Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 36

  • 23 476
  • 866
  •   3
Отговори
# 840
  • Мнения: 5 182
То е ибупрофен, може. Но да, проверявай си. Винаги когато съм при лекар проверявам в движение какво ми назначават.

# 841
  • Мнения: 2 851
Здравейте,въпроса ми е малко по-различен,но се надявам да се включите. Сина ми има някои непоносимости към храни. Въпроса ми е намирали ли сте в акото слуз ,възможно ли е чрез кърмата и нещата ,които аз съм яла да получи реакция и съответно тази слуз,става въпрос за времето ,когато беше на 3-4 месеца бебе

# 842
  • Мнения: 786
намирали ли сте в акото слуз    - да, може и нишки/точки кръв

възможно ли е чрез кърмата и нещата ,които аз съм яла да получи реакция и съответно тази слуз - да, точно така става. Протеините от храната преминават в кърмата, детето реагира на тях. Всичко преминава в някаква степен. Примерно моя син реагира на лимонова киселина използвана за стабилизатор в конфитюр.


Става въпрос за времето ,когато беше на 3-4 месеца бебе - обикновено на тази възраст се диагностицират тези непоносимости

# 843
  • Мнения: 2 851
Ех,надявах се да кажете,че всяко кърмаче имало слуз и не е страшно 😔 в момента е на 1,8 г и го изследвахме заради гъшата кожа,която има и 3 и 4 степен излязоха яйца и краве мляко 🤔 но той вече няма слуз в акото нито какъвто и да бил дискомфорт,още го кърмя и не знам какво да мисля 🤔 попаднахме на лош алерголог

# 844
  • Мнения: 786
Нормално е да има слуз отвреме на време. И ако само и единствено е имало малко слуз на детето нищо му нямало тогава.
Съжалявам, че не уточних. Освен слуз и кръв, изпражненията са течни и зелени. Обикновено има и други симптоми като повръщане, екземи... И тогава диагнозата е АБКМ. Наистина няма как да мине незабелязано.

# 845
  • Мнения: 2 851
А ,не . Слуз и зелено ако имаше на 10 месеца,но беше чревен вирус и изкара доста време с диария ,влязохме и в болница. Екзема няма,но пък на 7-8 месеца беше получил вещо като уптикария незнайно от къде,не беше като останалите ,които виждам в нета ,беше по 2-3 петънца тук-та и с фенистил капки мина за 3 дни от тогава не е имал нищо. Както казах има гъша кожа,но това не го считам за алергична реакция,защото баща ми е имал ,аз също имам и явно го е взел от нас с разликата,че той я има и по лицето,това беше и причината да стигнем до алерголог,дерматолога ни прати ,каза че е хубаво да го изследваме и ни прати точно при този алерголог ,започвам да си мисля,че е било шуро-баджанащина и си препращат клиенти 

# 846
  • Мнения: 786
Специално на изследванията бих се доверила. Експерименти с ограничаване също биха показали дали са меродавни твърденията на лекаря.
Детето ми получи подобен обрив получи от захранване с яйца. Грапав и червен.

# 847
  • Мнения: 2 851
Но при нас не е от дахранване. Излезе му ,когато беше бебе на 1-2 м

# 848
  • Мнения: 44
Възможно ли е около втория месец на бебе кърмаче, преминавайки от рефлексно към по-осъзнато сукане да възникне т.нар. кърмаческа стачка?
До сега се е хранило на почти всяко мрън, час и половина, два, рядко 2,5-3 ч. или 12-14 хранения на ден, включително нощните. От два-три дни мрънка около "обичайното" време за хранене, захапва и се отказва, предлагам след време, тогава яде с охота. Просто ми е чудно какво може да се върти в тази малка празна глава.

# 849
  • Мнения: 50
Здравейте.
Имам питане относно намаляването на кърмата с тинктура от мента.
Докато пия въпросната мента мога ли да кърмя?
Тъй като в тинктурата има алкохол ,подходяща лк е за пиене?
Какъв друг начин има за спиране на кърмата по естестввн начин?

# 850
  • Мнения: 2 851
Не пиеш нищо,просто намаляваш броя на кърменията и кърмата спира съответно сама . Няма търсене-няма предлагане на кърма

# 851
  • Мнения: 6 902
Може да се предлага кърмата, не е проблем.
Чай от салвия също намалява кърмата.

# 852
  • Мнения: 359
Нее така , моля те понякога не коментирай когато не си наясно.

@Niagma Няма проблем аз пиех , отделно  има хомеопатия за намаляне.
рицинус Комунис 30 , през един час по 5 гранули


Не пиеш нищо,просто намаляваш броя на кърменията и кърмата спира съответно сама . Няма търсене-няма предлагане на кърма

# 853
  • Мнения: 2 851
Коментирам, защото тук и в темата за отбиване именно това се пише. Ако аз не съм права то тогава и 90% от тези ,които съветват същото не са! Ако ,това което съм написала е грешно се извинявам,но аз това съм го чела тук във форума..
  Ау,колко негативно настроени ...

Последна редакция: вт, 14 май 2024, 23:21 от Radii :)

# 854
  • Мнения: 359
Не виждам какво нее ясно с ментата при положение че дори чаша вино може да се пие по време на кърмене Simple Smile Да има алкохол и може да се пие просто непосредственно след кърмене за да има голям прозорец прези следващо. Все пак не се вие в огромни количества и процента алкохол там нее голям

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт