Шевна машина - каква?

  • 33 396
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Свекито прояви желание да ми подари шевна машина и аз трябва да си я избера . Колебая се между Сингер и Тойота . Знам , че Сингера са по добри , но пък за същите пари мога да взема Тойота с повече функции .Ако имате дайте и координати на евтини магазини или представителства newsm78 Помагайте Praynig

# 1
  • Мнения: 1 883
Ако има мами с някоя от тези машини - кажете добри ли са , коя от двете е по хубава . Четох във форума , че я хвалят ТСМ ска , ама коя от двете е въпросната?


http://www.atrakcion.com/catalog/index.php/cPath/27_82

# 2
  • Варна
  • Мнения: 332
Аз имам Тойота от около 5 години и съм доволна. Не се занимавам професионално с шев, но като ми се наложи да шия нещо, машината ми върши чудесна работа.

# 3
Нашите навремето имаха фирма и от тях знам, че Сингер се сглобяват в ТУРЦИЯ  и не са качествени, тези които са в България.В твоя случай ти препоръчвам да си избереш друга марка
 Wink

# 4
  • Мнения: 6 167
този въпрос има традиционно един отговор - Сингер.

# 5
  • Мнения: 399
Моята е Brother - имам я от 1981 г. Шила съм толкова много на нея, че като се замисля, направо съм за орден. И машината, естествено! Не е мръднала. Само я почиствам и смазвам редовно.

# 6
  • Мнения: 3 971
Моята е Тойота имам я от около 3-4г. и съм много доволна Hug

# 7
  • Мнения: 769
този въпрос има традиционно един отговор - Сингер.


Не е задължително.

# 8
  • Мнения: 474
Зависи колко искаш да шиеш и колко тежки неща, но Brother е изключително добра машина. И като конструкция и като функции.
А и няма да имаш никакъв проблем с поддръжката и ако се наложи резервни части и ремонт. Представителството у нас е много добро.

# 9
  • Мнения: 453
Аз ползвам 2 машини Тойота - права и оверлог, шия в малки серии. Не мога да се оплача. Имат гаранция 5 години и отличен фирмен сервиз тук в София.

# 10
  • Мнения: 8 917
Ако има мами с някоя от тези машини - кажете добри ли са , коя от двете е по хубава . Четох във форума , че я хвалят ТСМ ска , ама коя от двете е въпросната?


http://www.atrakcion.com/catalog/index.php/cPath/27_82
Гледачката на Гери има като тази от 196 и е много доволна. Освен нея има още 3, но не знам какви са, но определено си разбира Peace

# 11
  • Мнения: 1 883
Зависи колко искаш да шиеш и колко тежки неща

Професионална шивачка от мене няма да става . Елементарни поправки на детски дрехи и на нашите, подгъв , цип.... Peace

# 12
  • Мнения: 8 917
Зависи колко искаш да шиеш и колко тежки неща

Професионална шивачка от мене няма да става . Елементарни поправки на детски дрехи и на нашите, подгъв , цип.... Peace
Мисля, че ТСМ-ската ще ти свърши идеална работа . Според жената, която казах е направена супер лесно - илици прави сама и въобще - всичко е олекотено Peace

# 13
  • Мнения: 1 883
http://www.atrakcion.com/catalog/index.php/cPath/27_82

А каква е разликата между автоматичната и шевната? Embarassed

# 14
   Имам PFAFF и е невероятна-вече 9г. е безотказна.

# 15
  • София
  • Мнения: 469
И двете машини, които съм имала са Сингер.
На едната съм шила дори и кожа.
Не съм имала никакви проблеми.
И двете ми са донесени от Германия
На новата пише, че е сглбена в Тайван, но това не и пречи да бъде перфектна.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 989
Моята е Тойота. Доволна съм.

# 17
# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Тази  с по-дългата гаранция! Ако е с повече функции, това е допълнителен бонус.

# 19
  • София
  • Мнения: 463
Аз една Toyota  харесах ,но искам и трико да шие. Знаете ли как се справят, да не е само реклама newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 39 766
Клоня към Сингера. Аз имам Лучник.

# 21
  • Мнения: 1 063
   Имам PFAFF и е невероятна-вече 9г. е безотказна.
А, и на мен няколко дизайнери ми препоръчват точно на PFAFF. И понеже инфото ми за магазин на тази фирма е от преди две години - някъде по Графа, след Попа, да питам и за магазин, от където мога да закупя?

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Pfaff са хубави, но скъпи. Работиш ли с нея обаче, сигурно друга няма да искаш. Тойота-та "хвърля една част на няколко години - ремонта е около 25 лева, частта още толкова. Ремонта се покрива от гаранцията. ...
Реши какво ще правиш с машината и колко ще я товариш. Скъпите машини могат да се развиват с още екстри във времето. Тойотата служи вярно, но не е така окомплектована.
А  Brother? Има модели с много операции на добра цена само 'леглото' е малко, но това обикновено не е голям проблем.
Janome имат прекрасни модели също.

# 23
  • Мнения: 44
Необходимо е да се провери дали всички части - зъбчатки, водачи и др. са от метал или пластмаса. Зае предпочитане е метала, защото е по устойчив и на практика не остарява. За пластмасата това не е задължително.
 Отчитайте, че сега може да шиете просто за удоволствие, а след време да се захванете с нещо голямо. Шевна машина се купува за дълго.

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
често доста части са пластмаса, но така обикновено се пазят от износване съседните им по-скъпи метални части. А и машините са по-тихи и леки. Пластмасата вече е добра.
Но ако искате метал, трябва да видите поразглобена машината, за да сте сигурни...

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 13:34 от арт мама

# 25
  • Мнения: 156
Моята е LIDA, китайска  ама я ползвам вече 15 години и не е мръднала. Имам и една Сингер от баба ми, също перфектна newsm10

# 26
  • Мнения: 5 297
Имам Сингер от 15 години - желязна машинка  Grinning!

# 27
  • Мнения: 388
моята е крачна Сингер от преди 1 век.

# 28
  • Мнения: 2 085
Аз имам наследство от баба ми крачна Сингер, но не можах да се науча да шия на нея  Embarassed .Знаете ли дали може да се приспособи да работи на електричество?

# 29
  • Мнения: 9 095
моята е Тойота и съм много доволна, ама оверлога ми го внесоха от Дубай и не е кой знае какво, въпреки че не отказва, не съм имала досега проблеми, само като не забравям да смазвам Blush

# 30
  • Мнения: 162
Искам да си взема някаква шевна машина но нямам абсолютно никаква представа как да работя на нея или дори как да одена конеца-но пак имам желание да се науча Hug. Гледах преди по WS Teleshop рекламираха една малка шевна машина - доста ми хареса но не си я купих.. сега търся- но вече не я намирам. Ако някои знае каде може да си взема такава малка шевна машина- да пише, пак и цената ако знае Wink трябва ми само за поправка на дрешки когато се скъсат- няма да я тормозя много.  Sunglasses

# 31
  • Мнения: 9 095
много са евтини тези малките по 25лв, иначе ако си вземеш голяма кажи каква е, горе долу ще ти обясня как да я вденеш, тя всяка се вдява по един и същи начин, а малките ги има в магазините на Телешопа най- вероятно или в магазини за шевни машини Peace

# 32
  • Мнения: 7 716
Аз има Сингер от десетина години. С програми за бродиране, зиг-заг и илици. Много съм доволна. Като беше малко детето шиех повече. Сега по-малко, но да чукам да дърво - никакви проблеми не съм имала.

# 33
  • Мнения: 162
Ами това е проблем- че в Телешопа ги няма вече- ина4е ми харесва много че е малка и компактна, а и не е много скъпа- като гледах сега интернет саитовете: Най-евтината машина е 250лв... Sad Ако знаете каде се продават малки шевни машини пишете моля Wink

# 34
  • Мнения: 9 095
ми щом ги няма в Телешопа, виж в магазините за шевни машини, чичо ми преди години се бяха взели, ама незнам откъде, няма начин да ги няма някъде, въпреки че вършат точно толкова работа, колкото игла и конец Peace

# 35
  • Мнения: 7 716
О-о-о, тези малките са голяма измама! Twisted Evil

# 36
  PFFAF са the best !!! Наистина са най-добрите, но са доста скъпи.Хубавото е ,че знаеш за какво си даваш парите.Имам такава от 10г, тя е домашна, но е работила като професионална години наред.Единствено затова тази година и смених плочката.Но да знаете, гледайте да е произведена поне в Тайван, по-добри са от китайските.Моята е Японска, но вече не ги правят там.

  !!! А тия дребните, дето ги рекламират по TV-та са абсолютни боклуци !!!
Не се лъжете, всичките ми приятелки и няколко съседки изгърмяха с такива.Дори 2 пристигнаха така счупени.И тегела е ужасен!

  Сингер са си класика също, много яки машинки, както и Науман Peace Peace Peace

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
много добри са и husqvarna. те купиха pfaff.   Сега на практика май, най-добрите машини се произвеждат от една фирма.
Прекрасни са и bernina  и janome, но не най-ниските модели а поне над среден клас.
Това е, за всички марки така или иначе, най-ниските са в Китай, после Тайван и т.н. husqvarna и pfaff от горния клас се правят в Чехия /грубо около 1000 и нагоре лева/; bernina в- швейцария, но такива май не се внасят, както и singer-и.
brother има прекрасни малки модели с мнооого бодове, но супер малки легла има ги в технополисите.
Има toyt-и за по 300 май - мноог по-добре от малка машинка. Ако ще се шие повече от колкото може да ръка, вземете си машина, а не полуиграчка. Може и от хубав магазин  на старо...

# 38
  • Мнения: 3 098
В България имам Сингер,тя ми е от баба,от онези старите.
Тук ползвам АЕГ,много съм доволна,заЩото си шия само за семейството.
Имам и една Лу4ник,но просто не могат да я центроват както трябва и се изнервям с нея,тка 4е съм я свалила в мазето.
Има една подробност,4е каквато и марка да си купиш ве4е,просто ка4еството не е както едно време.Сега са пластмасови по4ти вси4ки 4асти и според мен ако не ти трябва професионална машина,купувай някаква на средна цена и гледай по_важните й 4асти да са метални,все пак. Peace

# 39
  • Мнения: 3 098
Аз имам наследство от баба ми крачна Сингер, но не можах да се науча да шия на нея  Embarassed .Знаете ли дали може да се приспособи да работи на електричество?
Това сега го видях. Simple Smile
Да,можеш.Купуваш си едно мотор4е,ремък и педал,някой ти ги свързва и запо4ваш да шиеш с електри4ество.Между другото тези бабините машини са страхотни,много издържливи.

# 40
  • Мнения: 9 095
аз АЕГ не съм виждала да се продава тук, толкова съм и гледала явно Joy, ама ако има сигурно ще е най- доброто на пазара, понеже от карай време си знам, че АЕГ е качествена марка Peace

# 41
  • Мнения: 3 098
tedy_e,аз съм страшно доволна от моята АЕГ.Ей така на майтап я купих,мислех,4е не е кой знае какво,нали къде къде по_реномирани имена има в тази област.Оба4е бях много приятно изненадана от машината. Wink

# 42
  • Мнения: 9 095
незнам за шевните машини, ама за перални, сушилни и такива неща, винаги те се препоръчват, добър избор Peace

# 43
  • Мнения: 8 505
Имам Хускварна от 10-ина години.Перфектна е.От доста време и аз я ползвам само за корекции на това и онова (най-вече за скъсяване на панталони).Оверлогът ми е също Хускварна,но отделен.Не знае обаче внасят ли още шевни машини или оставиха само резачки и косачки.

# 44
  • Мнения: 8 505
 smile3555 Сега видях,че темата е от лятото.

# 45
  • Мнения: 1 080
Нищо де аз следя темата с интерес, тъй като ме вълнува този въпрос. Аз също искам Хускварна!!!
Откъде???

# 46
  • Мнения: 9 095
Хускварна може да потърсиш направо в представителството, според мен там има най- голяма гаранция и за качество и за поддръжка Peace

# 47
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз "карам" Toyota  Joy. Много съм доволна от нея.

# 48
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За съжаление вносителите на Хускварна не са от най-отзивчивите или подготвените.
Същото важи и за Пфафф. Това е моя опит като клиент. Трудно биха ме убедили да купя от тях като търговци.
На Тойота са добри, но май са по-добри от машините.

Ето един предколеден подарък за всички търсещи - характеристики и съвети на руски:
http://lapka.ru/articles/sewing_mashines.html
http://lapka.ru/

# 49
  • Мнения: 162
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=832004
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=839326
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=836024
 Моля ви кажете ми според вас коя от тези трите машини е наи добра като ка4ество. Аз лично си харесах тази с 20-те операции- макар още да не знам какви са  Flutter

# 50
  • Мнения: 9 095
ми май наистина тази на която си се спряла е добра, ама зависи за какво ще я ползваш, и гаранцията на другата е по- дълга Peace, първата е с повече операции, ако държиш на гаранцията и обикновенните операции вземи другата

# 51
  • Мнения: 162
ами това е че нищо не разбирам и незнам тази с многото операции ще ми вършат ли работа всичките или е по добре рази с 14-на Brother.. иначе ще я ползвам в къщи-когато изникне нещо за по хубаво зашиване..
А и между другото какво представлява : шиене на илици?

# 52
  • Мнения: 9 095
илика е отвора на копчето, нагласяш си големината с едно специално краче, минаваш и след това го режеш и готово, можеш и да се закопчееш Peace

# 53
  • Мнения: 162
Aaaa схванах- благодаря много за информацията. Взех си машина- тоиота много е яка- с 21 програми и си прави всичко самичка- аз само трябва да държа плата. Благодаря много за ценната информация на всички Ви!!!!

# 54
  • Мнения: 9 095
моята Тойота няма грешка откакто съм я взела, само внимавай с конецоопъвача, че понякога без да го буташ може да се разхлаби Peace

# 55
  • Мнения: 2 085
Марица, специален мотор, ремък и т.н. ли трябват, за да знам къде да търся?

# 56
  • Мнения: 8 505
Нищо де аз следя темата с интерес, тъй като ме вълнува този въпрос. Аз също искам Хускварна!!!
Откъде???


Преди години бяха на Самуил 105 (или 120,ще те излъжа),сега не зная,може още да са там.Иначе моята не е купувана от София,но пак е от фирмен магазин.

# 57
  • Мнения: 1 080
Днес ходих до Технополис и видях, че там има на Хускварна. Вече съм решила да си взема тяхна. Просто си личи ,че е стабилна и си заслужава. Иначе ми направи впечатление,че оверлогът на Сингер беше на много добра цена - 465 или и 469 лева, малко ми се губи точно,но е под 500лв,което хем ме впечатли, хем ми се видя съмнително ниска цената......

# 58
  • Мнения: 9 095
на мен оверлог ми докараха от Дубай, куча марка е ама за 150лв и няма никакъв проблем Peace

# 59
  • Мнения: 8 505
MaDMamA,когато ходиш пак натам,би ли погледнала продават ли игли и различни приставки.Наборът ми от игли понамаля с годините а напоследък се чудя дали да си подаря един горен транспортьор (стига изобщо да го внасят).

# 60
  • Мнения: 3 098
Марица, специален мотор, ремък и т.н. ли трябват, за да знам къде да търся?
Казваш,4е ти трябва мотор за кра4на машина.Те ти го дават с ремъка и педал4ето.

# 61
  • Мнения: 2 085
 Hug благодаря!

# 62
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
MaDMamA,когато ходиш пак натам,би ли погледнала продават ли игли и различни приставки.Наборът ми от игли понамаля с годините а напоследък се чудя дали да си подаря един горен транспортьор (стига изобщо да го внасят).
Краче за горен транспорт има на Тойота; а  сигурно и на други, защото се произвеждат за всички машини, та трябва и други да са внесли.

# 63
  • Мнения: 1 065
получих предсрочно коледния си подарък- килтмастер на тойота. спомням си, че преди време някой беше писал нещо за нея, ама не се сещам къде го четох. ако някой има впечатления, моля да сподели.

# 64
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз знам, че е добра.
Честито!

# 65
Аз съм професионална шивачка и моя съвет е да си купиш професионална машина.Излиза на цената на домашната, но имаш много големи възможности с нея.Всички части са от стомана.В България всички машини са Китайски, няма внос.Помисли добре!

# 66
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Интересно!
Каква машина препоръчваш?

# 67
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Каквато и да е , важното е да не тежи под 8кг., защото иначе, ще е пластмасова!!!! newsm78

# 68
Нашите навремето имаха фирма и от тях знам, че Сингер се сглобяват в ТУРЦИЯ  и не са качествени, тези които са в България.В твоя случай ти препоръчвам да си избереш друга марка
 Wink
Видях форума и съм мн.доволна.Искам да си купувам оверлог,но за ателие.Харесала съм си 3 модела -Toyota SL3314, Brother M1034D i Husqvarna Husqylock 901.Някой може ли да ми каже какъв да си взема,дали е работил с тези машини?А може и др.модели да ми предложите.Честно казано ако имах достатъчно място бих си взела професионален втора употреба,но вече имам една проф.права Juki и за друга с маса нямам кътче.Имам и 2 Singerа битови,но някои части им сдадоха багажа като започнах да ги ползвам професионално.Досега ползвах битов китайски оверлог,които доста работа е видял,но не става зашиене на по-дебели платове и мн.фини материи.Искам новия,който си купя да се справя с това.Помагайте моля!

# 69
  • Мнения: 677
Не съм ползвала от посочените и не мога да дам мнение. Моят е направен от Brother за друга фирма и за посочените от теб неща е идеален, но и цената му е 3 пъти повече.
Между Brother и Хускварна аз бих заложила на първите съдейки от машините им, в момента съм с последен модел на Хускварна на която краен ляв тегел е дефектен и това е за всичките им машини поне за този клас, които струват цяло състояние ...
Единственото заради което още не съм я сменила е че е много по-малка от същия клас машини на Brother и може да работи на двете напрежения.
Имала съм 4 машини направени от Brother и ако имаха за двете напрежения нямаше да мина на друга марка никога.

# 70
  • Мнения: 8 505
Аз съм с Husqylock,но стар модел-на около 10-ина години.Нямам абсолютно никакви оплаквания,много съм доволна (машината ми е също Хускварна,пак толкова годишна + 2-3 отгоре).

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 15:40 от reflex

# 71
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Аз съм с Husqylock,но стар модел-на около 10-ина години.Нямам ябсолютно никакви оплаквания,много съм доволна (машината ми е също Хускварна,пак толкова годишна + 2-3 отгоре).
Днес ходих при едни майстори на машини и те ме разколебаха да си вземам битов оверлог.Наистина по-старите модели машини и оверлози са качествени,но днешните, които прозвеждат не са както преди.Май ще търся къде да го сложа,ако си купя професионален оверлог.

# 72
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може и домаше, но трябва да е на добра фирма и по-скъп за да е с добра изработка.

# 73
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Само се записвам, ще следя темата.

# 74
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Ползвам Тойота от около 2 години,няма грешка.Преди бях с Лучник,на около 30 години,също желязна,но за новите модели незнам.Все още за по дебели и тежки тъкани включвам Лучника в действие,Тойотата е малко по капризна,пък и не ми се иска да я тормозя.На Лучника настройките ги правя със затворени очи дет се вика,разглобявам,сглобявам.без проблеми.
 А оверлога ми е Ямахато,домашен май се водеше преди 15 години купуван.Не може да се сметне колко конуса е "изял" за тези години работа.Също железен,лесен за обслужване и понеже обичам да се запознавам с машинките си и отвътре,няма нищо сложно и засукано.

Общи условия

Активация на акаунт