В какво съхранявате подправките в кухнята?

  • 10 368
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Как съхранявате подправките в кухнята? Имам предвид в какво, оня ден си поглеждам шкафчето и е пълен хаос, черен пипер, дафинов лист и други са се разсипали.

# 1
  • Мнения: 780
ами аз ги слагам в малки много малки стъклени кутийки а тези които ползвам мноооого рядко като босилек например са си в пакетчета и са сложени в една др по голяма стъклена кутия нищо не ми се разсипва Mr. Green доста място се заема така обаче Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 639
Ох и аз го имам същия проблем и все търся нещо подходящо и все не намирам.
 ro6ko_ така в стъклени кутийки не се ли похабяват много бързо нещата , чувала съм че нетрябва да седят в прозрачни неща.
Ще чакам и аз с нетърпение някое добро предложение   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 631
Сол, смлян черен пипер и смлян кимион - в стъклени солнички.
Сол и червен пипер - в глинени бурканчета /едното е за мед, другото е бивша захарничка, ама ми харесва шарката/.
Чубрица - в кутия от АМ.
Девесил, Вегета и джоджен - в стъклени бурканчета.
Пакетчета /къри, даф.лист, бахар, зърна пипер и кимион, за кайма, за печено пиле и пр./ - както са си в пакетчетата и в един по-голям пластмасов буркан, както и в една сосиера, която не ползвам.
Ванилия, бакпулвер, канела - в един глинен чайник, който също не ползвам по предназначение, но ми харесва.
 Peace

Ами това е, май - доста голям хаос! Embarassed Mr. Green Crazy
Обаче много ме кефят нестандартни красиви съдове, които хем да са полезни, хем, да красят кухнята, като ги подредиш, хем ти е жал, да ги изхвърлиш! Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И при мен е така. Целият ми шкаф е в подправки Blush Майка ми ги държи в специални мраморни купички с надпис на подправката. Но наистина заемат място. Затова си мислех, че ще трябва да си купувам само от тези в малките солнички Thinking

# 5
  • Мнения: 780
ами не нищо им няма те се затварят добре в смисъл нещо като вакум се получава а и са в шкаф който се отваря само ако ми потрябва някоя подправка наред са си  Thinking поне така смятам newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 1 358
Аз използва бурканчета от детски пюрета OVKO, понеже не стават за повторна употреба с цел зимнина. Не са на винт, но си имат гума по капачката. Махам етикетите и на тяхно място с хартиено тиксо надписвам каква подправка има вътре.

# 7
  • Мнения: 2 700
В специални керамични съдчета (бурканчета). Продават се най-различни разновидности (от обикновени, през кич до много ефектни) в магазините за домашни потреби и в магазините за един лев.

# 8
  • Мнения: 202
В същото време не искам и да заемат много място, а и да знам какво има вътре в бурканчето, значи ми трябват надписи, не да се чудя това сода ли е или бакпулвер примерно.

# 9
  • София
  • Мнения: 676
  Подправките ги съхранявам в метални кутии, на които има фабричен надпис какво съдържат. Продават ги навсякъде и сигурно си ги виждала. Те са 4 големи-към 1 кг и 8 малки. Макар, че когато търсех нямаше. Беше преди 4 години. Подарих ги за рождения ден на мъжът ми Laughing. Той си ги поиска.

# 10
  • София
  • Мнения: 676
Подправките ги съхранявам в метални кутии. Те са в комплети по 4 големи-около 1кг и 8 малки. На всяка си пише какво съдържа. Продават ги навсякъде. Макар, че преди 4-5 години бяха кът. Много съм доволна  Peace.

# 11
  • Haskovo
  • Мнения: 150
В малки стъклени бурканчета за подправки,продават се по дом.потреби,имам и същите за ориз,боб,фиде и т.н. само че са по -големи около1кг. и тъка всичко е еднакво и подредено,  Wink

# 12
  • Мнения: 14 490
в чекмедже:
червен, черен пипер и чубрица /най-ползваните/ ги държа в бурканчета от фъстъчено масло, пластмасови.
другите които купувам на пакетчета - сода, бакпулвер, ванилия, канела, къри и всякакви други съм ги сложила в една вътрешност от кутия от сервиз чаши за безалкохолно. прилича на кутиите за яйца само че е разделена на квадратчета. така хем не ми се омесват и стоят изправени /отворените пакетчета иначе се разпиляват из чекмеджето/, но и вземам бързо каквото ми трябва в момента.

# 13
  • Мнения: 6 155
В бурканечета от пюрета АМ-АМ, а сол, зхар и брашно - в по-големи буркани  Wink

# 14
  • Мнения: 8 505
В различни по големина стъклени буркани и пластмасови кутии.

# 15
  • Мнения: 1 152

Доволна съм.  smile3521

# 16
  • Мнения: 1 449
Или ги купувам с оригиналните им стъклени шишенца, или ги съхранявам в няколко метални и няколко мънички симпатични бурканчета. За сол, захар, брашно, червен пипир имам комплект големи буркани.

# 17
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Тези които са в стъклени шишенца-добре,но тези в пликовете потоянно са разпиляни в шкафа.

# 18
# 19
  • Мнения: 2 922
В малки и големи, стъклени и пластмасови бурканчета.

# 20
  • Мнения: 5 362
За сол,захар,червен пипер и брашно си имам кутии.
Подправките в бурканчета-малки.

# 21
  • Мнения: 4 406
в бурканчета от детската кухня

# 22
  • Мнения: 3 164
обикновено си купувам в стъклени бурканчета , но и имам малки кутийки за тази цел Peace.
за сол, захар и др. подобни си имам специални пластмасови кутии Peace

# 23
  • Мнения: 1 403
Сол, 4ерен пипер, 4убрица и 4ервения пипер  са ми в буркан4ета за подправки (малки с дървени капа4ки) Девисил, босилек и т.н са ми в буркан4ета от маслини, тънки и дълги Peace Махнала съм им етикетите и стоят много добре Wink

# 24
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
В различни по големина стъклени буркани и пластмасови кутии.

да и аз така съм ги подредила, нямам подправка която да седи в пликчето и всички кутийки са надписани

# 25
  • Мнения: 13 191
В буркани от нес кафе. Много е удобно- прозрачни са и всичко си виждам, пък и са на винт и нищо не се разваля.

# 26
  • Мнения: 4 451
Съхранявам ги в стъклени бурканчета. Хем са красиви, хем практични. Купувала съм си ги от магазин за 1 лев. И добре предпазват от молци.

# 27
  • Мнения: 658
Основните са в бурканчета , а останалите-босилек, ригани и т.н в голяма купа подредени както са в пакетчетата с надписите да не объркам някоя подправка. Wink

# 28
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
В малките бурканчета на HIPP.

# 29
  • Мнения: X
А моите изглеждат  така: http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2229899.А  боб, леща, ориз ,брашно, захар са в кутии от АМ, облепени със самозалепващо фолио.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 12:05 от Анонимен

# 30
  • Мнения: 1 167
аз имам еи такова-стои на плота
http://www.bedbathandbeyond.com/product.asp?order_num=-1&SKU … 345686&RN=207
[/quote

От къде в BG  може да се закупи то4но това???????????????

# 31
  • Мнения: 4 546
имам шкаф само за подправките. държа ги в кутийки-някои са кокетни, други са просто кутийки от кафе.

# 32
Desinko, не знам. Аз съм изпратила такива като подаръци - много са популярни LaughingТо сега вече има всичко в БГ, но като знам че е по скъпо-тук вървят от 15 до 50 ам долара наистина хубавите с мраморна въртяща се подложка, но за 30 винаги може да се намери много добро с поне 24 бурканчета и те даже се продажат с подправките и бурканчетата са стъклени

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
В стъклени бурканчета. Имам си едни 6 броя които ползвам редовно-специални буркани за подправки (чубрица, босилек, мента, риган, мащерка и червен пипер,черния пипер си стои в мелничката)
И в бурканчета от какво ли още не за подправките които ползвам по-рядко Flutter

# 34
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В стъклени бурканчета със скосено дъно - стоят с отвора напред, а не на горе. И капачките са изрисувани с подправките, които да държиш вътре. Не, че го спазвам Mr. Green

# 35
  • Мнения: 966
в пласмасови кутии най-необходимите.Другите са си в оргинални опаковки изправени едно след друго в шкафа.Като отворя нещо слагам кламерче Peace

# 36
  • Мнения: 1 288
в стъклени буркани. най-добре се запазват ароматите и не се смесват.

# 37
  • Мнения: 2 591
аз мразя пластмасата и си домъкнах специално от чужбина стъклени бурканчета с вакуум. тук се виждат горе-долу:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102411&photo=4
видях, че и тук са пуснали подобни...
за подправките имам и други малки - пак стъклени и пак от там (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102411&photo=5), а за тези неща, които по-рядко употребявам - една дървена "щайга" от сушени плодове и в нея седят, не се изсипват! (вижда се на първата снимка)

# 38
  • Мнения: 3 360
В стъклени бърканчета.

# 39
  • Мнения: 899
Ей тук се вижда, ама е малко замазано, малки червени кутийки с  надписи:



А в големи буркани: ориз, брашно и т.н. Смятам да ги изрисувам (тях и капачките им), но не знам кога ще им дойде реда.

# 40
  • Мнения: 2 631
Почувствах се като абсолютен Плюшкин Crazy, след като изчетох вашите мнения...

Сега мога и да ви покажа: Wink
глинения бивш сервиз за чай - сега в захарницата има червен пипер, но ще го махам от там; а в чайника - ванилия, бакпулвер и канела, както са си в пакетчетата.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=106904&photo=4

Трите шарени кутии със сини капаци на полицата са от АМ, облепени в хартии - там има липа, чубрица, джоджен. В бежовото глинено гърненце до печката ми е солта.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=106904&photo=2

# 41
  • Мнения: 3 647
малки  бурканчета я от пюрета,  я от горчица
 Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 46 518
В какво ли не  Laughing
Цък

# 43
  • Мнения: 8 917
В стъклени бурканчета за подправки Peace

# 44
  • Мнения: 2 035
малки  бурканчета я от пюрета,  я от горчица
 Twisted Evil
Я от нес кафенце ...Същатат работа съм и аз  Confused

# 45
  • Мнения: 80
Купила съм си стъклени бурканчета и ги слагам в тях. Много са удобни. Подправките , които ползвам рядко са в една голяма пластмасова кутия. Горе долу има някакъв ред. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 534
На ТСМ стойка за 8 подправки , въртяща се , много ми е удобно за най-използваните ...
Иначе кутийките от нес кафе и от АМ разбира се

# 47
  • Мнения: 575
В моето шкафче с подправки цари абсолютен безпорядък Embarassed, но съм се зарекла, че като си направя новата кухня, ще стана примерна домакиня и ще сортирам всичко в малки бурканчета Laughing Mr. Green
Тази идея ми допадна, изглежда много кокетно

# 48
  • Мнения: 4 733
В тумбести стъклени бурканчета.

# 49
  • Мнения: 641
В малки стъклени бурканчета, а по-екзотичните си стоят в опаковката в панерче Grinning.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 798
На ТСМ стойка за 8 подправки , въртяща се , много ми е удобно за най-използваните ...
Иначе кутийките от нес кафе и от АМ разбира се

Можеш ли, да покажеш стойката на ТСМ - интересно ми звучи ?  Wink

# 51
  • Мнения: 1 959
Държа ги в пласмасови или стъклени бурканчета

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Почувствах се като абсолютен Плюшкин Crazy, след като изчетох вашите мнения...

Сега мога и да ви покажа: Wink
глинения бивш сервиз за чай - сега в захарницата има червен пипер, но ще го махам от там; а в чайника - ванилия, бакпулвер и канела, както са си в пакетчетата.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=106904&photo=4

Трите шарени кутии със сини капаци на полицата са от АМ, облепени в хартии - там има липа, чубрица, джоджен. В бежовото глинено гърненце до печката ми е солта.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=106904&photo=2

Не само в теб живее Плюшкин, споко. И други сме така  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 591
вече мога да си покажа бурканите, че все забравям да заредя батериите на апарата  Embarassed  Rolling Eyes

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102411&photo=11 - това са истинските подправки

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102411&photo=13 - това са останалите неща за готвене като сол, захар, брашно....

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102411&photo=12 а тук са по-големите по количество неща (като макарони, ориз)

освен тях имам и една дървена щайгичка от сушени плодове където има пакетирани неща като сода, босилек, риган и т.н.

дано ви харесат, нова придобивка са ми и много им се кефя, а и вече не ми се овлажнява солта.... Blush

# 54
  • София
  • Мнения: 308
Аз си държа подправките в ето такава стойка:
http://snimka.bg/album.php?album_id=113565&photo=26

Останалите, за които няма място на стойката - в малки бурканчета.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 271
И при мен е хаос, в пликчета ги държа, винаги ровя, като кокошка за да си намеря това което ми трябва Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 7 798
Didi* , иска ми парола.

# 57
  • Мнения: 2 591
Аз си държа подправките в ето такава стойка:
http://snimka.bg/album.php?album_id=113565&photo=26

Останалите, за които няма място на стойката - в малки бурканчета.

албумът ти е личен и не може да се види  Naughty

# 58
  • София
  • Мнения: 308
Извинявайте, забравих за паролата  Simple Smile 1234 е Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 436
Ами купувам ги в пластмасови или стъклени бурканчета и така ги съхранявам. Имаме една чубрица дето е в пликче и само я събирам из шкафа  ooooh!.

# 60
  • Мнения: 250
В бурканчета -от нес, от сладко и др.Някои хубави кутийки или по пакети.

# 61
  • Мнения: 6 167
http://images11.snimka.bg/001354151.jpg

ето в това, което е в дъното на снимката.
в българия моя приятелка си го купи от ТСМ и всъщност от нея видях първо, после намерих и тук.
в бг мисля, че не струва повече от 10-15 лв.
има и иноксови варианти на тези неща, но са доста по-скъпи
на микровълновата имам и 3 специални с лъжички, но са отворени и се оказаха неподходящи, макар и много красиви.
моето побира 16 вида подправки, което за мен не е достатъчно  и затова имам и неща в една кутия, а там в пликчета.

по-големите неща - брашно, захар, кафе  и тн в специални буркани.

# 62
  • София
  • Мнения: 5 285
Подправките - в бурканчета от суха сметана: пластмасови (защото са леки) и тъмни (било по-полезно), с малки надписчета отпред.

Брашно и т.н. - в пластмасовите кутии от салата или течен шоколад (1 кг.) с дръжка които са - но само прозрачни кутии, за да не се налагат надписчета.

Кафето - нямаме машина или кафеник и пия само разтворимо, защото винаги има един и същ вкус, така че си го държа в оригиналната опаковка, но като ми се съберат повече опаковки (стари), се чудя за какво да ги оползотворя... Някакви идеи?

Имам 2 стъклени буркана с вакуумен капак, в които държа ориз, но стъклото е много тежко и вече не си ги обичам толкова, колкото преди.

Ако някой се интересува, мога да споделя един магазин (в София), в който наскоро заредиха невероятно разнообразие от кутии за съхранение на неща - очите ми останаха  Embarassed Разминах се само с кутия за съхранение на мюсли или корнфлейкс - прозрачна, с жълт капак (имаше и със син), има формата на паралелепипед като самата кутия с корнфлейкс и се слага с тясната страна напред - заема съвсем малко място в шкафа. Има отвор отпред отгоре на капака за сипване, който се затваря плътно след това. Имаше и разкошна стъклена кутия специално за спагети, с много плътно затварящ се, почти вакуумен капак, която на всичко отгоре би могла да се ползва и за ваза при нужда  Simple Smile

П.С. Кухненските кутии са ми страст и едвам се сдържам като видя някъде, макар че доскоро изборът беше по-малък като цяло, специално за пластмасовите.

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Интересувам се къде в София се намира магазина за кутийките  Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 5 285
В интерес на истината, преди време то си беше магазин "Всичко по един лев". От доста време обаче е нещо като "1001 стоки"  Embarassed Домакинските неща са горе долу от средата до вътрешния край на магазина. Има продавачки, които са любезни и е добре да се питат, тъй като стоките са много и не винаги се виждат.

Намира се в центъра, на ул. Алабин, близо до т.нар. "Колелото на петицата" (кръгчето на трамвай номер 5 зад Съдебната палата) - където трамвая излиза на ул. Алабин. За съжаление не съм обърнала внимание на адреса, тъй като в моята среда си го знаем като "Ножовете", тъй като за пръв път открихме този магазин по повод на едни ножове и целия офис си купи ножове от там  Embarassed Значи по ул. Алабин, където излиза трамвай номер 5 (това е пресечката с Княз Борис I), на десния тротоар, пада се може би втория или третия магазин. Има табела (трябва да се гледа нагоре, защото е високо) Winners или нещо подобно. За ориентир, пада се ПРЕДИ книжарницата.

Ето нагледно:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/angelowa_m/detail?.dir=/fe7cre2&.dnm=f796re2.jpg&.src=ph
 


(Не можах да "лепна" картинката  Embarassed )

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Мерси   bouquet ще намина да го видя.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Кутии от АМ.

# 67
  • Мнения: 5 475
В стъклени бурканчета с херметично затварящ се капак.  Peace

# 68
  • Мнения: 3 334
в метални кутий,и стъклени бурканчета.В пластмасова купа /квадратна/ държа например чер.пипер на зърна,даф.лист,кориандър,джожен или т. нар. по-рядко използваеми подправки.

# 69
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
в стъклени бурканчета във формата на гъбка - много са сладки  sohappy

Общи условия

Активация на акаунт