Частна детска ясла в София

  • 193 002
  • 1 039
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 2 162
Може ли да дадеш линк към сайта на ясла Приказна фея.

Скарлет, ако е лицензирана детска ясла трябва да се сключват такива договори. Много от детските градини обаче действат като детски центрове официално.

# 496
  • sofia
  • Мнения: 4 296
И вторият ми въпрос е - сключват ли се някакви договори в частните ясли, тук май не предлагат, а според мен е задължително, но незнам каква е практиката, все пак поверяваш най-ценното си същество!
Благодаря за отговорите!
да, в градината,която посещава дъщеря ми имаме сключен договор от 5листа

# 497
  • София
  • Мнения: 408
http://www.prikaznatafeya.hit.bg/galeryBG/Iasla/index.html - това им е сайта.
намират се на ул. Хаджи Димитър, 13, а на Мальовица е детската градина. Такса 350.
А възможно ли е да не е лицензирана и как работи ако е така, какви са опасностите????
Може би трябва да искам договор!!!

# 498
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами и аз не съм си изяснила много въпроса с лицензирането- доколко е задължително. Според мен, ако нямат подготвителна група и предлагат само гледане (без обучение) на децата не би трябвало да са длъжни да търсят лиценз. И аз се интересувам на какъв принцип работят, ако не са лицензирани (по това, което виждам най- вероятно не са).
Но не се притеснявай- това не означава, че няма да се грижат добре за детето ти или че пък не спазват хигиенни изисквания и други нормативи. Предполагам, че така избягват някои от нещата, които задължително би трябвало да има всяко детско заведение- двор за игра и то над определен размер, отделни помещения за перално и кухня и то с отделни входове, брой деца на определена квадратура и т.н. Ако условията те задоволяват такива каквито са (по снимките ми изглежда много хубаво) не е толкова важно имат или не собствена сграда, двор и т.н.
За договора- задължителен е за лицензираните дг, но на теб нищо не ти пречи да искаш такъв- даже може да ползваш готов на някоя друга дг и да поискаш да го подпишат. Той ти дава сигурност най- вече за таксата (че няма да се променя своеволно) и за отговорността, която поемат.
Питай ги как си доставят храна- ако е от частна детска кухня, мисля, че няма проблеми.

# 499
  • sofia
  • Мнения: 4 296
частните детски градини получават лиценз от МОН, нали все пак учат по определена програма

# 500
  • София
  • Мнения: 2 162
да, именно, но определена програма, която е задължителна има само за предучилищната група. За по- малките никой не е длъжен да им предоставя обучение официално (ДГ не са задължително звено от системата на образованието с изключение на предучилищните групи), може да се каже, че предоставят само гледане и грижи и тогава не би трябвало да се търси лиценз според мен.

П.С. Което не означава, че в нелицензираните детски ясли не може да има педагог, който да ги обучава на нещо- но не е задължително да е по програма, одобрена от МОН.

# 501
  • sofia
  • Мнения: 4 296
да, именно, но определена програма, която е задължителна има само за предучилищната група. За по- малките никой не е длъжен да им предоставя обучение официално (ДГ не са задължително звено от системата на образованието с изключение на предучилищните групи), може да се каже, че предоставят само гледане и грижи и тогава не би трябвало да се търси лиценз според мен.

П.С. Което не означава, че в нелицензираните детски ясли не може да има педагог, който да ги обучава на нещо- но не е задължително да е по програма, одобрена от МОН.
Когато дъщеря ми тръгна на градина 2006г,точно обсъждахме това със собственичките,че са взели лиценз от МОН,който се дава на база одобрена от тях учебна програма. Става въпрос за градина,не за предучилищна.
Но дали този лиценз е задължителен ще попитам довечера в градината. Peace

# 502
  • София
  • Мнения: 2 162
Цитат
Но дали този лиценз е задължителен ще попитам довечера в градината.


Много ще съм ти благодарна, ако го направиш. Въпросът ми е, ако в една детска градина няма предвидена предучилищна група пак ли е задължително да имат лиценз. Т.е. задължително ли е за по- малките да има учебна програма. Много ти благодаря още веднъж. Hug

# 503
  • Мнения: 3 506
Не е задължително, lilfi, има си параграф, по който могат да работят без лиценз. Нашата градина е такава.Чувала съм го от директорката, а и понеже си имат търкания с общината по други въпроси, досега отдавна да са я затворили. В момента няма как да питам обаче кой е този параграф - малките са болни и не са на градина. Дано някой друг да каже.

# 504
  • sofia
  • Мнения: 4 296
В нашата градина не ми казаха дали е задължителен този лиценз,може би не са се интересували,защото го имат.
Съжалявам,че не мога да съм ти полезна

# 505
  • София
  • Мнения: 2 162
Благодаря много и на lyuba84 и на  Maria.St   bouquet
И аз така мисля, че не е задължителен, но го извеждам чрез тълкуване- никъде не мога да намеря изрично написано. Все пак достатъчно ми е да знам, че има такъв параграф- ще прочетя пак по- внимателно наредбите. Още веднъж- благодаря.

П.С. И извинявайте, че изместих темата Embarassed

# 506
зсравейте.искам да попитам къде мога да запиша детето си на частна детса ясла някъде около красно село?много спешно ми трябва!и ако може и цени да ми кажете ще бъде супер/мерси предварително! Simple Smile Thinking

# 507
  • Мнения: 75
 Hugда Ви се похваля момичета...Малкия Ники  днес беше за първи ден на градина в Банкя в Дъга.Не е  плакал,изял си е всичко и си е спал без проблем.Много ми харесва,особено като ги преместят в новата къща.Имат супер двор,пързалки,люлки,пясъчници,супер е.Таксата си струва-240евро. и всичко е включено в цената-басейн,езици,танци....
Препоръчвам Ви я!!! Hug

# 508
  • Мнения: 139
 smile3525 Супер тема, момичета!!! Точно това търсех...

# 509
  • Мнения: 336
Абе на мен ли нещо ми има или Дружба сякаш не е в София. Човек няма ли къде да си прати детето на ясла тук. Заболя ме главата да ровя в интернет и форумите и нищо не откривам. Помагайте , МОЛЯ!!! Държавните не ми харесаха, а за частна нищо не намирам.

Общи условия

Активация на акаунт