Фотошоп за малки и големи

  • 53 160
  • 388
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 084
Slavi, единственият начин, по който на мен ми хрумва да се направи, е да селектираш внимателно нужното изображение Simple Smile) и да го поставиш върху друг слой с черен цвят - избери нещо черно-кафяво Simple Smile, за да е по-добър ефектът Simple Smile) После селектирай частта, която искаш да ти е тъмна Simple Smile) и й дай по-голям feather, за да се слее естествено с тъмния фон на втория слой Simple Smile))). Можеш и да си поиграеш с filter>lightning effects за по-добър резултат. Simple Smile))) Вероятно това е възможно най-сложната идея, но само това ми хрумна Simple Smile) Ето какво скалъпих за 20-тина минути Simple Smile))) Не знам дали е това, което искаш Sad(

# 151
  • Мнения: 1 639
sage , Slavi , Благодаря ви за поясненията   bouquet

sage, защо да реже от фона машината ? (като изключим минимума който отрязва все пак ...) Нали пр. 20/30 см е точно 8/12 инч ....какво значение има дали е в инчове или см ?  Thinking


Ето моето среднощно произведение.  Grinning  Оригиналът е 20/30 см и го правих за подарък на прадядо й на Дариа , по случай наближаващия му 71-ви рожден ден живот и здарве в края на месеца е

# 152
  • Мнения: 1 084
Горска фея, при 20х30 просто размерите съвпадат Simple Smile), за щастие Simple Smile), но при останалите размери не е така Simple Smile) Правих едни картинки за детската градина на сина ми в размер 13х18 и няколко круши и ябълки ми се бяха отрязали в края:)))))) - нали не съм съобразителна Simple Smile), зададох размерите в см Simple Smile) и рисайзнах картинката максимално, за да са по-големи плодовете Simple Smile))))).

Ето набързо изчисленията:

9х13 реално се равнява на 3,543x5,118, а се печата на хартия 3,5х5 
13х18 е равно на 5,118х7,088, а размерът на хартията е 5х7
Кофти е за 2-3 милиметра да ти съсипят картинката Simple Smile))))))

# 153
  • Мнения: 948
Slavi, ето един доста елементарен урок за "студио" фон, както те го наричат, не знам този ефект ли търсиш

http://www.escrappers.com/backgrounds.html

Феичка, МНОГО голяма сладурана е Дариа; дядото ще е супер щастлив!

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Ето моето постно творение. Чак ме е срам  Embarassed да го пусна, като гледам вие какви неща правите, а аз като седна да правя рамка и нещо не успявам. Но нали за това е темата, да се учим  Rolling Eyes

# 155
  • Мнения: 883
Ето една есенна... Макар, че моето момче е голямо, но и то се радва на рамчици.  Wink

# 156
  • София
  • Мнения: 715
Ето една есенна... Макар, че моето момче е голямо, но и то се радва на рамчици.  Wink


Много ти е красиво момченцето! С тези очии...  Peace И рамката разбира се ми харесва, но модела е № 1 !

А ето и от мен няколко произведения: /вчера и онзи ден нещо имахме проблеми с нета и аз творих ли творих през това време/

# 157
  • Русе
  • Мнения: 611
Е ама вие сте станали големи специалисти браво  аз все още съм на вълна колажи но скоро ще се пробвам и с рамка
Slawi благодаря за разяснението и аз не знам с какъв фотошоп съм но не е CS2 някакъв по-стар вариант е
Ето ви един индиански колаж от днес може да не е кой-знае какво , но до преди месец не съм си и мечтала , че ще мога да направя нещо подобно .И всичко е благодарение на вас   :bouquet

# 158
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Бързам да се запиша и в новата тема /макар че, виждам, вече не е много нова!/ Нямам много вдъхновение - нищо не мога да направя. Сега ще мина май на колажите, че много ми допадат някои направени от вас, момичета! Запалихте ме!

# 159
  • Мнения: 985
Ех, мамета, много красиви неща видях и в новата тема. За съжаление нищо не разбирам от фотошоп и рамки за снимки, но имам една идея, за реализирането на която (сигурна съм) можете да ми помогнете. Дъщерята на най-добрата ми приятелка след месец ще навърши 1 годинка. Много, много искам да й подаря една такава весела снимка с надпис . Тук видях истински шедьоври (поне в моите очи). Предполагам, че такъв семпъл подарък няма да впечатли малката принцеса, но аз искам да й подаря, наред с куклите и дрешките, спомен, който се случва веднъж в живота. Един път се става на 1 годинка.
Та да ви попитам- ако си харесам рамката на някоя снимка, дали мога да я получа на имейл, примерно? Наистина нищо, ама нищичко не разбирам от тези неща.

# 160
  • Мнения: 2 242
НелиСА, sage, misholina благодаря за идеите!
Накрая пробвах всичко наведнъж + филтър за светлина. Голяма мъка обаче и пак не се получава плавен преход от тъмното към светлината Sick.... почти съм сигурна че се ползват комбинации от филтри  newsm78 с ръчни инструменти едно е голямо кйоравене, друго не се получава фино - направо е очевадно, че е обработвано

 

 Sad По късно пак ще пробвам – луд умора няма  Mr. Green

# 161
  • Мнения: 1 084
Slavi, ето един урок, макар че е май почти същото като моята идея Sad(. Продължавам да търся в Интернет, ако открия нещо, ще пиша Simple Smile) Хрумнаха ми и други методи, но първо нека ги тествам Simple Smile)))

http://www.pslover.com/click/6949

# 162
  • София
  • Мнения: 715
Ех, мамета, много красиви неща видях и в новата тема. За съжаление нищо не разбирам от фотошоп и рамки за снимки, но имам една идея, за реализирането на която (сигурна съм) можете да ми помогнете. Дъщерята на най-добрата ми приятелка след месец ще навърши 1 годинка. Много, много искам да й подаря една такава весела снимка с надпис . Тук видях истински шедьоври (поне в моите очи). Предполагам, че такъв семпъл подарък няма да впечатли малката принцеса, но аз искам да й подаря, наред с куклите и дрешките, спомен, който се случва веднъж в живота. Един път се става на 1 годинка.
Та да ви попитам- ако си харесам рамката на някоя снимка, дали мога да я получа на имейл, примерно? Наистина нищо, ама нищичко не разбирам от тези неща.

Ако се случи да е от моите я получаваш директно. Даже можеш да ми пратиш и снимки и ще ти направя колкото искаш с огромно удоволствие ! Peace

# 163
  • Мнения: 883
Искам да ви попитам нещо... Може ли да се потъмни снимка? Аз съм изсветлявала, но не мога да я затъмня, а имам една-две такива, които биха били по-хубави, ако са по-тъмни.

# 164
  • Мнения: 1 237
НелиСА ,wily благодаря !Радвам се,че ви е харесал колажа! Blush

Общи условия

Активация на акаунт