На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 38

  • 62 345
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 6 221
На всички марки маслото им е хубаво. Нарочно взех да сравня, не намирам голяма разлика.

# 706
  • Русе
  • Мнения: 7 089
Аз като влизам в Бг как да направя на детето си антиген, като ще сме в Турция повече от 72 часа?
Ще трябва да му направите там. Иначе ще бъде карантинирано задължително 72ч.
А ако тестът излезе положителен?...

# 707
  • Мнения: 9 495
Аз като влизам в Бг как да направя на детето си антиген, като ще сме в Турция повече от 72 часа?
Ще трябва да му направите там. Иначе ще бъде карантинирано задължително 72ч.
А ако тестът излезе положителен?...

Карантина и лечение (ако е нужно) вкъщи.

Септември бяхме седмица на Гьокчеада с бързи тестове; на връщане си направихме безплатни тестове на нашата граница за 10мин; не знам към текущия момент дали още правят...

# 708
  • Русе
  • Мнения: 7 089
Съмнявам се карантината да е вкъщи. За лечение не говорим. Говорим за "фалшиво" положителни тестове, от които и аз и ММ сме си патили. Особено той през всичките 14 дена беше здрав, като бик, дет' се вика.

# 709
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 819
Според мен някои тестове могат да бъдат фалшиво отрицателни, но не  и фалшиво положителни. Simple Smile

# 710
  • Мнения: 1 168
Според мен също тест може да е фалшиво отрицателен, но фалшиво положителен - едва ли. И какво значи, че карантината няма да е вкъщи?! А къде другаде?

# 711
  • Мнения: 9 495
Съмнявам се карантината да е вкъщи. За лечение не говорим. Говорим за "фалшиво" положителни тестове, от които и аз и ММ сме си патили. Особено той през всичките 14 дена беше здрав, като бик, дет' се вика.

А къде?? Simple Smile

Преди месец ММ и големият ни син бяха с Т; отидохме на триажен - те се оказаха с положителни, а аз и малкия с отрицателни тестове. (ММ го кара за втори път, мн по-леко за разлика от първия, когато бе на крачка от болница) Карантината за положителните бе 10 дни, а за нас с малкия -7.
От РЗИ ни провериха на следващия ден след тестовете по тел., еднократно.

При "хващане" на границата е аналогично - те са служители на РЗИ и директно ви вкарват в системата си, за разлика от лабораториите, които им подават данните за положителните; от там нататък сте в карантина вкъщи.

Относно "фалшиво-положителни" - аз си правих бързи тестове всеки понеделник в продължение на 2 месеца (не по моя инициатива - налагаше се), и не съм имала положителен...

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 1 277
В началото на април ще ходим с майка ми на пазар в Лозенград. Много държи да си купи перилни препарати. Не съм ходила до сега в Турция, с автобус ще сме. Освен лентички за измерване на кр. захар друго не съм планирала да вземам. От прочетеното в темата разбрах, че хранителните продукти са на сметка. Пишете ми, моля, какво количество млечни мога да взема без притеснения, какво друго да търся, кое е интересно. От баклава не се интересувам.

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 6 221
Никакво количество не можете да вземете "без притеснения". Притеснения ще имате винаги, защото вносът им е забранен. Преценете си.
Щом сте с автобус, той ще ви заведе по маршрут по магазините.
Струват си варивата, макараноните, разни консерви, подправки... Просто гледайте цените.

# 714
  • Мнения: 5 123
Belle Fleur, без притеснение - нито един брой, при положение, че са забранение. От там нататък си е на късмет . Като цяло автобусите ги проверяват по-малко, но зависи и на какви митничари ще попаднете. Аз лично и перилни все по-рядко взимам, както и хранителните са ми подбрани. Примерно коментираното масло от собствената марка на Мигрос сме го взимали веднъж и не повторихме.

# 715
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 819
Има ли Неонгин и хомеопатии - инфлуцит, тонзилотрен в аптеките?

# 716
  • Мнения: 5 123
Хомеопатия не продават в Турция.

# 717
  • Русе
  • Мнения: 7 089
Как къде карантина? В Турция. При положение, че там излезеш положителен. Работя в НОИ и миналата година имахме случай на семейство, които отиват на море в Турция, правят си тестове за да се приберат в България, тестовете излизат положителни и стоят 14 дена карантина в хотела. После личният им лекар се обади да пита имат ли право на болничен за карантина за този период. Та от там разбрах.
От тогава не смея да си направя тест в Турция.

# 718
  • София
  • Мнения: 2 071
.Добро утро 😊 Ще се пробвам и аз  в групата на тъпите въпроси 😇
Ще пътуваме за няколко дни до Истанбул и ме интересува влизането обратно в БГ.
ММ ще е със сертификат за ваксина от 1 год. в момента на влизането обратно в БГ, а голямото дете с валиден за страната сертификат от преболедуване ( Covid доказн с бърз тест).Трябва ли да правят тестове в Турция преди минаването на границата? Документите, които имат ще са достатъчни ли пред нашите власти за влизане в БГ?

# 719
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Щом може да се направят на българската граница защо да се правят в Турция? Само на влизане в България искат.

Общи условия

Активация на акаунт