СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 18

  • 54 315
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 10
Здравейте! Ще съм благодарна за съвет. Първия ден на последната менструация ми беше 29.02.24г. Имах съмнение за бременност и си направих 2 теста преди очакваната дата (27.03) и двата бяха с бледа втора черта. Снимах ги на гинеколога ми и той каза да отида. Отидох и каза , че в матката има черно петно , но не потвърдено и че прати да си пусна ЧХГ. Вчера стойностите ми бяха 64, каза че има бременност но са много ниски и петък(29.03 ) ме прати пак на ЧХГ. Според вас нормално ли е да са толкова ниски стойностите ?

# 976
  • Мнения: 48
Здравейте! Ще съм благодарна за съвет. Първия ден на последната менструация ми беше 29.02.24г. Имах съмнение за бременност и си направих 2 теста преди очакваната дата (27.03) и двата бяха с бледа втора черта. Снимах ги на гинеколога ми и той каза да отида. Отидох и каза , че в матката има черно петно , но не потвърдено и че прати да си пусна ЧХГ. Вчера стойностите ми бяха 64, каза че има бременност но са много ниски и петък(29.03 ) ме прати пак на ЧХГ. Според вас нормално ли е да са толкова ниски стойностите ?

Здравейй, и аз съм още не много на “ти” с тези неща, но не се притеснявай и моето ЧХГ беше 64, когато го пуснах за първи път на 22.03, но на 25.03 вече се беше утроило и беше станало 239 🤗 Хванала си я в много ранен етап бременноста, така че всичко ще е наред! ❤

# 977
  • Мнения: 5
Здравейте, дали според вас всичко е наред на този етап.

ЧХГ:

26.03 - 1667

28.03 - 3527

Прогестерон също от 28.03 - 95,52 nmol/l

Дали има нужда да пускам още едно ЧХГ ?

За жалост няма как да кажа на какво закъснение е първото ЧХГ, тъй като МЦ ми е много нередовен и всеки месец е горе долу по различно време.

Последният МЦ ми беше на 21.02 с евентуална овулация около 12.03. Единствено ми направи впечатление, че от 21.03. се появи леко кафяво зацапване (само при избърсване), което продължи горе долу до миналия ден и се появяваше от време на време, не постоянно. В момента имам зацапвания от време на време, но главно без цвят. На 26.03. бях на лекар, който каза, че е прекалено рано, но ме видя с вагинален ехограф и видя точката, не каза нищо за жълто тяло, при положение, че ЧХГ е такава стойност. Дали има нещо притеснително, защото дори не знам в коя седмица се намирам. На преглед съм на 02.04. Това ми е първа бременност.

Притеснявам се, защото имам Хашимото, но лекаря хич не се впечатли от този факт, както и от кафявото зацапване.

# 978
  • Мнения: 1 761
Задължително проследете TSH и FT4. TSH трябва да е до 2.5. Моето беше скочило на 3.99, но за 3 седмици падна под 1 с прием на хормона.
Няма смисъл от ново изследване за нарастване. При тези стойности във вторник ще се види на ехограф.
Лека бременност!

# 979
  • Мнения: 5
Здравейте, да, следя го, имам го от 2016 г. Вдигнаха ми дозата точно с цел забременеяване, защото в началото на годината беше стигнало 4,70. След вдигането на дозата, направих изследване края на февруари и беше станало 1,1.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 14:28 от Miss/

# 980
  • Мнения: 13
Момичета, моля за мнение. В 5г.с + 4дни съм
18.03.2024г ЧХГ 106
28.03.2024г. ЧХГ 11230
По стойности отговаря на 6-та г.с., но пък виждам на места средна стойност около 3800 при референтни до 13000.

# 981
  • Мнения: 1 761
Hptkvна прегледа какво казва докторът?

# 982
  • Мнения: 13
Hptkvна прегледа какво казва докторът?




Във вторник съм на преглед, все още не сме го коментирали. Просто се очудих на резултата. По ЧХГ калкулатор ми излиза, че стойността ми се удвоява на всеки ден и половина.

# 983
  • Мнения: 1 391
В началото и при мен се удвояване на 36 часа. Спокойно.

# 984
  • Мнения: 13
В началото и при мен се удвояване на 36 часа. Спокойно.

Благодаря Ви!

# 985
  • Мнения: 1
Здравейте мили мами! Преди да започна да спомена, че ползвам профилът на мъжа ми. Бих искал да помоля за малко помощ. След направата на няколко теста за бременност се зарадвах на резултата че са положителни. Направих си и кръвни тестове, които показаха завишение на ЧХГ то.

Показателите са 619.500 при референтни стойности от 2.600. Разгледах много таблици със стойности за това в коя седмица трябва да съм, но те по нищо не показват това 619.500. Бихте ли ми съдействали с линк къде да гледам.

Аз намерих следната таблица - https://www.synevo.bg/chhg/

# 986
  • Мнения: 1 761
Това е някъде 5 г.с. моят резултат в 5 г.с. беше сходен.

# 987
  • Мнения: 19
Моя резултат в края на 4г.с. беше около 3200, седмица след това бях на преглед и всичко си беше наред, въпреки че на мен ми се виждаше много висок. Според тази таблица излиза, че съм била в 6г.с.

# 988
  • Мнения: 4 832
Седмицата се смята според датата на последния цикъл.

# 989
  • Мнения: 5
Здравейте!На 20.03.2024 ми беше трансфера (два пет дневни ембриона) . Според вас добре ли са стойностите от кръвния тест направен днес ?

Общи условия

Активация на акаунт