Комбинирана пералня със сушилня Аристон AMD 129

  • 24 327
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 029
Знам, че въпросът със сушилните е много обсъждан и има много стари теми, но искам да попитам за конкретния модел. Моля тези, които стe го ползвали (този с 1200 оборота) да споделите мнение, да кажете от какво сте доволни и от какво не. Решили сме да купуваме такъв комбиниран уред и ни се стори, че това има добри характеристики, но все пак искам да чуя и вашето мнение. Благодаря предварително!   bouquet

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 22:31 от Belisima

# 1
  • Мнения: 14 490
ние имаме предишния модел - AML и е с 800 оборота. много съм доволна вече две години я ползвам. най-удобното за мен е че има отложен старт и я пускам нощно време, хем пести енергия, хем не ми шуми, хем сутрин има чисти и сухи дрехи. има голямо разнообразие от програми, има специално разработена програма за вълна /пера едно от палтата си в нея/ абе много съм доволна.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Нямам електроуред Аристон и лични впечатления.
Аз съм фен на немските машинки и отскоро имам такава. Предишната ми перална пак беше немска и служи вярно и безотказно много години. И все още си работи, просто исках нова...
Параметрите на двете са горе-долу еднакви/капацитета на моята е 5кг, не 9 както пише в сайта/, Аристона пък суши наведнъж повече пране...каквото и да избереш, няма да сгрешиш. За сега не намирам кусури за които да пиша.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
Наскоро проучвах въпросния Аристон.Доверен човек обаче ми каза че тези кг на сушилнята не са верни.Ако искам да ми ги суши хубаво и да не се мачкат то задължително трябва да разделя прането на 2.Това че ако едното пералнята или сушилнята се счупи не работи и другото сигурно го знаеш.
Та за това се отказах и си купих 2 отделни уреда.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Имам я същата от миналата година по коледа. Да не те отчайвам защото причината може да е в моята некъдърност,но със сушилната нещо така и не се разбрахме за толкова време. Че суши-суши спор няма ама мачка като за световно. Или аз все не оцелвам програмата или тия от Аристон/голям фен съм им по принцип/нещо са претупали нещата. Иначе като пераня е наи-доброто за мен. Преди това имах пак Аристон и понеже бях доволна/за 10г.майстор не беше виждала/ реших пак да е същата марка. Тиха икономична и към препарати и към ток и към вода.Програмата за ръчно пране е направо върхът!Всъщтност само на нейното сушене не му намирам кусури.Ама там пера само пуловери и коприна.Напоследък пробвах и с едно скъпо яке с патешки пух на мъжо дето иначе беше кошмара на живота ми/след пране съхнеше по 10дни и после понасмърдявваше на мухъл-та за това скъпия го беше зарязал/. Е пране на ръчно на 30гр. и после сушене и бинго! smile3501 този път нито перушината се събра на топки,нито се вмириса-остана си аромата на пурлан. Та това,което се опитвах да кажа е,че се убедих на собствен гръб,че уредите две в едно не са най-доброто решение на света.Ама ще си я ползвам-кво да правя. Поне пере по възможно най-добрия начин. А ако някоя мама се навие да ме светне как да избегна миризмата на гума при сушенето ще съм мноооого благодарна,че даже и ще почерпя Embarassed   

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 16:14 от prinzesata

# 5
  • София
  • Мнения: 3 061
А ако някоя мама се навие да ме светне как да избегна миризмата на гума при сушенето ще съм мноооого благодарна,че даже и ще почерпя Embarassed   

Нямам сушилня и не мога да споделя личен опит, но съм чувала, че има ароматизатори за сушилни, май някакви кърпички. Явно не са особено разпространени в БГ, но все пак съществува подобно чудо  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 061
Не очаквах толкова бързо да я намеря, но ето темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144894.0

# 7
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?

# 8
  • Мнения: 22 906
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?
На деликатните програми се слага по=малко пране.Може да я претоварваш просто.Само това се сещам.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?
Е това направо ме уби! Мацка ти каква пералня ползваше преди това? И моята старата наливаше три пъти повече вода ама това не значи,че переше по-добре от тази.Казах го по-рано и пак ще повторя-пералнята пере перфектно и освен това сама си дозира необходимата вода за съответното количество дрехи!Да изглежда,че ги върти на сухо ама я пусни да се пълни без пране и ще видиш колко вода колко нещо ще налее Laughing.Прочети хубаво упътването.Освен това как очакваш на 800оборота центруфуга/това е най слабата зададена по дефаут/да ти излязат мокри дрехите?Наистина са полусухи ама са изпрани-вервай ми!Ако имаш въпроси давай на лични да не спамим темата. Laughing   

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?

ето защо казвам, че пералня със 100 екстри си е чист боклук. Уреда има ли ел. везна?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?

ето защо казвам, че пералня със 100 екстри си е чист боклук. Уреда има ли ел. везна?
Няма да се заяждам ама каква да си купи човек-всички са с екстри! Да има везна.

# 12
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?
Е това направо ме уби! Мацка ти каква пералня ползваше преди това? И моята старата наливаше три пъти повече вода ама това не значи,че переше по-добре от тази.Казах го по-рано и пак ще повторя-пералнята пере перфектно и освен това сама си дозира необходимата вода за съответното количество дрехи!Да изглежда,че ги върти на сухо ама я пусни да се пълни без пране и ще видиш колко вода колко нещо ще налее Laughing.Прочети хубаво упътването.Освен това как очакваш на 800оборота центруфуга/това е най слабата зададена по дефаут/да ти излязат мокри дрехите?Наистина са полусухи ама са изпрани-вервай ми!Ако имаш въпроси давай на лични да не спамим темата. Laughing   

Ами преди Перла 04 използвах и поне ми изпираше дрехите.Sad Не може като вадя дрехите, тези които са по-навътре да са сухи(НЕНАМОКРЕНИ), а останлите да са мокри (да кажем половината от дрехите).

Трябва или да слагам по 3 тениски или да не пера изобщо. Всички програми пусках, все тая. Сложих едно яке да изпера вчера - само него в пералнята и накрая пак излезе половината неизмокрено. Още 2 пъти после я пусках пералнята.

Не слагам много дрехи, но не мога да я псукам за всяка теникса.

Упътването го изчетох 100 пъти. То е на 5-6 странички. На български го няма, но това не е проблем.

Сушилнята засега работи нормлано - 2-3 пъти я пусках. Но прането си го пера на ръка след като е прано от пералнята.Sad

# 13
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Перлата ми е спомен от детските години Grinning.И ако това нейното е било пране newsm78 аз съм космонафт.Хайде ако искаш се регистрирай и ми пиши на лични-искам да ти помогна не за друго а защото 1000лв. за пералня не са малко за да стой като паметник а ти да переш на ръка. Имам упътване на български/задължително го дават в магазина /и да ти кажа още го ползвам нищо,че моята е на година вече.

# 14
  • Мнения: 1 893

Аз съм фен на немските машинки и отскоро имам такава. ...

А откъде я купи, защото в сайта не видях за 5кг.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Купух си същата перална със сушилнята преди няколко месеца и трябва да ви кажа че е ужасна.  В над 95% от случаите ми вади дрехите сухи след пране.  Използва твърде малко вода и не успява даже да ги намокри, камо ли да ги изпере.

Някой знае ли защо се получава това? На всичките програми е същото. От аристон виках техник, но той ми каза че така било нормално. Някакви идеи?
ето защо казвам, че пералня със 100 екстри си е чист боклук. Уреда има ли ел. везна?
... Да има везна.

ето защо дрехите са ти сухи отвътре.
Следващата гледай да не е с 1000 екстри Wink и задължително да няма ел. везна.

# 16
  • Мнения: 4 668
Аз имам Аристон със сушилня , не знам същият модел като този за който питаш ли е , трябва да видя в книжката . Преди година и нещо , когато я купихме беше последният модел . Точно с 1200 оборота е , има функция "ръчно пране " , " деликатни тъкани " и какво ли още не .
Струваше към 1200 лв.

Мога да кажа , че е супер  Peace нямам забележки никакви , работи перфектно , сушилнята също е добра , не мачка дрехите ...
Тези които имат проблеми , може да не са я разучили добре , но просто ще си изкривя душата , ако кажа ,че не е хубава .

Ако трябваше да купувам сега, пак такава щях да си взема  Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 242

ето защо дрехите са ти сухи отвътре.
Следващата гледай да не е с 1000 екстри Wink и задължително да няма ел. везна.

Е защо да няма везна? Нашата има и не вади дрехите полусухи, изпира ги добре newsm78 Според мен пък екстрите са измислени, за да има полза от тях (е, поне повечето)

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ето защо дрехите са ти сухи отвътре.
Следващата гледай да не е с 1000 екстри Wink и задължително да няма ел. везна.
Е защо да няма везна? Нашата има и не вади дрехите полусухи newsm78 Според мен пък екстрите са измислени, за да има полза от тях (е, поне повечето)

Спокойно бре, ще почне. Имай търпение  Laughing

Мдааааааа, много си права, че имамЕ полза от екстрите  Twisted Evil

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Спокойно бре, ще почне. Имай търпение  Laughing

Мдааааааа, много си права, че имамЕ полза от екстрите  Twisted Evil

Еееее, все някога ще почне, дори и да няма 1000 екстри. Въпрос на физическо износване.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Мисля,че е безсмислено да спорим-казахме на мацката пуснала темата мнения от първа ръка.Поне моето и на Pipinka със сигурност са такива. А за гостенката-коментарът мисля е излишен. Предложих и помощ тъй като пералнята съвсем не е елементарна и за човек без перфектен технически английски или немски/който няма упътване на български/като нея ще е доста трудно да оцели точните настройки,но тя така и нито се регистрира,нито нищо.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз имам такава същата пералня със сушилня. Взех си я през пролетта. Като пере - пере - спор няма, обаче вече 2 пъти беше на ремонт - уж безшумна - ми тя така тракаше...взеха я за 1 седмица - смениха нещо. Преди месец пък даде някакъв ерор 13  newsm78 - този път взеха само някаква част и я замениха - сега пере идеално...само с тия ремонти ми омръзна. Иначе сушилнята като не е препълнена си суши идеално и не мачка много.

# 22
  • Мнения: 4 668
Моята е модел CDE 129 , може би защото е за вграждане се различават буквите ... предполагам , че иначе е същата .
prinzesata е права , че  ако нямаш българско упътване е възможно да объркаш програмите или да ти вади сухи дрехи ... но за това не е виновна пералнята .

Аз продължавам да твърдя , че пералнята е супер  Peace

Това за екстрите , да няма такива и да е по обикновена , за да не се чупи ми звучи много несериозно . Аристон е много добра марка , има причина да са им такива цените и е безмислено да се твърди , че е по - добре да е по - евтина пералнята ...
Все едно да караш Лада , ако имаш възможност за АУДИ ... Не , благодаря  Naughty

# 23
НЕ СЪМ ДОВОЛНА ОТ СУШИЛНЯТА !МНОГО МАЧКА ! НЕ КУПУВАЙТЕ 2 В 1 !

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ СЪМ ДОВОЛНА ОТ СУШИЛНЯТА !МНОГО МАЧКА ! НЕ КУПУВАЙТЕ 2 В 1 !

 newsm08    friendship

Общи условия

Активация на акаунт