операция на дискова херния!

  • 224 848
  • 604
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 455
Иначе гледам в доста вестници рекламата и на медицински център Кортекс за някаква лазерна пунктура,но май и там няма да отида-докато не ми ги похвали някой с подобни оплаквания...
Прегледах сайта на този медицински център Кортекс. Вдъхва ми повече доверие - в екипа има няколко човека от ВМА, което за мен е голям плюс. Работят и със здравната каса...Доколкото разбрах с направление от личен лекар може да ти се назначат процедури за физиотерапевт, но не знам дали ще важат и за тази лазарна пунктура. Ще се обадя и ако разбера нещо, ще пиша.

# 76
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 544
в момента съм на 22г. оперираха ме от двустранна дискова херния като бях на 14г. доц.Гергелчев.Неможех да пикая почти неможех да вървя-да е жив и здрав този човек.Бременността си изкарах страшно леко единствено сега почва да ме боли но това е от рязкото сваляне на килограми.Ако се интелесувате от нещо пишете ще отговоря.Освен това имам и 6 протрузии което е между дископатия и дискова херния.

# 77
Аз имам дискова херния на ниво L3. L4 и L5-S1 на последното ниво правих операция,Бях много зле.Операцията е правих в ИВАН РИЛСКИ- София. На 29 г. съм

# 78
МНОГО САМ ПРИТЕСНЕНА БАЩА МИ УТРЕ ГО ВКАРВАТ В ОКРЪЖНА БОЛНИЦА ЗА ОПЕРАЦИЯ НА ДИСКОВА ХЕРНИЯ ИМА 3 НА БРОИ ДИСКОЕИ ХЕРНИИ ПРИДРУЦЕНИ С МНОГО СИЛНИ БОЛКИ ТАМ И ИЗТРАПВАНЕ НА КАРАКА ДОСТЕПЕН ДА НЕ ОЖЕ ДА ХОДИ ПО4ТИ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ГО ОТПУСКА И ПОСЛЕ ПАК СА6ТОТО.МНОГО СМА ПРИТЕСНЕНА И СЕ НАДЯВАМ АКО НЯКОИ ЗНАЕ ИЛИ Е ЧУВАЛ НЯКАКВИ ОТЗИВИ ЗА ОКРАЖНА БОЛНИЦА НЕКА МИ ПИШЕ НА E-MAIL  varadero_fenka@abv.bg Cry

# 79
Венелин, разкажи по-подробно, де. Идваш тук, казваш 2-3 неща, зарибяваш и айде дим да те няма.
Разкажи както си трябва. Хайде чакаме  Simple SmileВ интернет има доста информация и стигнах до извода,че озоно терапията е наи-безопастния и ефикасен метод за дискова херния.Много добра комбинация е озонотерапията и лечебна гимнастика +продължително пиене на милгамаN.Задалжително всяка сутрин преди да стана от леглото правя раздвижващи упражнения и когато стана сащо правия гимнастика.Чувствам се по-добре,дори ходя на работа-строителен работник сам-.Но скоро пак ми предстои терапия с озон,защото за да има траен ефект процедурите трябва да са поне 12,но това е индивидуално.Избягвайте масажите не ги препорачвам особенно при некадърни лекари.Праветв лечебна гимнастика редовно,тя е най-важната.За озон дисколиза може да отидете в клиниката на д-р.Мазнейков"Света София"в София на бул.България.Когато си направя и останалите пункции с озон,ще ви пиша пак как се чувствам,ако сте закаснели много с болеста-дискова херния,може и да не ви помгнат вече в Света София,успех на всички

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси Венелин.
Моля, да ни информираш периодично, как си, след даден брой озоно терапии.

А къде ходиш на ЛФК? И кой ти я назначи?

# 81
  • Мнения: 10
МНОГО САМ ПРИТЕСНЕНА БАЩА МИ УТРЕ ГО ВКАРВАТ В ОКРЪЖНА БОЛНИЦА ЗА ОПЕРАЦИЯ НА ДИСКОВА ХЕРНИЯ ИМА 3 НА БРОИ ДИСКОЕИ ХЕРНИИ ПРИДРУЦЕНИ С МНОГО СИЛНИ БОЛКИ ТАМ И ИЗТРАПВАНЕ НА КАРАКА ДОСТЕПЕН ДА НЕ ОЖЕ ДА ХОДИ ПО4ТИ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ГО ОТПУСКА И ПОСЛЕ ПАК СА6ТОТО.МНОГО СМА ПРИТЕСНЕНА И СЕ НАДЯВАМ АКО НЯКОИ ЗНАЕ ИЛИ Е ЧУВАЛ НЯКАКВИ ОТЗИВИ ЗА ОКРАЖНА БОЛНИЦА НЕКА МИ ПИШЕ НА E-MAIL  varadero_fenka@abv.bg Cry

Какво стана с операцията, разкажи подробности ако може

# 82
Здравейте,

Много се радвам, че успях да намеря форум, в който има много полезна информация за личния опит на всички в борбата с това заболяване.

Аз самата имам 2 дискови хернии от близо една година.

Това, което мога да споделя от личен и този на други болни опит е:
1. Лекарствата не вършат нищо (тe са болкоуспокойтелни, не лекуващи болката) - само могат да ви докарат други проблеми със стомаха и други органи .....
2. Не на операцията (спорен мен)! - много е рисковано - един професор от Александровска, мисля че се казваше Деянов, е казал  "Дойде ли ми някой с операция на ГС - направо го връщам - лечение може да има за хора, които нямат операции"

3. Не ходете при д - р Бецинцки във ВМА!!!! И не позволявайте да ви прилагат лечение с инжекции в грабнака. Както казва моят лекуващ невролог: "болка не се лекува с болка".
4. Важно е да се направи добра физиотерапия; масажите също облекчават

Това, което е най - важното, е да промените начина си на живот, за да избегнете ако е възможно операцията!

За финал...2  месеца лекарите в България не ме вдигнаха от леглото; то бяха лекарства, то бяха връзки с най - добрите специалисти и мнооого средства, защото касата покрива незнайно какво точно?! За 75 евро и еднодневно пътуване до Солун успях да си върна нормалния ритъм на живот! Лекарства почти никакви не съм пила...лекарят ми препоръча да плувам и след 3 дни, 2 таблетки на ден, успях да се движа отново! За Европа, дисковата херния е изведена до статут на "грип", а при нас е "клъцни - срежи".

Изводите всеки прави сам за себе си! Аз само казвам, че за 1 година това видях от родните специалисти: операция или самоунищожение с всякакви таблети.

Желая здраве на всички!

# 83
  • Мнения: 274
Пуснах тема, но никой не е отговорил, та да питам и тук: някой подлагал ли се е на иглотерапия при криза? А с лазер или вакуум? Как се прилага вакуума всъщност?

# 84
  • Мнения: 631
Иглотерапията е профилактична мярка. При криза на дисковата херния не е добре да се прилагат никакви загряващи процедури в това число масаж, вакуум, вендузи, компреси.

# 85
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... За 75 евро и еднодневно пътуване до Солун успях да си върна нормалния ритъм на живот!

какво по-точно означава това?

# 86
                           Привет на всички участници на форума!
 Прочетох обстойно всички изказвания до момента по темата и мисля че мога да ви бъда полезен.
 Аз съм специалист кинезитерапевт. Работил съм 7 г. в болница и от 5 г. работя в  частен център. С множество специализации съм и то най-вече посока на лечение и превенция на проблемите и заболяванията в  гръбначния стълб.
   Първо искам да поясна, следното нещо:  Дисковата херния е едно тежко заболяване, което протича по различен начин при всеки отделен индивид. Това зависи от индивидуалната мускулна и скелетна структура, от начина на живот, работа и праг на болка. Лечението трябва да бъде съобразено с тези особености. Т.е. при всеки  случай да се подхожда индивидуално. Разбира се , че много неща в лечението са общи като цяло, като пример давам лечебната гимнастика,но  при някаи пациенти дадено упражнение може да е полезно, но  при други противопоказно.
 Друго важно нещо е , че дисковата херния води до редица усложнени и дисфункции на съседни структори - междупрешленни стави/апофизални стави/ , мускули, нерви, които пък от своя страна вече засегнати от хернията по косвен или пряк път я задълбочават самата нея. След като се направи анализ на случая се определя и начина на лечение- средствата и методиките които биха могли да помогнат в конкретния случай. Или по време на лечението да бъдат променени с цел тяхното оптимизиране в зависимост от отговора на пациента. Няма панецея. При едни помага едно при други друго.
  Относно операцията на дикова херния. Принципно по световните стандарти, когато човек получи криза и се диагностицира дискова херния, до третия месец не се ли повлия положително от консервативно лечение е за операция, заштото след третия месец настъпват и други усложнения.
   Според мен може и повече да се изчака, защото една операция не решава проблема. Първо че самата операция е рискова, а шанса за рецидив на същото място е над 45%.
   Важно е да знаете, че най-ценото нещо е профилактиката и превенцията !!! Не, след като ни оберат да си сложим желяязна врата, а преди това. Искам да кажа, че ако имате дискомфорт в кръста потърсете специализирана помощ, а не да чакате да стане дискова херния. Или аако имате дискова херния и ви е преминала кризата, правете регулярно профилактични процедури, за да се подържате в добро състояние. И гимнастика ! Много е важна! За всички ни е важна  и за засегнати и незасегнати от дискова херния, назначена разбира се от специалист. Волните програми могат да доведат до обратен ефект.
     От казаното в кратце по-горе ви става ясно, че не мога да дам на никой конкретен съвет по чата, защото няма да професионално и миродавно, даже мога да навредя на някого.
    За озонотерапията - с вкарването на озон в тъканите се подобрява единствено окислението и кръвообръщението в областта на прилагане, което само по себе си е полажително, но не достатъчно, като терапия. Разбира се , че има изключения и само от нея да имат страхотен ефект, но досега съм го срещал само в литературата.
   Друг важен момент: не сменяйте лекарите след като от първата процедура не сте получили положителен резултат. От вашия от говор той ще прецени как да продължи понататашното ви лечение.
 Друг момент, също много важен е доверието  към терапевта ви.  Ако  няма такова..... какво правите там. Не всеки терапевт е за всеки пациент и обратното. Тази взаимовръзка е много важна, защото лечебния процес зависи и от двамата!
Това е от мен. Незнам до колко съм ви бил полезен, но исках да изкажа едно мнение, съвет, напътствие, като специалист.   Thinking
   Успех на всичкаи в лечението и много здраве желая.
За безплатни консултации потърсете телефон за записванне за преглед в
Google   - " ФИЗИОІМЕД"

# 87
     

                     ФИЗИО-МЕД

# 88
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Г.Хамамджиев, много Ви благодаря, за изчерпателната информация.

Ако не Ви представлява трудност, бихте ли се регистрирали тук, във форума. Имам питане към Вас и понеже то не е свързано с дисковите хернии, няма смисъл да го задавам тук.
Благодаря Ви.

# 89
   
    Здравейте!  Питайте, на линия съм.

Общи условия

Активация на акаунт