Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.) - 10

  • 33 038
  • 429
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 6 562
https://makeup.bg/product/640174/ Последното ми откритие.
Фактор 50, няма розов оттенък и добре покрива. Не зная как ще повлияе на петната, но разчитам на фактора за града.
Със смесена кожа съм и го усещам доста добре на Т-зоната.

# 391
  • софия
  • Мнения: 1 203
Дали някой е намирал продукт, който да прикрива добре петната? Моето е над горната устна и лятото е ужас.. Не мога да изляза без грим, но не съм намерила нещо, което го крие наистина добре.
Пак аз, със желание да бъда полезна. Ето с какъв   нюанс коректор  маскирам.

# 392
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Дали някой е намирал продукт, който да прикрива добре петната? Моето е над горната устна и лятото е ужас.. Не мога да изляза без грим, но не съм намерила нещо, което го крие наистина добре.
Пак аз, със желание да бъда полезна. Ето с какъв   нюанс коректор  маскирам.


На коя марка е?

# 393
  • софия
  • Мнения: 1 203
Този е корейски skinfood, но може да намерите подобни, например на NYX, или на други марки.
 Вършат работа  и цветните бази, пак в такава гама.

# 394
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 732
Аз използвам на биотен СС крем с 20 фактор. Прекрива ми донякъде белезите.
Пробвах и на Биотен ББ крама и на Балея, но отстрани ми оставаше оранджав отенат, а използвах най-светлият тон

# 395
  • Мнения: 4 306
Имах две седмици красива, чиста кожа. Сияех, чувствах се по-млада.
Правих лазерно премахване, две продури с александритен лазер. Леко възстановяване иии
След първото слънце, петната се появиха, фиксираха и са като маска.
Бях много депресирана, но каквото такова.
Пристрастена съм вече на тема мазане, белосване, на колко часа съм се мазала с фактор.  Разхождам се по улиците и мажа като ненормална и пак.
Ама каквото. На есен ще се пробвам отново.

# 396
  • Мнения: 17
Здравейте! Може ли да се използва ниацинамид през периода пролет/лято? Прави ли кожата фото чувствителна? Страхувам се да започна да слагам какворо и да е върху петната, за да не се влошат...

# 397
  • софия
  • Мнения: 1 203
Да, може. Обикновено той е в ниски концентрации, по-малко от 5%, което поставя под въпрос ефикасността, но не и безопасността му
viara, хич да не ти пука Blush. Спираш, където решиш и мажеш на воля. Във всеки момент имам в чантата един сънскрийн, 2-3минита и един къшън 50+ и ги употребявам точно когато и където реша. Шапка,също. В една друга тема се обсъди и чадър с UV. До там още не съм стигнала, но...

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
А за тийн кожа с акне кои киселини са подходящи? Епи дуо мажем от години, ама вече няма ефект. Сега пие и АБ, но червени петна си има...пъпки също излизат, по-малко, но има.

За мен пък не мога да си създам такава рутина...камоли в движение да мажа. Как са се науча се питам?

# 399
  • Мнения: 39 405
Явно нямаш петна. И аз се мажа и пазя фанатично + козирка, очила и глава с поглед в земята. По време на Ковид си вървях с маска по улиците, за да ме пази допълнително.

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Ако е към мен - имам...ама все пак ме мога да си създам навик... А и не знам с какво точно да мажа.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 20:42 от mystic woman

# 401
  • Мнения: 39 405
С подходяща слънцезащита. Такава, която не ти прави кир ефект, да попива бързо, да не те прави прекалено бяла, да не ти люти на очите. Да може да ползваш върху нея грим и той да се държи добре. Спрей за подновяване в движение, ако си с грим. Важно е да го правиш често и постоянно.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 40 801
Но нали от слънцезащитата няма да изчезнат тия петънца?

# 403
  • Мнения: 22 978
Ще се предотвратят нови и допълнително увреждане на кожата, където са старите.

# 404
  • Мнения: 70
С подходяща слънцезащита. Такава, която не ти прави кир ефект, да попива бързо, да не те прави прекалено бяла, да не ти люти на очите.
Напоследък очите ми са станали много чувствителни и колкото и да внимавам, се възпаляват от козметика, вкл. слънцезащитата. Имате ли опит в това отношение и какви продукти ползвате? Дори и за околоочен крем....

Общи условия

Активация на акаунт