За секциото с любов ♡

  • 151 590
  • 4 162
  •   1
Отговори
# 4 095
  • Мнения: 15
Здравейте момичета.Надявам се тук поне да имам малко успокоение,че дотук ме наплашиха доста,а съм на лекар чак другия петък. Родих дъщеря си със секцио на 12 април 2023.Вчера след шест дневно закъснение,при нередовен цикъл видях отново две чертички. Та сега ако всичко върви добре до раждането ще са минали година и 9 месеца,но навсякъде ми се казва че много рано съм забременяла,трябвало две години да минат и се наплаших много. Други мами забременели година след секцио за подкрепа 😃

# 4 096
  • Sofia
  • Мнения: 6 090
Една година е съвсем нормален срок за забременяване след секцио.
Братовчедка ми забременя 9 месеца след секциото. Никакви проблеми не е имала.
Аз забременях година и половина след моето секцио. Пак никакви проблеми.

Моята АГ (тази, която ми  направи цезаровите) винаги ми е казвала, че една година от секцио до заременяване е достатъчно. Това е мнението и на много други АГ.
Някои АГ казват 2 години, но това е по-скоро да се презастраховат. На мен това за 2-те години ми го е казвала една единствена АГ и тя беше в предпенсионна възраст - тоест друго поколение (това обяснява всичко).

Кой те наплаши така? Къде е това ''навсякъде ми се казва"?

В миналото може и да е трябвало да се чака 2 години, но в днешно време нещата много са се променили - самият метод на секциото е различен, а и толкова много цезарови се правят, че АГ имат много голям опит с това. В момента тези 2 години чакане след секцио са просто градска легенда или се спазват в случай че е имало някакви усложнения по време на секциото, които са се отразили на метода на секциото и вида на разреза.

Последна редакция: сб, 13 апр 2024, 21:45 от Brin de muguet

# 4 097
  • Мнения: 6 899
Здравейте момичета.Надявам се тук поне да имам малко успокоение,че дотук ме наплашиха доста,а съм на лекар чак другия петък. Родих дъщеря си със секцио на 12 април 2023.Вчера след шест дневно закъснение,при нередовен цикъл видях отново две чертички. Та сега ако всичко върви добре до раждането ще са минали година и 9 месеца,но навсякъде ми се казва че много рано съм забременяла,трябвало две години да минат и се наплаших много. Други мами забременели година след секцио за подкрепа 😃
Да ви е жива и здрава каката!
Моите деца са с 1,8 г. разлика. Има нормално протичаща бременност и родих естествено след секцио.

# 4 098
  • Мнения: 15
Здравейте момичета.Надявам се тук поне да имам малко успокоение,че дотук ме наплашиха доста,а съм на лекар чак другия петък. Родих дъщеря си със секцио на 12 април 2023.Вчера след шест дневно закъснение,при нередовен цикъл видях отново две чертички. Та сега ако всичко върви добре до раждането ще са минали година и 9 месеца,но навсякъде ми се казва че много рано съм забременяла,трябвало две години да минат и се наплаших много. Други мами забременели година след секцио за подкрепа 😃
Да ви е жива и здрава каката!
Моите деца са с 1,8 г. разлика. Има нормално протичаща бременност и родих естествено след секцио.
Здравейте. Благодаря и вашите да са живи и здрави.Дали бихте споделили на лично къде сте се следили и как се навихте на естествено.На мен ми казаха,че естествено може да се пробва ако са минали 3 години от секциото

# 4 099
  • Велико Търново
  • Мнения: 867
Здравейте момичета.Надявам се тук поне да имам малко успокоение,че дотук ме наплашиха доста,а съм на лекар чак другия петък. Родих дъщеря си със секцио на 12 април 2023.Вчера след шест дневно закъснение,при нередовен цикъл видях отново две чертички. Та сега ако всичко върви добре до раждането ще са минали година и 9 месеца,но навсякъде ми се казва че много рано съм забременяла,трябвало две години да минат и се наплаших много. Други мами забременели година след секцио за подкрепа 😃

Минало е даже много време, моите деца с разлика 1 година и 2 месеца. Последно съм имала цикъл 4 месеца след като родих секцио и на 5- тия е станала работата. Имах много лека бременност, за разлика от първата . Единствено накрая е имало малко усложнение, което се разбра чак на секциото , но всичко мина и сега приспивам нашите неочаквани , но много желани 2 чертички!
Най- хубаво е да отидете при доктора, който ви е направил секциото, пожелавам ви лека и безпроблемна бременност! 😊

# 4 100
  • Мнения: 4 682
Не контролните прегледи по-възрастните лекари ме посъветваха една година след секцио за начало на втора бременност, а по-младите - минимум една година между първото и второ раждане Simple Smile т.е. според тях можех да си забременея спокойно без да чакам две пълни години.

# 4 101
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Аз от гинеколози си знам, че поне е хубаво да се изчака 2 години.

# 4 102
  • Мнения: 5 570
И на мен лекари са ми казали 2 години за по-сигурно, но в крайна сметка всичко е строго индивидуално и дори при по-ранни срокове всичко може да мине по мед и масло.

# 4 103
  • София
  • Мнения: 5 499
Момичета, вие с какво бельо бяхте?
Всякаш не искам еднократно да ме спарва,откъде си взехте?

# 4 104
  • Мнения: 935
Момичета, вие с какво бельо бяхте?
Всякаш не искам еднократно да ме спарва,откъде си взехте?

Аз бях с това на Always за родилки. Буквално като памперси за жени, но ми беше и двата пъти супер удобно.

# 4 105
  • Мнения: 5 442
С бабешки гащи бях аз и превръзки. Еднократно пробвах, но не беше моето.

# 4 106
  • Мнения: 8 929
Бях си с бельо, което и по принцип имах, не съм купувала специално - стандартни хипстър боксерки, които са леко бразилиана дори. Но при мен нямаше силно течение и идеално си закрепях превръзките. Много исках да ползвам тези на Лансинох - страхотни, но реално нямах нужда от такава попивателна сила и си карах на съвсем стандартни Always втори номер, дори не нощни.
Не се запасявай предварително с големи количества каквото избереш, зщото може да се окаже както при мен, че нямаш нужда.

# 4 107
  • Мнения: 199
Аз до колкото знам поне година в хубаво да се изчака, но ако е разликата под 2 години задължително пак секцио. Ако е над 2 години разликата може да се направи опит за естествено раждане, но да не подвеждам. Моята АГ си обича секциотата повече май, макар че са ми с над 3г разлика най-вероятно ще ме убеди да съм секцио пак. То не знам и дали ще се навия за естествено като знам първия път как протече 😅😅😅😅

# 4 108
  • Мнения: 1 568
Момичета, вие с какво бельо бяхте?
Всякаш не искам еднократно да ме спарва,откъде си взехте?

Аз бях с това на Always за родилки. Буквално като памперси за жени, но ми беше и двата пъти супер удобно.

И аз бях с такива. Много съм доволна.

# 4 109
  • София
  • Мнения: 1 226
След секцио има ли изтичане на кръв? Не съм запозната изобщо..

Общи условия

Активация на акаунт