка зелева салата.

# 7
  • под тепетата
  • Мнения: 9 336
У нас както казах, каквото има в хладилника
 

# 8
  • Мнения: 7 095
Криси, сподели моля тоя дресинг за зелева салата, пропуснала съм го явно.
Късно се включвам, изядохме салатата и снимка няма. Рукола с круши и запечени орехи. Подправих я със  смокиново балсамико, сол и съвсем малко зехтин.

# 9
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Пипи, ето тази, пост 732 нa Sve. Важно за мен беше и че морковът е точно 2х повече от зелето, аз мислех, че са що-годе поравно.

https://bg-mam.ma/p/1530516/47177010

# 10
  • Мнения: 9 200
Започва сезона на по питателните салати

# 11
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Криси, благодаря ти! Радвам се, че ти е харесала салатата. Рецептата е от един ресторант.
По-вкусна е като престои 24 часа овкусена. Пропорциите за зеленчуците са 2:1 или при мен - 1 кг зеле и 500 грама моркови, чушки и целина. Продуктите за дресинга смесвам в купа и заливам върху нарязаните зеленчуци.

# 12
  • Germany
  • Мнения: 1 581
*sve*, и от мен голямо благодаря, не мога да се спра да я опитвам 🤣, не знам що остане ли нещо след 24 часа, но е ужасно вкусна, особено с хубаво, меко зеле!

# 13
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
И аз предлагам вариант със зеле, доста вкусна салата - с моркови, краставица, сурими и дресинг от майонеза, горчица, зехтин, захар и сол

# 14
  • Мнения: 7 095
Направих и аз салатата на *sve*.
Утре вечер ще кажа как е.
Тази вечер - айсберг, рукола, краставица, радичио, репички и дресинг с мед и горчица.

# 15
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Ние днес с карпачио от риба тон. Изненадващо, но парченцата риба побеляха, явно от лимоновия сок. Другия път ще е на слейдове.

# 16
  • Мнения: 1 823
Честит празник!
Бъдете здрави!

# 17
  • Мнения: 6 785
Какъв празник е ? И аз пробвам зелевата. Нека стои за сега .
На мен друго ми хрумна покрай въпроса със зеленините в готови сосове. И то сега като правих зелевата. Имам един буркан с капак в който сипвам едра сол . Имам и една съседка, която има едно огромно растение салвия о понякога го орязва и ми дава доста. Аз мия , суша и съхранявам в буркана с едрата сол. Салвията е много ароматна .  И солта става много добре и доста се усеща на салатата. Т.е. ако така се прави може би не е нужно и е по-ефективно от това да се слагат зеленините в соса. Не съм пробвала солта обаче с копър , магданоз, зелен лук и пр. Не знам дали ще стане също съответно ароматизирана сол. Те не са толкова ароматни като салвията.

# 18
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Пробвала съм пресен босилек в зехтин, не ми хареса. Но маринатата от сушените домати с зехтин, сушен босилек, чесън и сушен розмарин я обожавам. Хем имам сушени домати, хем дресинг за салата

# 19
  • Мнения: 6 785
Аз сега се амбицирах да тествам със сол. По ми е лесно отколкото марината. Имам целина в къщи и ще взема да изсуша малко и после да сложа в сол. И имам една друга съседка с розмарин в градината и нея яе навестя да отмъкна малко. Хубави идеи обаче Simple Smile

# 20
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 106
По-назад четох за дресинг с марината на краставичките, но не намирам поста. Може ли да споделите какъв дресиг правите с това, което е останало в буркана след като свършат краставичките?

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
Печен патладжан, печени чушки, домати и моцарела.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 5 214
Картофена салата

# 23
  • Мнения: 2 887
Микс салати с краставица, зелени маслини и магданоз. Овкусена с олио, сол и лимон.

# 24
  • Мнения: 837
Привет, момичета,

Случайно попаднах на темата и започнах да ви следя. Аз мога да вирея само на салата , толкова обичам. Показвам два вида, които съм правила за вечеря, т.е. вместо основно.

1. Микс зелени салати, краставица, крутони маслини, филе от сьомга, дресинг с майонеза, лимон и чесън, пармезан



2. Микс зелени салати, краставица, авокадо, сушени домати, яйце, риба тон в собствен сос, орехи (леко запечени на тиган) дресинг от лимон и зехтин.

# 25
  • Мнения: 7 095
Салатката на *sve* може да се нарече и бърза туршия и е безумно вкусна! Благодаря за рецептата!

# 26
  • Мнения: 9 113
Червеното зеле става ли за салата? Вкусно ли е?

# 27
  • Мнения: 1 678
Червеното зеле става ли за салата? Вкусно ли е?
Да , и с него също  е вкусно

# 28
  • Мнения: 12 970
Червеното зеле става ли за салата? Вкусно ли е?
Пак си е зеле, на вкус не е по-различно с нещо но пък аз харесвам да ми е цветна храната. Само че е по-твърдо зеле, поне аз само на твърдо съм попадала. Имай си го предвид като решиш да пробваш, да го нарежеш на възможно най-тънко. За някои си е предимство че не им увяхва в салатата при престой, де. За мен е по-скоро да сложа и от него, че да стане шарено.

# 29
  • MUC
  • Мнения: 572
И аз да благодаря на *sve* за рецептата Hug
Направих маринатата със зехтин и ябълков оцет.
Стана много добре.

# 30
  • Мнения: 6 785
pinko тази питателна салата при нас замества цяло ядене , не може нищо да се хапне покрай нея Simple Smile  Дори хляб не върви поне у нас .

# 31
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Салата с много зелени подправки


Радвам се, че Ви допадна зелевата ми салата с дресинг. И ние я харесваме, затова я заложих още веднъж.




# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
Микс от зелени салати, черни маслини, хамон серано и скаморца. Овкусена със сол, зехтин и лимоново балсамико.

# 33
# 34
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Червено зеле, морков, домат, чушка, магданоз, оцет, олио, сол. Зелевите салати колкото повече престояват, по-вкусни стават, верно.



# 35
  • Мнения: 1 823
Салатата на Све!
Чудна! Благодаря ти



Последна редакция: чт, 16 ное 2023, 10:39 от Krotinia

# 36
  • Русе
  • Мнения: 5 214
Салата с прясно зеле

# 37
  • Мнения: 1 678

Някаква измислена салата с печени чушки

Зелева салага с горещ дресинг

 корейска салата с патладжан

салата с цвекло

# 38
# 39
  • Мнения: 592
Зелева от бяло зеле+10% лилаво за разкош. Много ефирна на вид и чудесен вкус Heart Decoration

# 40
  • Мнения: 9 113
Салата Коб. Отдавна не бях правил. Случайно се сетих за нея,като гледах подобна на външен вид салата.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Салата с червено цвекло, морков, ябълка и целина и дресинг от бял балсамов оцет, зехтин, сол и мед

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401


Бейби спанак, хрупкав бекон, ябълка и балсамико манго.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 784
Една салата и от мен.
Зелена салата, лук, авокадо, краставица, синьо сирене, крутони и дресинг от домати с билки.

# 44
  • Мнения: 6 785
сварено червено цвекло, морска сол, сок от лиметте , по малко от 3 вида хувави оцети - букет от оцети Simple Smile , зехтин

# 45
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Можеш да настържеш и малко от кората на лайма.

# 46
  • Мнения: 6 785
Мислих да сложа вкусна ябълка на същите парчета , но децата не знам защо са се научили да се цупят на ябълка.
Имах и много хубави маслини и хубави листа от целина, но този път реших да оставя само цвекло. Simple Smile
И картофената салата с малко неща стана също много вкусна. Само картофи, праз и подправките . В същност добрите подправки правят много голямо значение, а аз се заредих наскоро и сега действам.
Зехтина обаче много върви а доста е поскъпнал.

# 47
  • София
  • Мнения: 560
Салата с киноа, царевица, боб, авокадо, домати, краставица,маруля,зелен лук,червен лук,маслини,сирене. Овкусено със зехтин, лайм и сол.

# 48
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Любима зимна салата - настъргано прясно цвекло, чесън и копър, поръсена с орехи. Подправена със сол, зехтин и бяло балсамико 🥰

# 49
  • Русе
  • Мнения: 5 214
KAŞIK SALATASI  или Салата за лъжица

# 50
  • Мнения: 6 785
аз тъкмо щях да пиша за една с праз, листенца от фенхел, черни маслини, повечко лимете, черен пипер, морска сол, олио и доматено пюре ... супер стана  и върви на кюфтаци.

# 51
  • Мнения: 6 493
Да се запиша с лятна салата Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 823
Моркови и ябълки с лимон, олио и сол



И вариант с цвекло



Последна редакция: чт, 30 ное 2023, 08:42 от Krotinia

# 53
  • Germany
  • Мнения: 1 581

И от мен една обикновена зелена салата с маслини, мариновано зеле, моркови и краставици. Поръсена с хранителна мая.

# 54
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Цвекло, морков и ябълка, лимон, зехтин, сол, сусам


Краставица, репички, чушка, авокадо, зелен лук, магданоз, оцет,зехтин, сол, маслини

# 55
  • Мнения: 592
аз тъкмо щях да пиша за една с праз, листенца от фенхел, черни маслини, повечко лимете, черен пипер, морска сол, олио и доматено пюре ... супер стана  и върви на кюфтаци.
Направих такава с пресен домат на ситно, но мисля, че доматеното пюре ще се получи по- добре.

# 56
  • Мнения: 6 785
много по-интензивен е вкуса на доматеното пюре. плюс това за хора, обичащи кисело и соленко го интензивираш със лимона и морксата сол и черните маслини. Черните имат също много интензивен вкус. Салатата много я харесвам зимата. Но не я правя непрестанно , рядко.  Не се изяжда веднага. Но тя е от стоящите салати. В кутия в хладилника може 2 или 3 дена и пак е вкусна.

За моя вкус настъргани домати в случая с другите силни компоненти е слабо .

# 57
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Зелена салата, чери домати, маслини,сирене на кубчета и песто


И същата салата, но със зелена чушка, без домати

# 58
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Вариация на любимата ми салата от цвекло, този път със синьо сирене, много добре я допълни.

# 59
  • Мнения: 1 678
Имах малко останал сос за Поке купа и реших с него да залея салата. Стана изключително вкусно, ще го ползвам този сос и за други салати Yum

# 60
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Цезар

# 61
# 62
  • Мнения: 1 328
Никога не съм виждала лилаво китайско зеле.

# 63
  • Мнения: 1 432
И аз не бях. Но в Била имаше и взех(видях, че е български производител и много се зарадвах!)Бях си приготвила и лилаво зеле и обикновено бяло китайско зеле, защото  я сънувах тази салата в лилаво и оранжево.🤣😇

# 64
  • Мнения: 2 887
Селска салата - домати, краставици, печени чушки, лук и магданоз. Овкусена с олио и сол.

# 65
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И от мен една селска-картофена салата, печени чушки, люти чушлета и маслини, идеална за постите.

# 66
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
една от любимите ми салата със зелен боб и цвекло

# 67
  • Мнения: 1 823
Картофена салата с лук, магданоз, сол, олио и лимон

# 68
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Салата от черен и червен боб, царевица, печени червени чушки, сотиран червен лук, Магданоз, доматено пюре, оцет и зехтин.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Салата айсберг с домати, краставици, авокадо, лук, маслини и магданоз

# 70
  • Мнения: 2 516
една от любимите ми салата със зелен боб и цвекло
Може ли малко повече информация - цвеклото и бобът от консерва ли са, или Вие ги "обработихте"? А как е овкусена?

# 71
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Бобът е пресен, попарен в подсолена вода за 2-3 минути и след това във вода с лед. Цвеклото го обелвам, завивам във алуминиево фолио и изпичам. след това го нарязвам. Морковите са сварени леко. Овкусено е с пресен копър, сол и правя един сос от зехтин, лимонов сок и горчица

# 72
  • Мнения: 6 785
Супер изглежда салатата със зелен боб . Ще я пробвам. Аз се престраших да пробвам салата с китайско зеле, но стана ужасно нещо. Много жилаво е това зеле . При това нарязах само върха и не взимах от долната страна на листата. Остатъка от зелето го добавям за готвене. Повече салати с него не рискувам.

# 73
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Само да поясня, че цвеклото го слагам на края, преди сервиране, че иначе оцветява всичко.

# 74
  • Мнения: 2 516
Благодаря! Ще я пробвам, за да разнообразим малко:)

# 75
  • Мнения: 7 095
Бобът е пресен, попарен в подсолена вода за 2-3 минути и след това във вода с лед. Цвеклото го обелвам, завивам във алуминиево фолио и изпичам. след това го нарязвам. Морковите са сварени леко. Овкусено е с пресен копър, сол и правя един сос от зехтин, лимонов сок и горчица

Това ще се пробва!

# 76
  • Варна
  • Мнения: 431

Далеч не е най-фотогеничната салата, но това е моята любима за сезона - цвекло с майонеза /сварено и настъргано на ситното ренде/
Уцелих и уникално сладко цвекло, та стана върховна 🥰

# 77
  • Мнения: 1 823


Домати от буркан с магданоз и лук

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
Макарони, риба тон, кисели краставички и черни маслини

# 79
  • Мнения: 9 200
Общо взето моркови,цвекло,ряпа-черна/бяла/червена/ябълка , при нас е ежедневната зимна салата с леки разнообразявания нар, маслини, пържен лук...сушени плодове(манго или боровинки или, стафиди...


майонеза, авокадо, туна, сушено манго

# 80
# 81
  • София
  • Мнения: 1 158
Зелена салата, краставици, зелен пипер, домати кумато, маслини таджаска, зехтин, сол и конопено семе

# 82
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Весела Коледа!
Салатата от зелении микс, чери домати, червена чушка, авокадо, моцарела, разноцветни маслини, копър и магданоз, овкусена със зехтин и балсамова редукция с манго, оформена като коледен венец.




Салата от домати, печени чушки, червен лук и копър

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
Два вида боб, печени червени чушки и праз

# 84
  • Мнения: 1 823
Печени чушки, сирене и цедено мляко с чесън



Домати от буркан с лук и маслини



Честито Рождество! Бъдете здрави!

# 85
  • Мнения: 1 823
Честита, здрава, мирна, ползотворна да е новата 2024 година за всички!

# 86
  • Мнения: 15 348
Спорна и щастлива Нова година!

Вариация на салата "Цезар" с домашно панирано пилешко филе, зелена салата, рукола, 2 вида черита, дресинг от пресен лимон, зехтин и сол, пармезан, авокадо и сос от майонеза, к.мляко, синьо сирене, чесън, едрозърнеста горчица и шарен пипер:

# 87
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Започвам годината с микс от зелени салати, зелен лук, чери домати, червена чушка, маслини, магданоз и бурата. Подправена със зехтин и балсамова редукция с манго.


# 88
  • Мнения: 15 348
И от мен още две салати със зелении.
За мен:
Зелена салата с рукола, чери кумато, добре узряло авокадо, пармезан и поръска от пържен хрупкав лук, дресинг - пресен лимонов сок, зехтин и сол. Много вкусна се получи, определено пържения лук много добре се вписа и даде вкус и текстура Wink Yum :

За Джастев, който не си пада по авокадото и пържения лук, а по мръвката:

Зелена салата с рукола, сладко италианско чери, шунка, пармезан и дресинг от лимон, зехтин и сол:

# 89
  • Мнения: 1 678

Азиатска салата с чесново-сусамов дресинг

# 90
  • Мнения: 837

Азиатска салата с чесново-сусамов дресинг

Може ли малко информация за съставките? Изглежда много добре.

# 91
  • Мнения: 1 678
Evcheto1
Цитат
Може ли малко информация за съставките? Изглежда много добре.
Заповядай

Зеле савой - или просто обикновено зеле, лилаво зеле, зелен лук, чушка - жълта, печени бадеми, моркови
дресинг - сусамена паста, чесън, оцет, мед,  олио/зехтин, малко вода да се разреди до нужната консистенция защото от сусамената паста ще стои гъсто

# 92
  • Мнения: 1 552
плодова салата-райска ябълка, банан, червена ябълка


купувам само от тази по-голямата райска ябълка и се яде без да се чака да стане на мармалад.
много е сладка и няма семки вътре.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 12 яну 2024, 16:38 от lite16

# 93
# 94
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Зеле, морков, домати, краставици, чушка, кашкавал, шунка и маслини и оцет, олио, сол и чеснов сос.

# 95
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Домати, зелена салата, зелена чушка, магданоз, каперси, бурата и песто, подправени със зехтин и балсамов оцет с нар


Домати с моцарела и краве сирене, магданоз, маслини и песто, подправени отново със зехтин и балсамова редукция с манго

# 96
  • Мнения: 15 348
Нямам снимка, че пропуснах, но давам идейка за салата от зрял боб: Маслен бял боб, червен боб, каперси, кисели краставички, мариновани маслини в зехтин с риган, мариновани люти чушки, малко зехтин и това е. Приятна салата се получи.

# 97
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Ние бяхме на салата от стърган дайкон и моркови. Овкусена с Ранч дресинг.

# 98
  • Мнения: 6 785
Ние на картофена с праз и листа от целина и като размислих нарязах наситно и 3 сварени моркова . Стана супер.

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 08:41 от bella-ciao

# 99
  • Мнения: 1 678

тай салата със стъклени спагети

# 100
  • Мнения: 9 113
"стъклени спагети"! Laughing Какво ли не измислят! Знаете ли че в Япония се продава зелен хайвер? В някакъв вид прозрачен хайвер впръскват зелена натурална боя и той става зелен хайвер. Yum Много е приятно да кажеш на половинката си "Отивай за зелен хайвер!" Laughing

# 101
  • Мнения: 1 678
"стъклени спагети"! Laughing Какво ли не измислят! Знаете ли че в Япония се продава зелен хайвер? В някакъв вид прозрачен хайвер впръскват зелена натурална боя и той става зелен хайвер. Yum Много е приятно да кажеш на половинката си "Отивай за зелен хайвер!" Laughing
Не искам да звучи като заяждане ,но колко от вас биха разбрали за какво става дума ,ако бях написала спагети направени от " зърна на боб Мунг ". Thinking

# 102
  • Мнения: 9 200
Danifin1, що се връзваш🤣🤣за протокола аз знам.

# 103
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 433
Леле, а другото им име е целофанови спагети. Шок!! 😂😂😂

Аз пък мислех, че са от оризово нишесте понеже нали в ресторантите има оризови спагети. Мислех, че са същия вид. Но явно са различни 😄

П.п. Също така мислех, че пиша в азиатската тема, че салатната само следя 😅 Добро утро в събота и здравейте Simple Smile

Едит, да не е гол запис: Салата от къдрава маруля, авокадо, репички, запечени ядки и стафиди микс от Лидл, дресинг (балсамов оцет, зехтин, баварска горчица, сол, черен пипер)

Последна редакция: сб, 20 яну 2024, 18:41 от АА

# 104
  • Мнения: 7 095
Понякога за китайски яденета ползвам от тукашните магазини Glasnudeln. В превод - точно стъклени спагети.
Предполагам, тях е имала предвид Danifin.
След малко отивам да забъркам една салата от зеле, морков и риба тон. Обилно подправена с копър.

# 105
  • Бостън
  • Мнения: 13 556

Последна редакция: пн, 22 яну 2024, 14:28 от Agent Provocateur

# 106
  • Мнения: 5 742
Здравейте!
Може ли да дадете идеи какво да прибавя към салата от китайско зеле?
И какъв дресинг е подходящ?

# 107
  • Мнения: 1 678
С него вървят всякакви зеленчуци  морков, ряпа, лук и т.н Все едно готвиш обикновено бяло зеле.
За дресингите също му отиват всякакви от обикновен винегрет до майонезени и такива с други продукти.
В тази и предишните теми има много предложения - потърси и може да си харесаш нещо.

# 108
  • Русе
  • Мнения: 5 214
Скрит текст:
Здравейте!
Може ли да дадете идеи какво да прибавя към салата от китайско зеле?
И какъв дресинг е подходящ?

Две рецепти преведени от една китайска книга. Не съм ги правил.
Скрит текст:
Салата с фъстъци е много ярка и необичайна вариация на традиционната тема
отидете на зелева салата. Вместо обичайната майонеза използваме повече
лек оцетен дресинг. Тази салата може да се сервира към различни ястия,
като тако с гъби (страница 208) или бургери с гъби (страница 126).
Също така е много добър като лека закуска за пикник.
6 чаши нарязано зеле
3/4 чаша азиатски дресинг
6 шалот, нарязани на ситно
1/2 чаша печени фъстъци
1. Поставете всички съставки в голяма купа и разклатете, докато се смесят добре.
2. Съхранявайте салатата във вакуумно затворен съд в хладилник до 2 дни.

Соята, джинджифилът, чесънът и оризовият оцет са „класически набор“ в ориенталската кухня.
 Дресингът с тези съставки придава на ястията богат аромат,
Освен това става отлична марината за зеленчуци.
1/2 чаша оризов оцет
1/2 чаша сироп от кафяв ориз
1/4 чаша ниско съдържание на соев сос
съдържание на натрий (или тамари)
1 чаена лъжичка смлян джинджифил
1 чаена лъжичка смлян сух чесън
1. В малка купа разбъркайте добре всички съставки с бъркалка.
2. Изсипете дресинга във вакуумно затворен съд и съхранявайте в хладилник до 10 дни.
ЗЕЛЕНА САЛАТА СЪС СУСАМ И МАКАРОНИ
Кориандърът и таханът са буквално създадени един за друг и те също образуват прекрасно дуо в тази салата. Руколата добавя пикантна пиперлива нотка, но можете да замените спанак, ако желаете.
300 г пълнозърнести макаронени изделия
1 чаша зелен сос (стр. 54)
3 чаши рукола
1 средно голяма червена чушка, нарязана на кръгчета
4 шалот, тънко нарязани
Морска сол и смлян черен пипер (на вкус)
1. Сварете макароните, отцедете ги в гевгир и изплакнете със студена вода, докато
няма да се охлади.
2. Смесете съставките добре в дълбока купа
ЗЕЛЕН СОС
Веднъж направих този сос със сусамово масло и тахан - много е вкусен, но твърде калоричен. Затова сега предпочитам варианта без сусамово масло. А ако направите без тахан, сосът ще стане още по-малко мазен.
Във всеки случай ще се окаже гъст и ароматен. Можете да сервирате с паста,
зеленчуци на пара и много други ястия от нашата книга.
300–350 г твърдо копринено тофу
3/4 чаша нарязан пресен кориандър
1/4 чаша не суров тахан
2 супени лъжици лимонов сок
4 скилидки чесън
2 супени лъжици морска сол
1/4 чаена лъжичка кайенски пипер
1. Комбинирайте всички съставки в купа на блендер и доведете сместа до консистенция
хомогенно пюре.
2. Прехвърлете соса във вакуумно затворен съд и го съхранявайте в хладилник до 7 дни.

# 109
  • Мнения: 12 970
Здравейте!
Може ли да дадете идеи какво да прибавя към салата от китайско зеле?
И какъв дресинг е подходящ?
Самото зеле не е кой знае колко особено, дресинга бих го съобразила с каквото друго има в салатата. Ако има, де. Иначе китайското зеле ми е почти толкова неутрално колкото айсберг - каквото му сложиш, на такова има вкус. И съм му слагала почти всичко което можеш да се сетиш за дресинг на други салати, все ми харесва. От винегрет през медено-горчичен дресинг и евентуално и с джинджифил, сос Цезар, та до просто зехтин и оцет с добавена струйка сусамово олио - много му отива олио от печен сусам. Може и семенца сусам да запечеш леко на тиган и да ги метнеш и тях за малко повече текстура, особено ако наистина няма и кой знае какви други зеленчуци.

# 110
  • Мнения: 592
Здравейте!
Може ли да дадете идеи какво да прибавя към салата от китайско зеле?
С китайско зеле имаме една любима салата вкъщи. Добавяме царевица, краставица и много копър.

# 111
  • Мнения: 15 348
Китайското зеле може да се направи все едно е зелена салата. Аз го харесвам с краставица, пресен лук, пресен чесън, копър, сол, лимон, олио. И репички му ходят, и варени яйца. Всичко е въпрос на вкус. Правила съм китайско зеле с риба тон(в зехтин), пресен лук, лимон и сол.
Салатата с фъстъци е хубава, аз съм я правила с тънко нарязано зеле, краставица на "пръчици"(жулиенчета), малко перца пресен лук, белени фъстъци, фъстъчено олио, капка две сусамово олио, запечен сусам, сол, малко оцет или лимон.

# 112
  • Мнения: 12 970
Мда, правила съм с лук (зелен/червен), кисели краставички и сладка царевица, също добре се съчетава със зелении от сорта на копър или магданоз и дават също вариации, различните видове оцет и те, абе поле за изява много има с нея. С пресни краставици и/или домати. С морков. На мен ми е по-близък еквивалент на айсберг с намек за зеле, отколкото на зелена салата. Но носи почти на всичко, така или иначе. Не е като да е специфичен вкус дето си "иска" определени неща.
Не че не ми харесва понякога да хрупам листа китайско зеле само леко посолени, но обикновено те са ми "основата" там да има нещо свежо и хрупкаво, а вече вкусово и цветово се оформя салатата от останалото. Като си купя една голяма зелка, обикновено изреждам няколко различни салати от нея докато се изяде Grinning

# 113
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 106
Аз съм почти всяка вечер на салати, но нямам търпрние за снимки и публикуване. Но имам въпрос. Обикновено подправям салатите със сок от нар. Но последната бутилка , която взех на дъноти, около 3-4 см остана много гъст сок. С какво мога да го разредя, с вода или оцет, или нещо друго?

# 114
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Аз бих сложила портокалов сок. Всъщност не бих го пипнала въобще. Така имаш редукция на сока. Обръщаш бутилката в някоя чаша и чакаш да се изтече.

# 115
  • Мнения: 459
Здравейте момичета ще се радвам да споделите някой интересен дресинг са салата.Аз попронцип правя един и същ зехтин,горчица,мед и ябълков оцет (любителка съм на оцета) 🤗

# 116
  • Мнения: 6 785
Аз мед и горчица никога не слагам. Но една позната наскоро ми разказваше за неин дресинг с тахан. Не съм пробвала още с тахан и не знам дали ще пробвам, но ако ти е интересна идеята я пробвай .

# 117
  • Мнения: 15 348
Ами то и дресингите/винегретите/сосовете са "каквото ти дойде на ума" Wink, има страшно много видове според вкуса и продуктите. Някои слагат соев сос, сос от нар, плодови оцети, балсамови редукции, майонеза, кисело мляко, синьо сирене, пармезан, бяло сирене, чесън, сладко или люто чили, видове кетчуп, сусамово олио, авокадо, различни видове тахани или песто.
За вариация на Цезар салата правя сос от майонеза(най добре домашна), кисело мляко, капки лимон, чесън, черен пипер и синьо сирене.

# 118
  • Мнения: 7 095
Зависи от салатата. Много харесваме зелената салата  с дресинг с чесън, горчица и мед. Иначе използвам и сок от нар, балсамова редукция с ягоди, малини, круши. На някои слагам сос уорчестър. Правя и такъв с майонеза и кисело мляко. Варианти безброй. Единствено не слагам люто, не понасям.

# 119
  • Мнения: 1 823
Зеле, моркови, сол, захар, олио и ябълков оцет

# 120
  • Мнения: 1 678

Тай салата с нудъли и леко лют фъстъчен дресинг

# 121
# 122
  • под тепетата
  • Мнения: 9 336
Салата с айсберг, краставица и гъби

# 123
  • Мнения: 1 552
Плодова салата -1 банан, 1 киви, 1 мандарина

# 124
# 125
  • Бостън
  • Мнения: 13 556


^^^ Доста стандартна комбинация  (щерката я харесва и си я иска) от киноа, червени и жълти чушки, краставици, червен лук, много магданоз (често слагам и нахут в тази салата). Но този път се амбицирах да я провокирам малко, та поразрових NYT Cooking и я направих със печено брюкселско зеле и гъби (тя не яде гъби!) и гремолата.

Roasted Brussels Sprouts and Mushrooms With Gremolata and Quinoa
Скрит текст:
Слагам рецептата тук, че секцията е с платен абонамент. Искам прошка от Martha Rose Shulman, ама хубава салата е направила, достойна за споделяне. Чушките, лукът и краставиците си останаха от нашия оригинал, щерката я яде поръсена с фета ( и дори си поиска от гъбите!), останалите я ядохме без сирене, но аз си добавих хумус.

INGREDIENTS
Yield:
Serves 4 to 6
1pound Brussels sprouts, trimmed and cut in half if small, quartered if large
1pound mushrooms or oyster mushrooms, halved if small, quartered if large
Salt and freshly ground pepper
3tablespoons extra virgin olive oil
1 to 2garlic cloves, finely minced
¼cup finely minced flat-leaf parsley
2teaspoons finely chopped lemon zest
2 to 3cups cooked quinoa (to taste)
Crumbled feta or goat cheese for serving (optional)

PREPARATION
Step 1
Preheat oven to 425 degrees. Line 2 baking sheets or baking dishes with parchment or foil and brush with olive oil. Place the Brussels sprouts on one and mushrooms on the other and toss each with salt and pepper to taste and 1½ tablespoons olive oil. Roast together in the oven, or 1 sheet at a time, for 20 minutes, stirring halfway through. The Brussels sprouts should be browned on the edges and tender. The mushrooms should be soft and there should be juice on the baking sheet.

Step 2
Meanwhile, in a small bowl, mix together garlic, parsley and lemon zest (this is the gremolata).

Step 3
Tip mushrooms, with the juice in the baking dish, into a large bowl. Add Brussels sprouts and gremolata and toss together. Spoon quinoa onto plates or into wide bowls, top with the Brussels sprouts and mushrooms, spoon on any juice remaining in the bowl, top with crumbled feta or goat cheese if desired and serve.

TIP
Advance preparation: You can roast vegetables a few hours ahead and reheat in a pan on top of the stove, or in a medium oven.

Последна редакция: вт, 30 яну 2024, 18:45 от Agent Provocateur

# 126
  • Мнения: 1 678

Топла японска салата със спанак и гъби със сусамов дресинг ,друг вариант

# 127
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
^^^ Рецепта, плс!

# 128
  • Мнения: 1 678
Warm Mushroom Salad with Sesame Dressing きのこ … ;ラダ
Ако не ви се занимава да направите сами дресинга купувате готов като този например

# 129
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Здравейте, днес открих темата и бързам да се разпиша в нея като един любител на салатите



Салата със сьомга, краставици, каперси, червен лук, филаделфия и копър



Салата с краставици, моркови, царевица, яйца и чеснов сос

# 130
  • Мнения: 1 328

Турска салата късър - булгур, доматена паста, червена чушка, червен лук и магданоз. Овкусява се с лимонов сок, зехтин и сол.

# 131
  • Мнения: 1 678

Богата азиатска салата

# 132
# 133
  • Мнения: 7 095


Не помня показвах ли я до сега. Градинска салата,  малко лук, слънчогледови семки запечени на тиган и крутони. Сол, ябълков оцет,  малко олио и малинова редукция.

# 134
  • Мнения: 1 678

айсберг, авокадо, червен лук, морков, мини моцарелки, краставица
дресинг- леко подлютен кокос и лайм и пюре от тиква

# 135
  • Мнения: 1 328

Комбинирана салата

# 136
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880

# 137
  • Мнения: 576
Дайте някакви зимни салати, освен киселото зеле.
Аз за сега съм традиционалист - моркови, черна ряпа, цвекло. Ако има и хрян.

# 138
  • Мнения: 9 113
Сланина. Yum Само осолена,извадена от фризера и тънко нарязана. Всъщност,предложението е сериозно.

# 139
  • Мнения: 576
Всъщност да, но ми се боцка нещо с лимон и зехтин Simple Smile

# 140
  • Мнения: 6 785
варено червено цвекло, картофена, маслини с магданоз и лук, праз с доматено пюре , пиле с майонеза, печени чушки с майонеза, руска ...

# 141
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
Всякакви варианти на бобени салати, всякакви с киноа или нудли, всякакви с червено цвекло и/или ряпа (Дайкон) и/или моркови, всякакви варианти на гъбени салати със или без гречка, всякакви варианти зелеви, салати с нахут и леща също!




























https://thefirstmess.com/2020/03/11/cold-ginger-noodle-salad-vegan-recipe/










https://www.vkusnyblog.com/recipe/chechevica-beluga-s-ovoshhami/




https://www.recipetineats.com/middle-eastern-spiced-chickpea-salad/




https://shaneandsimple.com/easy-vegan-thai-noodle-salad-with-peanut-dressing/


https://tastythriftytimely.com/thai-mango-salad/

PS Ужасно обичам тази тема! Винаги ме вдъхновява за нещо ново, различно и шантаво Grinning

Последна редакция: пн, 12 фев 2024, 17:21 от Agent Provocateur

# 142
  • Мнения: 9 200


валериана с моркови Wink

# 143
  • Мнения: 7 095
Моето предложение за вкусна зимна салата - червено цвекло, моркови и орехи, леко запечени. Лимонов сок, лимонова кора, сол, зехтин.

# 144
  • Русе
  • Мнения: 5 214
Скрит текст:
Дайте някакви зимни салати, освен киселото зеле.
Аз за сега съм традиционалист - моркови, черна ряпа, цвекло. Ако има и хрян.

https://ipeychev9.blogspot.com/2021/11/blog-post_29.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2020/04/blog-post_23.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2018/11/blog-post_28.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/02/blog-post_13.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2023/03/blog-post_12.html

# 145
  • Мнения: 1 678

Печено брюкселско зеле с мариновано сирене бурата и цезар дресинг

# 146
  • Русе
  • Мнения: 5 214
Салата

# 147
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Валериана, разноцветни чери домати, зелена чушка, краставица, лук и копър, подправена със зехтин и балсамов оцет


Повторение на следващата вечер с добавка на кълнове от алфа и ряпа

# 148
  • Мнения: 162
За зимна салата се сещам - сельодка под шуба, също салата от цвекло, моркови и ябълки.
Пилешкото с майонеза ми напомни за нещо много любимо детско, сигурно по гостита съм опитвала. Ще пробвам разни варианти, благодаря Белла-чао.

# 149
  • Мнения: 6 785
.:Bianca:. отделяш пилешко бяло месо, ако вариш бульон от цяло пиле. Майка ми го правише това. Също става с месо от пушено пиле. Става обаче много добре и с пушена риба.

# 150
  • Мнения: 2 642
Kаква е любимата ви салата с моркови?

# 151
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Настъргвам моркови на едрото ренде, слагам малко зехтин в тиган и ги задушавам с малко сол и захар за малко и оставям да изстинат. Добавям няколко лъжици скир или кисело мляко, сок от лимон, пресован чесън, копър. Става подобна на сухия таратор, но и различна, с прекрасен златист цвят. Отгоре слагам запечени на сух тиган орехи, може и черен сусам, и поливам с малко зехтин.

Последна редакция: чт, 15 фев 2024, 17:53 от kovatcheva

# 152
  • Мнения: 1 678

репички, зелен лук и моркови

краставица, лук и моркови

корейска морковена

# 153
  • Мнения: 1 328
Заплювам си средната за днес. Дани, с какво режеш морковите и краставиците в такава форма?

# 154
  • Мнения: 7 095
Дани, какъв е дресинга за първата салата?

# 155
  • Мнения: 1 678
На въпросът на мама-ени с ренде за спагети.



На въпросът на Pippi_ а сега де Smile  някакъв дресинг с кисело мляко/ или бутермилк. Ще потърся из старите постове да видя дали съм го написала Thinking
П.п Открих го, дресинг -заквасена сметана, майонеза, чесън, бял оцет и копър .

Още една морковена салата от днес

Последна редакция: пт, 16 фев 2024, 17:09 от Danifin1

# 156
  • Мнения: 7 095


Зеле, моркови,  риба тон. Копър, магданоз, лимон, сол, зехтин.

# 157
  • Мнения: 2 642
Настъргвам моркови на едрото ренде, слагам малко зехтин в тиган и ги задушавам с малко сол и захар за малко и оставям да изстинат. Добавям няколко лъжици скир или кисело мляко, сок от лимон, пресован чесън, копър. Става подобна на сухия таратор, но и различна, с прекрасен златист цвят. Отгоре слагам запечени на сух тиган орехи, може и черен сусам, и поливам с малко зехтин.
Тази ще пробвам днес. Може би ще заменя млякото с друго само.

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 26 438
Морков,тиква,зелена чушка,ряпа,сушени домати,сирене,лим.сок,зехтин,морска сол 😋

# 159
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
Вече не помня кое къде показвах, че за тази тема все пазя салатките

Домати, краставици, червен лук и много сирене.


Картофи, яйца, кисели краставички, червен лук и майонеза

# 160
  • Мнения: 7 095
Тази вечер хапнахме вкусна салата с моркови по рецепта на Ковачева. Страхотна е, препоръчвам с две ръце!
Сърдечно благодаря за рецептата!

# 161
  • Мнения: 2 642
Тази вечер хапнахме вкусна салата с моркови по рецепта на Ковачева. Страхотна е, препоръчвам с две ръце!
Сърдечно благодаря за рецептата!



А коя е рецептата на Ковачева?

# 162
  • Мнения: 6 785
Много тотини зимни салати. Знае ли някой как се приготвя една турска или арабска люта със някаква червена подправка , лук и трохи от сух хл'б и нещо друго. Знам че странно може да авучи на някой, но го четох някъде и съм сигурна че има , само не мога да го намеря.

# 163
  • София
  • Мнения: 1 878
bella-ciao Да не е тази:

Скрит текст:
Салата Фатуш
Салата Фатуш е близкоизточна салата с хляб. За нея се използва тънък хляб. Подправката червен сумак придава лека пикантност. Може да добавите тахан, за да стане салатата още по-богата и питателна.

За салатата:

5 ч.ч. накъсан на дребно арабски хляб

2 големи домата

1 ч.ч. нарязана краставица

1 ч.ч листа магданоз

1 ч.ч. листа прясна мента

¼ ч.ч. нарязан пресен лук

¼ ч.ч. нарязана зелена чушка

1 маруля

За дресинга:

3 скилидки чесън

384 ч.ч. зехтин

½ ч.ч. лимонов сок

сол и прясно смлян черен пипер

смлян сумак

Начин на приготвяне:

1. Загрейте фурната на 200 градуса. Подредете парченцата хляб в тавичка. Запечете за 5 минути.

2. В голяма купа накъсайте марулята на парченца от по 1 см, добавете нарязаната краставица, нарязаните домати, нарязаните чушка и пресен лук, както и пресните подправки и парченцата печен хляб.

3. За дресинга в малка купичка пресовайте чесъна, добавете зехтина, лимоновия сок и овкусете със сол и черен пипер. Разбъркайте всичко добре.

4. Поръсете салатата с дресинга и с щипка сумак. Разбъркайте и поднесете.

# 164
  • Мнения: 6 785
Супер интересна е тази! Но аз нещо друго си спомням . Аз ще си го намеря.

# 165
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
От мен само запис, без снимки,  с Тако салат и салата колсло. Време за снимки нямаше, свършват само докато ги сложа

# 166
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Салата с разноцветни домати, краставици, чушка, лук, копър, сирене и маслинова паста


Маринована розова херинга, лук, кисели краставички и копър

# 167
  • София
  • Мнения: 502
Много тотини зимни салати. Знае ли някой как се приготвя една турска или арабска люта със някаква червена подправка , лук и трохи от сух хл'б и нещо друго. Знам че странно може да авучи на някой, но го четох някъде и съм сигурна че има , само не мога да го намеря.
На мен ми прилича на Мухамара. Накълцани на дребно печени червени чушки,шепа накълцани орехи,препечен хляб на трохи,люта чушкова паста,чесън,зехтин,лимон,сол,пушен пипер.

# 168
  • Мнения: 955
В момента не мога да се разпиша със снимки, но онзи ден експериментирах с ново овкусяване към микс зелени салати ( рукола, бейби спанак и др.) с домати, като този път сложих сироп от фурми. Ами чудесно се получи. На зелени салати обичам да слагам и сироп от нар или направо зрънца нар.

# 169
  • Мнения: 6 785
Bqla breza мисля че е това.

# 170
  • Мнения: 1 823
Малко класика

# 171
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Червено цвекло, моркови, ябълка и целина с бял балсамов оцет и редукция с манго.

# 172
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Червената подправка е сумак, да не става дума за фатуш салата?

# 173
  • Русе
  • Мнения: 5 214
Мухамара

# 174
  • под тепетата
  • Мнения: 9 336
Отдавна не съм се включвала, но ви следя
 
  И с мариновано домашно сиренце
 

# 175
  • Мнения: 955
Едно питателно "Табуле" от мен:

# 176
  • Мнения: 576
Отдавна не съм се включвала, но ви следя
 
  И с мариновано домашно сиренце
 
То това не салата, ми направо наяждане

# 177
  • под тепетата
  • Мнения: 9 336
Аз и така си и казвам - салата - манджа Wink

# 178
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Скрит текст:
Отдавна не съм се включвала, но ви следя
 
  И с мариновано домашно сиренце
 

Може ли рецептата за маринованото сирене

# 179
  • под тепетата
  • Мнения: 9 336
О, разбира се! Много е простичка - сиренето на кубчета, червен пипер, стрит риган и мащерка ( или подправки, които обичате), овалвам хубаво кубчетата и ги подреждам в съд с капак. Заливам с олио да ги покрие( зехтинът ще ми се втвърди в хладилника и затова ползвам олио) и затварям. Люто не слагам. Хубаво е сиренето да е твърдо, но моето е домашно и малко по- меко  и пак е много вкусно!
 При пеп-4о има много хубава рецепта, по,- богата, но не мога да дам линк в момента. Потърсете в нейния блог с Гугъл и веднага ще излезе.

Последна редакция: ср, 28 фев 2024, 15:47 от bilqna_69

# 180
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Още тези дни ще се пробваа

# 181
  • Мнения: 1 678

Японска салата Харусаме 春雨サラダ

# 182
  • Мнения: 1 552
айсберг, морков и краставица

# 183
  • Мнения: 576
айсберг, морков и краставица

Ми да. Е това е

# 184
  • Мнения: 1 678

Салатата - аспержи, червен лук, царевица и мини моцарела

# 185
# 186
  • София
  • Мнения: 4 765
Ще следя за идеи.
Всеки ден правя салати, но много еднотипни и тотално ми омръзнаха.

# 187
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Спанак, краставици, авокадо, лук, чери домати и  чедър, със зехтин и бял балсамов оцет


Домати, лук, сирене и маслини, със зехтин и средиземноморска подправка

# 188
  • Мнения: 955
Вчера забърках едно мелиджано. Но извън сезона малко вкус на сапун имаше тоя ми ти патладжан.

# 189
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 210
Маруля, стъбла целина, домат, маслинки, риба тон, кромид, кашкавал маасдам и рохко яйце

# 190
  • Мнения: 1 328
Салато-вечеря

Канапе от нудели, овкусени с крема сирене, краставица, домат, чушка, кашкавал и малко шунка.

# 191
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811

От мен една салата Мучо.

И салата от лилави варени картофи.

# 192
  • Мнения: 576
Абре, я нарежете едно кисело зеле с червен  пипер и зехтин. Сега му е сезона.
С тези пластмасови домати....

# 193
  • Мнения: 1 328
Абре, я нарежете едно кисело зеле с червен  пипер и зехтин. Сега му е сезона.
С тези пластмасови домати....
И сланинка на тъничко бихме нарязали към зелето, ама ги нямаме тия благинки.

# 194
  • Мнения: 7 095
Ние бяхме сложили малко зеле, но свърши. Последното го направих точно така - нарязано, с малко праз и нарязана сушена печена чушка. Подправено с малко олио.

# 195
  • София
  • Мнения: 9 579
На киселото зеле добавям и праз лук, освен червен пипер и зехтин. Любима салата е при нас.

# 196
  • Мнения: 1 823
Печена сиврия с копър и лимон



Картофена салата

# 197
  • Мнения: 6 785
Не знам в момента на каква салата е сезона, но у нас взеха да вървят основно зелени. Наскоро правих от варено червено цвекло и си мислих , че ще ми е сега последното и минаваме на по-пролетни и неварени салати .  Но нищо специално за снимка. Днес обаче купих чикоре и сега се оглеждам за видове салати. Ако нищо не намеря ще направя един чеснов сос с авокадо , лимонов сок, 10% кисело мляко, магданов и див лук и ще направя чикорето на листа и ще топкаме в соса. Това измислих за утре че ще имаме съпер слънце и грил .

# 198
  • Мнения: 7 095
Днес обаче купих чикоре и сега се оглеждам за видове салати.

Правя го, но през есента, когато пуснат големите зрели смокини. С леко запечено на тиган пилешко филе, смокини и дресинг със сладка горчица. Много я уважаваме у нас!
Иначе си го слагам в зелената салата.

# 199
  • Мнения: 6 785
Пипи мерси. Ще си запазя , но сега гледам малко по-пресни да ползвам. Може би зимата ми е дошло много от пригорвени съставки. Simple Smile

# 200
  • Мнения: 35
Тази салата я открих на старата си работа и оттогава съм влюбена и не спирам да си я правя. GREEN CLUB я бяха кръстили, с две ръце съм за нея винаги. С микс салати (аз си ги взимам готови от Фантастико), краставици, авокадо, пилешко филе, зелени маслини, лайм, пармезан и горчичен дресинг, много засищаша, но и калорична, не смятам, че е удобна за хора, които се опитват да свалят някое и друго килце.

# 201
  • Мнения: 576
Тази салата я открих на старата си работа и оттогава съм влюбена и не спирам да си я правя. GREEN CLUB я бяха кръстили, с две ръце съм за нея винаги. С микс салати (аз си ги взимам готови от Фантастико), краставици, авокадо, пилешко филе, зелени маслини, лайм, пармезан и горчичен дресинг, много засищаша, но и калорична, не смятам, че е удобна за хора, които се опитват да свалят някое и друго килце.
Фемили, чИ то направо манджа, бре Simple Smile

Лично аз авокадото си го мажа на препечена филиика с малко подправки отгорв

# 202
  • Мнения: 955
Толкова се напъвам да го харесам това авокадо и не мога и не мога. Винаги ми оставя една неприятна тежест в стомаха, ако случайно не ми стане лошо още докато го ям. Явно не е за мен. Вкъщи също никой друг не може да го оцени. А постоянно се говори колко е полезно.

# 203
# 204
  • Мнения: 6 785
Толкова се напъвам да го харесам това авокадо и не мога и не мога. Винаги ми оставя една неприятна тежест в стомаха, ако случайно не ми стане лошо още докато го ям. Явно не е за мен. Вкъщи също никой друг не може да го оцени. А постоянно се говори колко е полезно.

и аз така с изкл. на вариации на guacamole . Т.е. с малко авокадо и с различни добавки.

# 205
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Авокадото е неутрарен продукт без аромат и вкус, няма как чист да сте във възторг от него. Затова и се овкусява, няколко капки лимон, малко зехтин, сол, лук, чушки, подправки, босилек, кориандър, чесън и др. могат да го направят много вкусно. Всичко е въпрос на вкус и фантазия.

# 206
  • Мнения: 955
Ама аз не го ям чисто. То ясно, че без подправки и изолирано от други продукти има вкус на сапун. Натъртва ми, та чак до колики ме е докарвало.

# 207
  • Мнения: 12 970
И аз не съм му фен, но затова не се и мъча да го ям. Има достатъчно от какво друго да си направя салата, то пък не е речено всеки да харесва всичко.
Води се полезно - спор няма. Но и няма нищо незаменимо в него като храна, оставям го всичкото на който би го оценил.

# 208
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Аз го обожавам, във всякакви варианти - гуакамоле, печено на барнбекю, панирано, на дипове и сосове. Правими впечатление , че това в България не е от особенно високо качество. ММ като си ходи посления път ми днесе от Текаса авокадо, ами освен, че е голямо е съвсем различно на вкус.
Да ви кажа един трик, за да не почернява авокадото. Болшинството слагат киселина, напр. лимонов сок. Същия ефект има ако се остави костилката въре

# 209
  • Мнения: 12 970
Възможно е наистина тези които внасят тук да не са вкусни, не споря. Вероятно и те доста се различават като сортове, ти виж само домати примерно колко различни има и пак все е домат иначе.
За мен е продукт дето хем не ми е вкусен, хем ми идва скъп, та съм си добре и без него. Че и да го дебна кога колко е узряло, за мен не си заслужава ако и да било полезна храна. Гледам полезните мазнини в салатата ми да идват от зехтин и маслини и не смятам че нещо губя като не го ям.
Но вкусове и хора различни, хубаво е че има за всеки.

Нещо пак съм на вълна интересни олиа за салатите. Освен сусамово и тиквено, какво друго бихте предложили което да стои интересно в салата? Орехово съм пробвала също преди време, май ми вървеше най-много с кисело зеле, та вече не мисля да е то Grinning

# 210
  • Мнения: 955
natka, орехово и аз пробвах преди на шопска. Биваше.
Но за себе си установих, че някои салати, като например картофената, са ми най-вкусни с традиционното слънчогледово олио.
Аз обичам да слагам сироп от нар в зелените салати, а отскоро, както вече бях споменала, открих и сиропа от фурми. Едно време баба ми слагаше в марулената салата захар, за да е по-вкусна, аз сега слагам от този сироп и наистина така нямам чувството, че просто хрупам някаква трева. Със сигурност така става и по-калорично, но нали си падаме чревоугодници вкъщи, решихме, че няма да отслабнем в този живот.

# 211
  • Мнения: 12 970
На шопска не съм се сещала да го пробвам, благодаря. Доколкото може да се нарече шопска салата моето де, аз не ям никакви чушки Grinning
Сиропи и твърде сладки неща в дресинг съм опитвала, но обикновено решавам че не са моето, аз затова и за интересно олио се озъртам а не за нещо такова. Не съм по сладкото и нещо което за други е само леко сладникаво, за мен си е откровено сладко и ми идва в повече.

# 212
  • Мнения: 955
Мисля, че със сусамовото олио би придало интересно "звучене" на една салата.

# 213
  • Мнения: 12 970
Имам и много го харесвам, говоря за такова от печен сусам. Страхотно е наистина.

# 214
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Много трябва да се внимава със сусаменото олио, много тежка миризма
За зелени салати много подхожда олио от тиквени семки.
За салати използвам и авокадово олио, и олио от гроздови семена.

# 215
  • Мнения: 12 970
Сусамовото си го ползвам по малко - като подправка а не както бих ливнала от шишето със зехтина иначе.
Тиквено също имам, харесвам го и него. Любимата ми комбинация с него е съвсем проста салата от обелени летни домати, с нарязан на много тънки полумесеци червен лук и магданоз. И нищо друго освен олиото, дори сол слагам точно преди ядене, че ми харесва да постои малко да си поемат вкусовете.
За някакво друго такова питах, пак от рода на тези - ароматно. И аз не знам какво искам, ама искам иначе Grinning
Тук поне всякакви експерименти има в тая тема.

# 216
  • Мнения: 955
natka, някои експериментират с масло от трюфел. Но за мен е адски силно и тежко, да не кажа непоносимо.

# 217
  • Мнения: 6 785
Titina и за домати го харесвам от тиквените семки.

# 218
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 210
Сиропи и твърде сладки неща в дресинг съм опитвала, но обикновено решавам че не са моето, аз затова и за интересно олио се озъртам а не за нещо такова.
Пробвай салата маруля с кокосово олио и лимон, ако харесваш кокос.

# 219
  • Мнения: 12 970
Кокосовото не се ли втвърдява в малко по-студена салата? Само на кокос не съм фен, но в комбинация с някои неща не ме дразни и става интересно.

# 220
  • Мнения: 6 785
уф и аз нещо не го доразбирам кокоса на салата . Също както в основното училище на сина ми имаха кетъринг от някаква био веге фирма и той колкото и да обича салати не можеше да ги хапне, защото почти винаги дресинга беше къри. И той не искаше салата с къри дресинг. А  тези явно най-много къри сосове приготвяха за разни лещи, булгури и каквото там веге предлагаха и с това заливаха и салатата на децата. А нещо май им се струваше много сложно да доставят дресинга отделно и да си сипва който иска каквото иска.
Но нищо. Минахме го този период. Не успя да прояде за 4г. марула с къри.

# 221
  • Sofia
  • Мнения: 26 438
Олиото с трюфел е с много силен аромат.
Слагам по 2-3капки.
Харесва ми на картофки или в картофено пюре.

# 222
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Правя си едно олио с пресни листа от джоджен. Обожавам го на салата от варени картофи и не мога да го понасям на нищо друго

# 223
  • Мнения: 6 785
веднъж взех по подобен начин приготвено олио от едно регионално магазинче , но с ким (Kümmel ),  препоръчаха ми го за картофена салата. Много  вървеше на картофите наистина. Но аз много  бъркам ким и кимон като имена на подправки и затова ги помня на немски.

# 224
  • Мнения: 1 823
Хайде, хванахме се за зелено!

# 225
  • Мнения: 6 785
отдавна сме ние на зелено Simple Smile

# 226
  • Русе
  • Мнения: 5 214
Зелена салата

# 227
  • Мнения: 1 552
Айсберг, морков и краставица

Скрит текст:



Айсберга го кисна с оцет в купа
после измивам и центруфугирам да излезе
излишната вода, нарязвам го, омачквам със малка сол, добавям
настърган морков на ренде и настъргана на шайби краставица.
Половин лимон изцеждам и после през цедка добавям в салатата,
не харесвам да има семки от лимон, ако директно го изцедиш
Веднъж взех готова салата накъсана, три пъти я киснах пет пъти я мих -миришеше на химикали
и затова айсберг или маруля кисна и правя на салата
отнема ми поне 30 минути за всичко, но резултата е много по-вкусен от готовите накъсани салати

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 21:09 от lite16

# 228
# 229
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Зеле, домат, краставица и чеснов сос.

# 230
  • Русе
  • Мнения: 1 849
От снощи богата, редена салата

# 231
  • Мнения: 7 095
Някой да сподели интересна идея за салата с пак чой?

# 232
  • Мнения: 1 678
Някой да сподели интересна идея за салата с пак чой?
Pippi_ ето идеи избери си pok choy salad

# 233
  • Русе
  • Мнения: 5 214
Скрит текст:
Някой да сподели интересна идея за салата с пак чой?

https://eda.ru/recepty/ingredienty/14434

# 234
  • Мнения: 7 095
Данифин, Пейч, благодаря ви!

# 235
  • Мнения: 576
В момента само кисело зеле, кисели краставички, маринован карфииол
Другите салати са за лятото, когато им е времето

# 236
  • Мнения: 7 095


По една от рецептите от Pinterest. Danifin, благодаря още веднъж! Много вкусна!

# 237
# 238
  • Мнения: 1 823
Салата с риба тон, лимон, зехтин и копър

# 239
  • Мнения: 1 328
Микс от зелени салати с телешко карпачо, пармезан и черита.

# 240
  • Мнения: 1 552
Плодова салата
банан, ябълка, киви, ягода

# 241
  • Мнения: 9 200
Морска-горска салата 🤣

# 242
  • Мнения: 576
Добре. За да се включа по темата - стъргани моркови, цвекло, бяла ряпа, черна ряпа, хрян, стъргани орехи, зехтин, лимон

# 243
  • под тепетата
  • Мнения: 9 336

# 244
# 245
  • Мнения: 6 785
и аз бях пригтвила подобна салата и помилих мъжа ми навръщане да вземе консерва нахут , а той взел консерва грах Sad Иначе въртим големи зелени салати с червени репички , но не виждам какво да им снимам. Всички ги знаят .

# 246
  • Бостън
  • Мнения: 13 556
Моят е инструктиран без нахута ми да не се прибира от пазар Simple Smile

Сложих нахут, червен лук, 3 цвята чушки - жълта, оранжева и червена + салатения микс и стана много прилична салата към мусаката. При нас е още студено, та си похапваме...

# 247
  • Русе
  • Мнения: 1 849
И при нас зелена салата с репички, зелен лук, червена чушка и краставици.


Розова херинга с чушка, маслини и лук


Домати с лук, сирене, маслини и песто

# 248
  • Мнения: 2 887
Микс зелени салати, домати, маслини, бурата и прошуто. Овкусена с олио, лимон, сол и магданоз.

# 249
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145


Салата домати, краставици,лук и царевица. Класика Simple Smile

# 250
  • Мнения: 1 328
Вчера направих една импровизация и стана супер за моят вкус - патладжани на кубчета печо-пържени в еърфрайер, чушки севрия на едри шайби пак там, чесън, магданоз, сол и зехтин. Престоя в хладилника 24 часа.

# 251
  • под тепетата
  • Мнения: 9 336
Спанак, ягоди, домашно сирене, печени орехи, зехтин, сос нар
 

# 252
  • Germany
  • Мнения: 1 581


Една много вкусна салата тип изчисти хладилника - зелена салата, рукола, киноа, зелени маслини, сварени грах и царевица, домати, краставица и портокалови парченца. Дресингът е италиански, със сигурност пак ще я направя, много вкусна и хранителна.

# 253
  • Мнения: 1 678

Японска  соба салата

# 254
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Ежедневни салати с домати, краставици, чушки, лук, зелении, маслини, моцарела, яйца, копър, магданоз,  подправени със зехтин и светъл балсамов оцет




# 255
  • Русе
  • Мнения: 1 849
Никой не е публикувал след мен, но съм качила още две салати, така че показвам
С маслини, сирене и чедър


и с настъргана моцарела

# 256
# 257
  • Мнения: 1 432
Не е точно салата, но е с много зелении и ще сервирам като предястие.
Спаначена торта с мус от кашу крема сирене и сьомга или сушени домати

# 258
  • Мнения: 5 742
Освен със зелена салата, репичките с каква друга салата могат да се комбинират?

# 259
  • Мнения: 6 785
Освен със зелена салата, репичките с каква друга салата могат да се комбинират?

на таратор, но веднага се яде за да не стане розов таратор.

# 260
  • MUC
  • Мнения: 572
Освен със зелена салата, репичките с каква друга салата могат да се комбинират?
Аз до миналата година не бях голям почитател на репичките докато не открих из нета тези комбинации:
    - С краставица, авокадо, лайм, зехтин, сол, червен лук и кориандър.
    - Репички, краставици, червен лук на тънки резени, заатар, прясна мента, зехтин, оцет или лимон, сол и фета сирене.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 15:19 от Бобсън*

# 261
  • Мнения: 12 970
Освен със зелена салата, репичките с каква друга салата могат да се комбинират?
Репичките са много универсални, изобщо не са само за марулите.
Както таратор са споменали с тях, така и подобие на Снежанка може да се направи с репички, с цедено мляко. На мен ми допада, те остават хрупкави в него, цветът става интересен като престои де Grinning
Иначе репички добре се съчетават в яйчени салати, в някои видове картофена салата, май съм мяркала някъде исалата от репички и ябълки, но не помня какво друго имаше. Репички и краставици с копър и малко дресинг с кисело мляко пак става много вкусна салата.
Поне аз предпочитам салати с по-малко съставки за да се откроява всяка, затова такива изброявам, но ако харесваш и по-големите мешаници там пък още по-голям избор имаш, все са вкусни.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 17:53 от natka

# 262
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 425
Аз харесвам салата от зеле с червени чушки и репички

# 263
  • Мнения: 5 742
Интересни предложения, благодаря ви!

# 264
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 811
Можеш и да ги мариноваш.
Както можеш да ги съчетаеш с зеле, броколи, броколи и, романеско, карфиол, всякакви кореноплодни

# 265
  • Мнения: 6 785
има няколко немски варианта на кртофена салата с репички.  слагат и на Wurstsalat

# 266
  • Мнения: 9 200
Аз правя репички нарязани много тънко почти прозрачно с тиквички нарязани с картофобелачка- обезателно (изстискани от водата )дресинг от мед, балсамов и зехтин+ сусам
стават след престой от 4-5 часа Уникални.

# 267
  • Мнения: 183
Зеле + ябълка + червен пресен пипер + кашкавал + морков, полята с дресинг от кисело мляко с горчица и копър. Много добре се получи!

# 268
  • Мнения: 760
Репички със заквасена сметана, сол и копър. Страхотно. Може и краставици да се добавят.
С азиатски дресинг от соев сос, оризов оцет, захар, сусамово олио и лют червен пипер на флейки.
Влизат в рецептата на салата "Фатуш" също.
Репички с масло е много вкусно. Нарязани на две и отгоре малко масълце и сол. Може и някакви билки да се сложат в маслото, малко чесън и т.н. Това франсетата го правят и под формата на сандвич - багета с масло и репички на тънко отгоре. Уникален летен сандвич или предястие.

Скрит текст:



Общи условия

Активация на акаунт