2АЕГ "Томас Джеферсън" - Тема 3

  • 46 467
  • 525
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 986
Моят син се е спрял на математика и ИТ, но от класа са двама с този избор и се притеснява дали ще се сформира група. Не искал математика и физика, защото щяло да е много трудно и затова с масата - второ желание БЕЛ и ИЦ. Дано да размисли...
А, пък моят син каза, че половината му клас е избрал математика и информатика и се опасява дали ще се сформира неговият желан профил - история и география...Та, за математика и ИТ не бих се притеснявала...Wink

# 496
  • Мнения: 25
Моят син е доволен от профил физика. Не ги гърчат, но пък са запалили интерес. Не знам какво да коментирам повече, хората са различни, с различни критерии

Това звучи обнадеждаващо. Моята дъщеря е още 9-ти, но се колебае между МАТ+ИТ или МАТ+физика. Остава и от математиката да е доволен. Ние се надяваме да се паднем при учителката, която им води по принцип- Манашян.

# 497
  • Мнения: 48 023
От математиката е много доволен. Беше с математика и ИТ, но предпочете да се запише с физика. Той е при друга учителка.

# 498
  • София
  • Мнения: 6 702
Съвсем се обърках от темата на десетокласниците - ако е избран 3 и 4 профил Бел и История, задължителната матура по Бел в 12 клас на по-труден материал ли е за тези деца? Не на материала от ООП, а от ПП?

# 499
  • София
  • Мнения: 12 114
Не, задължителната матура по БЕЛ е върху материала ООП - еднаква е за всички.

# 500
  • София
  • Мнения: 6 702
Благодаря, Санака!

# 501
  • Мнения: 726
Ами защо ли....
Профил БЕЛ учителка пенсионерка, която нищо смислено не преподава, а пише не особено високи оценки, без изобщо да си наясно, за какво точно е поставена конкретна оценка. Дори да я попиташ, не ти отговаря и никога не може да се разбереш с нея..
Може вашите деца да имат по-добър шанс с друг преподавател
Уф, точно Бел и история е избрала дъщеря ми. Как е името на тази учителка? Само тя ли преподава Бел профил? Или имаме шанс и за други.
Нямам идея дали има и други преподаватели, съжалявам... просто за моя син беше "късата клечка", особено що се касае за момчета, към момичетат може би е по-толерантна... Синът ми казва, че винаги е бил активен в часовете й и въпреки това оценка "активно участие - 4" и в крайна сметка дори да оставим оценките на заден план, полза от този профил нямаше.. Пак казвам поне при нас... при вас може да съвсем различно, нещата са динамични... Успех!

# 502
  • София
  • Мнения: 6 702
Много неприятно се е получило при вас…дано синът ти го приеме по-леко.
Ще стискам палци да не ни се падне, а ако - смятам да наблюдавам и да повдигна въпроса по-нагоре.

# 503
  • Мнения: 1 811
Всичко зависи от детето.
Синът е мат и физика и е доволен.
Това с невлизането в часовете е от учениците и възпитанието им, а не от учителите.
Също относно пенсионерите учители, явно не е само тази по БЕЛ и по английски има една, която повече от 4 няма да пише, само в някакви крайни случаи 5. Въобще не я интересува, че децата влизат в час, примерни са, вече са взели международни сертификати за С1 или С2. Скапва им успеха и това си е. Определено няма никакъв педагогически подход.
В общи линии сме доволни от средата, базата и учителите. То е ясно, че има и изключения.

# 504
  • Мнения: 1 925
Също относно пенсионерите учители, явно не е само тази по БЕЛ и по английски има една, която повече от 4 няма да пише, само в някакви крайни случаи 5. Въобще не я интересува, че децата влизат в час, примерни са, вече са взели международни сертификати за С1 или С2.
Стана ми интересно, за коя учителка става дума? Нашите са при Методиева. Тя държи да се прочетат някои произведения в оригинал и да се знаят думите от тях.

# 505
  • София
  • Мнения: 2 209
От Методиева аз лично съм много доволна. Когато им се падна на нашите, класният каза, че е къса клечка  - в смисъл много ще ги натиска да учат. Е, нали затова са там. Дъщеря ми имаше голям респект към преподавателката и към предмета. Не е била ощетявана при оценяването. Покри С1 само на база на наученото в училище, а сега учи в Нидерландия. Какво повече да искам?
По БЕЛ пенсионираната коя е?

# 506
  • Мнения: 275
Здравейте, дъщеря ми е доволна от профил математика - при г-жа Маздрашка и география - при г-жа Бошнакова. Много я разубеждаваха да не пише профил математика, защото бил много труден, но се оказа, че не е така. Географията само е малко по-тегава, заради фактологията, иначе не съжалява за избора си.

# 507
  • Мнения: 1 811
Всеки учител си държи на своя предмет, на своя материал и т.н. и е разбираемо, но не може да кажеш, че не те интересува, че ученика е изкарал сертификат за "Х" ниво или че не са научили много при предишния им колега - това е непрофесионално. И няма никакво значение, кои са учителите, важен е подхода и това да "заразиш" ученика с думи и присъствие.
Цялостното ми впечатление е, че днешният учител няма индивидуален поглед и подход към ученика (не говоря само за това училище).
Всички ученици, с минимум изключения, са поставяни под един знаменател.

Пък то е срамота да завършиш английска гимназия и да не можеш да вземеш сертификат за С1.

Пожелавам късмет на всички кандидатстващи седмокласници в 2 АЕГ (и не само), на десетокласниците умен избор в профилите, а на абитуриентите "На добър час и попътен вятър" (и здрави нерви на родителите Wink)!

# 508
  • Мнения: 106
Здравейте! Нищо не е казано досега за профилите биология и химия. Има ли записани деца в тези профили, доволни ли са?

# 509
  • София
  • Мнения: 2 435
Има. Но не бих казала, че е доволна. Има доста материал, който не влиза в кандидатстудентските изпити, което не зависи от учителите, но не е само това.

Общи условия

Активация на акаунт