Домашното насилие – тема №4

  • 85 920
  • 1 641
  •   1
Отговори
# 1 620
  • софия
  • Мнения: 25 516
Да, авторката е виновна, затова бой по главата. Сигурно си има любовник, с когото тайно се чука
Когато се откаже интимност, това си има своите причини. Кога отказваш секс на някой, било и мъжа ти
Когато не ми се иска, ето кога. Не съм секс кукла, нито робиня, че да скачам при първото свирване. Какви са причините е съвсем друг въпрос. Но каквито и да са те, нито един от партньорите не е ДЛЪЖЕН да прави секс с половинката си, ако не иска. Никой не отрича, че е проблем, ако системно отказваш. Но това не е проблем, който се решава със заплахи и насилие.
Пречупвайки през вероятно собствен опит и призма, се интерпретира нещо, което никой, никъде не е писал.
Моля за цитат, в който е написано, че някой е длъжен да прави секс с партньора си (или каквото и да било поведение и действия) и ако откаже е в реда на нещата да бъде физически и емоционално тормозен и малтретиран.

# 1 621
  • София
  • Мнения: 38 595
Между другото, сексът не спасява от насилие. При БМ към края се беше оформила една много зловеща схема. Докато не правим секс, бива. Но ако правим секс, в главата му се включваше някакъв механизъм. И след около 4-5-6-12 часа прави скандал. Ммм, да.

# 1 622
  • Мнения: 405
Да, авторката е виновна, затова бой по главата. Сигурно си има любовник, с когото тайно се чука
Когато се откаже интимност, това си има своите причини. Кога отказваш секс на някой, било и мъжа ти
Когато не ми се иска, ето кога. Не съм секс кукла, нито робиня, че да скачам при първото свирване. Какви са причините е съвсем друг въпрос. Но каквито и да са те, нито един от партньорите не е ДЛЪЖЕН да прави секс с половинката си, ако не иска. Никой не отрича, че е проблем, ако системно отказваш. Но това не е проблем, който се решава със заплахи и насилие.
Пречупвайки през вероятно собствен опит и призма, се интерпретира нещо, което никой, никъде не е писал.
Моля за цитат, в който е написано, че някой е длъжен да прави секс с партньора си (или каквото и да било поведение и действия) и ако откаже е в реда на нещата да бъде физически и емоционално тормозен и малтретиран.
Човека пита кога отказваш секс на съпруга си и аз отговарям. Като не ми се прави, отказвам. На мъжа ми като не му се прави също ми отказва. Но никой на никого не крещи и никой никого не бие вкъщи заради това. Жената, която сподели проблема си, системно изтрива постовете си, даже беше написала да не я цитираме, защото така или иначе след час-два ще ги изтрие. Отговорът ми е смислен за хората, които са ПРОЧЕЛИ молбата й и това, което е написала. Даже се вижда как е редактирала редица постове и ги е оставила празни. Това, че ВИЕ не сте чели, не е мой проблем. Нека не се заяждаме за глупости. Благодаря.

# 1 623
  • софия
  • Мнения: 25 516
Чета от самото начало. С разбиране.
Смисълът на пълния пост и в контекста на цялото обсъждане, не е този, който влагате, независимо от твърдението, че четете от самото начало. "ЧовекЪТ" подкрепя написаното от Вас.
Затова помолих за цитат кой и къде е написал твърдението, което хвърляте.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 13:15 от zvаnchе

# 1 624
  • Мнения: 2 379
Пуснали са Габриела Славова под домашен арест.

# 1 625
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 038
Пуснали са Габриела Славова под домашен арест.
Ужас...

# 1 626
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 590
Пуснали са Габриела Славова под домашен арест.
Ужас...
Ужасен ужас!
При наличен запис на убийството, с нейното активно участие, е пусната да си гледа децата, които са при родителите на жертвата.
Това правосъдие ли е или милосърдие? Ако е милосърдие, трябва да е за близките на Пейо, а не за престъпника. Rage

# 1 627
  • София
  • Мнения: 16 075
Явно майка и е поела вината и имат добри адвокати.
Но не ми е ясно как с домашен арест ще гледа 2 деца.
Малки са, трябва да ги извежда навън, да играят.
Дано не се възползва от т.н. въздушен Шенген.
Както не проверяват вече .....

# 1 628
  • При семейството си
  • Мнения: 6 608
Инфаркт, дървеници, хлебарки…
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/17770596
Децата сега наистина ли от нея ще се отглеждат?

# 1 629
  • Мнения: 8 558
Грам не им вярвам на двете кукувици... Добре, че има запис на престъплението, защото пак щяха да манипулират хората и да се изкарват жертви...

# 1 630
  • Мнения: 5 793
Как може да я пуснат, що за правосъдие?? И тя каза, че било време да си вземе децата, които ''са отвлечени'', според нея.... от родителите на жертвата явно.

# 1 631
  • Мнения: 2 379
Едва ли мотивите са да си гледа децата, защото все още се гледат делата във връзка с настаняването им-т.е , за щастие за момента не са при нея. Но вероятно ще има режим на виждане и е по-добре да е в домашна среда. По-скоро съдиите са приели, че няма опасност да се укрие или да влияе на разследването.
Както и предполагахме, основната теза на адвокатите е, че тя не е съпричастна, даже -че опитвала да предотврати смъртта, защото му пречела да потегли колата ?! На мен ми се стори доста странно и нелогично това твърдение…

# 1 632
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 268
Явно майка и е поела вината и имат добри адвокати.
Но не ми е ясно как с домашен арест ще гледа 2 деца.
Малки са, трябва да ги извежда навън, да играят.
Дано не се възползва от т.н. въздушен Шенген.
Както не проверяват вече .....
с дом.арест не се пътува извън дома.
а пък и не чух да са казали, че тя основно ще се грижи за децата.
вероятно ще има режим на лични контакти, но трябва да е под охрана според мен. все пак е обвинена в убийство.

# 1 633
  • Мнения: 1 561
Близки и приятели на Пейо Пеев излизат на протест:
https://fakti.bg/bulgaria/878887-slug-for-change
Цитат
Близки и приятели на убития Пейо Пеев излизат на протест. Недоволството им идва, след като Софийският апелативен съд пусна под домашен арест обвинената по случая Габриела Славова. Близките на жертвата настояват за справедлив съдебен процес и тежка присъда за извършителите на престъплението.

Габриела Славова поиска да излезе от ареста, за да се грижи за децата си. Мотив за определянето на по-лека мярка за неотклонение беше влошеното ѝ психическо състояние, както и твърденията ѝ за прекарани мозъчни инфаркти.

Близките на убития Пейо обаче не са съгласни грижите за децата да бъдат поверени на тяхната майка.

# 1 634
  • Мнения: 98
Габриела С. е с влошено психично състояние много преди да попадне зад решетките.
Именно заради влошето си психично състояние тя се е озовала там.
Ако я пуснат от затвора и ѝ поверят децата е много вероятно да убие и тях, само за да не попаднат в ръцете на "врага".

Общи условия

Активация на акаунт