Козметика за бременни

  • 9 120
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3
Здравейте мами, тук съм от скоро, бременна в 3ти месец. Препоръчайте ми някаква козметика, която се ползва против появяване на стрии и други неща, които сте използвали през този период и са ви допаднали. Ще се радвам да ми помогнете. 😊

# 1
  • Мнения: 62
Ползвах само маслото на Икаров за бременни. Качих доста и нямах никакви стрии до последно. Чак след като родих и ми спадна корема ми се появиха няколко.

# 2
  • Мнения: 7 325
Дали ще предотвратиш пораженията по кожата не зависи само от козметиката. Може да ползваш изключително скъпи и качествени продукти и пак да се появат стрийте и обратното. Първото си дете родих на 21 преди 20 години. Нямаше много варианти и интернет нямаше та ползвах бабешки препоръки - мацах с мас  Mr. Green от време на време.
Второто ми дете родих на *години*. Бях на 33. Мъжът ми ми донесе обикновена Нивеа синята кутия от Германия. Мажех щедро, защото имам много суха кожа и усещането беше неприятно. И през двете ми бременности не се получиха поражения. Мисля обаче, че не е от кремовете. Майка ми е имала три износени бременности едната с близнаци и няма никакви следи, дори все още на 60+ години има хубава кожа без да полага особени грижи за нея.
Иначе бих ти препоръчала натурални масла нерафинирани и зехтин вирхен екстра.
Лека бремненност.

# 3
  • Мнения: 2 511
Подкрепям последното мнение за зехтин екстра върджин.

# 4
  • Мнения: 9 196
Виши и Палмърс. Зехтина не е за ежедневна употреба - тонира кожата и запушва порите, освен това миришеш на салата и лекьосва дрехите. Зехтин съм слагала час преди да се изкъпя, затоплям - увивам с топла кърпа и после отмивам.

# 5
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз ползвам бебешко олио на Бочко, но при мен е рано да се види действа ли или не.

# 6
  • Мнения: 172
Козметиката на Мустела. Едва като родих ми се появиха няколко. Иначе кожата си ми е податлива - от дете си имам доста стрии.
Доволна съм! Simple Smile

# 7
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ползвах първо маслото на Икаров, след това крем на Faberlic и накрая започнах да ползвам кокосово масло.
Специално при мен нищо нямаше ефект, за жалост. Качих много килограми и цялата ми кожа се нацепи буквално навсякъде, вече дори се примирих, че след като родя ще е още по-зле.
Искам да кажа, че моето мнение e, че зависи от еластичността на кожата.
Моята майка е на 57, родила 3 деца, качвала по доста килограми и няма една стрия, а аз приличам на тигър, цялата на раета. Grinning
Но все пак сме жени, даваме живот и няма значение как се изменя тялото ни, това често е част от бременността.
Пожелавам успех и лека бременност. Дано все пак откриеш твоя продукт и се разминеш с тези "екстри". Не забравяй и да пиеш повечко вода.

Последна редакция: вт, 27 ное 2018, 14:56 от despicable

# 8
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз родих преди 2 седмици, нямам нито една стрия, качих 12 кг. Мазах се през цялото време с Елансил против стрии, сега още продължавам след баня. Коремът ми е като на нераждала, останаха ми само малко мазнинки.

# 9
  • Мнения: 7
Не е само до козметика, зависи и доколко може да понесе кожата ти.
Най-доброто според моя опит е крем Здраве мама. Струва около 20лв. Нямам нито една стрия и следа от това, че съм била бременна. Струва си. Мазане сутрин и вечер, а 45 дни преди термин поне по 3 пъти на ден. Старай се да не качваш много, пий вода, пий и витамин Ц. Спомага да не стават стрии и да се синтезира колаген! Мустела също е хубаво, но това което ти препоръчвам е по-евтино и върши чудеса. Има масло от авокадо и е много хранително за кожата. С него грам сърбежи не съм имала и сега корема ми ако ти го покажа 35 дни след раждането няма да повярваш, че снимката е реална. Довери ми се.

# 10
  • София
  • Мнения: 723
Внимавайте с витамин Ц, съсирва кръвта и в предвид това че сте бременни, образуване на тромб не би било най-хубавото нещо.

Не е само до козметика, зависи и доколко може да понесе кожата ти.
Най-доброто според моя опит е крем Здраве мама. Струва около 20лв. Нямам нито една стрия и следа от това, че съм била бременна. Струва си. Мазане сутрин и вечер, а 45 дни преди термин поне по 3 пъти на ден. Старай се да не качваш много, пий вода, пий и витамин Ц. Спомага да не стават стрии и да се синтезира колаген! Мустела също е хубаво, но това което ти препоръчвам е по-евтино и върши чудеса. Има масло от авокадо и е много хранително за кожата. С него грам сърбежи не съм имала и сега корема ми ако ти го покажа 35 дни след раждането няма да повярваш, че снимката е реална. Довери ми се.

# 11
  • Пазарджик
  • Мнения: 20
Дали ще предотвратиш пораженията по кожата не зависи само от козметиката. Може да ползваш изключително скъпи и качествени продукти и пак да се появат стрийте и обратното. Първото си дете родих на 21 преди 20 години. Нямаше много варианти и интернет нямаше та ползвах бабешки препоръки - мацах с мас  Mr. Green от време на време.
Второто ми дете родих на *години*. Бях на 33. Мъжът ми ми донесе обикновена Нивеа синята кутия от Германия. Мажех щедро, защото имам много суха кожа и усещането беше неприятно. И през двете ми бременности не се получиха поражения. Мисля обаче, че не е от кремовете. Майка ми е имала три износени бременности едната с близнаци и няма никакви следи, дори все още на 60+ години има хубава кожа без да полага особени грижи за нея.
Иначе бих ти препоръчала натурални масла нерафинирани и зехтин вирхен екстра.
Лека бремненност.

Абсолютно подкрепям написаното. Мисля, че по-скоро зависи от гена и еластичността на кожата. Родих на 31 и нямам никакви стрии. Майка ми е на 65, също без никакви поражения (след две бременности). А и за тази възраст няма много бръчки. Иначе по време на моята бременност използвах Крем против стрии Maternea, но да си призная не много редовно - през два-три дни по едно мазане и това беше.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 455
Ползвам Мустела.

# 13
  • Мнения: 501
Само да кажа на мамите, където "след раждане са им се появили стрии" доколкото знам при напълнява или разтягане на кожата се появяват стрии (или пък не, зависи от кожата) и след като отслабнете и самата кожа почне да се свива, почват да личат.

# 14
  • Мнения: 7
Аз ползвам на Био база. Доволна съм Simple Smile Моля, за мнение относно продукт за суха кожа за бременни? Правя си домашни маски с авокадо и банан за лице, но си отнема време и ако има нещо като готов продукт бих пробвала Simple Smile

# 15
  • Благоевград
  • Мнения: 2 869
И аз съм в края на 3 м. Днес купих това

Харесвам продуктите им, къпя се с душ гела, най-класическия, обожавам ароматът на чисто. Този лосион ухае страхотно и попи бързо. Мазах само на корема, по другите части на тялото имам стрии от пубертета, само там все още нямам, но не ми е болка за умиране. Моя приятелка ме посъветва да се мажа всеки ден, тя е ползвала всякакви продукти, без значение от марката и няма нито една стрия никъде по тялото, а е качила 14 кг.

# 16
  • Мнения: 1 109
За хидратиране на  кожата по тялото дали може да се ползват лосионите на Mixa от ДМ? Преди много ги ползвах и бях доволна, аз съм с леко суха и чувствителна кожа, но не знам дали по бреме на бременност стават. Благодаря!

# 17
  • Мнения: 13
Момичета, някоя от вас дали е използвала кокосово малсо вместо лосион?

# 18
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз ползвах през цялата бременност кокосово масло. Е, не ме спаси от стриите, но пък ми хидратира кожата.
И сега го ползвам, за почти всичко. Лицето си мажа, косата също, след епилация, в шейкове, дори бебето масажирм с кокосово масло.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз се мазах няколко пъти с кокосово масло, но не ми харесваше, че не попиваше и бързо се ориентирах към друго. Стрии от бременността нямам.

# 20
  • Мнения: 5
Здравейте, можете ли да ми кажете какви душ гелове използвате/изплозвахте по време на бременност? Важно ли е да са специални или може да са от сорта на Dove, Нивея и тн?

# 21
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Въобще не съм ползвала нещо по-специално по време на бременността. С каквито се къпех преди, със същите и бременна.

# 22
  • Мнения: 20
Здравейте мами, някоя от вас ползвала ли е тези продукти, ако сте ги ползвали доволни ли сте, и бихте ли ми препоръчали нещо от което сте наистина доволни.



# 23
  • Мнения: 36
От 1ви до началото на 9ти месец ползвах крем на Кокона и майка против стрии. Добре овлажняваше, доста е мазен и не са се получили стрии на местата които съм мазала. Обаче корема ми взе да расте много бързо и вече в началото на 9ти месец беше доста сух, лющеше се и ме болеше. Купих си крема на Palmer's против стрии и всичко си дойде на мястото. В сравнение с Кокона и майка попива много по-бързо и много по-добре хидратира. Подходящ е за много суха кожа. Като цяло и от двата крема съм доволна,но ако кожата е прекалено суха крема на Palmer's е много по-добрия вариант, ако кожата е добре Кокона и майка също много помага против образуването на стрии, а е и по-евтин. Най- добрия вариант е освен кремовете, да се ползва хидратиращ душ гел и хидратиращо мляко за след баня.

# 24
  • Мнения: X
И аз да се включа Simple Smile С първата бременност до 6-ти месец се мазах с бленд от кокосово, какаово и масло от шии. След това минах на преварена свинска мас с невен ( няма аромат). Не качих много, но кожата ми е доста суха и си поиваше всичко. Нямам една стрия от тогава. Сега съм началото на 5-ти месец с второ бебе и коремът ми порасна много по-рано и бързо - директно започнах със свинска мас с невен. Надявам се отново да няма поражения! Душ геловете ми гледам да са максимално изчистени откъм състав, т.е. натурална козметика и т.н.

# 25
  • Мнения: 15 356
До кожа е за мен,аз се мазах с олио и крем на Матернеа,качих много водни килограми и някой от хапване и ИП.Нямах нито една стрия,след като родих си измазах каквото имам,пак не се появиха стрии а свалям все още.

# 26
  • Мнения: 121
Здравейте, момичета!
Някой знае ли физически магазин в Пловдив, където да продават лосиона против стрии за бременни на Biobaza?

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте мами, някоя от вас ползвала ли е тези продукти, ако сте ги ползвали доволни ли сте, и бихте ли ми препоръчали нещо от което сте наистина доволни.






Аз ползвам крема против стрии от 12-та седмица. Доволна съм, попива бързо и няма кой знае какъв аромат (не дразни и не е силен). Все още не мога да видя дали има ефект, тепърва започвам да се разтягам в 22 седмица съм. Засега нови стрии не виждам, имам си от преди години 😁.
Пробвайте, може да ви хареса 😉

# 28
  • Мнения: 1 124
Когато бях бременна бях сигурна, че няма как да ми се разминат стриите, но за да мажа все пак нещо си взех това:
https://www.palmers.bg/image/cache/catalog/solid-formula-cocoa-b … jpg-3-600x650.png
Все още не мога да повярвам, но нямам нито една стрия по корема( при качени 20кг), а не бях особено стриктна в мазането, имам стрии само от преди бременността.
Във форума препоръчваха този крем за бременни https://www.palmers.bg/image/cache/catalog/tummy-butter-for-stre … rks-2-600x650.jpg , но когато на мен ми трябваше не го намерих и затова купих другия.

# 29
  • Мнения: 1 109
Когато бях бременна бях сигурна, че няма как да ми се разминат стриите, но за да мажа все пак нещо си взех това:
https://www.palmers.bg/image/cache/catalog/solid-formula-cocoa-b … jpg-3-600x650.png
Все още не мога да повярвам, но нямам нито една стрия по корема( при качени 20кг), а не бях особено стриктна в мазането, имам стрии само от преди бременността.
Във форума препоръчваха този крем за бременни https://www.palmers.bg/image/cache/catalog/tummy-butter-for-stre … rks-2-600x650.jpg , но когато на мен ми трябваше не го намерих и затова купих другия.

И аз ползвах втория, но и аз не се мажех особено редовно. Много беше мазен и после нищо не можех да правя, но пък ми свърши чудесна работа дори и с нередовно ползване. Нямам стрии по корема.

# 30
  • Мнения: 582
Какво значи "старай се да не качваш много"?? Една бременна жена има нужда от енергия. Да, естествено, че не е полезно да се ядат "бързи храни", много мазно, много тестено, но най-важното е да е разнообразно хранене и в крайна сметка като ти се яде нещо - яж. Аз лично съм строго против ограниченията и да се мисли как да не качиш кг по време на бременност. Който го мързи после да спортува, това си е негов проблем.

За душ геловете - ползвам бебешки, защото от другите ми мирише гадно и не мога да ги понасям.

За стриите - всичко е ген. Някои жени са имали, други - не. Но, ако реша да се мажа някой ден може би ще пробвам на Матернеа или Мустела.

# 31
  • Мнения: 119
Присъединявам се с препоръка за Палмърс. Втора бременност мажа упорито у нямам стрии,освен една на пъпчето. Аз съм предразположена. Имам по ханша от пубертета и малко по гърдите.Не забравяйте да мажете и тях.

# 32
  • Мнения: 118
Продуктите на палмърс и биобаза и съм страшно доволна нямам нито една стрия след раждането.

# 33
  • Мнения: 1 113
+1 за олиото на Мустела

# 34
  • Мнения: 2 836
Момичета, за тяло ползвам кокосово масло... Но за лице - нямам идея какво, дайте съвет? (Кокосово не става - кожата на лицето ми е мазна и с финни бръчици 30+)

# 35
  • София
  • Мнения: 639
Да побутна малко темата. Ползвате ли гел лак и маски, кристали, олиа за коса по време на бременноста?

# 36
  • Мнения: 15 356
Серуми,кремове,цялостен грим,гел лак,маски,спрейове за коса ,кристали,олиа ,крем за коса и т.н.ползвах.И взех че родих здраво и доста палаво дете .Лека бременност!

# 37
  • София
  • Мнения: 639
Благодаря Bobchita!
А кога започнахте да се мажете с масла против стрии?

# 38
  • Мнения: 2 630
Всичко полэвам като коэметика, с иэключение на ретиноли и концентрирана салицилова киселина.

Гел лак не харесвам от преди бременността, така че не полэвам и сега, но като цяло съм чувала, че не е ок. Эа коса също полэвам всичко беэ продукти с концентрирано количество кофеин и етерични масла в тях. Но иначе олиа тип кристали, стилиэиращи и т.н.-да.

Най-любимият ми крем против стрии е на виши. В понеделник влиэам в 8ми месец(32  гс), полэвам го от началото на 5ти-края на 4ти и нямам нито една стрия. Качила съм 7кг эа сега.

# 39
  • Мнения: 15 356
Благодаря Bobchita!
А кога започнахте да се мажете с масла против стрии?
От 12 г.с.Олио и мляко ползвах ,редувах ги до края и един месец след раждането .Мазах се сутрин и вечер ,Матернеа ползвах.БГ марка е .Нямах стрии,но е до кожа това .Аз родих на 35 ,друго момиче на 22 се нацепи в родилното.Над 30 не ставали стрии съм чела .

# 40
  • Мнения: 2 630
Да бе, над 30 не стават стрии друг път. Това са някакви градски легенди. След 30 кожата е още по-малко еластична, така че дори вероятността е по-голяма да получиш стрии.
Факторите эа стрии като цяло са:
ген, качени кила (колкото по-малко и по-равномерно, а не наведнъж качени, толкова по-малка опасност...) и подходяща грижа. Понякога дори да сме предраэположени към обраэуването им, може да предотвратим щетата с маэане, пиене на достатъчно вода, достатъчно протеин в храната и др....
Единствено ако качите 20-30 кила не виждам как ще предотвратите стриите, тогава ще ви е на помощ само невероятния ген според мен.

# 41
  • Мнения: 15 356
Таман 30 качих,десет свалих в родилното,десет първите две седмици и после още 12 за 7 месеца.Стрии нямам.Многл вода задържах и имах отоци и ужасен воден целулит .

# 42
  • Мнения: 2 630
Ама то истории всякакви има, сега ще се юрнат да иэреждат всички колко са качили и дали имат стрии. Есенцията е, че има няколко фактора, които са важни (ген, качени кила, грижа) и кои ще иэиграят роля при вас, ще си покаже на края на бременността. Ако не ви се рискува, поне се мажете и контролирайте колкото може кантара.

Критиката ми е към иэкаэванетп, че след 30 не се получават стрии и абсолютно ненагледния пример, че някаква 22 годишна се е нацепила, а 30+ не. 😄
Това, че при 20-30 качени кила е трудно да не се появят стрии е мое мнение и според мен тогава играе най-голяма роля генът, подпомогнат минимално от грижата. НЕ от факта, че някой е 30+.

# 43
  • Мнения: 15 356

Неуместна ти е критиката .И възрастта,и расата и гена и много неща оказват влияние.

# 44
  • Мнения: 413
Аз за косата си ползвам маска, балсам и шампан както преди да забременея. Единствено си смених боята за коса с безамонячна и съм много доволна. Понеже съм с много тъмен корен, а се боядисвам русо, не очаквах, че ще ми върши работа, но за щастие се получава супер. Гел лак не слагам, но не защото вреди, а за да не ходя в салона и да не рискувам с този ковид. Днес поръчах масло против стрии на Palmers и ще кажа мнение, като започна да го ползвам. Темата е много полезна, надявам се да има често мнения в нея. Благодаря ма всички, които са изказали опит. Отскоро съм бременна и днес се сетих за тези стрии…

Общи условия

Активация на акаунт