Парфюмни размисли и страсти - 268 януари 2022

  • 59 102
  • 682
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 606
Успокоявящо действат парфюмите с ирис.

# 646
  • Мнения: 464
Аз да си призная, не придобих нито един L'Interdit, но при първо вдишване и проба най-близък ми се стори Руж поради някаква аналогия с друг  парфюм.
По въпроса на Магдето някак ми се иска да допълня виждането си по въпроса. Когато човек е в трудност и преминава през някакви тъмни моменти, горещо съветвам да се наблегне на силно позитивни и подвигащи духа дневни аромати. Общоприети и като по учебник са твърденията за успокояващите ванилия, канела, ориндж корички,  ром с никотиана табакум и гъста череша, ирис....надвечер. Може да са решение, но може и да не са....Много е трудно човек да се намери в ароматите и още по' да ги използва с терапевтична цел. Бих наблегнала на позитивния ден пред поредната неудоволетворена вечер във всякакъв план. Просто обръщам внимание и върху по-малко известната или пренебрегвана част от битието. Няма готови решения, можем да дадем  само насоки или какво ни върши работа......
...За Кабошард си имай едно на ум, може  и никак да не се хареса....

# 647
  • Мнения: 3 606
Кабошард за мен е ужас-ужас 🙃

# 648
  • Мнения: 691
Магде, много бих се радвала да ти хареса, но предупреждавам /да не ме биеш после Joy /, че е доста труден парфюм за повечето дами. Явно си иска точната кожа, хоромни, химия. Когато съм споделяла, че и лятото го нося и стои разкошно, много дами са изразявали несъгласие и явно са прави, но за себе си. Аз - също!
Скоро прочетох някъде, може би тук, че не човек избира парфюма, а парфюмът него. Hug Flowers Hibiscus
А, моля те, няма такава вероятност! Разбира се, че е така! Дали ще ми хареса, или не, зависи точно от всичко, което казваш. Аз наистина съм го под минавала, без причина. Може да не е за мен, това не означава, че не е прекрасен. Аз не съм пробвала и синьото шише, което е любимо на моя приятелка. Ще пробвам и него. Вече има връзка, но исках да го споделя сутринта. Аз се научих на нещо, с което мъничко се гордея, защото, много късно разбрах, че не е правилно да определям нещата, като красиви и грозни. Дали ми харесват, или не, това си е мое мнение, виждане... Пол Елюар е казал: "Красотата е в очите на съзерцаващия". Аз се влияя, признавам си, но не мога да се съглася, с категоричното отричане. Ако не ни харесва даден аромат, това съвсем не го прави лош, просто не е по наш вкус. Много харесвам групата, много харесвам всички вас. Тук научавам много, и си дадох сметка, че нищо не знам.
Мила cabochard и да не го усетя по твоя начин, ще остана еднакво благодарна! Днес, едно момиче, беше щастлива, че вече си има свой L'interdit. Той е прекрасен, за нея, за мен... За някой друг, е създаден "негов" аромат. Та, така... радвам се за всеки, който се чувства щастлив, от парфюма си. Това е важното!
HeartHeartHeart
Извинете, "разприказвах се".

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 20:48 от bubanka

# 649
  • Мнения: 3 114
   Като споменахте Elixir des merveilles, който не познавам, се сетих, че имам две 5 мл. минита Eau des merveilles и Eau d "orange verte, получени като подарък към някаква друга покупка. Ами за мен това са двете най-отвратителни неща, които някога съм помирисвала...
   Но сега ще ги потърся и пак ще ги мириша, да видя дали пък няма по друг начин да ги възприема. Дано само не съм ги изхвърлила.

# 650
  • Мнения: 239
Мхм, така се бях засилила на  blind buy Hermes, но размислих тотално, четейки ви тук Blush и не само. Още търся аромати, тепърва започвам да колекционирам и експириментирам и знам само едно - че харесвам крайно женствени аромати и унисекс е нещо, което бързо ме спира засега от сляпа покупка.
Много се радвам, че попаднах в темата, интересно и много образователно за такива като мен. Flowers Hibiscus
Ще ми е интересно да споделите как започнахте вашите колекции и как еволюирахте парфюмно? Още съм на етапа мейнстрийм и ме е страх да се губя в нишовите, имам да трупам бутилки и впечатления тепърва много.Heart

# 651
  • Мнения: 2 135
Само да кажа, че Elixir des Merveilles е съвсем различен парфюм от Eau des merveille. Аз не харесвам Eau, твърде ми мъжкарее и не харесвам солена нотка в парфюми. Еlixir oбаче е прелест.

# 652
  • Мнения: 3 606
Clotilde, защо не отделяте парфюмните мостри които не са Ви на сърце и да ги подарявате вместо изхвърляте?
Нещо неносимо и стряскащо за един, стои приказно на друг

# 653
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Атенка, честит ти Линтерди, да те прави много щастлива.Аз имах Линтерди Руж и го продадох, за съжаление.След първоначалната еуфория не можах да се разбера с него грам, давах му няколко пъти шанс, но ме душеше и ми идваше твърде подправков.За мен има голяма разлика между него и класическото Линтерди, не харесвам и двата.Някой пробва ли вече новото Рокле на Герлен?

# 654
  • Виена
  • Мнения: 907
Аз днес се поразходх в центъра и първо налетях на Шанел номер 1, Л'о руж. Мирише много нежно, с някаква хем съвременна, хем непреходна елегантност и много ми напомня нещо от осемдесетте години. Консултантката пръсна върху ръката ми, после обаче сложи от серума върху ръката ми, стана хаос и всичко изчезна във виенския влажен въздух за два часа. Изпробвах и новия Бляк опиум грийн илисит, това е жестока зелена ябълка. Каквото и да пише в пирамидата, това си е зелена ябълка, весела и свежа, с безкрайна трайност. Изпробвах и други неша, но третото нещо, което ме впечатли е Монклер за мъже. Мирише ми на Милано, на Монтенаполеоне, на онези не класически елегантни, но екстравагантни млади мъже в града, които купуват  без привичност скъпи стоки,  за да покажат, че могат да си позволят. Не са ми любимата популация, но парфюмът е точно за тях и мирише точно така

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 23:14 от bombolino

# 655
  • Мнения: 3 606
Много ми е интересно да срещна N°1 de Chanel L'Eau Rouge, но още го няма в България

# 656
  • Мнения: 31 244
Чакам го с нетърпение.

# 657
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 156
Благодаря Дез и Брайт. Линтерди Руж го има и при нас, като излезе ми подадоха картонче в мола и аз го мушнах в чантата. Тогава ми се стори много подобен на оригинала. Може би трябваше да го тествам на ръка но червени бутилки много не ме влекат и не го тествах обстойно.
Линтерди и за мен не е сладък, противоречив е, едновременно е мек но базата е леко остра. Уж белоцветен, но не е типичния белоцветен, има и нещо тъмно в него, което го прави интересен за мен.

# 658
  • Мнения: 2 829
Успокояващо ми действа,новата  придобивка.

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 08:52 от Mimeto74

# 659
  • Мнения: 434
Снощи по ТВ разказваха за българската парфюмерия и козметика от края на 19 век и за основателя на първата българска фабрика за парфюми. На който му е интересно:
https://www.btv.bg/shows/btv-reporterite/videos/btv-reporterite- … ii-za-uspeha.html

Общи условия

Активация на акаунт