РУСКИ филми и сериали - тема 19

  • 31 695
  • 496
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 591
Защо ме търсиш?, благодаря за предложенията, но  съм ги гледала тез филми.
Сега идвам с една мылодрама, допадна ми и най-вече не заспах.  Да, да знам, че сте на тема детектив, но имам нужда от красота, любов и още нещо. 🤣
Умница, красавица.

https://youtu.be/uMCx4aRxrYM?si=YhnWy2NiEjY5sx9l
Не ми се получава да кача клип, та поне линк към филмчето.
И не, не всички актриси са ми еднакви, само погледнете тази - Добровольская, в главната роля.
Не е красавица, но има чар.
ПП защо пък и да казвам дали е красавица или не. Ми красавица е.
'Начи с обработени фотки, филъри и пр. ми се променят и на  мен стардатите за красота.

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 21:06 от *Биле омайно

# 436
  • Мнения: 270
Изгледах "Перевал Дятлова".
Много ми хареса, благодаря на Защо ме търсиш?

За мен този филм е философски, за смисъла и цената на живота и смъртта, за трудните решения, последствията които те водят и с които трябва да се живее, за любовта, предателството и безусловната подкрепа. За нивата, които всеки човек може да достигне или не може.

Не мога да подмина и играта на Пётр Фёдоров, Мария Луговая и другите актъори, както и на сценариста Илья Куликов.

От друга страна не съветвам да се гледа преди сън, филмът е 6 часа и половина, тежичък и вероятността да не заспите е голяма. Трябва си и нагласа. Не е за гледане оттук-оттам.
Всяка сцена обаче си заслужава. Таймингът (ще ме извините за чуждицата) е супер, черно-белите кадри са крайно въздействащи, алюзиите - невероятни.
Който се престраши, определено няма да сбърка.
 Hug

# 437
  • Мнения: 3 944
Защо ме търсиш?, благодаря за предложенията, но  съм ги гледала тез филми.
То аз по-скоро към Danilu, но
Скрит текст:
в такъв случай да питам и теб - харесаха ли ти? Малко извън темата е, но ми е интересно какво мислят другите за дадени филми/книги.

Колко различни сме хората обаче. Аз "Перевал Дятлова" го разглеждах най-вече като мистъри. Много ми беше интересно особено там за мансите (ако правилно съм запомнила името на хората). Има и общочовешка нотка разбира се. Прекрасна сцена беше когато главният герой обясняваше на момченцето за войната. Но мен си ме привличаше повече мистерията. Признавам си. Ти защо го гледа наведнъж, Zanet? Нали все пак е сериал... можело е серийка по серийка.

Да ви пожелая усмихната събота с една любима анимация - Жил-был пёс. Със сигурност я имате някъде назад в темата, но.. простете ми ако я повтарям, любима ми е. "Работа такая..." сякаш е за днешните времена дето всеки се оправдава с работата.
Скрит текст:
Преди време дори мислех да си правя рамкиран плакат с тази анимация. Но впоследствие се отказах и направих с "Правда"

# 438
  • Мнения: 270
Защо ме търсиш, не съм изгледала наведнъж перевал Дятлова. На 3 пъти беше.
Аз затова и започнах да го гледам филма, защото беше писала че има мистерия(много ме влече). Даже другарчето ми се възмути, вика: ааа, пак ще има вампири, върколаци Joy с които много се забавлявам. Възприемам ги обаче като комедия, макар те да са по-скоро фентъзи. Та така, всеки възприема различно в различните времеви отрязъци.
Много силни моменти има филма, това с момченцето и разказа за войната от Костин също е. На мен още в началото ми направи впечатление, когато той идва в Свредловск и казва че няма значение как се казва и как ще го наричат. Едното обяснение е, че КГБ не иска да се знае за това, но другото е, че без значение кой е и от къде, то той ще стигне до края, както през 45 г.  И почти веднага ретроспекцията с войната, изгладнели, жадни на края на силите си 'вижда' жива умрялата жена, която му сочи някакъв номер.
Също и когато говори със стареца ескимос в мъртвата гора, там където са загинали хората. За един сорниная ще е причината, за друг- друго.
Ако трябва да погледна чисто практично на нещата, бих казала: "ама къде сте тръгнали, ей?" Само като погледнеш къде се катерят за мен си е някакъв ужас и безумие, но пък нали и затова хората имат достижения.
Не искам да преразказвам филма от моя гледна точка, нека другите си го гледат без моите виждания. Wink
Аз затова обичам да гледам с някой от от форума филм, един вижда едно-друг друго, вкъщи ясно, че ще се съгласят с мнението ми. Wink

Не е ли "Такая работа", не мога да намеря "Работа такая". Със сигурност следващото ще е: Жил-был пёс

Panayotu, благодаря за Салют, Началник https://kinovibe.co/21712-salyut-nachalnik-1-sezon-2022.html, усмивката не слиза от лицето ми! Hug

Редактирам се, че ме прекъснаха и забравих. Да, определено има много мистика, както е и самия ни живот. Защото кой определя кой точно сперматозоид да оплоди точно определена яйцеклетка, как еднояйчни близнаци са различни, въобще мистичното е навякъде около нас.

Последна редакция: сб, 27 апр 2024, 17:35 от Zanet

# 439
  • Мнения: 3 944
Много ми е инетерсно и приятно когато различни хора споделят отзиви за един и същи филм. Всеки го пречупва различно. Дано не ви е неприятно де, че обсъждам филмите. Ако не е по правилата, кажете, за да знам.

Zanet, по този повод да те питам... Нали тази Люда
Скрит текст:
през цялото време бъбреше как ѝ предсказали, че на този поход някой ще се влюби в нея. Според теб влюби ли се някой в нея и кой? Щото аз имам теория кой. Интересно дали съвпада с твоята.
А какво означава таймингът на филма?
"Работа такая" е израз на вълка от тази кратката анимация, която споменах одеве - "Жил-был пёс". Вълкът нали обясняваше на песа "Изгониха те, а? А помниш ли как ти мен ме гонеше? Мхм, да, работа такая".

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 15:11 от Защо ме търсиш?

# 440
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 762
Защо ме търсиш?, благодаря че ме мислиш, ама аз вече съм наредила толкова филми в списъка, че няма как да добавям нови.
Чета ви и ми е много интересно всичко, което споделяте. За запада е много вярно. Тия дни съм се размислила върху проблема за евтаназията🤔 Последици от интервюто с Фурсов. Винаги съм си мислила, че всеки има право да се разпорежда с живота си както намери за добре. Имаше предимно го години един хубав филм на тази тема Чий е този живот все пак? Американски беше. Няма да спамя повече. Ще си гледам Под защита. После като мина на пълната версия на бг мама ще пиша в скрит текст.

# 441
  • Мнения: 3 238
Здравейте, аз днес понапреднах с Черно слънце, стигнах до 5та серия. Много е увлекателен!

Който се прекланя пред Запада, значи живее 50 години назад във времето. Има такива хора,
дето си мислят, че все още има борба между капитализъм и социализъм. Де да беше така Simple Smile ама според мен нещата са много по-сложни и много по-тревожни от тогава.

Във всеки филм има политика, с изключение може би на най-сапунените. Нямам предвид само руските, за всички се отнася. Не можеш да разбереш съдържанието и мотивацията на героите, ако не знаеш в какви времена живеят, в коя страна, в какво семейство, в какви традиции са расли. Аз поне забелязвам тези неща, търся инфо за история, география, личности и т. н.
Интересно ми е. В руските филми често срещам цитати от стихове. Да не мислите, че ги познавам? Обаче намирам автора, гугл в помощь, както казват.
Не може да не правят впечатление обстановките, мебелите, облеклото, съдовете. Да не говорим за чашите за чай и бонбоните... ммммм
Та така, не виждам нищо нередно в това да обсъждаме всичко, доколкото е свързано с филма. Че откъде съм научила за болшевиките, белите, червените, революцията, войните в Испания, Финландия, за ВСВ, партизани, разузнавачи, шпиони, за сталинските репресии, за бригадирското движение, за НЕП, оттепель, перестройка, лихие 90-тые и какво ли още не?
Все от филмите и книгите. В този смисъл мисля, че българското кино много изостава. Мисля, че трябва да се снимат повече младежки филми, в дух на приключения или фентъзи да се обръщат към миналото. Както и да е, никой не ме пита.

Днес попаднах на една музикална съкровищница.
https://www.youtube.com/watch?v=az5UasK4j7g&t=3240s

Някой започнал ли е Уловки разума?
Нов сериал, 4 серии, много добър режисьор Дмитрий Сорокин

# 442
  • Мнения: 5 208
Аз съм заложила Уловки разума за другата седмица. Днес имах тежък изпит и тия дни нищо не съм гледала.

# 443
  • Мнения: 270
Как да не е по правилата да коментираме филмите, които сме гледали? Нали за това е форума.
Аз си коментирам и в реалния живот за Русия, филми, всичко което се сетя с близки и познати. Естествено, че не винаги сме на едно мнение, нито аз съм развалила отношения,нито някой друг ми се е разсърдил. Даже по едно време започнахме съвсем на сериозно да обсъждаме има ли война въобще или е поредната димна завеса. Ей така, чисто от теоритична гледна точка, защото не сме я виждали, чували, как тогава да сме сигурни за това, което ни поднасят новините, независимо от източника и за да погледнем извън дуалистичния подход с нашите несъвършени умове.

Защо ме търсиш, аз искам да вярвам, че Люда и малкото ескимосче се влюбиха взаимно пак в известен смисъл. Нали тя като загина, той оздравя. Смисъл, че съдбите им се преплетоха, не само чувствата. Но, ако честно малко ми се губят някои моменти. Ти какво мислиш?

ValentinaP, символиката на черното слънце, мисля че е след 5 серия. Нали питаше как сме я разчели. Аз бях писала, че ми е сатанинско, ама с'я да не развалям очакванията. Wink Хубави са песните!

"Уловки разума" пишете. Дай Боже и до тях да стигна.
 Hug

# 444
  • Мнения: 3 944
... малкото ескимосче...
Дааа.и аз точно това мисля.

# 445
  • Мнения: 270
Дааа. Малкият.
Забравих да напиша още нещо.
Скрит текст:
Поне за мен раделянето на темите и какво се пише в тях е доста условно. Примерно гледам някаква тема за естетични корекции, да ама тя има още десетина подтеми. Къде и кога да ги търся? Сега се сещам, че мислех да пиша в една от пак безкрайните теми за косата, прочетох, нещо стана, забравих до сега.
В темите сме различни хора. Според участниците се прави. Примерно аз попаднах в тази тема през гугъл, не бях чела 1-ва страница, не знаех нищо за нея, но започнах да пиша. Вече не си спомням, да ме извини, но ми написа:"ти си пиши това, което си гледала, все на някой ще му е интересно". И така. Темата за Русия, ако е същата, сега след като писа през гугъл я намерих, е няма такъв смях. Тия хора вярват ли си, какво ли, от къде ги намират тия неща? В американски, английски, австралийски медии не може да прочетеш подобно. Както и да е, майтапа там е пълен, само не си го слагай на сърце. Макар да знам, че като се вложи сили, време и т.н не е приятно да видиш разни глупости, които ти обезсмислят всичко.
Не съм и съгласна за 50-те г, за които Валентина пише. 25, може би, но повече-не. Преди 20-тина години имаше една конвергенция, уж повечето страни бяха съгласни, не се получи обаче. Сега е много по-силно разделението, мен лично не ме притеснява да се изпокарам и с най-близките си, случвало ми се е всякако, няма да си посипвам главата с пепел. Не е моето, не съм аз. Гледам доста дълго и не знам колко смислено стана, та ще го сложа в скрит текст. За Работа такая- разбрах, благодаря! Hug

Няма да чета горното, каквото съм написала-такова, но тъй като гледаме Салют Начальник да питам, някой знае ли защо домашната ракия/водка или каквото и да е там по филмите я дават мътно-бяла. Ако знаете, този въпрос така ни мъчи сега... Wink

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 00:48 от Zanet

# 446
  • Мнения: 3 944
Valentina, аз отворих само колкото да видя това "Уловки разума". И изведнъж познато лице. Или аз бъркам нещо...Nerd Полицайката от "Уловки разума" тази жена ли е или просто много си приличат? Защото аз на нея ѝ гледам канал за интериорен дизайн. И изведнъж пуф! актриса...

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 15:10 от Защо ме търсиш?

# 447
  • AMS
  • Мнения: 6 430
Привет, привет!!!
Благодаря за новите предложения и коментари!!!
За днес съм избрала Чайковски ~ Валс на цветята >>>



Не знам как да го напиша по-деликатно >>>
Скрит текст:
Да, политиката е навсякъде,   
но обсъждането на други теми не е по правилата.
Както не е по правилата да се пише за политика в тази тема.
Не искам темата да се превърне в тема за и против Русия!!!
Не искам да даваме повод да бъдем санкционирани!!!
Тук е място за Руското изкуство!!!
Тук е място за руските режисьори, артисти, певци, композитори,
за техните произведения, за тяхното участие в историята,
в реалния живот и връзката им с реални събития.
Моля, да се придържаме към това!!!

# 448
  • Мнения: 3 944
Прекрасен балет, *Diva*. Вечна музика. Благодаря!
Аз си редактирах публикациите. Никой няма да затвори/санкционира нищо, но за всеки случай ги коригирах.

# 449
  • Мнения: 5 208
Набелязах още два сериала -
Операция " Карпатьl " и
Горький 53
Ще споделя после.

Общи условия

Активация на акаунт