Ще имам близнаци! Тема с продължение 37

  • 66 338
  • 806
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 018
Като чета, малко хора са се разминали без неонатология... Опитвам се да се подготвя психически за престой там и при нас. Ние сме 28-а седмица. Надявам се поне до 32 да ги докарам.

# 766
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Като чета, малко хора са се разминали без неонатология... Опитвам се да се подготвя психически за престой там и при нас. Ние сме 28-а седмица. Надявам се поне до 32 да ги докарам.
Съвсем не е така! Не се притеснявайте и нагласяйте непременно за неонатология. Много близнаци се раждат напълно доносени в 9-тия месец. Членувам в групи във фейсбук. Живот и здраве, когато родите, заповядайте при нас Simple Smile Но наистина, много бременности с близнаци преминават безпроблемнно и много бебета се раждат над 2,500гр. Моите се родиха преди 11 години, в 38г.с., планово секцио, без никакви наченки на родилна дейност към онзи момент, след напълно безпроблемна бременост. Родиха се 2740 и 2870гр. Не са стояли и минутка в кувиоз. Изписаха ни тримата на 4-тия ден. Така, че спокойствие и силна храна и вярвайте, че всичко ще бъде наред!

# 767
  • Мнения: 3 018
Благодаря ви. Акушерката онзи ден ми разказа за дечица в 34 г.с., които са били много добре с дишане, засукване и са държани в болницата само няколко дни, колкото да се уверят лекарите, че всичко е наред.

# 768
  • Мнения: 1 680
Наистина не всички бебета минават през неонатология. Повече пишат майки с такива бебета, защото са притеснени и търсят съвет. Моите близначки се родиха преди почти две години, напълно доносени в 37+4 дни г.с. по 2780 и 2800. Засукаха, растяха и на 5тия ден си бяхме в къщи. Не съм имала никакви проблеми. Нито кантракцив, нито нищо. Така че не се настройвайте за недоносени деца.

# 769
  • Мнения: 1 136
Така е, не всички са родени в ранни седмици. Особено при двуяйчните близнаци, почти няма чак толкова големи рискове. Драматични са еднояйчните.

# 770
  • Мнения: 962
Моите се родиха в 36+2, не са били в неонатология или кувиози. Бяха 1 ден на кислородна палатка и ни изписаха заедно на 5 ден. Родиха се 2450 и 2650.

# 771
  • Мнения: 38
Тези позитивни коментари ме зареждат 😊
И аз съм се притеснила, че още съм в 29 г.с а имам чести, но не болезнени контракции и съм със скъсена шийка. Преди две седмици беше 30мм. Разбира се сме взели мерки, повечко почивка и необходимите лекарства предписани от следящия ме АГ.

# 772
  • Мнения: 914
Моите се родиха в 39+г.с. със секцио. Така и не разбрах какво са контракции. Мисля, че проблемите с близнаци са по скоро изключение, отколкото често срещано....

# 773
  • Мнения: 4 518
Тези позитивни коментари ме зареждат 😊
И аз съм се притеснила, че още съм в 29 г.с а имам чести, но не болезнени контракции и съм със скъсена шийка. Преди две седмици беше 30мм. Разбира се сме взели мерки, повечко почивка и необходимите лекарства предписани от следящия ме АГ.
Стискай още, не се отказвай. Аз бях със същите контракции много време, малко по-дълга шийка, но пак трябваше да внимавам. Изкарах до 36, почти 37 седмица и ги извадиха, защото за 2 седмици нищо не качиха, иначе щях още да издържа.
За жалост моите са в неонатологията сега, но това е само и единствено заради килограми, всичко друго е наред. Бих ви препоръчала да сте подготвени и за този вариант, защото иначе е много тежко да си тръгнеш без децата, пък дано всички имате по две/три плачещи пъшкулчета вкъщи от ден едно на вашето изписване.

# 774
  • Мнения: 2 523
Тео, аз бях 10 седмици със скъсена шийка и лежах за задържане. Родих бебките си в първият ден на 36гс и бяха добре. Държаха ги един ден в термо легло за наблюдение, но можех да седя при тях, после си ми ги дадоха. Седяхме 12 дни в болницата, защото се родиха 1900 и 2100гр, а там изписват само над 2кг. Чакахме едното ми момиченце да наддаде,  но иначе си бяха абсолютно добре. Вече са на 6м и нямат спирка.
Еднояйчни са ако има значение.
Всичко ще е наред. Вярвай в твоите бебета!

# 775
  • Мнения: 1 733
Аз лежах за задържане 42 дни ( мноого дълги ми се видяха) бях с неболезнени контракции само стягане , но на апарата за тонове си излизаха силни родилни контракции на 5 минути.Та ме закачиха на банката с гинипрал в 30 седмица и родих в 35+2 .Изплакаха и двете бебета , не бяха в кувиози , само термо легла и на 5-тия ден ги изписаха.
Моя съвет е почивайте максимално , не галете много корема(предизвиква контракции) и повече позитивно мислене.Всично ще бъде наред!❤🍀

# 776
  • Мнения: 3 018
Благодаря на всички, нашите са двуяйчни и се надявам при тях прогнозата да е по-добра. Към момента се развиват добре и според доктора са с размери на единични бебета. Следя ги тези неща, с цялата им условност, защото според наблюдаващия, килограмите също имат значение, което е логично.

# 777
  • Мнения: 433
Привет отново от мен! Писах преди време с надеждата, че ще се развие второто ембрионче при мен, като не ми даваха особени надежди за него, но ето на - вече даже е малко по-голямо от първото. Вчера бях на преглед, в 12 г.с.  и няма вече никакво съмнение, че ще си бъдат близначета. Спокойно мога да се включа при вас Hug

В петък съм на скрийнинг и съм "глътнала бастуна" Grinning Дано всичко да е наред и там, и вече ще съм много по-спокойна. Ако успеят да видят и какви ще са бебчета, пък ще съм на седмото небе.

Относно количките - плахо разглеждах различните модели и за сега много ми харесва Bugaboo ( с изключение на цената ). Намерила съм няколко оферти за втора употреба от Англия, пълен комплект и с кошчета за кола и май това ще е нашият избор. Живеем в къща, в малък град и не вярвам да се сблъсквам с асаньори и тесни врати ежедневно. (ще премеря вратите на магазините и заведенията, по които ходим Joy) Държа количката да ми е удобна, защото бебчетата ще са пролетни и живот и здраве още от изписването ще започнем с разходките.

Та, това е за сега от мен, успех на всички бременеещи, а за останалите много целувки за малките пухчета Heart

# 778
  • Мнения: 1 680
Моята количка е от Англия. Не е бъги или багабоо, но е много удобна и практична за мен. Единственото място на което не влиза асансьора, но ние имаме общо помещение на приземния етаж и я оставях там. Тя единичната не влизаше в тоя асансьор, какво остава за двойна.

# 779
  • Варна
  • Мнения: 707
Привет,  да се включа и аз в положителната статистика Simple Smile 2 здрави и хубави бебета, родени в първия ден на 36г.с след дълъг престой в болница за задържане от 25 г.с Simple Smile след сложен песар и месеци на Гинипрал всичко приключи повече от добре, перфектно бих казала. Цял живот няма да спра да изказвам благодарности и да обожавам Др Павлова от болница Надежда! И въпреки, че за забременяването ни помогна Др Персенска, на която безкрайно също благодаря,  за мен втората майка на моите бебоци е др Павлова 😍
Болница Надежда е раят на земята за мен. Ако пак забременя искам пак там да родя 🥰😇😇

Общи условия

Активация на акаунт